Kendin Yap: Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır?

Kendin Yap: Gelin Çiçeği Nasıl Yapılır?

En önemli gelin aksesuarları arasında, gelin çiçeği ilk sıralarda yer alıyor. Gelin buketi genel görünümünün, gerek gelinlik ile uyumu, gerekse düğün konsepti ve kişinin zevki ile uyum sağlaması, bütünlük ele alındığında önem taşıyor.

Son dönemlerde, rengarenk çiçekler ile yapılan aranjmanlarının oldukça revaçta olduğu görünüyor. Gelinliğe ayrı bir hava katan ve sıradanlıktan uzaklaştıran renkli gelin çiçeği ile birlikte aynı çiçeklerden yapılmış gelin taçları da kullanılıyor. Eğer sizde renklerin enerjisini yansıtan bir gelin çiçeği taşımayı planlıyorsanız, çok büyük olmayan bir çiçek buketi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem renkli, hem de büyük bir çiçek buketi misafirlerinizin dikkatini tek noktaya toplayabilir. Kısacası, gelin çiçeği aksesuarınızın, sizin önünüze geçmesine izin vermeyin. 🙂 Ancak illa ki büyük bir çiçek kullanmayı planlıyorsanız, doğal tonlarda olan çiçek çeşitleri arasından seçim yapmanızı öneriyoruz.

Dilerseniz canlı çiçek, dilerseniz de yapay çiçek ile gelin buketinizi yapabilirsiniz. Eğer canlı çiçek ile gelin çiçeği yapmak istiyorsanız, tazeliğini koruyabilmesi için düğüne birkaç saat kala buketinizi yapmanız gerekebilir. Ancak yapay çiçeklerin de, artık eskisi kadar basit durmadığını hatırlatmak isteriz. Öyle ki, canlı gelin çiçekleri yapay olan buketlerden çok zor ayırt ediliyor. Yapay çiçek malzemeleri satan mağazalardan, beğendiğiniz bir buketi satın alıp, dilediğiniz renkte  saten kurdela ya da tüller ile sararak (Tabi çiçeğiniz ile uyumlu olması gerekebilir 🙂 ) kendi gelin çiçeğinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer gelin çiçeği yapımı için farklı çiçeklerden bir buket oluşturmak istiyorsanız, tekli ya da ikili olarak satılan çiçekleri birleştirerek, kendi özgün aranjmanınızı oluşturabilirsiniz.

İpucu: Gelin buketi yapımı sırasında, birkaç çiçeğin üzerine yapıştıracağınız minik taşlar ile, buketinize ışıltı katabilirsiniz.

bridal-bouquet-supplies ranunculus-bouquet ranunculus-wedding

Detaylı bilgi için tıklayın.

Gelin çiçeği malzemeleri ile aranjmanınızı oluşturduktan sonra, son adım sap kısımlarını düzeltmek ve süslemek olacaktır. Fotoğraflarda görebileceğiniz üzere, dilediğiniz renkte saten kurdela ile yaklaşık 45 derecelik bir açı vererek sap kısmını sarabilirsiniz.

1 2 3

Düğün hazırlıkları hakkında daha fazla bilgiye Vitringez Blog Gelin Stili sayfasından ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK