Hepsi Renkli, Hepsi Neşeli: Kız Çocuk Oyuncakları

Hepsi Renkli, Hepsi Neşeli: Kız Çocuk Oyuncakları

Çocuklar harikalar değil mi? Hayal güçleri, öğrenme hızları, bizleri sürekli şaşırtan tepkileri, bu kadar hızlı büyüyor olmaları ve her yönleriyle bu kadar saf ve bu kadar eşsiz olmaları, kelimelerle tarif edilebilecek şeyler değil. Her gün ve hatta her an başka bir maceraya atılıyorlar. Arada bir gerçek dünyadan sıyrılıp onların hayal dünyasına misafir olmak insana gerçekten çok iyi geliyor.

Dünya hızla dönüyor, hayat hızla değişiyor. Değişmeyen tek şey, hala dünyanın en harika varlıkların çocuklar olması belki de. Büyüdükçe hayal gücümüzü sınırlandırdığımız, dünya yaşamına esir olarak hayattan zevk almayı unuttuğumuz bir gerçek. Belki de çocuklarla daha çok vakit geçirirsek, hayatın gerçek anlamının hayal kurmak ve onları gerçekleştirecek heyecanı her zaman içimizde canlı tutmak olduğunu bu kadar çok unutmayız.

Çocukların hayal dünyası, aynı zamanda onların oyun dünyası demek. Bu bakımdan oyuncaklar büyük bir önem haiz elbette. Biz bu yazımızda oyuncaklara, ancak sadece kız çocuk oyuncaklarına odaklanacağız. Sizlerle birlikte yalnız kız çocuk oyuncak modellerine doğru değil, minik prenseslerimizin hayal dünyasına doğru da bir yolculuğa çıkacağız. Belki sık sık kendi çocukluğumuzu hatırlayacak, çocukla çocuk olmanın, tekrar oyuncak ile haşır neşir olmanın eğlenceli yanlarını keşfedeceğiz.

Kız Çocuk Oyuncakları

Oyuncak bebekler: Her kız çocuğunun en az bir tane oyuncak bebek sahibi olması gerekir. Mutlaka sizin de vardır geçmişte. Belki saklamışsınızdır bile. Oyuncak bebek kız çocuklarının ilk arkadaşıdır. Tüm oyuncak modelleri arasında bu bakımdan özel bir yerleri vardır. Kız çocuk oyuncak çeşitleri arasında onları bu kadar vazgeçilmez kılan şeylerden biri de kızlarımızın oyuncak bebeklerine karşı sorumluluk beslemesidir. Bu yüzden tüm oyuncak çeşitleri bir tarafa, oyuncak bebekler bir tarafadır.

Oyuncak Bebekler

Barbie Oyuncak Bebekler

Eğitici oyuncaklar: Zeka geliştiren oyuncaklar olarak da adlandırabileceğimiz eğitici oyuncaklar genel olarak çocuklarınızın motor becerilerini, problem çözme yeteneklerini geliştirmeye yönelik oyuncaklardır. Bu oyuncak çeşitlerinin en güzel özelliği sizin de oyuna dahil olarak bu eğitim sürecinde rol alabilmenizdir. Eğitici oyuncaklar çocuklarınıza öğrenmeyi öğretirler. Düşünmeyi, kıyaslama yapmayı, başka taraftan bakmayı gösteren eğitici oyuncaklar, edinilmesi gereken kız çocuk oyuncak modelleri arasındadır.

Ahşap 5 Sütunlu Eğitici Oyuncak Seti

Hayvanat Bahçesi Şekil Değiştirici

Öğretici oyuncaklar: Bazı oyuncaklar çocuklarınızın harfleri, sayıları, hayvanları ve onların nasıl sesler çıkardığını öğretir ve biz bunlara öğretici oyuncaklar deriz. Çocuklarınıza mesela yeni şarkılar da öğretebilirler, dans etmeyi de. Öğretici oyuncaklar pek çok fonksiyona sahiptir ve aynı zamanda çocuklarınızın yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olur. Mesela ona bir oyuncak müzik aleti alarak bu alandaki yeteneğini keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Bu örneklerden yalnızca biri. Daha pek çok yeteneğini bu yolla keşfedebilir, ya da onun keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz.

Öğretici Renkli Harf Seti

Rakam Öğretici Oyuncak Seti

Figür oyuncaklar: Çocuk oyuncakları arasında en sevilen oyuncak çeşitlerindendirler. Çünkü çocuklarınızın sevdiği çizgi film, film, dizi, animasyon ya da masal kahramanlarının modellenmesiyle üretilirler. Çoğunlukla yumuşak malzemeden yapıldıkları için çocuklarınıza her yerde eşlik edebilirler. Kolay taşınırlar, popülerlerdir, sevilirler.

Figür Oyuncak Çeşitleri

Figür Oyuncak Modelleri

Günlük: Oyuncak başka şey, günlük başka şey diye düşünüyor olabilirsiniz, düşünmeyin. Çünkü şimdi yeni fonksiyonlar eklenerek günlükler de oyuncak kategorisinde yerini aldı. Çocuklarınızın yaşadıklarını not düşmesi hem kendisine yıllar sonra bakıp çok duygusal anlar yaşayabileceği bir anı oluşturmasını, hem de yazma alışkanlığı kazanmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan özellikle kız çocuğu oyuncakları kategorisinde değerlendirilebilecek en yararlı ürünlerden birinin günlük olduğunu söyleyebiliriz.

Kırmızı Stres Çarkı

Günlük Oyuncak Modelleri

Oyuncak ev aletleri: Evinizin demirbaş aletleri kız çocukları oyuncak modellerinin de demirbaşları arasında yerlerini aldı. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, mikser, ütü gibi formlarda hazırlanan bu oyuncaklar sizi taklit etmeye pek meraklı kızlarınız için harika zaman geçirecekleri oyuncak modelleridir.

Çeşitli Oyuncak Ev Aletleri

Oyuncak Ev Aleti Buzdolabı

Oyuncak mutfak seti: Kızlarınızın yemek yapma merakı malum. Zaman zaman onlarla mutfakta buluşup birlikte tarifi kolay yemekler yapmak birlikte vakit geçirmenin en güzel yollarından biri. Ancak eğer ona bir oyuncak mutfak seti alırsanız, zaman zaman da siz onun mutfağına konuk olabilirsiniz. Onunla hayali yemekler pişirebilir, onları afiyetle yiyebilirsiniz. Bu tarz aktiviteler, yani mesela ortada yemek malzemesi yokken varmış gibi yapmalar, onu yiyormuş gibi davranmalar, hatta çorbadan biraz ağzımızın yanması çocuklarınızın hem hayal gücünü hem de drama becerisini geliştirir. Böylece birlikte hem keyifli zaman geçirmiş hem de onun zihinsel gelişimine önemli katkılar sağlamış olursunuz.

Oyuncak Mutfak Seti

Oyuncak Mutfak Seti Aletleri

Oyuncak çay seti: Eveet, kızınızın odasına misafirliğe gitmeye ne dersiniz? Belki de arkadaşlarını o odasına davet etmek ister. Oyuncak çay seti işte böyle zamanların oyunları için harikadır. Kızınızın hem hayal gücünü geliştirmesini hem de drama yeteneğini pekiştirmesini sağlar. Aynı zamanda sizin gibi olmaya çalıştığını göz ardı etmezsek, sizi taklit etmek için gerçek mutfak araçlarına da yeltenmez. Bilirsiniz. Çocuklar böyle şeylere izin verilmeyeceğini bildikleri için genellikle bunu gizli yapmaya kalkışırlar ve bu onlar için epeyce tehlikeli olabilir. En iyisi onlara oynayabileceği şeyler verip, oyunlarına katılmaktır.

Renkli Oyuncak Çay Seti

Porselen Görünümlü Oyuncak Çay Seti
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK