Grace Kelly Stili

Grace Kelly Stili

grace kelly stili

1eb69098386fe9745ba4e913643804e9

Günümüzde yaşayan bir moda ikonu olduğunu söylemek zor. Ama Grace Kelly stili ile yaşadığı dönemde ve kendinden sonraki her dönemde herkesi etkileyen bir isimdi bana göre.

grace-kelly-1

Eldivenleri, etekleri, şapkaları, kıyafetleri taşıyışı ve asaleti ile herkesi kendine hayran bırakan Grace Kelly, moda da Grace Kelly Dönemi diye bir dönem bile başlattı.

Grace-Kelly-Wallpaper-7-1024x768

Fotoğrafçıların belki de Marilyn Monroe’dan sonra, fotoğrafını çekmekten en çok hoşlandığı isimdi.

Üç tanesi Hitchcock filmi olmak üzere birçok filmde oynadı. 1955’te ‘The Country Girl’ filmi ile Oscar kazandı, Prens Rainier’le de aynı yıl gittiği Cannes Film Festivali’nde tanıştı.

grace-kelly-1024x724

Monaco Prensi Rainier’le  evlendikten sonra Hollywood kariyerini bir kenara bıraksa da, masal gibi bir düğünle evlenip prenses oldu. Evlenirken giydiği Helen Rose tasarımı müthiş gelinlik Philadelphia’daki Sanat Müzesi’nde sergilenmeye devam ediyor.

Daha sonra üç çocuğu oldu: Prenses Caroline, Prens Albert ve Prenses Stephanie.

Hakkında kitaplar yazıldı, ismin geçtiği şarkılar yapıldı. Bunlardan birini Mika söylüyor,  bir başkasını Madonna.

Hermes-Kelly-bag

Hermes’in hala çok beğenilen Kelly Bag modeli ismini ondan alıyor.

14 Eylül 1982’de geçirdiği trajik trafik kazasıyla hayata gözlerini yuman Grace Kelly’nin kaderini, ne yazık ki bir zamanlar arkadaşlık ettiği bir başka zarif prenses Diana da yaşadı ve o da aynı şekilde bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

Ama ne mutlu ki onun zarafeti, şıklığı, asaleti her dönem modaya hala örnek oluyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK