Kim Demiş Evlilik Mevsimi Değil Diye?

Kim Demiş Evlilik Mevsimi Değil Diye?

KİM DEMİŞ EVLİLİK MEVSİMİ DEĞİL DİYE?

Yaz mevsimi ve yaz aylarının evlilikle bütünleşmesi, akıllarda sonbahar ve kış aylarında evlenilmezmiş gibi bir algı yaratmış olsa da sonbahar ve kış düğünleri, özellikle mevsimlerin işlendiği temalarla çok çarpıcı ve çok asil olabiliyor.

Evlilik, başlı başına karar verilmesi zor, hayatınızı değiştirecek bir olgu. Ancak, düğün alışverişi aşamasına geldiğinizde, evliliği yürütmenin bile daha kolay olabileceğini düşünmeniz mümkün. Evlilik bir yana, düğün alışverişi, detaylar ve bitmeyen hazırlık süreci bir yana diyebiliriz bu durumda. Gerçi, artık her şey dijital ortamda oldukça pratik hale getirildiği için karar verme aşamasında dükkan dükkan dolaşmak yerine VitrinGez ile bu sorunun büyük ölçüde üstesinden gelebilirsiniz.

Düğün Alışverişi Adımları

Düğün konsepti

Düğünle ilgili herhangi bir şey satın almaya başlamadan önce nasıl bir düğün istediğinize karar vermelisiniz. Sonbahar/kış sezonunu tercih ettiğiniz için muhtemelen kapalı bir mekanda yapılacak olan düğün organizasyonunuzda hangi renkleri hayal ettiğinizi, hangi konseptin size daha uygun olduğunu isterseniz müstakbel eşinizle birlikte farklı ürünlere göz gezdirerek karar verebilirsiniz. Daha sonra organizasyonda işinize yaramayacak parçalar satın alma riskini en aza indirmek için renk ve konseptinize en baştan karar vermenizi ve beğendiğiniz ürünler ile düğününüzü gözünüzde canlandırmanızı tavsiye ederiz.

Alyans

Ömür boyu parmaklarınızdan çıkarmayacağınız alyanslarınız, elbette çok özel ve önemli. Bu nedenle daima kullanmaktan keyif alacağınız, rahat ve ikinizin ortak zevklerini yansıtan bir model olması daha uygun olur. Alyanslarınızı klasik diyebileceğimiz beyaz ya da sarı renklerde seçebileceğiniz gibi rose gibi farklı tonlarda da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra her kıyafetinizle kullanabileceğiniz sarı ve beyaz altın karışımı modellere de bakmanızı öneririz. Özellikle bu iki tür arasında kararsızsanız, böyle bi tercih size çözüm olabilir.

KİM DEMİŞ EVLİLİK MEVSİMİ DEĞİL DİYE?
Bayan Lili Gümüş Alyans
KİM DEMİŞ EVLİLİK MEVSİMİ DEĞİL DİYE?
Bayan Lili Gümüş Alyans

 

 

 

 

 

 

Aksesuar

Aksesuarlarınızda, belli bir tarzı yakalamanız çok önemli. Seçeceğiniz gelinliğin modeline göre daha abartılı ya da daha sade seçimler yapabilirsiniz. Gelin olarak düğününüzün en ön planında yer alacak kişi olacağınızdan, rahat taşıyabileceğiniz ve kendinizi rahat hissedeceğiniz modelleri seçmenizde fayda var.  Belli temalarda düğünler yapmak istiyorsanız, gelinlik ve aksesuarlarınızı bu temaya uygun olarak belirlemeniz çok faydalı olacaktır. Örneğin sonbaharın hasat zamanını, organizasyonda buğday başakları kullanarak canlandırmak istiyorsanız, altın rengi detaylar, başak sarılarıyla uyum sağlayabilir. Helenistik taçlar bu konseptle hoş bir görüntü oluşturabilir.

Davetiyeler

Konuklarınıza dağıtacağınız davetiyeler, onlara kendinizi ifade etme şekliniz olarak yorumlanabilir. Davetiye seçeneklerinin geniş bir yelpazede sunuluyor olması, renk, desen ve form çeşitliliği kafanızı karıştırmasın. Burada önemli olan aralarından espiri anlayışınıza, yaşam tarzınıza ve size en yakın olanı seçmeniz.

Davetiye metinlerinde de kalıplaşmış davetiye satırlarındansa özgün olması, bu satırları müstakbel eşinizle birlikte hazırlamanız daha orijinal olur.

Gelin ayakkabısı

Sonbahar/kış sezonunun tarz sahibi gelinleri için, dış çekimlerde hem rahat edebilecekleri hem de soğuğa karşı kendilerini koruyacak özel tasarım bir gelinlik botu da gelin ayakkabınız olarak dışarıda kullanılabilir. Daha sonra düğün için salona geçildiğinde, davetlilerle ilgilenmek için masaları dolaşmaktan ve dans etmekten ayaklarınızın şişmesini veya yara olmasını engellemek için dantel işlemeli şık gelin babetlerini de tercih edebilirsiniz.

KİM DEMİŞ EVLİLİK MEVSİMİ DEĞİL DİYE?
Bej İnci ve Taşlı özel tasarım gelinlik botu
KİM DEMİŞ EVLİLİK MEVSİMİ DEĞİL DİYE?
Dantel işlemeli krem dantelli gelinlik babeti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK