Instagram’da Moda İkonu Olduğunuzu İspat Edin!

Instagram’da Moda İkonu Olduğunuzu İspat Edin!

Bir trend takipçisi olduğuna eminim ama bunun hakkını Instagram’da verebiliyor musun? Biliyorsunuz ki Instagram hesabı bir moda ikonunun, trend takipçisinin anlının akıdır, gözünün nurudur. Size Instagram hesabında bir moda sever olduğunuzu kanıtlayacak 9 fotoğraf kuralını sayıyorum.

Instagram – Modasever El Kitabı

Kural 1

Ayak fotoğrafı, bu fotoğraf tipi çoğunlukla mevsimlik olsa da kışın da rastladığımız oluyor. Gittiğiniz ilk kumsalda hemen ayakları denize doğru uzatıyoruz ve fotoğraflıyoruz. Sonuçta kimse ayaklarını görmediği birini takip etmek istemez.

biz-buna-ayak-degil-toynak-diyelim

Kural 2

Tırnak fotoğrafı, bunun bazı kuralları var, o tırnakları çok ilginç sürrealist biçimlerde boyayacaksınız. Diyelim ki resim yeteneğiniz yok, hemen bir yerlerden Dior, Chanel gibi markaların ojelerini edinip markası görünecek şekilde elinizde fotoğrafını çekeceksiniz. Renk önemli değil, isterseniz taşırarak sürün, sonuçta önemli olan rengi değil markası.

chanel_peche

Kural 3

Dudağınızı büzerek zafer işareti yaptığınız bir kare şart, böyle fotoğrafı olmayan insanı aslında Instagram’a şikayet edebilmemiz lazım. Dudağını büzerek selfie de çekmiyorsan kapat hesabı git Allah aşkına ya.

article-2339004-1A3F0E41000005DC-104_634x829

Kural 4

Aynadan fotoğraf, çocuklar aynadan günün kombinini çekemiyorsanız da o fashion etiketini oraya koymayın yani. (Bu konuda özel ders veren biri varsa bana yönlendirin, blogun selameti açısından ders almam lazım)

article-2442559-187EBE6400000578-636_634x639

Kural 5

Alışveriş poşetlerinizin veya yeni aldıklarınızın fotoğrafı ama hepsi olmaz, birinci sınıf markalar lütfen değilse bile markanın en pahalı ürünü olmalı.

shopping-bags

 

 

Kural 6

Kadınlara yönelik manifestolar, mesela şöyle bir şey; “Geç kalmak çirkin gitmekten iyidir”. Tabii ki, sonuçta birinin suratına fondöten ile astar atmasını beklemekten daha kaliteli bir zaman geçirme yöntemi olabilir mi?

MjAxMy03NTk4MDQ2MWYyMDM2MTM1_5166e2f8f41f8

Kural 7

Makaron fotoğrafı, makaron dediğin bir moda kişisinin temel besin kaynağıdır, kokoreç fotoğrafı paylaşacak değilsiniz heralde, hayretbişi!

french_macarons_2

Kural 8

Kitap fotoğrafı, okumanız gerekmiyor, okuyup da ne yapacaksınız, sezonun trend renklerine uyması önemli.

style-carrot-instagram-design-books

Kural 9

Sex And The City’den bir kare, Carrie Bradshaw gibi bir rol modeliniz olduğunu gösterin. Kalkıp da dizideki tek Harvard mezunu ve ayakları yere ‘yersizce’ basan Miranda’yı rol modeli alacak değilsiniz.

original

Kurallarımız bunlar, eminim ki sorumluluk sahibi bir moda insanı olarak uyacaksınız, yok uymassanız kapatın o hesabı, kaldırın o fashion etiketlerini, lütfen.

PAYLAŞ
Epey düz bir insanım ben, çok kararsızım, kararsızlığımdan üç okul iki kıta gezdim, ne ara moda ile ilgilenmeye başladım ben de anlayamadım, en son tişörtümü arıyordum sonra bir baktım Just a fad'i yazıyorum. Makul miktarda iyi kahve ile günlerce yazabilirim, ne diyordum, heh bunlar hep Anna Wintour!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK