Her Eve Lazım Pratik Mutfak Eşyaları

Her Eve Lazım Pratik Mutfak Eşyaları

Gelişen teknoloji ve hız kesmeyen yenilikler ile beraber hayatımıza dahil olan pratik mutfak eşyaları zamandan önemli ölçüde tasarruf edilmesine imkan sunuyor. Mutfaktaki işlerin hızlıca halledilmesine yarayan pratik mutfak gereçleri arasında emniyetli ürünler de yer alıyor.

Yemek yapma esnasında en çok vakit alan işler arasında soyma ve doğrama yer alıyor. Vakit aldığı kadar çoğu kişi için de sıkıcı olan bu işlemleri pratik mutfak araç gereçleri keyifli hale getiriyor. Özellikle yeni evlenecek ya da henüz evlenmiş olanların oldukça işine yarayacak mutfak aletleri sayesinde kendinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Aşağıda detaylı olarak ele aldığımız bazı mutfak ürünleri sağladığı hızın yanında hem sağlıklı, hem de kolay yemekler yapabilmenize imkan sunuyor.

Hele de çalışan kadınların daha eve dönüş yolundayken zihinlerini meşgul eden  “Bu akşam ne yemek yapsam?” sorularını yerle yeksan edebilecek eğlenceli mutfak eşyaları sizin için araştırdığımız listemizde bulunuyor.

Doğrayıcı Demek Haksızlık Olabilir

Soyma ve doğrama işlemi, bir çok kişi tarafından, mutfak işlerinin sevimsiz ve sıkıcı tarafı olarak görülüyor. Hatta tam olarak öyle de diyebiliriz. 🙂 Özellikle soğanın göz ve ellerde oluşturduğu geçici travmaları hepimiz yaşamışızdır. Mutfak eşyaları arasında işinize çok yarayacak olan mini doğrayıcı soğan, maydanoz, sarımsak gibi sebzeleri zahmetsiz bir şekilde doğramanıza imkan tanıyor. Çok amaçlı soyacak ile de sebzelerinizi hem ince, hem de şekilli bir şekilde soyabilirsiniz. Jülyen, burgulu ve tırtıklı doğrama yaparak salatalarınızı süsleyebilirsiniz. Büyük miktarda doğrama işi gerektiren yemekler için ise turuncu rende seti oldukça ideal görünüyor.

4634757 MAG_2954185 3in1


Güven İçinde Sağlıklı Yemekler Yaptıran Mutfak Eşyaları

Patates cipsi yapabilmek için gerekli olan tüm teçhizatı bünyesinde bulunduran cips yapma makinesi ile sağlıklı ve az yağlı cipsler yapabilirsiniz. İlginç mutfak gereçleri arasında yer alan yağ toplayıcı sayesinde, yemeklerde bulunan fazla yağları birkaç bilek hareketi ile mıknatıs gibi çekebilirsiniz.  Parmak koruyucu ve emniyet tutucu ürünleri de rende ve bıçak kullanımı sırasında meydana gelebilecek tatsız olaylara karşı önlem almanızı sağlıyor.

parmak-koruyucu-finger-saver-2-600x600 Chips-Maker-Cips-Yapma-Makinesi-1
tutucu

Fat-Magnet-Yag-Toplayici-Yemekle_11365_1
Yemek Yağ Toplayıcı


Zaman Tasarrufu Sağlayan Pratik Gereçler

Yapılışı oldukça meşakkatli, yemesi ise saniyeler alan yaprak sarmayı, makinesi sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayarlanabilir özelliğe sahip olan süzgeç ve çekmeceli kesme tahtası ile mutfaktaki zamanınızı oldukça verimli geçirebilirsiniz.

cutting-board-tray-tepsili-kesme-tahtasi-siyah-vacu-vin-qtoocomtr-7139-30-O MAG_4252642
MAG_3753798

 

Kullanımı oldukça kolay olan pratik mutfak aletleri ile çalışmak çok eğlenceli ve keyifli bir hal alabilir. İşinizi kolaylaştıracak pratik mutfak eşyaları daha fazla ürün seçeneği ile trendyol mağazalarında sizleri bekliyor.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK