Kim Demiş Sonbaharda Düğün Yapılmaz Diye

Kim Demiş Sonbaharda Düğün Yapılmaz Diye

Sonbahar düğünleri çiftlere, başta bütçe olmak üzere birçok avantaj sunuyor. Günümüzde birçok çift, bazı neden ve kaygılardan ötürü sonbahar düğünleri konseptine pek ılımlı yaklaşmasa da, sağladığı avantajları görünce fikirleri epey değişecek gibi görünüyor.

Avantajları ile ufak ufak göz kırpan sonbahar düğünleri bilindiğinin aksine daha fazla avantajı beraberinde getiriyor. Yeni evlenecek olan çiftlerin zorlu virajı bütçeden, mekan seçeneklerine kadar oldukça geniş opsiyonlar mevcut. Sonbahar düğün konseptinizde kullanabileceğiniz yaratıcı materyaller ile farklı bir tarz oluşturabilir, konuklarınızı zevkinize hayran bırakabilirsiniz. Biliyoruz ki düğün fotoğrafları konusunda bazı endişeleriniz var. İçinizi ferah tutabilirsiniz çünkü sonbahar ayları fotoğraf çekimi için en güzel zamanlar.

İşte nedenleri ve sonuçları ile sonbaharda düğün yapmanın avantajları…

Çok Daha Uygun Bütçe ile Peri Masallarındaki Gibi Bir Düğün

Sonbahar düğün mekanları açısından bakıldığında talebin daha az olduğu bir dönem olmasıyla ön plana çıkıyor. Birçok çift, düğün mekan arayışları sırasında yaz aylarını tercih ettiği için, özellikle bu dönemde mekanlarda yığılma söz konusu oluyor. Malum arz talep eğrisi de fiyatların artmasına sebebiyet veriyor. Daha az bütçe ile gösterişli ya da denize nazır bir düğün hayal ediyorsanız, sonbahar aylarını tercih ederek, kendi peri masalınızı yazabilirsiniz.

kuleli korukurucesme vilayetlerevi

 

Renklerin Hakim Olduğu: Sonbahar Düğün Konsepti

Yine bilinenin aksine sonbahar düğünleri konsept seçimlerinde sadece bej, krem, altın sarısı tonlar kullanılmıyor. Sonbaharın getirdiği değişimi ve geçişi vurgulamak için daha sıcak ve kontrast renkler tercih edebilirsiniz. Turuncu, mint yeşili, fuşya ve mor tonları son dönemlerde oldukça popüler görünüyor. Düğün konseptiniz için seçtiğiniz renk tonlarını gelin çiçeği ve ayakkabılarınızda kullanarak, harika bir görüntü oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki fotoğrafların yanında yer alan renk skalasından faydalanarak, konsept renklerinizi belirleyebilirsiniz.

 Wedding-CakePalette  PurpleGrayPalette  BridesBouquetPalette

 

Sonbaharda Daha Harika Fotoğraflar Çektirebileceğinizi Biliyor musunuz?

Fotoğrafçılık açısından en önemli konulardan biri ışıktır. Yaz aylarında ve özellikle öğle saatlerinde direkt gelen güneş ışığı, dış mekan fotoğraf çekimlerinde olumsuzluk yaşanmasına neden olabiliyor. Çatık kaşlar, renk parlamaları gibi nedenlerin kaynağı olarak gösterilen güneş ışığı sonbahar aylarında daha yumuşak bir açı ile geliyor. Günün her saatinde çekim yapmayı mümkün hale getiren sonbahar düğün fotoğrafları açısından doğanın tonlarını daha belirgin ve cömert bir şekilde sunuyor.

 1  2  3


Aksesuarlar Her Yerde

Bütünlük detaylarda gizlidir. Düğün mekanınız ile görüşerek, masaları klasik şamdanlar yerine turuncu ve sarı tonlarının hakim olduğu bal kabağı ve çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Gerçek elmaların buket şeklinde konumlandırıldığı vazolara da bayıldık açıkçası 🙂 Kırmızı veya yeşil elma ile yapılabilecek bu masa süslemeleri hem leziz, hem de şahane görünüyor.

 2  elma  1

 

Sonbaharda düğün seçenekleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve düğün mekanlarına ulaşabilmek için VitrinGez Düğün sayfamızı inceleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK