Gözlük Seçimi

Gözlük Seçimi

 Trendleri takip ederken genelde bir durup düşünmekten yanayım, en az iki sezon kullanamayacağım bir ürünü almam hatta utanmadan arkadaşıma da aldırmam. Konu güneş gözlüğü olunca bu prensibim devam ediyor ama yine de her zaman en yeniden yanayım.

Gözlük seçimi

Küçük mütevazi bir gözlük koleksiyonuna doğru adım adım yaklaşırken gördüm ki güneş gözlüğü görüntünün geri kalanından farklı, trendi geçse de sizin tadınızı, duyruşunuzu yansıtıyorsa o gözlük sırıtmaz. Vintage bir gözlük seçimi için de, yeni sezondan bir parça seçerken de kendi dönemini yansıtan ve diğerlerinden farklı bir şey sunanı seçmekte yarar var.

Neyse, bu sezonun güneş gözlüğü modelleri ve çerçeve modellerini ayrı ayrı yazmayı planladım, bir gözlük bağımlısı olarak hepsini bir yazıya sığdıramazdım. Güneş gözlüğü nasıl seçilir temalı yazılarımızın ilk konusu yuvarlak, kalın çerçeveli modeller. İki sezondur, John Lennon gözlüğü olarak bilinen ince çerçeveli metaller çok kullanılıyor ama biraz farklılık arayanlar için yine oval ama kemik olanları öneriyorum, özellikle de ayna camlılar en doğru opsiyon.

Pictures7

         Illesteva

Pictures8

Illesteva -Cutler&Gross

Pictures11

Erdem-Miu Miu

Gözlük seçimi konusunda ünlülerden ilham alabilirsiniz.

Pictures10

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK