Isıtma Konusu ve Isıtıcılar Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Isıtma Konusu ve Isıtıcılar Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Soğukların giderek daha fazla hissedilmeye başladığı son günlerde, ısıtıcılar da her zamankinden daha fazla ön plana çıkıyor. Sabit ya da taşınabilen ısıtıcılar arasından sağlıklı ve doğru tercihi yapabilmek için kullanım amacının göz önünde bulundurulması önem taşıyor. Piyasada kolaylıkla bulunabilen pek çok ısınma ürünü arasından istenilen performansı verebilecek ısıtıcıyı bulabilmek, soğuk geçen günlerde rahat etmenizi sağlayacaktır. Bu noktada, ısınma ürününün kullanılacağı alana uygun olarak seçilmesi, maksimum performans için önemli unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Temel olarak bakıldığında, ısıtıcılarda bulunan farklı sistemler, elektrik enerjisini ısıya çevirmede kilit rol oynuyor. Bu sebeple, ısıtıcı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da elektrik tüketimidir. Isı üretimi ile birlikte gelen yüksek elektrik faturalarına karşı önlem alabilmek için ısıtıcı satın almadan önce sahip olduğu özelliklere dikkat edebilirsiniz. Evinizi ya da iş yerinizi ısıtmak amacı ile kullanabileceğiniz ısıtma ürünlerine ve bilgilerine aşağıda yer alan başlıklar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yoğuşmalı ve Hermetik Kombi Modelleri

Isınma ile birlikte evinizin sıcak su ihtiyacını da karşılayabileceğiniz kombiler yoğuşmalı ve hermetik olmak üzere farklı modellerde bulunuyor. Daha az enerji harcaması ile öne çıkan yoğuşmalı kombiler sayesinde faturalarınızda önemli ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Baymak_Novadens Demirdöküm Baymak Demirdöküm-Hermetik


Uzun Süren Sıcaklık İçin Yağlı Radyatör

Kalorifer peteği ile benzer görünüme sahip olan yağlı radyatörler uzun süre sıcak kalma ve güvenli ısıtma özellikleri ile sıklıkla tercih edilen ısıtıcılar arasında yer alıyor. Elektrik rezistansı vasıtasıyla içerisinde bulunan yağın ısıtılarak çalışması prensibine dayanan yağlı radyatörleri satın alırken petek sayısına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Bly_Dilim_Yagli_Radyator_NDB-1G-29T blyss_Dilim_Dijital_Yagli_Radyator_LH09-0920 Delonghi_Dokuz_Dilimli_Yagli_Radyator delonghi_Dragon_8_Dilim_TRD4_0820

 

Kışı Sıcak, Yazı Serin Geçirmek İsteyenler İçin Cep Yakmayan Inverter Klima Modelleri

Inverter klimalar kışı sıcak geçirmenize yardımcı olabilecek ürünlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hem kış, hem de yaz mevsimlerinde kullanabileceğiniz inverter klimalar ile %50’ye varan elektrik enerjisi tasarrufu yapabilirsiniz.

Rubenis_Yeni_Nesil_Inverter_Klima_9000_Btu Mıtsubishi_MSZ-HJ25VA_8500_BTU_Inverter_Klima Baymak_Yeni_Elegant_Inverter_Klima_18000_Btu Blyss_Inverter_Klima_12000_Btu

 

Hızlı Isınma Sağlayan İnfrared Isıtıcılar

Bulunulan ortamı hızlı bir şekilde ısıtması ile bilinen infrared ısıtıcı çeşitleri kızılötesi teknolojisini kullanarak çalışıyor. İnfrared ısıtıcı modelleri arasında yatay ve dikey olan tipleri bulunuyor. Dikey olarak tasarlanmış infrared ısıtıcılar dar mekanlar için tavsiye ediliyor.

0374e_CH_1200_LT_Karbon_Infrared_Isitici b30b7_EXP-18_Ecoray_Mobil_Infrared_Isitici veito_Karbon_Isitici_Beyaz 62f16_Veito_Blade_S__Karbon___Infrared_Isitici_

 

Kışın kapıya dayandığı günlerde, eğer siz de ihtiyacınıza uygun olan ısıtıcıyı bulmak istiyorsanız, Koctas.com.tr üzerinde yer alan tüm ısıtma ürünleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK