Kış Mevsimi İçin Balayı Rotaları

Kış Mevsimi İçin Balayı Rotaları

Pek çok çift kış mevsiminde evlenme ve balayına çıkma fikrini pek benimsemiyor olsa da, aslına bakarsanız kışın balayı pek çok avantajı ve keyfi beraberinde getiriyor. Genellikle, kış deyince akla soğuk hava ve kar yağışı geliyor ve bu sebeple birçok çift kış mevsiminde düğün yapmaktan çekiniyor. Ancak durumun pek de sandığınız gibi olmadığını şimdiden belirtelim.

Öncelikle kışın balayı yapmanın, yaz mevsimine göre çok daha ekonomik olduğunu belirtmek faydalı olabilir. Bu duruma, ticaretin meşhur arz – talep dengesi sebep oluyor. Sadece yeni evlenecek olan çiftler değil, dünyanın her yerinden hemen hemen herkes tatilini geçirmek için yaz aylarını tercih ediyor. Durum böyle olunca da, kışın balayı yapmak hem daha ekonomik, hem de kalabalık olmadığı için çok daha keyifli hale geliyor. Ek olarak, balayının çiftler için kazanılmış bir ödül olduğunu da söyleyebiliriz. Evlilik hazırlıkları sırasında yaşanan hızlı ve yorucu tempo göz önüne alındığında, balayına çıkmak hem rahatlamak, hem de kafa dağıtmak için önemli bir fırsat. Bu sebeple, turizm firmaları tarafından organize edilen kültür turları kışın balayı için eğlenceli bir fırsat haline dönüşebilir. Ancak illa ki deniz, kum, güneş isteyen çiftler varsa, yazımızın sonunda onları da ufak bir sürpriz bekliyor. Unutmayın ki, imkansız diye bir şey yoktur. 🙂

Gezip Görmeyi Seven Macera Tutkunları İçin

Kapadokya: Ülkemizin en önemli tarihi ve turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Yöresi, tarihin ve doğanın büyüleyici atmosferine ev sahipliği yapıyor.  Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” olarak anılan Kapadokya’da, peribacaları, manastırlar, açık hava müzeleri, kayalara oyulmuş kiliseler gibi pek çok gezi rotası bulunuyor. Kapadokya vadilerini kuş bakışı görebileceğiniz balon turları ile ortamın büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz. Kışın balayı için, bölgenin mistik havasını yansıtan Kapadokya otelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Ağva: Özellikle, İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Ağva’da, gezilebilecek pek çok yer bulunuyor. Bölgede yer alan köyler, mağaralar ve göller keşfetmeyi seven çiftler için ideal görünüyor. Ayrıca bisiklet ve nehir turlarına da katılarak, oksijen dolu bir balayı geçirebilirsiniz. Kışın balayı rotaları arasında yer alan Ağva’da, her gün için bir keşif planı hazırlayabilir, trekking ve bitki gözlemciliği gibi turlara da katılabilirsiniz.

kapadokya kapadokya2
 ağva  ağva2


Kayak Tatilinden Vazgeçemeyen, Adrenalin Tutkunu Çiftlere Öneriler

Kayak sporuna gönül veren çiftler için Uludağ, Erciyes, Kartalkaya ve Kartepe kışın balayı rotaları arasında bulunuyor. İstanbul’a yakın olan Kartepe, Aralık ve Mart ayları arasında kayak için tercih ediliyor.

kartepe erciyes uludag


Bonus: Balayını Yaz Havasında Geçirmek İsteyen Çiftlere Yurtdışında Tatil Önerileri

Kış mevsimindeyken, yaz havasında balayı geçirmek mümkün. Aralık ayında balayına çıkmayı planlayan çiftler Bahamalar, Karayipler ve Brezilya’da sıcak bir balayı geçirebilirler. Ocak ayı içinse, Avustralya, Arjantin ve tabi ki Maldivler kışın balayı rotaları arasında en sıcak olan bölgeler arasında yer alıyor.

karayipler bahamas maldivler

 

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK