“Hangi Spora Takılsam?”

“Hangi Spora Takılsam?”

“HANGİ SPORA TAKILSAM?”

Spor aktiviteleri, insanların kişilik özellikleri ile de kusursuz birer uyum sağlıyor. Bu aktivitelerdeki konumlarından, aktivitelerin niteliğine kadar pek çok alanda insanların kişilik özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, onların neden bu spor türlerini tercih ettiklerini anlayabilirsiniz.  Çünkü sporcunun kendisini daha rahat hissedebildiği ve vücudundaki hormonal dengeye bağlı gelişen karakter yapısını ortaya çıkarabildiği sporlar, onun böylece daha rahat hareket etmesini sağlıyor ve motivasyonunu artırıyor.

Ayrıca, bu sporlarda kullanılan kendilerini yine rahat hissedebildikleri spor kıyafetleriyle de insanlar kendilerini güvende hissediyorlar. SporTakıl gibi pek çok renk ve ebatta spor kıyafetlerin bulunabildiği mağazalar bu anlamda çok tutuluyor. Her tarza da hitap edebilen SporTakıl ürünlerinden siz de kendi karakterinize uygun spor için kıyafet seçebilirsiniz.

Peki, karakterinize göre hangi tür sporlar size daha uygun? Belki de o nedenle başladığınız sporlarda kararlı davranamadınız ve onları yarım bıraktınız. Ancak, artık daha kesin sonuçlar alabilirsiniz. İşte, karakterinize uygun sporları buradan seçebilirsiniz…

Karakterinize uygun spor seçimi

İçe kapanık mı, hırslı mı?

Önden bayanlar… Spor yapmak, daha doğrusu spora başlamaya karar vermek, kadınlar için biraz zaman ve azim gerektiren bir durum. Çünkü kadınlar, genellikle birilerin tavsiyesi veya zorlaması sonucu spora başlayamazlar. Daha doğrusu başlarlar da gerisi gelmez. Ancak, gerçekten azmettikleri zaman o sporun devamı gelir.

Spora başlayamama sebeplerinden biri de bazen kadınların, özellikle fazla kilolarından kurtulmak istiyorlarsa, bir fitness salonuna gidip tartılmayı, diğer fit vücutlarla karşı karşıya gelmeyi çok tercih etmemeleri. Bu nedenle bireysel veya aynı dertten yakınan bir başka arkadaşıyla birlikte yürüyüşe çıkmayı, evde spor kıyafetler giyip, spor yapmayı daha uygun bulurlar. Bu dönemde içe kapanık tavırlar sergileyen kadınlar, için yürüyüş iyi bir seçenek. Bunun için de şık bir eşofman altı uygun olabilir.

“HANGİ SPORA TAKILSAM?”
Kadın Training Tayt
“HANGİ SPORA TAKILSAM?”
Kadın Training Pantolon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fazla kilolarla ilgili problemi olmayan, daima vücuduna özen gösteren ve sporunu aksatmayan kadınlar, hırslı ve tuttuğunu koparan kişilerden oluşur. Bu azimleri genellikle iş hayatlarına da yansır. Hatta genellikle başarılı sporcular, okul hayatlarında ve asıl mesleklerinde de hep zirveye oynayan kişiler olarak bilinirler. Böyle kararlı kadınlar, formlarını aksatmadıkları fitness çalışmalarına borçlular. Dolayısıyla onları ifade eden en iyi spor giyim ürünü de fitness taytı olsa gerek.

Takım mı, bireysel mi?

Erkeklerin pek çoğu, farklı spor aktiviteleri aracılığıyla da olsa, iş hayatının yoğunluğu arasında ter atma ihtiyacı duyuyor. Bu şekilde bir araya gelen kişiler, bazen takımlar halinde halı saha maçları yaparken, bazen bireysel oyunları tercih ediyorlar. Bunun nedeni elbette karakterlere bağlı farklılıklar.

Örneğin, dışa dönük, sosyalleşmeyi seven, genellikle geniş arkadaş gruplarıyla sık sık bir araya gelmekten keyif alan kişiler, halı sahada futbol oynamak gibi takım ruhunu destekleyen spor aktivitelerini tercih ediyorlar. Burada, çocukluktan itibaren tuttuğu takım ve taraftar gruplarının da etkisi büyük. Dolayısıyla, halı saha maçlarına çıkarken de sık sık tişört olarak takım forması giydiklerini de gözlemleyebilirsiniz.

“HANGİ SPORA TAKILSAM?”
Erkek Sweatshirt
“HANGİ SPORA TAKILSAM?”
Erkek Forma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bazen de yalnızlığı tercih eden, daha içine kapanık ya da zaten gün içerisinde pek çok kişiyle görüşmesini gerektiren işlere sahip, hayatında huzuru arayan erkekler bisikleti tercih ediyorlar. Hatta, sosyal yaşantısında da bisikleti ulaşım aracı olarak kullanan kişiler, genellikle kapalı ortamlarda çalıştıklarından ve toplu taşımada dahi insanlarla bir araya gelmek istemediklerinden, sağlıklı yaşam aktivitelerini günlük hayatına taşıyan kişiler olarak karşımıza çıkarlar. Dolayısıyla, direksiyon hakimiyetini rahat sağlayabilmek için sonbahar – kış zamanlarında esnek ve vücudu saran sweatshirt modellerini kullanırlar.

Ne olursa olsun şık

Ne tür bir karaktere sahip olursa olsun, kadın veya erkek herkes şık olmayı sever. Bunu farklı şekillerde ortaya çıkarsalar da ayakkabı konusunda insanlar genellikle bir araya gelirler. Örneğin spor yaparken kimse rahatsız bir ayakkabıyı şık olmak pahasına giymez. Ya da estetik görünmeyen bir ayakkabı ile dışarıda koşmayı, spor salonunda insanların arasına karışmayı düşünmez. Dolayısıyla ayakkabı, sporun birleştirici etkisinin de desteğiyle, insanlarda neredeyse aynı özellikleri aradıkları belki de tek ürün olabilir.

Kadınların ardından erkeklerde de yavaş yavaş tutku haline gelmeye başlayan ayakkabı, spor ayakkabı konusunda da öne çıkıyor. Maskülen ve feminen renklerin birbiriyle kullanılması, bu alanda bir ayrımın yapılmamasına ve unisex ürünlerin ortaya çıkmasına destek veriyor. Sonuç olarak spor ayakkabılarda genellikle ayırt edici özellikler bulunmuyor.

“HANGİ SPORA TAKILSAM?”
Erkek Koşu Ayakkabısı
“HANGİ SPORA TAKILSAM?”
Kadın Spor Ayakkabısı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de karakterinize uygun sporu, ona uygun spor kıyafetinizle kombinleyin. Daha sağlıklı bir yaşam için SporTakıl’maktan vazgeçmeyin.

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK