Kış Mevsiminin En İyi Balayı Mekanları

Kış Mevsiminin En İyi Balayı Mekanları

Eğer kış düğünü yapacaksanız ve balayı için sıcak bir mevsim olmayacak diye üzülüyorsanız hiç üzülmeyin, çünkü soğukta olsa içinizi ısıtacak sımsıcak bir balayı sizi bekliyor olacak. Kış mevsiminin size sunduğu güzel fırsatları yakalayın ve yeni hayatınızın başlangıcı olarak bembeyaz karlarla kaplı, sıcak bir balayı tercih edin. İşte kış mevsiminde tercih edebileceğiniz en iyi balayı mekanları.

Uludağ, Bursa

Uludağ balayınızı geçirmeniz için gayet güzel ve romantik bir ortam olacaktır. Hem bir sürü aktivite sizi bekliyor olacak. Uludağ, Türkiye’nin en iyi kayak pistlerinden birine sahiptir. Kayak veya snowboard dersi alabilir, eşinizle birlikte kayarak karın tadını çıkarabilirsiniz.

Kış Mevsimi 1

Palandöken, Erzurum

Bursa, Uludağ gibi İstanbul’a yakın olmayan bir yer tercih etmek istiyorsanız doğuya doğru gidip Palandöken’i tercih edebilirsiniz. Üstelik burası Uludağ’a göre daha uygun fiyatlara sahip ve Uludağ’ın kalabalığını sevmeyenler için ideal. Zirvesi 3185 metreyi bulan Palandöken, ülkenin en çok kar yağan bölgelerinin başında gelmektedir.

Kış Mevsimi 2

Abant Gölü, Bolu

Herkesin hayatında mutlaka bir kere görmesi gereken muhteşem bir doğa içerisinde, çam ağaçlarıyla çevrili harika bir göl. Yağan karla birlikte kartpostallardaki gibi muhteşem bir manzaraya bürünen Abant, adeta insanı büyülüyor.

Kış Mevsimi 3

Uzungöl, Trabzon

Yılın 5 ayı karlarla kaplı olan bu bölgede, Haldizen deresinin önünün kapanmasıyla biriken su sayesinde Uzungöl’ü oluşturmuştur. Gölün etrafındaki oksijenle dolu ormanların karlarla kaplanması harika bir görsel şölen oluşturuyor. Kışın gidilebilecek en iyi tatil yerleri arasında gösterilen Uzungöl’de harika bir balayı sizi bekliyor. Otelde kalmak istemezseniz çevrede bulunan bungalov tipi evler de kiralanabiliyor. Cennetten bir köşe olan Uzungöl’de dilerseniz yaylalara yapılan turlara katılabilir, trekking ve botanik turları yapabilirsiniz.

Kış Mevsimi 4

Zigana Geçidi, Gümüşhane

Kış mevsiminde balayı tatiliniz için tercih edebileceğiniz bir diğer yer de Trabzon ile Gümüşhane arasında bulunan Zigana Geçidi’dir. Geçit, Doğu Karadeniz ve Orta Anadolu’yu birbirine bağlar. Geçidin en ilginç özelliği tünelle birlikte tamamen farklı bir iklime geçiş yapılmasıdır. Örneğin tünelin bir ucunda güneşli bir hava varken, tünelin diğer ucundan çıkarken karla karşılaşmanız mümkün. Geçidin Doğu Karadeniz bölümünde kayak merkezi vardır.

Kış Mevsimi 5
PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK