Kaykay ve Moda: Nasıl Bir Bağ Olabilir?

Kaykay ve Moda: Nasıl Bir Bağ Olabilir?

Sokak giyiminin modayı belirlemeye başladığı, markaların sadece tekstil ürünleri sunmak yerine yaşam stilleri sundukları bir dönemdeyiz. Doğallığın, konforun, eşsizliğin, kişiliğin, hayata bakış açısının, inançların ve ilgi alanlarının giyim tarzlarını etkilediği, popüler olan yerine eşsiz olanın yüceltildiği, herkese benzemektense kendin gibi olmanın değerli olduğu günler.. İşte tam da bu günlerde kaykay ve moda bir araya geldi, kaykay sporu hayranlarına eşsiz bir stil deneyimi sunmaya başladı.

Kaykay ve Moda

The Roof - Picture 2 - Vitringez

Onlarca yıldır Avrupa ve Amerika’da dallanıp budaklanan ve insanların yaşamlarının her yönünü etkileyen kaykay, motosiklet, sörf, snowboard, bisiklet vb. sporlar kulağa her ne kadar birbirleriyle alakasız gelse de aslında incelendiğinde hayata bakış açısı ve kültür açısından birçok ortak noktaya sahip. Bu spor dallarıyla ilgilenen insanların her biri, karakteristik özelliklere sahip olmalarına rağmen, dünyaya bakış açısı, ilgi duydukları müzik tarzları, sanat anlayışları ve giyim tarzları gibi alanlarda bir aile gibi biraraya geliyor. Genellikle “alternatif kültür”ün bir parçası gibi görülen bu kitleler aslında artık hiç de “alternatif” değiller. Son yıllarda Türkiye’de de bu kültürlere hitap eden ve bu kültürün temsilcileri tarafından yaratılan markalar ortaya çıkmaya başladı. Tam da bu aşamada The Roof da o markalardan biri demek mümkün.

The Roof - Picture 3 - Vitringez.jpg

The Roof Skateboards, adından da anlaşılacağı gibi sadece bir kaykay markası değil. The Roof, kaykay ve sokak kültürünü tasarımlarına taşıyan bir “Life Style / Streetwear” markası. Türkiye’deki kaykay kültürü, Avrupa veya Amerika’ya oranla çok daha yeni olsa da, hızlı bir biçimde gelişiyor ve yayılıyor. The Roof da tam olarak bu ikisi arasında bir yerde durarak Türkiye’deki kaykay kültürüne destek veren, onun için tasarımlar yapan ve sosyal-sanatsal projeler üreten ve aynı zamanda sokak kültürüne-modasına katkıda bulunan bir marka olma özelliği taşıyor.

The Roof - Picture 4 - Vitringez.jpg

Kurucuları ve yaratıcılarının yaşam tarzları ve hayata bakış açısını yansıtan The Roof ürünleri, premium kalite, organik kotonlar, kimyasal içermeyen su bazlı boyalar ve usta eller ile üretiliyor. Ürünlerinin üretimi esnasında doğanın, hayvanların ya da insanların suistimal edilmiyor olması da ürünlerini kullananlar ve marka yaratıcıları için bir vicdan rahatlığı sağlıyor. The Roof, çevreye zarar vermeden, hem bedeninize hem de ruhunuza hitap ediyor.

The Roof - Picture 5 - Vitringez.jpg

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK