İmitasyonunu Sevdiğimiz Tek Trend: Kürk Trendi

İmitasyonunu Sevdiğimiz Tek Trend: Kürk Trendi

Evet, bu sezon kürk fazlasıyla moda, hatta her koleksiyona bir parça sızdı desem yalan olmaz. Sadece lüks markalar ve büyük tasarımcılarla sınırlı kalmadı, hazır giyim markaları da en az onlar kadar başarılı imitasyonlarla oyuna dahil oldu.

Tabii sorumluluk ve vicdan sahibi modacılar imitasyon kullandılar, sonuçta kim ceset giymek ister ki? Bu sezon kürk trendi revaçta dediysek öyle gazino solisti gibi giymiyoruz tabii.

Ben özellikle biraz asi bir hava katmayı öneriyorum, bence kürkü bu sezon Prabal Gurung harika kullanmış, hem dozunda hem de diz üstü kemerli çizmelerle sıkıcı görüntüden kurtarmış.

Podyumlardan Kürk Trendi

elle-prabal-gurung-fall-2013-rtw-002-de-RdOABG-lgn

Marc Jacobs kürk konusunda frene basamayıp, vahşi bir hayvanı kıskandıracak kadar kullanmakla kalmamış bir de gerçeğini kullanmış. Üzülüyoruz tabii duyunca.

elle-marc-jacobs-fall-2013-rtw-18-de-yolWmV-lgn

Gelelim hazır giyim markalarına, H&M, Mango, Twist bence gayet başarılı parçalara sahip, bir daha giyer miyim diye düşünüp büyük rakamlar vermek istemeyenler için doğru tercih. Bu arada sadece kaban ve mont olarak düşünmeyin, bence en kullanışlı parçalardan biri etoller, parkanızla birlikte kırmızı bir kürk etol kullanın mesela, ne alaka demeyin, dergide gördüğünüzde bayılıyorsunuz ama. Onun dışında snood da kürkü kullanmak için iyi bir fikir, hem Gurung hem de Zero + Maria Cornejo koleksiyonlarında boyunluk da denilen kürk snood kullanmışlar ki bu kürk trendine çekimser bakanlar için iyi bir başlangıç olabilir.

elle-peter-pilotto-fall-2013-rtw-017-de-NVGIOd-lgn

En önemli kural, abartıp Maxim’de sahneye çıkacak gibi kullanmıyoruz ve olabildiğince farklı tarzlarla kombin yapıyoruz, onun  dışında serbestsiniz.

tom ford 1

PAYLAŞ
Epey düz bir insanım ben, çok kararsızım, kararsızlığımdan üç okul iki kıta gezdim, ne ara moda ile ilgilenmeye başladım ben de anlayamadım, en son tişörtümü arıyordum sonra bir baktım Just a fad'i yazıyorum. Makul miktarda iyi kahve ile günlerce yazabilirim, ne diyordum, heh bunlar hep Anna Wintour!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK