Hangi Kıyafetle Hangi Çanta?

Hangi Kıyafetle Hangi Çanta?

HANGİ KIYAFETLE HANGİ ÇANTA?

Biz bayanların büyük tutkularından biridir çantalar. Ne kadar çantamız olursa olsun, bir türlü yeterli gelmez. Aniden bir yenisini daha almak için içimizde karşı konulamaz bir istek canlanıverir. Çoğu zaman hiç düşünmeden, sırf renginden dolayı ya da sadece modeli o anda hoşumuza gittiği için yeni bir çanta daha alıveririz.

Peki, bu aldığımız çantalar kıyafetlerimizle uyumlu mu? Giydiğimiz elbiseyle doğru çanta modelini taktığımıza emin miyiz? Çanta alırken kıyafetlerimizle uyumunu nasıl gözetebiliriz? Bu konuda bazı temel önerilerimiz olacak…

Çanta almadan önce…

İlk olarak yapmanız gereken, gardırobumuzdaki kıyafetlerimizi düşünmek. Alacağınız çantayı hangi kıyafetinizle giymeyi planladığınızı hesaba katmakta fayda var. Üzerinde geometrik renkli şekiller olan bir çantayı rengarenk yazlık elbisenizle birlikte kullanmak tüm şıklığınızı mahvedebilir. Ya da abiye kıyafetinizle kullanmak için günlük çanta seçmediğinize emin olmalısınız.

Ayrıca çantayı kullanacağınız mevsim de çok önemli. Kış şartlarında önemli bir iş toplantısına giderken, yazlık keten çantasındaki ajandasının ıslanmasını kim ister ki, öyle değil mi?

Spor giyinmeyi seviyorsanız…

Spor giyinmeyi seviyorsanız ve günleriniz genelde t-shirt ve jean pantolonunuzla geçiyorsa, postacı çantası dediğimiz çapraz asılabilen çantaları tercih edebilirsiniz. Bu modellerde kayışı ayarlanabilen çantalar, çanta boyunu kendi boyunuza göre ayarlayabilme imkânı sağlıyor. Bu çantaların yanı sıra sırt çantası, bel çantası gibi çantaları da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

HANGİ KIYAFETLE HANGİ ÇANTA?
LUISIDO M12164 BLACK Bayan Çanta
HANGİ KIYAFETLE HANGİ ÇANTA?
Dark Nikel Gri Deri Sırt Çantası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İş kadınıysanız…

O gün önemli bir toplantınız var ve üzerinizde ceket, altınızda kumaş pantolon ve yanında da postacı çantası… Tabi ki olacak şey değil! Postacı çantası böyle bir kıyafetle kullanacağınız en son çanta olmalı. Bunun yerine bir kol ya da şık bir omuz çantası tercih etmeniz daha doğru olabilir. Hatta bu toplantının saatine ve akşamki planınıza bağlı olarak, clutch olarak da anılan portföy çanta da kullanabilirsiniz.

Bu arada ufak bir not… Eğer kısa boyluysanız, çanta tercihinizde çok büyük olan modellerden kaçınmanızı öneririz. Çünkü çok büyük çantalar, sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. Tabi bu uzun boylu kadınların heybe gibi çanta taşımaları gerektiği anlamına gelmiyor. Önemli olan boyunuza uygun, vücudunuzla orantılı bir model seçmek.

HANGİ KIYAFETLE HANGİ ÇANTA?
Butik Concept – Gri Gümüş – Şeffaf Clutch
HANGİ KIYAFETLE HANGİ ÇANTA?
Matraş Düz Deri Siyah El Çantası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK