Hollywood’un Zarafet Timsali Nicole Kidman

Hollywood’un Zarafet Timsali Nicole Kidman

Rol kabiliyeti, zamansız güzelliği ve zarafetiyle Hollywood’un ‘parlayan yıldızı’ olarak lanse edilen Nicole Kidman, bu hafta sayısız kitaba ve televizyon dizisine konu olan ‘Ayı Paddington’ ve Oscar’lı aktör Colin Firth’le yeniden bir araya geldiği ‘Uyuyana Kadar’ isimli filmlerle sinemaseverlerin karşısında.

Oscar’ı kucaklayan ilk Avustralyalı aktris unvanını taşıyan Kidman, 20 Haziran 1967’de Hawaii’de doğdu. Genç yaşlardan itibaren annesinin yönlendirmeleriyle sosyal ve politik aktivitelerde yer alan güzel yıldız, aynı zamanda 10 yıldır UNICEF Avustralya İyi Niyet Elçisi olarak görev yapıyor.

Nicole Kidman 1

Küçükken uzun boyu, sempatik tavırları ve kızıl saçlarıyla yaşıtlarının içinde tüm dikkatleri üzerine çeken Kidman, hâlâ en yakın arkadaşlarından biri olan Naomi Watts’la pek çok reklam filminde boy gösterdi.İlk sinema deneyimini yaşadığı ‘Bush Christmas’ isimli filmle 14 yaşında, Sydney Tiyatro Eleştirmenleri’nden ödül alan Kidman, bir anda Avustralya televizyonlarının aranılan oyuncularından biri haline geldi. Artık ülkesinde rüştünü ispat eden ve Hollywood’a açılmaya karar veren güzel yıldız, başrollerini Tom Cruise ile paylaştığı ‘Yıldırım Günleri’nde (Days Of Thunder) oynadı. Sette başlayan arkadaşlıkları bir anda aşka dönüşen gözde çift, 1990 yılında evlendi. 1986 yapımı ‘Top Gun’ filmiyle şöhreti yakalayan Cruise’un gölgesinde kaldığı yönündeki iddialara ‘Flirting’, ‘Uzak Ufuklar’ (Far And Away) ve ‘Malice’ gibi iddialı yapımlarda sergilediği performanslarla cevap veren Kidman, özellikle ‘Bir Kadının Portresi’ (Portrait Of A Lady) filmiyle yüzünün eski kadın profillerine ne kadar uygun olduğunu gösterdi ve benzer dönem filmlerindeki tarihi karakterleri ustalıkla canlandırdı.

Nicole Kidman 4

Tom Cruise’la 11 yıl evli kalan Kidman, 2001 yılında evliliklerini noktalama kararı aldı. 2006 yılında katıldığı bir etkinlikte country müzisyeni Keith Urban’la tanışan ve bir ay sonra evlenme kararı alan güzel yıldız “Tuhaf karşılanabilir, fakat benim için oldukça doğal ve spontan gelişen bir süreçti. Hayatımın aşkıyla geç karşılaştım” diyor.

47 yaşında olmasına rağmen katıldığı festival ve galalarda zarafetiyle hayranlık uyandıran Kidman, geçtiğimiz yıllarda botox yaptırarak hayranlarını hayal kırıklığına uğratmış ve konuyla ilgili ser verip sır vermemişti.

Nicole Kidman Stili

Verdiği röportajlarda geçirdiği operasyonlardan yüzünü ve mimiklerini oynatamaz hale geldiğini belirten güzel yıldız, artık sadece düzenli spor yaparak ve sağlıklı beslenerek cilt sağlığını koruduğunu vurgulamıştı. Stil konusunda belirli kalıpların dışına çıkmayan ve genellikle tercihini vücudu saran formlarda elbiselerden yana kullanan Kidman, yıllardır değişmeyen fiziğinin avantajını da kullanıyor. Galalarda adeta prenses edasıyla kırmızı halıda süzülen güzel yıldızın günlük stilinde de sıkça kalem etek, gömlek ve klasik kesim pantolon kombinlerine rastlıyoruz.

Nicole Kidman Street Style 2 A happy and smiling Nicole Kidman leaves the Greenwich Hotel in NYC Nicole Kidman Street Style

Güneşlenmekten hoşlanmayan, beyaz teni ve kızıl saçlarıyla ışıldayan Kidman; saç stilinde genellikle bakır, küllü sarı ve kumral tonlarını tercih ediyor.

Bir dönem uzun ve düz fönlü saçlarını imzası haline getiren Oscar’lı yıldız, jüri koltuğunda yer aldığı 2013 yılındaki Cannes Film Festivali’ne cesur kıyafet seçimleri ve sezonun trendy saç modelleriyle damgasını vurdu. Örneğin ‘Nebraska’ filminin galasında giydiği ve kuğu gibi ortalarda salındığı Valentino imzalı kuyruklu beyaz elbisesi, her kadının hayalini süsleyen tasarımlardan sadece bir tanesiydi. Takı tercihini genellikle Fred Leighton’dan yana kullanan güzel yıldızın ayakkabı seçimleriyse sivri burunlu ve ince bantlı olanlardan yana…

Nicole Kidman - Armani Nicole Kidman - Cannes Dior Nicole Kidman - Valentino Couture

PAYLAŞ
10.11.1989, İstanbul doğumluyum. Ankara Üniversitesi, Fransız Dili ve Edebiyatı mezunuyum. 2013’ten beri MyBilet bünyesinde kültür-sanat etkinliklerine yer veren dijital dergi ‘MyBilet e-dergi’de sinema ve tiyatro üzerine röportajlar yapmakta ve içerik sağlamaktayım. Yazılarıma http://www.mybilet.com/edergi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK