Erkek Hediyelik Model Araçlar

Erkek Hediyelik Model Araçlar 1 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (1)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Beyler İçin En Özel Hediyeliklerden Model Araçlar

Erkekler için hediye seçimi söz konusu olduğunda, pek çok kişinin zorlandığının farkındayız. Sevgiliniz, arkadaşınız, eşiniz, babanız ya da erkek kardeşiniz için hediye almanız gereken doğum günü, yıldönümü, Sevgililer Günü, Babalar Günü, yılbaşı gibi özel günlerde hem hediye alacağınız kişiyi mutlu etmek, hem de keyifle vereceğiniz bir hediye seçmek istiyorsanız, yaratıcı ve eğlenceli bir fikirle karşınızdayız: model araçlar.

Pek çok erkeğin henüz çocukluktan itibaren başlayan otomobil merakı ve tutkusu; özellikle hediyeler söz konusu olduğunda seçim yapmamıza yardımcı oluyor. Otomobil sahibi olanlar için satın alabileceğiniz otomobil aksesuarlarının yanı sıra koleksiyon merakı olanlar içinse model araç seçenekleri en renkli hediye alternatifleri arasında kendilerine yer buluyor. Lüks segmentinde yer alan otomobillerin model araç versiyonları pek çok otomobil tutkunu için de oldukça değerli hediyeler arasında yer alıyor. Model araçlar ayrıca koleksiyon yapmaktan keyif alan her erkeğin de ilgisini çekiyor.

Eğer siz de çevrenizdeki otomobil tutkunları ya da koleksiyonerler için yaratıcı, enerjik ve eğlenceli hediye seçenekleri arıyorsanız, Erkek – Hediyelik – Model Araçlar kategorimizde yer alan model araçlara göz atmayı ihmal etmeyin.

En Özel Model Araç Seçenekleri

Model araçlar genellikle lüks ve ikonik araçların modellemeleri olarak karşımıza çıkıyor. Chevrolet, Porsche, Corvette, BMW, Mercedes, Volkswagen, Jeep gibi geçmişten günümüze popülaritesini koruyan otomobiller, pek çok farklı model araç seçenekleriyle de sıkça karşımıza çıkıyor.

Küçükten büyüğe pek çok erkeğin hayallerini süsleyen otomobiller, model araçlar sayesinde pek çok farklı modeliyle hayat buluyor. Koleksiyon tutkusu olanlar için pek çok farklı başlık altında incelenebilecek model araçlar, boyut, marka, fiyat, performans, renk, model gibi birçok farklı kriterde değerlendiriliyor.

Model araçlar en çok 1/6, 1/10, 1/12, 1/18, 1/24, 1/40, 1/60, 1/64, 1/84 ölçeklerinde karşımıza çıkıyor. Ölçekler model aracın, aracın gerçek boyutuna oranını ifade ederken; örneğin 1/24 ölçek aracın 24 kat küçültülmüş versiyonuyla karşı karşıya olduğunuz anlamına geliyor. Model aracın ölçeği küçüldükçe parçalar da küçüleceğinden detaylar da daha ince işçilik gerektiriyor.

Model araç tutkunları kimileri için sadece bir oyuncak ya da eğlencelik olan model araçları seçerken dikkatli ve özenli bir araştırma sürecine giriyor. Kendiniz ya da sevdikleriniz için model araç satın alırken, kullanım amacını belirledikten sonra fiyat, model, tasarım, işçilik, performans gibi pek çok kriteri göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz.

Model araç seçiminde dikkat edilmesi gereken kriterler:

  • Model araç seçimi yaparken kullanım amacını mutlaka göz önünde bulundurun. Örneğin koleksiyon amaçlı bir model araç seçerken tasarım, dış görünüş ve detaylar ön planda olurken, seçtiğiniz model araç kullanılacaksa motor gücü ve kullanım özellikleri gibi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Seçtiğiniz aracın modeli özellikle koleksiyonerlere hediye alırken büyük önem taşıyor. Diğer yandan koleksiyon amaçlı satın alınan model araçlarda detaylar, işçilik gibi özellikler de oldukça önemli.
  • Kullanım amaçlı satın alınan model araçlar için hız, motor kapasitesi, performans gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekiyor. Seçiminizi yaparken ürün detaylarından tüm bu özellikleri incelemeyi ve satın almadan önce araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Tekerleklerinin dönme şekline göre birbirlerinden ayrılan model araçlar arasında belirli bir açıyla dönmek üzere ayarlanan sabit tekerlekli araçlar oyuncak araç, istediğiniz açıyla dönen tekerleklere sahip araçlar ise hobi araçlar olarak kategorilendiriliyor. Oyuncak araçlar hobi araçlara oranla daha uygun fiyatlı olmakla birlikte, hobi araçlar daha dayanıklı ve güçlü modelleriyle ve yedek parça seçenekleriyle karşımıza çıkıyor.
  • Model araçlarda ölçeklendirme bir diğer önemli kriter olarak karşımıza çıkıyor. 1/6, 1/10, 1/12, 1/18, 1/24, 1/40, 1/60, 1/64, 1/84 gibi ölçek seçenekleri arasından koleksiyonunuza en uygun olanı seçmek için koleksiyonunuzda yer alan diğer parçaların ölçeklerini mutlaka inceleyin.
  • Kullanım amaçlı satın alınan ve model araç tutkunlarının ya da profesyonel yarışçıların üzerinde hassasiyetle durduğu diğer konular ise yağ süspansiyonu, modifiye seçenekleri, yedek parça olanakları, performans, elektrik ya da nitrolu kullanım, drift özelliği, On road, Drift ya da Touring model seçenekleri, kumanda özellikleri, dayanıklılık olarak sıralanıyor.

Model Araç Markaları ve Model Araç Fiyatları

Model araçlar pek çok erkeğin çocukluğundan itibaren sahip olduğu otomobil tutkusuna en iyi şekilde hitap eden hediye seçenekleri arasında yer alıyor. Lüks araçların yanı sıra ikonik otomobillerin de maket versiyonları olarak üretilen model araçlar; küçükler ve gençler için eğlenceli bir oyuncak, koleksiyoner beyler içinse koleksiyonlarının değerli bir parçası olma özelliği taşıyor. Erkekler için hediye seçimi konusunda zorlananlar içinse tüm bu özellikleriyle model araçlar adeta bir ilaç görevi görüyor.

Erkek – Hediyelik – Model Araç kategorimizde Kinsmart, Dekotrends, New Ray, FGM, Learning Toys, Tk Collection, Revell, Mattel, Siku ve Maisto gibi model araç tasarımlarıyla ön plana çıkan pek çok markanın Volkswagen model araç, Chevrolet model araç, BMW model araç, Mercedes model araç, Corvette model araç, Jeep model araç, Porsche model araç gibi pek çok farklı modelini bulabilir ve tek tıkla satın alabilirsiniz. Her yaştan sevdikleriniz için hem renkli, hem şık, hem de gösterişli bir hediye alternatifi olan model araçları dilerseniz kendiniz için satın alabilir ve eğlenceli bir hobi olan koleksiyon yapmaya bugün başlayabilirsiniz :)

Sevdikleriniz için hediye model araç satın alırken indirimli model araç seçeneklerini incelemek için sayfanın sağ üst kısmında yer alan “İndirimli Satış” kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın. Alışverişleriniz esnasında Vitringez kullanıcılarına özel indirimlerden faydalanmak içinse Kuponlar sayfamızda yer alan ve %50’ye varan indirimler sunan indirim kuponlarını kullanmayı ihmal etmeyin.

Keyifli alışverişler dileriz…