Akşam Soğuk Olur, Sen Yanına Bir Hırka Al

Akşam Soğuk Olur, Sen Yanına Bir Hırka Al

AKŞAMA SOĞUK OLUR, SEN YANINA BİR HIRKA AL

Yaz geldi. Birçok mağazanın vitrininde bikini ve mayodan başka bir şey görmüyorum. Öyle olunca sanki şu anda en çok onlar giyiliyormuş gibi algılanıyor. Ama gerçekte öyle mi bir düşünmek lazım. Hala akşam soğuk olur diye yanımıza hırka almıyor muyuz mesela? Yoksa bir tek ben mi alıyorum?

Akşamların kurtarıcısı: Hırka

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

536104ea36046-tile AKŞAMA SOĞUK OLUR, SEN YANINA BİR HIRKA AL

Denize ne zaman giriyorsunuz bilmiyorum ama, benim için en az bir ay daha var. Su biraz ısınsın, havalar mevsim normallerinde seyretsin, bir güneş açıp, bir yağmur yağmasın, karpuz kabuğu denize düşsün… Evet, yaz için alışveriş yapıyorum ama ince bir bluzla dışarı çıkmaya hala cesaret edemiyorum. Hele hasta olmayı, hiç ama hiç istemiyorum.

529dc5ea84082-tile AKŞAMA SOĞUK OLUR, SEN YANINA BİR HIRKA AL

Sağolsun annem hırka konusunda bana çok destek oluyor. Klasik bir anne olarak her dışarı çıktığımda “akşam üşütürsün, sen yanına yine de bir hırka al” diyor. Bu cümleyi annesinden duymayan kaç kişi var bilmiyorum. Ama ben neredeyse her akşam duyuyorum.

52be2a8f77510-tile AKŞAMA SOĞUK OLUR, SEN YANINA BİR HIRKA AL

Annem “hırka al” diye diye neredeyse evde hırka koleksiyonum oldu. Fena mı oldu? Yoo… Aslında gelecek sene, sizin için küçük bir hırka defilesi bile yapabilirim. Annem sayesinde neredeyse her hafta bir iki tane hırka alıyorum. Hala mı diyeceksiniz. Evet hala alıyorum. Pantolonla giymek için ayrı, elbiseyle giymek için ayrı. Mesela bazen dışarı çıkacağım zaman ceket giyiyorum. Ama annem ısrarla “sen yanına yine de bir hırka al” demiyor mu? Ahh! İşte o zaman mecburen moda çizgimin sınırlarını da zorlamaya başlıyorum.

“Nasıl yani anne? Ceketin altına hırka mı giyeyim, yoksa hırkanın alt….. ooofff!”

“Anneye off’lanmaz!”

“Tamam anne, siyah hırkamı ver bari.” diyorum.

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK