Harekete Geç!

Harekete Geç!

Birçok yerde birçok kişinin dilinde olan, artık duyduğumuzda anlamını kaybetmiş sözlerden biri; ‘’Harekete Geç’’.

İyi de zaten kendimiz geçebilseydik, çoktan hareket halinde olmaz mıydık?

Bir başkasından duyunca daha mı etkili oluyor bu söz? Tabi ki olmuyor. Bu nedenle birçok zaman sözde kalıyor. Birçok zaman kişi bu söze duyarsızlaşıyor.

Peki nedir harekete geçmek? Neden bu kadar çok duyuyoruz bu sözü?

Harekete geçmek genel olarak ‘’konfor alanında durmaktan vazgeçip, onun dışına çık’’ anlamında kullanılıyor. Kendi algınla yarattığın ve bir süre sonra sana hiçbir katkısı olmayan konfor alanından çık diyor. Çünkü gelişimin o alanın dışında başlayacak diyor.

İnsanın var oluş nedenlerinden biridir gelişim. Gelişim olmazsa insanın hayatı durağanlaşır. Ve bu durağan halde insanın hayat motivasyonu olumsuz etkilenir.

Bu olumsuz hali yaşamamak adına yapılabilecek en basit şey kişinin kendine bir hedef belirlemesidir. Bu hedef ile kişi, sabah neden uyandığını ve o güne neden başladığını bilir. Böylece o gün yataktan kalkmak için kendine motive edici bir sebep sunmuş olur.

Aslında belki de bundan daha önemli bir konu var… O da harekette olmak… Çünkü harekete geçmek sadece bir adımdır. Halbuki harekette olmak süreklilik ister. Ve bu süreklilik kişiyi yolculukta tutar.

Birçok insan burada yanılgıya düşebilir. Birçok insan hedefinin hayat tarafından belirlenmesini ister. Evet şanslı olanlar için bu hedef onlara hayat tarafından sunulur. Ancak ya sunulmazsa? O zaman ne yapacağız? Ömrümüz boyunca adım atmak için bekleyecek miyiz?

Tabi ki hayır…

Sen ilk önce harekete geç… Bir hedef belirle kendine. Öyle büyük olmasına bile gerek hedefinin. Bırak hatta küçük olsun… Zaten hedeflerin artıkça o küçük diye gördüğün hedefler, büyük bir resmin parçalarını oluşturacak…

Ve bu büyük resmi yaparken harekette yani yolculukta olacaksın… Ve inan en önemlisi de bu…

Yolculukta olmak!!!

Kişi yolculukta olduğu zaman ancak, önüne farklı fırsatlar gelebilir. Ancak o zaman yolculuğu başka yerlere doğru yönlendirme olanağı olabilir.

Hedefini bekleme… Sen yarat… Ve hedefinin peşinden git…

Sonrası? Sonrasını zaten bilmemize gerek yok… Bırak yol belirlesin yolculuğunu…

PAYLAŞ
Farkındalık yolunda bir yolcu…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK