İç Güzelliğinizle Fark Yaratın!

İç Güzelliğinizle Fark Yaratın!

İç çamaşırı deyince akla ilk gelen şey rahatlıktır. İç çamaşırı herkes için önemli olsa da, kadınlar için biraz daha detay gerektiren bir konudur. Rahatlığının yanında görüntüsü ve seksiliğiyle de gönlünü çalacak bir iç çamaşırı arararken kaybolur kadınlar. Bu sebeple iç çamaşırı seçimi kadınlar için bir problem haline gelebilir.

Siz de “İç çamaşırı nasıl seçilir, doğru iç çamaşırı kumaşı hangisi…” gibi soruların içinde kayboluyorsanız, iç çamaşırı seçiminin püf noktalarını anlatan bu yazımız tam siz göre! 🙂

Vücudunuzu tanıyın!

Neredeyse tüm kadınların yaptığı hata, iç çamaşırının görüntüsüne aldanarak vücut tipini önemsemeden seçtiği ürünler… Vücudunuza dar gelen çamaşırlar vücut şeklinizi bozacağı gibi, kan dolaşımınızı da olumsuz yönde etkiler. Aynı şekilde bedeninizden daha büyük bir çamaşır da vücudunuzda durmaz ve sizi rahatsız eder.

Vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurarak iç çamaşırı seçimlerinizi yapmalısınız. Unutmayın; proporsiyonunuza uygun olmayan çamaşırla ne rahat edersiniz ne de seksi görünürsünüz.

İç çamaşırında kumaş seçimi

Sıradan günlük kıyafetlerimizde bile kumaş çok önemliyken, konu iç çamaşırı olunca daha da hassas olunması gerektiğini biliyoruz. Fakat bununla ilgili ne kadar doğru seçimler yapıyoruz?

Seçtiğiniz iç çamaşırının kumaşı hem yumuşak hem de esnek olmalıdır. Naylon ya da diğer kumaşların yerine pamuklu ve ter emen kumaşlar tercih etmelisiniz. Terlediğinizde bakteriler daha hızla artar ve pamuklu kumaş teri emerek buna engel olmaya çalışır. Alerjik ve hassas bir cilt yapınız varsa iç çamaşırınızın kumaş seçiminde daha detaycı olmalısınız.

Kıyafete göre değişen çamaşırlar

Her kıyafetin çamaşırı farklıdır. Etek giyerken, deri giyerken ya da skinny jean giyerken farklı farklı külot modellerinden destek almalısınız.

String Külot: Bu tarz külotlar yalnızca genital bölgeyi kapatırlar. Normal külotlara göre daha az rahat olan string külotlar, daha az tercih edilir. Fakat gerekli durumlarda kullanılması zorunlu hale gelebilen bir külot modelidir. Örneğin; beyaz pantolonlar beyaz etekler, beyaz elbiseler…

  • Dip not: Beyaz renkte olan giysilerinizin içine ne giyseniz iç çamaşırınız belli olur. Bu aşamada ten rengi string külot en büyük yardımcınız olur.
String Külot 2 String külot 3 String Külot

 

Dikişsiz Külot: Hem çok rahat hem de çok kullanışlı olan bir külot modelidir. Siyah, beyaz, ten rengi gibi klasik çamaşır renklerinin dışında birçok renkte dikişsiz külot bulmanız mümkün. Dikişsiz külotlarınızı dar kıyafetlerinizin altında, çamaşırım belli oluyor mu diye düşünmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dikişsiz Slip Dikişsiz Boxer

 

Pop-Up Külot: Her kadının hayali olan biçimli kalçalara kısa yoldan sahip olmanın yolu pop up külottan geçiyor. Pop up külotlarda seçim yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay beden ölçünüzdür. Normal bedeninizden daha küçük bir pop up külot aldığınızda sert yapılı olmaları sebebiyle vücudun
uzda kesikler oluşur. Kendi bedeninizden daha büyük bir pop up külot seçimi yaparsanız da, külot bedeninizi tam olarak sarmaz ve dışarıdan kötü bir görüntüye neden olmuş olursunuz.

  • Dip not: Pop up külot alırken dar kıyafetlerinizin içine girmekte zorlanacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekir.

İç çamaşırlarınızı jartiyerle renklendirin!

Jartiyer, seksi kadın iç çamaşırlarının arasında hiç yadırganmadan kendine yer bulur. Sanılanın aksine jartiyer, bir fantazi ürünü değildir. Hem iç çamaşırında şıklığın yıldızı hem de külotlu çoraba göre daha sağlıklıdır.

İç çamaşırında estetik duruşun ve şıklığın sembolü olan jartiyerleri kullanarak içinizi de güzelleştirin 🙂

Siyah Jartiyer turkuaz jartiyer Beyaz jartiyer

 

Siz de iç giyiminize en az dış giyiminiz kadar önem veriyor ve iç giyim trendlerini yakından takip ediyorsanız, yukarıda yer alan modellere ve daha fazlasına göz atmak için hepsiburada.com‘u ziyaret etmeyi unutmayın.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK