İkizlerle Bir Moda Çekimi Macerası

İkizlerle Bir Moda Çekimi Macerası

Style_08_000

Yaklaşık 1 ay kadar önce çok sevdiğim Alman bir arkadaşım – ki kendisi çocuk giyim ürünleri tasarlayıp üreten bir moda şirketinin ortağıdır – 4 yaşındaki ikizlerden Defne’yi moda markalarının kış sezonu tanıtımı için model olarak kullanıp kullanamayacaklarını sorduğunda hiç tereddütsüz “Evet” dedik eşimle beraber. Zira tasarımlarının ne kadar kaliteli olduğunu bizzat biliyorduk ve böyle bir tecrübeyi yaşamak istedik, tabii ki Defne’ye de danıştık, onun görüşünü de aldık, o da çok hevesliydi. Arkadaşımdan tek talebimiz çekimlerde birkaç poz da oğlumuz Mert için çekilmesiydi, onun kendisini kötü hissetmesini istemedik ve onlardan onay gelince çekim tarihi kararlaştırdık ve heyecanla o moda çekimi gününün gelmesini bekledik ailece.Pictures9

Moda Çekimi: Bir Heyecan Fırtınası

Veeeeeee çekim günü gelip çattığında, Defne ve Mert’i okullarından erken alıp doğru çekimin gerçekleştirileceği stüdyoya gittik, hatta trafiğe güvenemeyip erkenden orada olmamıza rağmen her şey hazırdı ve çekimlere hemen başladılar. Çekimlerden önce küçük hanımın saçlarına şekil verildi, zaten kıvır kıvır saçları olduğu için pek de çaba sarf edilmesine gerek kalmadı, birazcık da yüzüne pembe allık sürüldükten sonra küçük model Defne koleksiyondaki kıyafetleri giyip çıkarıp poz vermeye başladı. Her ne kadar daha birinci kıyafetin çekiminden sonra yorulduğunu ima etse de, daha sonra tam 2.5 saat hiç sesini çıkarmadan, denilenleri yaparak büyük bir profesyonellik örneği sergiledi.

Açıkçası bu moda çekimi sayesinde artık kızımızın ne kadar sorumluluk sahibi bir kız olduğunu anladım çünkü bize verdiği sözü tutmak uğruna (ben bize söz verdiğini ilk kıyafetten sonra kendisine hatırlatmak zorunda kalmıştım) hiç sesini çıkarmadı ve denilenlerin hepsini yerine getirdi.

Style_08_035_2

Mert’e gelince, zaten markanın erkek çocuk için ürünleri yoktu ama onun için de kıyafetler getirdik çekimlerde kullanması için. Ama Mert çekimlerde olmak istemedi, yine de beraber çektirdikleri bu tek bir poz ikizlerin beraberce katıldığı bir moda çekiminin hatırası olarak fotoğraf albümümüzde yer aldı. Eminim yıllar sonra bu poza bakıp kendileriyle gurur duyacaklar.

PAYLAŞ
Avukat, ikiz annesi, Bir Dilek Tut Derneği ve GYIAD (Genc Yönetici ve İş Adamları Derneği) Genel Sekreteri, çok seyahat eder, çok okur, çok konuşur, müzik ve sinema aşığı :)

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK