Hamile Giyim Elbise Modelleri ile Şıklık Yarışı

Hamile Giyim Elbise Modelleri ile Şıklık Yarışı

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN

Kadınlara verilmiş en mucizevi özellik kuşkusuz ki geleceğimiz olan çocukları, evlatları dünyaya getirebilmek. Dünyanın o en masum bakışlarını, en içten gülümsemelerini hayata kazandırabilmek, onların küçücük parmaklarıyla sımsıkı tutunduğu elin sahibi olabilmek, yeryüzündeki en muhteşem duygu olsa gerek. Siz de bu şanslı kadınlardan biri olmak için gün sayıyorsanız, her gün biraz daha sabırsızlıkla dünyaya getireceğiniz o tertemiz yüreği bekliyor olmalısınız. Ancak bu sırada, yani hamileliğiniz boyunca, şıklıktan ve son trend’lerden kopmamış olduğunuzu umuyoruz. Öyle olsa dahi, özellikle bu sezonun hamile giyim elbise modellerini gördükten sonra en şık anne adaylarından biri olmak için mücadeledeki yerinizi alabilirsiniz.

Ayrıca, baby shower için hazırlıklarınızın da sürdüğü bir dönemdeyseniz ve henüz bir kıyafet seçmiş değilseniz, hamile giyim elbise modellerine göz atmanızda fayda var. Evde gerçekleşecek bir parti için hem tarz sahibi hem de sade seçeneklerin yer aldığı bu kreasyonlarda, partinizin temasına ve hakim olan rengine uygun seçimlerle, partinin baş kahramanı olarak göz kamaştıracağınız kesin.

Dilerseniz, gelin heyecanınıza ortak olalım ve hamile giyim elbise modellerine birlikte göz gezdirelim…

İşte karşınızda hamile giyim elbise modelleri

Spor ve klasik parti organizasyonlarına göre kıyafet seçimi

Kusursuz bir baby shower partisinin temel detayları arasında, anne adayının tarzı ile parti temasının uyum içinde olması yer alıyor. Bunun anlamı, klasik detayların yer aldığı bir partide, sizin de tüm zarafetinizle klasik ve sade bir elbise taşıyor olmanızda fayda var. Örneğin, bir kız annesi olmak için gün sayıyorsanız ve partinizin konseptinde melekler, prensesler yer alıyorsa, sizin de bu rüya gibi konsepte uygun açık renk, klasik bir seçim yapmanızda fayda var.

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN
Viskon Hamile Elbisesi

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN
Spor Hamile Elbisesi

 

Ancak, bir küçük delikanlıyı kucağınıza almak için dört gözle o günü bekliyorsanız ve küçük futbol topları ya da süper kahramanların yer aldığı, spor bir konsept hazırladıysanız, siz de daha spor bir elbise seçimi yapabilir, davetlilerinizin de bu tür rahat ve spor kıyafetler tercih edebileceklerini onlara iletebilirsiniz.

Kullanışlı, sağlıklı ve çok şık

Kadınların, özellikle hamilelik dönemlerinde yavrusu ve kendi sağlığı için her konuda seçimlerine özen göstermesinde fayda var. Elbette başta aldığı gıdalara ve gün içerisinde uzun süre bulunduğu ortamın hijyenik olması bunların başında geliyor. Ancak, kıyafet seçimlerinizde de organik materyellerin kullanılmasına da özen gösterebilirsiniz. Üstelik, bu organik materyaller kullanılarak tasarlanan kıyafetlerin çok şık olduğunun da altını çizmekte fayda var. Baby shower partiniz için “organik” bir seçim yapabilirsiniz.

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN
Dantelli Penye Elbise

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN
Emzirme Özellikli Penye Elbise

 

Peki, hamilelik kıyafetlerinizi doğumdan sonra da kullanabileceğiniz özelliklerde seçmeye ne dersiniz? Hamilelik kilolarınızdan kurtulmadan önce, bu rahat ve esnek kıyafetleri kullanmaya devam edeceğiniz için, onları hamilelik sonrası kullanışlı olacak şekilde seçmeniz daha doğru olacak. Örneğin, emzirme özellikli elbiseler çok işinize yarayacak. Hem şık hem de emzirme özellikli kıyafetleri, hamileliğinizin ardından katılacağınız küçük davetler için trend ve kullanışlı bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.

Pembe anneleri ve mavi anneleri

Kız çocuklar için pembe, erkek çocuklar için mavi geleneği büyük bir keyifle devam ediyor. Küçük bir prenses veya yakışıklı bir prens için heyecanlı bekleyiş sürerken, onlar adına yapılan tüm partiler ve hazırlıklar sizi daha da heyecanlandırıyor olmalı. Parti temanızı belirlerken, bu renkler sizi daha da motive edecek, üstelik tasarımlar farklı fikirler için size ilham da verecek.

Örneğin, erkek çocuk için yapılan baby shower partide, mavi beyaz çizgili elbisenizi giyip, küçük denizci partisi organize etmek iyi bir fikir olabilir. Yelkenliler, can simidi şeklinde kurabiyeler ve tuzlu çörekler, mavi – beyaz balonlarla muhteşem bir deniz ve deniz kıyısı konsepti hazırlanabilir.

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN
İçi Çizgili Viscon Elbise

HAMİLE GİYİMİNİN TREND ELBİSE MODELLERİYLE EN ŞIK ANNE ADAYI SİZ OLUN
Altı Büzgülü Elbise

 

Hamileyken giyinmek

Harika. Bu hayatınızın en heyecanlı dönemli. Bir açıdan da zor tabi. Hormonların yönetimi ele aldığı, her zamankinden daha fazla duygusallaştığınız dönem. Belgesel izlerken ağlamaya, geceleri “Acaba canım ne çekse?” diye kafa yormaya, her geçen gün genişlemeye, karnınızdan gelen kıpırdanmalara ve tekmelere hazır mısınız?

Dediğimiz gibi bu hayatınızın en heyecanlı dönemi olacak. E tabi her zamankinden hassas olacaksınız. Bu dönemi keyifli atlatmanın en önemli anahtarı kendinizi iyi hissetmek olacak. İyi hissetmenin en iyi yollarından biri de iyi görünmek olduğuna göre, gelin bu yazımızda da hamile kıyafetleri üzerine biraz kafa yoralım. Malum hamile giyim denince üzerine konuşulacak çok şey var. Hadi başlayalım.

Hamile Elbiseleri

İlk başlığımız hamile elbisesi. Çünkü bu dönemde en çok hamile elbisesi giymeyi tercih ediyoruz. Karnımız büyüdükçe pantolonları, etekleri, taytları bir kenara bırakıveriyoruz hemen. Her gün hamile elbisesi giyebilir hale geliyoruz. Peki, hamile giyimin bu en çok tercih edilen parçasını seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Hamile giyim markaları sizin için renk renk, desen desen hamile elbiseleri hazırlıyorlar. Siz tabi, gözünüze en hoş görünen hamile elbisesini seçiyorsunuz. Yalnız bir de dikkat etmeniz gereken teknik özellikler var. İsterseniz hamilelik elbiselerinizi seçmeden önce bu kriterleri belirleyelim.

Böyle dönemlerde vücut sıcaklığınız 0,5 ile 1 derece arasında daha sıcak olacak ve bu durum bebeğinizi dünyaya getirene kadar devam edecek. Bu yüzden öncelikle hamile kıyafetlerinizin tamamında olduğu  gibi hamile elbisenizde de hava alan ve vücut ısısını stabil tutan kumaşları tercih etmelisiniz. Size daha çok pamuk, keten veya yün kumaşlardan üretilen hamile elbiselerini öneriyoruz. Ayrıca teninizin hassasiyeti de artacağı için kaşındıracak ve tahriş edecek her türlü kumaştan uzak durmalısınız.

Hamile giyim mağazalarını dolaşırken ürünlerin üretildiği kumaşları etiketlerine bakarak anlayabilirsiniz. Aynı zamanda hamile elbiselerinin kumaşlarının elastik olması da sizi rahatlatacaktır. Böyle dönemlerde iyi görünmek ile rahatlık arasında bir seçim yapmak zorunda hissetmeyin kendinizi. Hamile markalarının ürünleri arasında doğru tercihleri yaparak her ikisini de başarabilirsiniz.

Biz hamilelik elbiselerinde daha çok düz ve pastel renkleri öneriyoruz. Bazılarınız hamilelik nedeniyle aldıkları kiloları kamufle etmek için siyah rengi tercih ediyorlar biliyoruz ama inanın hayatınız boyunca aldığınız kiloları hiç saklamaya gerek olmayan bir dönemdesiniz.

Hamile Pantolonu:

Eveeet, ikinci ya da üçüncü aydan itibaren mevcut pantolonlarınızın düğmeleri kapanmamaya başladıysa, hamile pantolonu almanın zamanı gelmiş demektedir. Günlük hayatın en çok tercih edilen giysilerinden biri olan pantolonlar hamilelikte de çok konforlu olabilirler, tabii doğru hamile pantolonlarını seçersek.

Öncelikle hamile giyim mağazalarına girip öyle elinize geçen hamile pantolonunu almayın. Hamile elbiselerinde durum daha farklıdır ama hamile pantolonlarında alışverişi farklı zamanlarda yapmak daha doğrudur. Çünkü bedeniniz çok sık değişecektir.

Mutlaka elastik kumaşları tercih etmelisiniz. Hatta bel kısmı pantolondan farklı olarak ekstra elastik kumaşlardan üretilen hamile pantolonları sizi daha çok rahat ettirir. Sizi terletecek kumaşlardan uzak durmalısınız. Ve tabi hamile giyim söz konusu olduğunda terletmeyen, doğal kumaşlar seçmemiz gerektiğini de hiç unutmuyoruz.

Desenli Hamile Pantolonu

Siyah Hamile Pantolonu

 

Hamile Tunikleri:

Tunik günlük hayatta pek çok kadının tercih ettiği bir kıyafet, çünkü hem çok rahatlar hem de ciddi şekilde kusur kapatıyorlar. Gebe giyim sektörü tuniklere çok şey borçlu anlayacağınız. Ancak hamile tuniklerinde biz kusur kapatmaktan çok – çünkü hamilelikte alınan kilolara kusur diyemeyiz- rahatlık ve şıklıkla ilgileniyoruz.

Hamile tunikleri konusunda diğerlerine oranda biraz daha şanslıyız çünkü, son yılların bol üst giysi modasıyla birlikte her yerden bir tunik alıp onu hamile tuniği gibi kullanabiliriz. Şimdi siz mutlaka tek renk, hatta koyu renk hamile pantolonu almışsınızdır. Bu yüzden hamile tunikleriniz mutlaka rengarenk olmalı.

Hamile kıyafetleri söz konusu olduğunda dikkat edeceğiniz kurallar burada da geçerli. Sizi terletmeyecek, doğal kumaşlardan yapılmış ürünler seçmelisiniz. Mevsim uygunsa şifon kumaşlar da sizi şık gösterecektir. Unutmayın.

Krem Rengi Hamile Tunik

Hamile Tunik Elbisesi

 

Hamile İç Giyim:

Hamile giyimin en önemli kısmı hamile iç giyimdir. Çünkü bu dönemde bedeniniz ve özellikle göğüsleriniz her zamankinden daha hassas olacaktır. Gebeliğin ilk 3 ayında göğüsleriniz hızla büyür. Bu yüzden hamile iç giyim reyonunda en çok geniş balenli ve geniş askılı sütyenleri tercih etmenizi öneririz.

Hamile iç giyimde gündüz olduğu kadar gece yatarken giymek için de seçimlerini doğru yapmalısınız. Unutmayın, göğüslerinizi emzirmek deforme etmez, bu bilgi tamamen yanlıştır. Göğüslerinizi deforme edecek olan şey yanlış sütyen seçimidir.

Ve tabi kumaş seçimi de çok çok önemli. Hamile iç giyimde kesinlikle sentetik olmayan, pamuklu kumaşları seçin. İç çamaşırlarınızı biraz bol seçin ki kan dolaşımınız sorunsuz olsun. Hamile iç giyimin en önemli özelliği rahat olması, doğal kumaşlardan üretilmesi ve bedeninize uygun olmasıdır.

Hamilelikte korse kullanmak sakıncalı mı?

Hamile kıyafetleri sizi manken gibi göstermek üzere tasarlanmaz. Siz çok özel bir dönemdesiniz. Elbette kilo alacaksınız, genişleyeceksiniz. Eğer korseyi sırf olduğunuzdan ince görünmek, hamile elbisesi içinde incecik belli durmak için giyiyorsanız, elbette yanlış bir şey yapıyorsunuz.

Ancak bazen sağlık nedenleriyle doktorunuz korse giymenizi tavsiye edebilir. Ancak bu korselerin amacı hamile kıyafetlerinin şıklığı için değil, bel bölgenizi korumak için olabilir. Size tavsiyemiz doktorunuz tavsiye etmedikçe, yada siz ihtiyaç hissedip doktorunuzdan onay almadıkça, sırf iyi giyinmek için korse kullanmamanız. Hamilelik elbiseleri sizi rahat ettirmek için tasarlanıyor, unutmayın.

Hamilelikte nasıl ayakkabılar giymeli?

Öncelikli koşulumuz, size kendinizi rahat hissettiren ayakkabıyı seçmeniz. Kiminiz zaten sürekli yüksek topuklu ayakkabılar giyiyor ve ona alışkın. Şimdi hamile kaldınız diye tamamen dümdüz ayakkabılara geçmeniz gerekmiyor. Çünkü belki de bu ayakkabılarla rahat edemiyorsunuz.

Hamile giyim mağazalarında ayakkabı seçeneklerine pek rastlayamıyoruz. Bu yüzden seçimimizi yine her zamanki mağazalardan yapacağız. Siz hangisiyle rahat edeceğinizi kendiniz daha iyi bilirsiniz ama, biz yine de bazı tavsiyeler verelim.

Hamileliğin en belirgin özelliklerinden biri de ayakların şişmesidir. Bu yüzden ayakkabılarını esnek olanlardan seçmelisiniz. Tamamen düz ya da çok yüksek topuklular sırtınız için tehlikeli olabilir. Biz size tabanının iki katı yüksekliğinde olan topuklu ayakkabıları öneririz. Böylece ayağınız rahat bir duruş pozisyonuna sahip olacak.

Hamile giyimde önemli bir yer tutan ayakkabılarda en önemli tüyo, hamileliğin ileriki ayları için. Bu aylarda eğilip kalkmak zor olacağı için, bağcıklı ayakkabılar yerine fermuarlı olanları, ya da tek hamlede giyilip çıkarılabilenleri tercih etmelisiniz.

Hamile Giyim’de alışveriş tüyoları

Hanımlar, hamilelikle ilgili ilk aklımızda tutmamız gereken şey, ortalama 9 aylık süre boyunca beden ölçülerimizin sürekli değişecek olması. O yüzden ‘hamilesiniz’ kelimesini duyar duymaz deli gibi alışveriş yapmak yok. Gebe giyimde bizim tavsiyemiz alışverişi sık sık ve azar azar yapmanız.

Hamile giyim markaları çok güzel şeyler tasarlıyor, siz bunların arasından birbirleriyle kombine edebileceğiniz şeyler alırsanız, az parçayla daha çok kombin yapabilirsiniz. Hamile giyim online olarak da değerlendirmenize açık, almadan önce göz gezdirmekte yarar var.

Bu keyifli ve eğlenceli günün tadını, içinde kendinizi en rahat ve şık hissedeceğiniz hamile giyim elbise tercihinizle geçirin. Ve eğer hamile giyim modasını daha yakından takip etmek, en doğru konsept ve modelleri seçmek için trend mağazaları takip edebilir, pek çok mağazadan satın alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK