Ben Ofiste Jean Giyebiliyorsam Siz de Giyebilirsiniz

Ben Ofiste Jean Giyebiliyorsam Siz de Giyebilirsiniz

BEN OFİSTE JEAN GİYEBİLİYORSAM, SİZ DE GİYEBİLİRSİNİZ

Jean pantolon giymek, giyim konusunda serbest olan iş yerleri için sıradan bir durum olabilir. Ama çoğu iş yeri kurumsallık ve ciddiyet adına ofiste jean pantolon giyimine sıcak bakmıyor hatta giyilmesine yasak getiriyor. Belki giyim kuşam konusunda serbest bir iş yerinde çalışıyorsunuz ancak yine de ofiste jean pantolonla çok da rahat gözükmek istemiyor olabilirsiniz.

Artık iş yerinde jean giyen arkadaşlarınızı görüp “Ayy keşke biz de sizin gibi giyinebilsek” demeyeceksiniz. İddia ediyorum: Ben kuralları olan ve giyim konusunda çok da serbest olmayan bir ofiste jean giyebiliyorsam, siz de kendi ofisinizde hayli hayli giyebilirsiniz. Nasıl mı?

Ofiste jean nasıl giyilir?

Koyu renk jeanler ofis için en iyisidir

Siyah, siyahın tonları, lacivert ve gri renkli jean pantolonlar, klasik jean mavisinde olanlar kadar ben jean pantolonum diye bağırmaz. Özellikle siyah jean pantolonu rahatlıkla normal dar pantolon gibi giyebilirsiniz. Ben giyiyorum mesela. Bu zamana kadar patronumun dönüp de “jean mi giydin sen?” dediğini duymadım.

Fotoğraflara tıklayarak ürünlere ulaşabilirsiniz.

5375d9deb8fd5-tile BEN OFİSTE JEAN GİYEBİLİYORSAM, SİZ DE GİYEBİLİRSİNİZ

Ceket kombinleri sizi daha ciddi gösteriyor

Ceketin ciddi bir duruşu vardır. Yani üzerinizde ceket varsa altınıza ne giydiğiniz çok fazla dikkat çekmez. Tabi altınızda şort olmadığı müddetçe… Siz de iş yerinde giydiğiniz jean pantolonunuzun spor görüntüsünü ceketinizle ciddileştirebilirsiniz. Koyu renkli kot pantolonlarla desenli ya da renkli ceketleri de deneyebilirsiniz. Allı güllü bir şeyler seçip assolistlere de benzemeyin. Kurallar sıkıysa, desenli ceketler yerine düz renkte ceketleri tercih etmeye çalışın. Mesela benim tercihim blazer ceketler. Hem daha havalı hem daha trend.

Kombininizde topuklu ayakkabı olmazsa olmaz

Topuklu ayakkabılar jean pantolonlarla iyi bir ikilidir ayrıca jean pantolonun spor havasını da kırmaya yardımcı olur. Soğuk havalarda topuklu ayakkabı yerine topuklu botları da giyebilirsiniz. Serbest gününüzde daha rahat olmak isterseniz, ya da patron da iş seyahati dolayısıyla yurt dışına çıktıysa mesela, kombininizde babetlerden ve sandaletlerden de faydalanabilirsiniz. Ben dahil birçok kadının evinde onlarca topuklu ayakkabı olduğunu düşünürsek, kombinlerken zorlanacağınızı hiç ama hiç düşünmüyorum.

5375d9b94b5c2-tile BEN OFİSTE JEAN GİYEBİLİYORSAM, SİZ DE GİYEBİLİRSİNİZ

PAYLAŞ
Annemin topuklu ayakkabılarını giymeye başladığımdan beri modayla ilgileniyorum. Straplez badilerimden etek yapıyor ve bir kıyafeti en az üç farklı şekilde kullanabiliyorum. Issız adaya düşsem muhtemelen yanıma en sevdiğim 3 ayakkabımı alırım.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK