Kışın Boş Oturmayın Beyler; Haydi Spora!

Kışın Boş Oturmayın Beyler; Haydi Spora!

KIŞIN BOŞ OTURMAYIN BEYLER; HAYDİ SPORA!

Şanslıyım ki kış aylarında hareketsiz kaldığım dönemler haricinde fazla kilo alan bir yapım yok. Ama hareketsizlik beni mahvediyor. Hani kadınlar hep basenden, bacaktan şikayet eder ya, benim de pantolonlarıma sığamadığım, fermuarı çekemediğim kabus gibi bir dönem oldu. O zamandan sonra anladım ki spor bir dönemin ihtiyacı değil, hayatın ta kendisi olmalıymış.

Bu çok kilo aldığım dönem, üniversitede biraz haylazlık, arada bir de part-time işler yaptığım ama genellikle kendimi yormayarak, arkadaşlarla bilgisayar başında saatler geçirdiğim bir zaman dilimine denk geliyor. Ne yazık ki ben, kendine bu kadar özen gösteren ben, o dönemde yeni kıyafetler alacak parayı kazanmadığım ve öğrenci harçlığımı da kıyafetlere yatıramayacağım için bol eşofmanlar ve birkaç kot pantolon dışında hiçbir şey giyemedim. Çünkü artık kıyafetlerim üzerime olmuyordu.

Bu dönemin benim için bir milat olduğunu söylemeliyim. Şahsi fikrim şu ki beyler, bu iş yaza göbekle girme olayından çok daha ciddi bir konu. O nedenle sonbahar ve kışın aylarında rehavete kapılmayın ve sahalara dönün.

Spor giyime giriş

Spor giyim konusu, en az sosyal ve iş hayatınızda tercih ettiğiniz kıyafetler kadar önemli bence. Çünkü kendine, üstüne başına özen gösteren adam, spor yaparken de şık olmalı. Ben spor yapmaya başladığım zaman, spor giyim ürünlerini çok araştırdım. Zaten bir süre sadece bu kıyafetleri kullanmam gerektiği için, özen göstermem gereken giysiler sadece spor kıyafetlerdi.

Kendime aldığım ilk spor kıyafetlerden biri atlet oldu. Spor salonunda ter atarken, kolları kasmayacak, özellikle ağırlık kaldırırken zorluk çıkarmayacak en iyi üst kıyafet atlet olabilir diye düşündüm. Sonuç olarak atletle acayip rahat ettim.

Bunun altına da bir eşofman altı aldım. Eski pantolonlarıma girmeyi başarana kadar da bir süre boyunca eşofman altı giyerek okula gidip geldim. Sıkı bir spor ve diyet programıyla kısa sürede kendimi topladım. Tabii bu süre içinde okul kantininde pek vakit geçirmedim; derslerden, sınavlardan sonra doğru spor salonuna…

KIŞIN BOŞ OTURMAYIN BEYLER; HAYDİ SPORA!
Eşofman Altı
KIŞIN BOŞ OTURMAYIN BEYLER; HAYDİ SPORA!
Erkek Atlet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eşofman üstü rahatlığı

Yalnızca spor salonuna gitmek, bir süre sonra bana yetmemeye başladı. Hem kampüste, benim gibi spor yapan bir sürü öğrenci özellikle sabahları koşuya çıkıyordu. E tabii bu kişilerin arasında kızlar da vardı. İşin ucunda kızlar da olunca, atlet bağımlılığını bir kenara bırakıp bu defa eşofman takım üzerine resmen ihtisas yaptım. Öncelikle dolabımdaki kıyafetlerle de kullanabileceğim eşofman üstü seçeneklerini etraflıca gözden geçirdim. Birkaç tane de yeni aldım.

Eşofman üstü kullanmaya başladıktan sonra anladım ki ben yıllarca gömlek kazak uyumuyla boşuna uğraşmışım. Bu nasıl bir rahatlık, özellikle okula giderken nasıl bir kolaylık! Ders çalışmak için sabahladığım dönemlerde, okula gidip gelirken, hatta derse geç kalıp koşarken hareket kabiliyetini artırması beni kendine bağladı. Sırf bu rahatlıktan dolayı, fazla kiloları verdikten sonra da bir dönem eşofman üstleriyle yaşamaya devam ettim

Okul bitince, hem kilolar hem de eşofmanla gezmeler büyük ölçüde geride kaldı. Ancak sporu o zamandan beri hiç aksatmadım. Belli tarihlerde arkadaşlarla bir araya gelip yaptığımız halı saha maçları haricinde de düzenli olarak spor salonuna gitmeye ve koşulara devam ettim.

Yediğinize içtiğinize dikkat ettiğiniz kadar, hareketsiz kalmamaya da özen gösterin beyler. Oturmayın. Haydi spora!

KIŞIN BOŞ OTURMAYIN BEYLER; HAYDİ SPORA!
Lacivert Eşofman Üstü
KIŞIN BOŞ OTURMAYIN BEYLER; HAYDİ SPORA!
Eşofman Takım

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PAYLAŞ
Siz bizim sadece spor, siyaset, araba ya da seks hakkında konuştuğumuzu düşünebilir, hatta bundan emin olabilirsiniz. Ama siz bu satırları okurken biz çoktan alışveriş yapmış, yeni kıyafetlerimizi giymiş ve en şık halimizle bir kafede oturuyormuş kahvemizi içiyor olacağız...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK