Kıpkırmızı Olmadan Bronzlaşmak İsteyenler İçin Güneş Kremi Şart!

Kıpkırmızı Olmadan Bronzlaşmak İsteyenler İçin Güneş Kremi Şart!

ISTAKOZ GİBİ KIPKIRMIZI OLMADAN BRONZLAŞMAK İSTEYENLER İÇİN GÜNEŞ KREMİ ŞART!

Deniz, kum, güneş üçlüsü olur da insan bronzlaşmaz mı? Bronzlaşırsınız tabi. Hem de Michael Jackson’un eski haline benzersiniz. Rahmetli, o da ne iyi sanatçıydı. Neyse konumuz bu değil. Ha, ne diyordum? Bronz bir tenin hayaliyle yaz günlerini iple çekenler var aranızda biliyorum. Biliyorum ama bence bronz bir tenden önce sağlıklı bir bronz tenin daha ön planda tutulması gerekiyor. Kararacağım diye sağlıksız bir cilde gerek yok, yapmayın bence. Kendinize kıymayın.

Bugün sağlıklı bronzlaşabilmeniz için işinize yarayacak önerileri yazmaya çalışacağım. Keyifle yanmanızı ve yandıktan sonra da en az Rihanna kadar bronzlaşmanızı iple çekiyorum, inanın.

Güneş kremi olmayan bir yaz düşünmeyin; düşünemeyin

Öncelikle bir güneş koruyucu kullanmanız şart. Güneş koruyucunun sizi yeterince bronzlaştıramadığı düşüncesindeyseniz, bronzlaştırıcı etkiye sahip kremlerden kullanmak derdinize derman olacaktır.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

VG-gunes-kremi-50-tile ISTAKOZ GİBİ KIPKIRMIZI OLMADAN BRONZLAŞMAK İSTEYENLER İÇİN GÜNEŞ KREMİ ŞART!

Peki güneş kremlerinin üzerinde kocaman harflerle yazan şu SPF meselesi ne oluyor?” diyorsanız, şöyle ki: Ten renginiz açıldıkça güneşten korunma ihtiyacınız artıyor. Eğer çok beyaz tenliyseniz, böyle beyazlıktan damarlarınız falan görünüyorsa ya da kızılsanız, 30 SPF sizin için ideal. Esmerlere çok değil, 15 SPF yeterli gelecekken, hassas bir cilde sahipseniz -ki burda esmer ya da açık tenli olmanız farketmiyor- 50 SPF ve daha fazlası sizin için daha iyi olacaktır.

VG-gunes-bakim-kremi-tile ISTAKOZ GİBİ KIPKIRMIZI OLMADAN BRONZLAŞMAK İSTEYENLER İÇİN GÜNEŞ KREMİ ŞART!

Senelerden beri duyduğumuz bir şey aslında, ama bir de benden duymuş olun. Güneşin çok yoğun olduğu saatlerde güneşlenmeyin. Güneşin özellikle cayır cayır yaktığı saatler var, ki bunlar 11:00 ve 15:30 arası olur. İşte o saatlerde gidin kitap okuyun, ne bileyim film izleyin ya da uyuyun…

Denizden her çıktığınızda tekrar güneş kremi sürmemezlik etmeyin. Son olarak sözlerimi bir aforizma ile bitirmek istiyorum. İzninizle:

“Güneş kremim bitecek diye korkmayın. Hiçbir şey sağlığınızdan ve güzelliğinizden önemli değil.”

Nasılım ama?

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK