İnternetten Büyük Beden Pantolon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnternetten Büyük Beden Pantolon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İNTERNETTEN BÜYÜK BEDEN PANTOLON ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

Büyük beden kıyafet satın almak ve kombin yapmak her zaman bıçak sırtı detaylara dikkat etmeyi gerektiriyor. Özellikle kadınlar, bu konudan çok dertli. Büyük beden pantolon modellerini seçmekte zorlanan kadınlar, internet alışverişlerinde hangi pantolonları seçebileceğini, bunları hangi kıyafetlerle kombinlerse fazla kilolarını gizleyebileceğini merak ediyor. Bununla ilgili çok fazla kaynak bulunmasa da herkesin kendine göre belirlediği modeller var elbette. Ancak, doğru büyük beden pantolon ile ideal kombini oluşturmak yine de her zaman o kadar kolay olmayabilir.

Şimdiye kadar seçtiğiniz büyük beden pantolon modellerini bir gözden geçirin. Genellikle büyük beden pantolonlarda beli otursa gerisi bol kalır, bacakları saran bir model olsa beli bol kalır ve bir süre sonra istenilen pantolon formuna ulaşmak imkansız gibi görünmeye başlar. Bu nedenle çare beli esnek, lastikli modellerde aranır haliyle…

Peki, internetten büyük beden pantolonları satın alırken nelere dikkat etmeli, neye göre seçmeliyiz? İşte bununla ilgili birkaç ipucu…

Pantolonda bel, bacak ve detaylar

Büyük beden pantolonlarda, öncelikle vücut yapınıza göre seçim yapmanız gerekir. Boyunuz, fazla kilolarınızın yoğun olduğu bölgeleri bu konuda belirleyici olur. Örneğin, arka cepler burada dikkat edilmesi gereken detaylardan biri. Büyük arka cepler, kalçaları büyük kadınlarda dikkati yine o bölgeye çekerek, daha da büyük görünmesine neden olur. Elbette kalçalarından şikayetçi hiçbir kadın bunu istemez. Arka cepleri daha küçük pantolonlar almaya dikkat etmenizde fayda var.

Arka ceplere dikkat ettikten sonra, gelelim bacak boyunuza… Bacaklarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, kapri pantolonlardan kaçınmalısınız. Bot paça denilen ve adından da anlaşılacağı gibi genellikle bot modelleriyle kullanılan, geniş paçalı pantolonları kullanabilirsiniz. Bu tür pantolonlar bacaklarınızı hem daha muntazam, hem de ince gösterir.

İNTERNETTEN BÜYÜK BEDEN PANTOLON ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN
Nogg PANTOLON
İNTERNETTEN BÜYÜK BEDEN PANTOLON ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN
Nogg PANTOLON

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir diğer detay ise pantolon kumaşının çok ince veya esnek olmamasına özen göstererek, dize kadar bacağınızı ve kalçalarınızı toparlayabilecek pantolonlar seçmeniz. İnce veya çok esnek kumaşlar, bacaklarınızdaki fazla kiloları toparlamaz, hatta onları daha da belirginleştirir. Bu şekilde bacağınızdaki selülitler bile ortaya çıkabilir. O nedenle biraz kalın ve hafif esneyen kumaşlarda pantolonlar seçmeniz daha iyi sonuçlar verebilir.

Büyük beden pantolon kombinleri

İnternetten seçeceğiniz büyük beden pantolonları, hangi üstlerle kombinleyebileceğinizi hayal ederek satın alın. Örneğin desenli üstler tercih edecekseniz, bu desenlerin çok büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Çiçekliyse küçük çiçekler, ekoseyse pötikare modellere bakmanızda fayda var. Büyük desenler, dikkati daha çok çekerek, geniş bir üst bedene sahipseniz, daha kilolu görünmenize neden olur. Bu nedenle küçük desenli hırka ve gömlek modellerinden seçmeniz daha uygun olur.

İnternet üzerinden seçeceğiniz büyük beden pantolonları, uygun üstlerle kombinlerken, aksesuar çeşitlerine de bir göz gezdirerek, kıyafetinizi klasik veya daha spor hale getirebilirsiniz.

İNTERNETTEN BÜYÜK BEDEN PANTOLON ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN
Nogg HIRKA
İNTERNETTEN BÜYÜK BEDEN PANTOLON ALIRKEN BUNLARA DİKKAT EDİN
Nogg GÖMLEK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK