Göz Makyajı Yaparken Farları Kısmanın Vakti Geldi

Göz Makyajı Yaparken Farları Kısmanın Vakti Geldi

GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ

Kıyafet modası her sezon hızla değişirken, makyaj modası hiç yerinde durur mu? Bir sezon gözleri ön plana çıkaran makyaj tarzı trend olurken, sonraki sezon dudaklar ortaya çıkıyor. Bir dönem daha keskin bakışlar moda olurken, göz makyajı konusunda bu trend yerini daha sonraki sezon masum bakışlara bırakıyor. Dolayısıyla, makyaj malzemeleri de palette durduğu gibi durmuyor, sürekli değişim gösteriyor.

2015 kış sezonunda da makyaj modasının trendi ise doğal makyaj oldu. Far renkleri daha pastel tonlarda; herkes ten rengine uygun ışıltılar ve far alternatifleri kullanmaya başladı. Kadınların gerçek güzelliğinin ortaya çıktığı bu modayı biz bu nedenle çok sevdik.

Doğal Göz Makyajı Trendi

Bakışlardaki doğallık, şüphesiz ki kıyafet modasında da etkisini gösteriyor. Ne kadar abiye giyinirseniz giyinin, güzelliğinizi ön plana çıkaracak temel nokta olan makyajınızın doğal olması kıyafetinizle makyajınız arasında denge kurmanızı sağlıyor. Dolayısıyla, artık farları kısmanın tam vakti. Dilerseniz, daha doğal bakışlar için tercih edebileceğiniz bu far seçeneklerine birlikte göz atalım…

Doğal göz kapakları ve doğal bakışlar

Moda dergilerinde, reklam panolarında görmüş olabilirsiniz. Avrupa’nın önde gelen mankenleri, çilleri ve seyrek kaşlarıyla karşımızda duruyorlar. Tanıtımını yaptıkları ürün her ne olursa olsun, bakışlarındaki doğallığı fark edebilmek hiç de zor değil. Ancak, elbette bu çekimler makyajsız gerçekleştirilmiyor.

GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ
Vanilya Göz Farı
GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ
Göz Farı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de ten renginizde bir far seçerek, göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Böylece, daha pürüzsüz ve tek renk bir görünüm sergilemiş, kullandığınız kapatıcı için destek sağlamış olursunuz. Ayrıca, ten renginizden çok daha açık renk bir farla, göz pınarlarınıza ışıltılar yapabilir, böylece bakışlarınızı daha büyüleyici hale getirebilirsiniz.

Likit far ile adeta bir yıldız gibi…

Ünlüler dünyasının herhalde en ışıltılı kadınlarından biri de adeta bir Latin ateşi olan Jennifer Lopez. Likit farı makyajında en ustaca kullanan isimlerden biri olarak dikkati çeken dünya starı, göz kapaklarındaki kusursuz parlaklığı likit fara borçlu.

GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ
Göz Kapağı Bazı
GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ
Antioksidan Göz Farı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genellikle melez güzelliğinin bir parçası olan bronz teninin rengini destekleyen, aynı renk likit farları kullanan Lopez gibi siz de likit farla göz kapaklarınızda kusursuz parlaklığı yakalayabilirsiniz.

Biraz renk ve biraz gölgeler

Peki, 2015 kışında hep ten rengi ve açık tonlarında farlar mı kullanılacak? Tabii ki doğal makyaj trendinde renklere de yer var. Ancak, renkleri daha çok kontrast oluşturmak ve gölgeleme amacıyla paletlerde bulunduruyoruz. Siz de göz kapağınıza, ten rengi farınızın devamı niteliğinde pembe ve mor renklerde geçişler uygulayabilirsiniz.

GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ
Göz Farı Paleti
GÖZ MAKYAJINDA FARLARI KISMANIN VAKTİ GELDİ
Göz Farı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ayrıca, göz makyajınıza doğal ve küçük simli farla destek verebilir, gece makyajınızı bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Her ışıltı ve renkten azar azar kullandığımız 2015 kışında, star sizsiniz.

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK