Kendin Yap: Örgü Sepet ve Paspas Modelleri

Kendin Yap: Örgü Sepet ve Paspas Modelleri

Giymediğiniz tişörtlerinizi değerlendirmeye ne dersiniz?

Bir tişört ile neler yapabileceğinizi görmek sizi de şaşkına çevirecek. Şimdilerde moda olan penye ipler ile birbirinden renkli sepet ve paspaslar yapabilir, evinizi süsleyebilirsiniz. Özellikle bebeği olan ailelerin en büyük derdi halılardan yükselen tozlar ve dizleri sürekli tahriş olan bebeklerdir. İşte bu soruna çözüm eski tişörtlerinizden geliyor. Tişörtlerinizin yanı sıra dilediğiniz renklerdeki penye iplikleri internetten yada züccaciyelerden satın alabilirsiniz. Hemen eski tişörtlerinize sarılıp, paspasınızı veya sepetinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Eşyalarınız için Rengarenk Sepet Modelleri

Penye iplerden yapılan örgü sepet çeşitleri şüphesiz ki son zamanların çok sevilen el işlerinden biri haline gelmiş durumda. Yapacağınız bu sevimli örgü sepetleri evinizde derleyip toplayıcılar olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte el emeğinizle yaptığınız bu güzel sepetleri arkadaşlarınıza ve sevdiklerinize hediye olarak da götürebilirsiniz. Örneğin, renkli penye ipten kız veya erkek bebek sepeti yapıp içine bir bebek battaniyesi, bir bebek patiği veya bir bebek sabunu koyarak set hazırlayabilirsiniz. Kırmızı penye ipten sepet yapıp içine kına hediyeleri koyarak kına sepetinizi yapabilirsiniz. Penye iplikten yaptığınız sepetlerin kullanım alanları için daha bir sürü fikir üretebilirsiniz.

Banyolarınızı Rengarenk Paspaslar ile Süsleyin

El emeği göz nuru işlerden bir yenisi daha sizlerle! Kendi emeğiniz ile yapacağınız paspaslar ile misafirlerinizi etkileyin. 🙂 İstediğiniz renklerde yapacağınız banyo paspasınızın yanına onunla uyumlu havlu veya sabun sepetleri yaparak takım oluşturabilirsiniz. İlk başlarda paspas yapmak zor görünse de eliniz alıştıktan sonra elinizden çıkacak ürünlere inanamayacaksınız. Hatta yaptığınız bu el emeği ürünleri satarak para bile kazanabilirsiniz. Canınız sıkıldığında yapacak bir şey arıyorsanız, penye ipler ile yapacağınız bu el işi ürünler büyük hobiniz olacak. Kendi zevkinize göre tasarlayacağınız banyo paspaslarınızı dilerseniz yuvarlak dilerseniz de dikdörtgen şekillerde yapabilirsiniz.

 

Tüm dünyada yeni bir akım olarak başlayan bu penye sepet ve paspas modellerinin renkli dünyası sizi de içine çekecek. Penye ipler ile paspastan halıya, sepetten pufa ve çantadan yastığa kadar birbirinden farklı ürünleri kendi zevkinize göre tasarlayabilir, evinizin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK