İş Görüşmesine Giderken Ne Giymeli?

İş Görüşmesine Giderken Ne Giymeli?

İŞ GÖRÜŞMESİNE GİDERKEN NE GİYMEMELİ?

Uzun ve zorlu bir eğitim hayatı geride kaldığında mezuniyetle birlikte herkesi iş hayatı heyecanı sarar. “Nerede çalışacağım, nasıl bir işim olacak?” soruları akılda döner durur. Nihayet başvurular sonuç verir ve beklediğiniz firma iş görüşmesi için sizi arar. Şimdi aklınızdaki sorulara bir yenisi daha eklenir; “Ne giymeliyim?”

İş görüşmesine giderken ne giymeli?

Dolabınızda sürekli giydiğiniz bir sürü kıyafetiniz olabilir. Hatta bunlardan birçoğu iş görüşmesine uygun gibi de görünebilir. Ama siz etkileyici bir izlenim oluşturmak ve hatalı bir ilk adım atmamak için gelin bir de bizim paylaştığımız ipuçlarına göz atın…

Abiye giymeyin!

Düğüne değil, iş görüşmesine gittiğiniz için abiye giyilmemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Moda dergilerindeki gibi giyinmeyin!

İş görüşmesinin ilk günü olduğu için, severek okuduğunuz moda dergilerindeki gibi giyinmenize gerek yok. Daha sade ve şık bir şeyler seçmeye çalışın.

Parlak ve çok dikkat çeken kıyafetler giymeyin!

İş görüşmesinde dikkati kıyafetinizin değil, kıvrak zekanızın çekmesi daha iyi olmaz mı?

Daha önceden giymediğiniz bir kıyafeti iş görüşmesinde niye giyesiniz ki?

Üzerinizde nasıl durduğunu ve yakışıp yakışmadığını bilmediğiniz bir kıyafeti giyerek risk almayın. Bildiğiniz ve size yakışan kıyafetler arasından seçim yapın.

Çalışkan öğrenci modundan çıkın!

Öğrencilikten kalma bir alışkanlık tabi. İş görüşmesine giderken bebe yaka gömlek giymek sizin ne kadar çalışkan olduğunuzu göstermiyor.

Karalara bürünmeyin!

“Neyin yasını tutuyorsun güzel kızım? Tutma.” derler. Giyebileceğin onlarca renkteki kıyafet arasından, sen gittin siyahı pantolon, siyah ceket mi seçtin? Seçme.

Plaja gider gibi gitmeyin!

Neredeyse üzerinizdeki tişörtü ve şortu çıkarsanız suya atlayacakmış gibi rahat kıyafetlerden de koşar adım uzaklaşın.

Bu kadar tavsiyeye rağmen yine de önünüzde yüzlerce kıyafet kaldıysa üzülmeyin. Belki bizim seçtiğimiz bu elbiseler ve bluzlar seçim yapmanızı biraz daha kolaylaştırabilir.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

53358f3624848-tile 538c979ddbb35-tile 532111328b1d1-tile İŞ GÖRÜŞMESİNE GİDERKEN NE GİYMEMELİ?

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK