Bedeninize ve Tarzınıza Göre Jartiyer Seçmek

Bedeninize ve Tarzınıza Göre Jartiyer Seçmek

İç giyim mağazalarını dolaşırken karşımıza çıkan jartiyerli takımlar çok beğenilse de, kullanımı konusunda akılda birçok soru işareti bırakır ve nasıl kullanacağımıza dair aklımızda oluşan belirsizlikler, beğendiğimiz bir jartiyeri almamıza engel olur.

Günümüzde jartiyerli iç çamaşırı kullanımında ilk akla gelen seksilik ve partnerle olan yakınlaşmadır. Her ne kadar amaç bu gibi görünse de, aslında jartiyerlerin temel amacı çorabı yukarıda tutmaktır. Jartiyer işlevsel açıdan bakıldığında, çorabın yukarıda durmasını sağlar; çorap ve kemer olmak üzere iki ana parçadan oluşur.

Seksi iç çamaşırı kategorisine giren jartiyerli takımları satın alırken akılda bulundurmanız gereken birkaç detayı sizler için derledik.

Jartiyer seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekenler:

1. Jartiyer satın alırken çeşitlerine ve kullanım amaçlarına dikkat etmelisiniz.

Öncelikle satın alacağınız jartiyer çeşidini belirlerken kullanım amacınızı düşünerek hareket etmelisiniz. Jartiyer modellerine bakarken 4’lü ve 6’lı olmak üzere iki seçenek karşınıza çıkacaktır. Strap ismi verilen çorabı jartiyer kemerine bağlayan kısımlar en az dört adettir. 4’lü olan modeller çorabı yukarıda tutmak için yetersiz kalacağından günlük kullanım için önerilmez.

Dolayısıyla eğer günlük kullanım için jartiyer set bakıyorsanız, gün içerisinde rahat etmek için en az 6’lı olanları tercih etmelisiniz. Eğer günlük kullanım dışında bir jartiyer bakıyorsanız, geliştirilen silikonlu çoraplarla bacakları daha kavrayıcı bir hale gelen 4’lü takımları satın almanızı öneririz.

NBB Jartiyerli Destekli Sütyen Takım 4526 - Onlinecamasir & Vitringez nbb-4523-jartiyer-600x750 - Onlinecamasir & Vitringez NBB Jartiyerli Destekli Sütyen Takımı 4272 - Onlinecamasir & Vitringez

2. Jartiyerleri kullanacağınız kıyafetlere göre tercih etmelisiniz.

Jartiyeri ne zaman kullanacağınız kadar hangi kıyafetlerle kullanacağınız da oldukça önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer jartiyeri kıyafetlerinizin altına giyecekseniz, iz yapmaması açısından silikonlu çorapları tercih etmenizi öneririz. Bedeninizi saran kıyafetlerde içinizdeki jartiyerli takımınız belli olacağından, kombininize göre büstiyerli veya sadece sütyenli takım arasında da karar vermeniz gerekebilir. Ayrıca büstiyerli jartiyer takımlar vücudunuzu toparlayıp net bir forma sokacağından, kilolu olduğunu düşünenler için çifte çözüm olacaktır.

Dagi Dolgulu Straplez Sütyen Külot Jartiyer Set 5871 - Onlinecamasir  & Vitringez Online Çamaşır - Nurteks Siyah - Vitringez Online Çamaşır - Nurteks - Vitringez

3. Jartiyer alırken beden seçiminde özenli olmalısınız.

Jartiyerli iç çamaşır alırken beden seçiminde özenli olmanızı öneririz. İç çamaşır seti normal bedeninizden bir beden büyük olursa bol duracak ve hoşunuza gitmeyek bir görüntü oluşturacaktır. Bir beden küçük alırsanız da çamaşırın kesim yerlerinden fazla sıkması, olduğunuzdan daha kilolu bir görünüm yaratacaktır. Bu nedenle, seçtiğiniz jartiyerin bedeninize tam oturmasına ve herhangi bir potluk yapmamasına dikkat etmelisiniz.

Son olarak eklemeliyiz ki; birbirinden güzel ve etkileyici jartiyer modelleri arasından bir seçim yaparken kullanılan malzemeyi göz önünde bulundurmalısınız. Saten, dantel, elastik, deri veya transparan gibi birçok malzemeden üretilmiş jartiyer setleri olduğu gibi; tüy, taş, file gibi özel aksesuarlarla fantazi iç giyim modellerini zenginleştiren ve kullanım amacını bir temaya uyduran birçok tasarım da karşınıza çıkabilir.

    Online Çamaşır - Siyah Büstiyer - Vitringez Missvera Siyah Jartiyer Takımı 284 - Onlinecamasir & Vitringez Online Çamaşır - Yeni İnci - Vitringez

Çorap, pijama ve iç giyim sektöründe Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarını sanal alışveriş dünyasına taşıyarak, farklı ve kaliteli ürün çeşitlerini sizlere sunan onlinecamasir.com‘un diğer modellerine göz atmayı unutmayın!

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK