Günümüzün En Keyifli Sporu: Paten Kaymak

Günümüzün En Keyifli Sporu: Paten Kaymak

Düzenli spor yapmanın faydalarını biliyor olmanıza rağmen hala uygulamaya geçemeyenlerden misiniz? O halde bu yazımız tam da size göre. Rutin ve alışılmış spor yaşamından sıkılanlar ve artık hayatında yeni bir aktiviteye yer açmak isteyenler için sunacağımız seçenek eminiz ki oldukça ilginizi çekecektir.

Bu yazın en popüler ve bir o kadar da eğlenceli spor dallarından birisi; Paten. Özel paten alanları, parklar, sahil kenarları… Pek çok açık alanda gerçekleştirmenin mümkün olduğu ve herkesin rahatlıkla yapabileceği bu eğlenceli sporun keyfi ve yararından biraz bahsedelim:

  • Diğer sporlar ile kıyaslandığında, yapılan araştırmalar sonucu insan vücuduna çok daha az zarar vererek yüksek kondisyon ve dayanıklılık sağladığı gözlenmiştir. Normal yürüyüş yapan bir insana göre paten yapan bir insan, yaklaşık 4 kat daha fazla enerji harcayıp aynı mesafeyi katedebilir. Yani bu da demek oluyor ki, gideceğiniz yere patenle giderek bile kolay yoldan hayatınıza bu sporu dahil edebilirsiniz.
  • Paten kayarken harcanan enerji eğlenceli vakit geçirmenizi sağlarken aslında farkında olmadan vücudunuzun şekillenmesinde de önemli bir rol oynamaktadır. Paten kayarken doğayla iç içe olduğunuzdan ve vücuda giren oksijen miktarı arttığından yağ yakımını da oldukça kolaylaştırarak kilo vermenize yardımcı olur.
  • Açık alanda yapılan bu sporun en büyük yararlarından birisi de stresin baş düşmanı olmasıdır. Özellikle yoğun iş ya da eğitim hayatının size kattığı stresten biraz olsun uzaklaşmak, eğlenmek ve güzel vakit geçirmek isteyen insanların tercih ettiği en yeni spor dallarından olmayı başarmıştır.
  • Eskiden çoğunlukla erkekler tarafından yapılan bu spor son zamanlarda kadınlar tarafından da büyük rağbet görmektedir. Bundaki en büyük etkenlerden birisi ise şüphesiz ki basen ve selülitleri ortadan kaldırıyor olması. 🙂

Bu keyifli sporu yapmak isteyenler için pek çok farklı paten seçeneği mevcut:

“Paten kaymanın keyfine ben de varmak istiyorum, bir deneyeyim” diyenler için paten modelleri

 decathlon-fit-3-paten-fuşya-vitringez  decathlon-fit-3-paten-siyah-vitringez

 

“Paten kaymak benim için bir heves değil, ben bu işi sürekli hale getiririm” diyenler için paten modelleri

 decathlon-fit-5-fitness-pateni-kadın-vitringez  decathlon-fit-5-fitness-pateni-erkek-vitringez

 

“Patenden farklı kaykaydan da hallice olsun” diyenler için ‘Waveboard’ modelleri

 decathlon-oxeloboard-flash-waveboard-vitringez  decathlon-oxeloboard-2-tekerlekli-kaykay-başlangıç seviyesi-vitringez

 

Eğer siz de paten kaymaya başlayarak hayatınızda bir yeniliğe yer açmak istiyorsanız, yukarıda yer alan modellere ve çok daha fazlasına Decathlon’un web sitesini ziyaret ederek sahip olabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK