Karıştır, Takıştır Yeter Ki Yakıştır!

Karıştır, Takıştır Yeter Ki Yakıştır!

Streetwear, nam-ı diğer sokak giyimi, moda otoritelerinin koyduğu tüm kuralları alt üst edip, kendi akımını yarattı. İlk kez Amerika’nın Batı sahillerinde sörf kültürünün bir parçası olarak doğan streetwear, bugün herkesin kendi kuralları ile hareket ettiği, yakıştırdıysa her parçayı her parçayla giydiği, moda otoritelerinin ilham aldığı en büyük akımı oluşturuyor.

Artık kalem etek üzerine beyaz gömlek giyinip, ayakkabı olarak spor ayakkabı tercih edilebiliyor. Boyfriend jean üzerine, salaş bir tişört, altına stiletto giymiş birini görmek; kumaş pantolon altında sneaker görmek ya da kumaş kalem etek üstüne sweatshirt görmek, hiç şaşırtıcı olmadığı gibi oldukça da rahat ve şık.

Rahatlık = Streetwear

spor ayakkabı ve kalem etek

İnsanlar kalıplar içerisinde olmaktan sıkıldığı için streetwear ile rahata kavuştu. Artık moda konusunda kuralsız özgür hareket edebiliyorlar. Herkes kendi tarzını daha özgün, daha rahat yaratabiliyor.

Renkler konusu da artık yoruma açık. Moda otoritelerinin koyduğu renk kuralları da neymiş? Pekala da kırmızı ve yeşil kombinlenir, çok da güzel olur.

kırmızı yeşil uyumu

renk kat - rengarenk

“Desenler karıştırılmaz”,  “Pantolon desenli ise, üst düz giyilir” gibi kurallar da tarih oldu. Desenler karışsın, kafalar karışmasın yeter ki! Sokak modasında desenler karıştırılarak fevkaledenin fevkinde kombinler çıkartılıyor.

Takıştırın, karıştırın yeter ki yakıştırın!

Moda kuralları = Hayal dünyamızın genişliği!

farklı desenler nasıl giyilir 2 farklı desenler nasıl giyilir 3 renk kat - mavi kırmızı uyumu

PAYLAŞ
17 yaşında Tarihçi olacağım diye Tarih bölümüne girip, olmadı, burası beni sarmadı diye düşünürken, aşık olan, aşık olduğu insan grafik tasarımcı diye o alana yönlenip, bir de üzerine bu alanda master yapmış, mezun olunca da pazarlama alanında çalışan biriyim :) Evladım, ablayım, çalışanım, dostum, arkadaşım, moda tutkunuyum! Moda ve kozmetik benim için 29 yaşında Barbie bebeklerle oynamak demek. Bu alanda yazmaksa mutluluk... Blog: http://www.zeynepesin.com.tr Instagram: http://instagram.com/zeynepesin_

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK