Üzgünüz,

aradığınız kriterlerde ürün tükenmiştir.

Aşağıdaki ilgili kategorilerden aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz.

En Keyifli Boş Zaman Aktivitelerinden ve En Keyifli Hediyeliklerden: Puzzle

Puzzle, nam-ı diğer yapbozlar, en keyifli boş zaman aktiviteleri arasında yer alıyor. Farklı şekillere ve desenlere sahip küçük parçaları, büyük resmi ortaya çıkarmak üzere birleştirmeye dayanan puzzle çeşitleri; yaratıcılık, el becerisi ve analiz yeteneği gibi pek çok özelliğinizi geliştirmenize yardımcı oluyor. Diğer yandan puzzlelar, boş vakitlerinizi değerlendirmenin en çok tercih edilen yolları arasında karşımıza çıkıyor.

Klasik puzzlelar, genellikle kare ya da dikdörtgen şeklinde bir görselin farklı parçalara ayrılarak yeniden birleştirilmesi mantığına dayanıyor. Ne var ki, son yıllarda puzzle severler üç boyutlu puzzlelardan dört boyutlu puzzlelara, şehir manzaralarından karanlıkta parlayan puzzlelara pek çok farklı seçenek sunuyor.

Sevgililer Günü, Anneler Günü, yılbaşı, doğum günü gibi özel günlerde yakınlarını sevindirmek isteyenler için puzzle çeşitleri güzel bir hediye alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Puzzle yapmaktan keyif alan yakınlarınız için seçebileceğiniz farklı puzzle tasarımlarının yanı sıra; özel olarak tasarlayabileceğiniz aynalı puzzle, saat puzzle ya da kendi fotoğrafınızı bastırabildiğiniz puzzle seçenekleri ile de sevdiklerinizi şaşırtabilir ve mutlu edebilirsiniz.

Dilerseniz hem sevdikleriniz için güzel bir hediye alternatifi olan, hem de boş zamanları değerlendirmenin en yaratıcı yollarından olan puzzle çeşitlerine ve puzzle aksesuarlarına yakından göz atalım.

Puzzle Çeşitleri ve Puzzle Aksesuarları

Önceleri yalnızca klasik şekillerde karşımıza çıkan puzzelar, artık hem yapma şekli hem de tasarım açısından pek çok farklı çeşide sahip.

Klasik puzzlelar, kare ya da dikdörtgen şeklinde olup alışkın olduğumuz puzzle çeşididir. Çocuklar için 4 parçalı puzzlelardan başlayarak parça sayısı gittikçe artan klasik puzzleların 150 parça puzzle, 250 parça puzzle, 500 parça puzzle, 1000 parça puzzle, 2500 parça puzzle, 3000 parça puzzle gibi seçenekleri mevcuttur. Klasik puzzlelar, çok sevilen ressamların en çok bilinen tabloları, manzara resimleri, hayvan resimleri, doğa resimleri gibi farklı konseptlerde karşımıza çıkabilir. Sevdikleriniz için hediyelik puzzle seçerken onun zevklerine uygun bir puzzle mutlaka bulacaksınız :)

3D puzzle yani üç boyutlu puzzlelar, genellikle dünyada bulundukları şehir ya da ülkenin sembolü haline gelmiş yapıların maketlerinden meydana gelir. Eyfel Kulesi, Vatikan, Colesseum gibi bu yapıların yanı sıra mimaride adından söz ettiren Safranbolu evleri, Japon evleri, tapınaklar da 3D üç boyutlu puzzlelar için ilham kaynağı olabilir.

3D puzzlelardan biraz daha farklı olan son dönemlerin gözdesi 4D dört boyutlu puzzlelar, klasik puzzleların 3D puzzlelarla bir araya gelmiş halidir diyebiliriz. Yatay puzzle yüzeyinin üzerinde katmanlı şekilde yükselen parçalara sahip olan 4D puzzle tasarımlarında, genellikle şehir planı gibi kuş bakışı planlara yer verilir.

Klasik ve çok boyutlu puzzlelara alternatif olan ve dekoratif olarak kullanılabilen fonksiyonel puzzlelar da mevcut. Örneğin bir kadran monte ederek saat olarak kullanılabilen saat puzzlelar; sevdikleriniz için renkli bir hediye alternatifi olabilir. Ya da puzzleın çerçeve kısmını oluşturduğu aynalı puzzlelar da dış görünüşüne önem veren herhangi bir yakınınızın yatak odasında ya da giyinme odasında kendine yer bulabilir. Hem renkli, hem eğlenceli, hem yaratıcı, hem de fonksiyonel bir hediye arayışındaysanız, aynalı puzzle ve saat puzzle modellerine göz atmayı ihmal etmeyin.

Klasik puzzle, 3D puzzle ve 4D puzzle çeşitlerinin yanı sıra özel puzzlelar da sevdikleriniz için güzel hediye alternatifleri arasında yer alıyor. Örneğin kendi seçtiğiniz resim ya da fotoğrafı bastırabildiğiniz puzzle alternatiflerinden birini seçerek hediye alacağınız kişiyle birlikte olan bir fotoğrafınızı bastırabilir; hem keyifli, hem yaratıcı, hem de uzun yıllar boyunca saklanacak bir hediye ortaya çıkarabilirsiniz.

Puzzle Aksesuarları

Puzzle aksesuarları hem puzzle yaparken işinizi kolaylaştıran, hem de puzzle bittikten sonra rahatlıkla muhafaza etmenize yardımcı olan ürünlerdir.

Yapacağınız puzzleı rahatlıkla yerleştirmeniz için keçe benzeri kaymaz malzemelerden üretilen puzzle halısı, standart puzzle boyutlarına göre çizilen çerçevelerle adeta bir rehber niteliği taşıyor. Diğer yandan puzzle halıları kaymaz yüzeyleri ile parçaları üzerinde bıraktığınız gibi muhafaza ederek puzzleı yapmadığınız zamanlarda da halıyı katlayarak özel kutusunda saklayabilmenize yardımcı oluyor.

Puzzle tepsisi ya da puzzle ayrıştırıcılar, puzzle yaparken parçaları belirli kurallara göre ayıranlar için ilaç niteliğinde bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Parçaları tasarımlarına, renklerine ve şekillerine göre ayırıp yerleştirebileceğiniz puzzle ayrıştırıcılar, aradığınız parçaları daha kolay bulmanız için en büyük yardımcılarınızdan oluyor.

Puzzle sabitleyici ve puzzle yapıştırıcılar, puzzle bittikten sonra yeniden bozmayı düşünmeyenler için, parçaların birbirine yapışmasını ve puzzleı tek parça haline getirmenizi sağlıyor. Renksiz ve tutkal benzeri bir madde olan puzzle sabitleyiciler, suyla karıştırılarak sürülen kolay kullanım şekli ile de sıkça tercih ediliyor.

Farklı boyutlardaki puzzlelar için özel olarak üretilen puzzle çerçeveleri; puzzleınız bittikten sonra hemen çerçeveleyerek asmanıza olanak sağlıyor. Özellikle puzzle yapmayı seven ancak bitirdikten sonra çerçeveletmek için bekleten kişilerin de derdine derman olan puzzle çerçevesi, uygun fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Puzzle Fiyatları ve Puzzle Markaları

Hem her yaş için en keyifli boş zaman aktivitelerinden olan, hem de sevdikleriniz için en renkli hediye alternatifleri arasında yer alan puzzle çeşitlerini, Kadın – Hediyelik – Puzzle kategorimizde bulabilirsiniz.

Kadın – Hediyelik – Puzzle kategorimizde Ravensburger, Clementoni, Art Puzzle, Educa, Masterpieces, KS Games, Castorland, Anatolian, 4D Cityscape, Cubic Fun, Jumbo, Eureka, Kırkpabuc, Eksen, HUCH! and friends, Crystal Puzzle, Mega Puzzles, Heidi, Gold, Fame gibi pek çok markanın puzzle, 3D puzzle, 4D puzzle gibi puzzle seçeneklerinin yanı sıra puzzle sabitleyici, puzzle ayrıştırıcı, puzzle tepsisi ve puzzle halısı gibi pek çok yan ürününü de bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Puzzle ve puzzle aksesuarlarını 3,90 TL’den başlayan fiyatlarla incelemek ve satın almak için tıklayın.

Keyifli alışverişler dileriz…