Erkek Cılt Bakımı

Erkek Cılt Bakımı 12 farklı mağazada 849 ürün bulundu.
Marka
  • (26)
  • (21)
  • (19)
  • (45)
  • (24)
  • (18)
  • (24)
  • (20)
  • (23)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Beymen Club
Creed Sabun 139,00 TL
Menard
TONİK 510,00 TL
Avene
Cilt Kızarıklıklarına Sahip Normal/Karma Ciltler İçin Günlük Bakım Kremi spf20 40 ml. 58,99 TL
Clinique
Acne/Anti-Blemish Solution Sivilce Karşıtı Solisyon 30 ml. 16,99 TL
The Ashk
The Ashk Hayal Kolonya 210,00 TL
Cowshed
PEELING 73,00 TL
Neochemir
BAKIM MASKESİ 640,00 TL
THALIA Nemlendirici 29,90 TL
Kolonya 4,99 TL
  • Kapıda Ödeme
Avene
Tüm Ciltler İçin 30 Faktörlü Güneşten Koruma Yağı Spf30 200 ml. 49,99 TL
Avon
Sun Çocuklar İçin Güneş Losyonu Spf50 75 ml. 17,99 TL
Savona
Gardenya Sabunu 4,50 TL
%10 İndirim Kuponu: EH10VTRNGZ
Savona
Zeytinyağı Sabunu 4,50 TL
%10 İndirim Kuponu: EH10VTRNGZ
Clarins
Clarins Men Huile De Rasage 30ml After Shave 127,00 TL
Beymen Club
Zeytune Sabun Sabun 84,00 TL
Beymen Club
Cowshed Yüz Temizleyici 99,00 TL
La Prairie
ONARICI 1.003,00 TL
Menard
KÖPÜK TEMİZLEYİCİ 510,00 TL
Perricone
Firming Neck Therapy 59 ml. 489,99 TL
Estee Lauder
ESTE LAUDER ONARICI 396,00 TL
Beymen Club
Jasminium Sabun 14,00 TL
Sisley
NEMLENDİRİCİ 360,00 TL
Avon
Yüz ve Vücut İçin Güneş Losyonu Spf50 150 ml. 24,99 TL
Lancaster
Sun Beauty Oil Free Milky Spray Spf 30 150 ml. 71,99 TL
BOMB COSMETICS Sabun Temızleyici 14,90 TL
Selin
Selin Limon Kolonyası Pet Şişe 400 ml 10,49 TL
Savona
Yasemin Sabunu 4,50 TL
%10 İndirim Kuponu: EH10VTRNGZ
La Mer
La Mer Nemlendirici 950,00 TL
StriVectin
Tightening Body Cream 200 ml. 252,99 TL
Savona
Yulaf Sabunu 4,50 TL
%10 İndirim Kuponu: EH10VTRNGZ
Avene
Kuru Ciltler İçin Yüksek Faktörlü Güneşten Koruyucu Renkli Krem Spf50+ 50 ml. 51,99 TL
Cowshed
TRAŞ KREMİ 65,00 TL
Arko
Arko Men Tıraş Köpüğü 200 Ml Extra Fresh 5,39 TL
Benev
Hyaluronic Serum 20 ml. 199,99 TL
Kiss My Face
Kiss My Face Saf Zeytinyağı Sabunu 17,00 TL
Old Spice
Old Spice Pure Sport Cooling Shave Gel Traş Jeli 198 Gr. 25,00 TL
Menard
YÜZ TEMİZLEYİCİ 690,00 TL
La Prairie
TONİK 362,00 TL
Beymen Club
Zeytune Sabun Sabun 50,00 TL
THALIA Cilt Bakım Seti 45,00 TL
MIss Gaya Bal 200 CC Cam Şişe Kolonya-MGSEVGLGN06 27,77 TL
Beymen Club
37 Actives Yüz Temizleyici 240,00 TL
StriVectin
SD Volumizing Hand Treatment Cream 60 ml. 112,99 TL
Avon
Sun Koruyucu Güneş Losyonu Spf50 150 ml. 21,99 TL
Fonex
Fonex Sprey Kolonya Lavanta150 ml 9,90 TL
Lollia Wish Shea Yağlı Sabun 35,49 TL
Christian Dior
ONARICI 645,00 TL
Clinique
Yüz için Otobronz 50 ml. 72,99 TL
Cowshed
TRAŞ KREMİ 92,00 TL
Procsin
Procsin Argan Yağı & Havuç Güneş Koruyucu Jel 54,00 TL
DDF
Wrinkle Relax 15 ml. 219,99 TL
Biggdesign
Biggdesign Geyik 3Lü Sabun 29,90 TL
Miss Gaya Büyük Kutulu Altılı (Kolonya,Mum,Sabun Set) 144,43 TL
Perricone
Hyalo Plasma 30 ml. 677,99 TL
Savona
Kükürt Sabunu 4,50 TL
%10 İndirim Kuponu: EH10VTRNGZ
Beymen Club
Cowshed Traş Kremi 65,00 TL
BOMB COSMETICS BMB.SBD019BİG BLUE SABUN DİLİMİ 10 14,90 TL
DDF
3 Parça Sensitive Set 223,99 TL
Perricone
Choloro Plasma 59 ml. 367,99 TL
Avene
Koyu Renkli, Güneşten Koruma Etkili Fondöten Spf50 Teintee Dore 10 gr. 71,99 TL

Erkeklere Özel Cilt Bakımı Sırları

 

 Konu cilt bakımı olunca beylerin bakışları anlamını yitiriyor, yanlış anlaşılmasın konu biraz uzak geliyor. Bu biz anlamıyoruz havası siz erkeklerin cilt bakımı ürünlerini çok sık kullanmadığından ya da kullandığının farkında olmamasından kaynaklanıyor. Farkında olmadan aslında cilt bakım ürünlerine ne kadar yakın olduğunuzu yazının ilerleyen bölümlerinde zaten anlayacaksınız.

 

 Yapılan bir araştırmaya göre erkekler kadınlara göre kullandıkları ürünlerde daha sadıkmış. Misal memnun kaldıkları cilt bakımı ile ilgili ürünlerde diğer alternatifleri çok da deneme ihtiyacını duymuyorlarmış. Alternatifleri zor deneme alışkanlığı, nasıl kırılır bilinmez ama ‘ben bunu hayatta kullanmam’ dediğiniz ürünleri zaman geçtikçe kullanmaya başladığınız da bilinen gerçekler arasında.

 

 Cilt tipiniz ya da yaşınız ne olursa olsun temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt her daim bakımı ve tazeliği ile dikkat çekecektir. Kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt, hassas cilt, akneli ciltler ve diğer cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bilirseniz ihtiyacınız olan tüm ürünleri alırken neye dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenmiş olursunuz.

 

 Konu cilt bakımı olduğunda uygulanması gereken adımlar aslında çok da zor değildir. Giriş, gelişme ve sonuç sıralamasını takip etmek yeterlidir. Önce cildi yıkamak ve temizlemek, sonra son temizlik ve sıkılaştırma yani tonik uygulama ve son aşama nemlendirmedir.

 

 

Cilt Bakımında Temizlik

 

Temizleyici 

 

 Cildiniz çok hassas ise ya da derinlemesine temizlik istiyorsanız özel temizleme ürünlerini kullamanız yerinde olacaktır. Unutmamak gerekir ki kirli bırakılan ciltte yağlanma, siyah nokta, sivilce ve akneler görülür ve bu da sağlıksız bir cildin ispatıdır. Her cilde ve keseye uygun cilt temizleme ürünlerini rahatlıkla edinebilirsiniz. Unutmayın ki cildinize ne kadar iyi bakarsanız yaşlanma etkileri o kadar geç görülecektir.

 

Sabun

 

 "Suya sabuna dokunmadan temizlik olmaz!" zamanın en akılda kalan sloganlarından biriydi. Temizliğinin A’sı su ise B’si olan sabun, kolay erişilebilir erkek cilt bakım ürünlerinden biridir.

Egzos, toz gibi dış etkenler ciltte lekelere ve tahrişlere neden olabilen günlük hayattın kaçınılmazları. Erkekler kadınlar gibi makyaj yapmıyor olabilirler ancak tüm bu zararlı dış etkenlerden ciltlerini arındırmaları gerekiyor.

 

 Sabunun cildi kuruttuğuna ve kullanılmaması gerektiğine dair haberler çıksa da cildinize en uygun, aynı zamanda nemlendirme özelliğine de sahip bir sabunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Tam tersi yağlı cildi olan erkekler için cildin yağ dengesini düzenleyen sabunlar kullanılması tavsiye edilir.

Doğal yollardan cilt bakımı yapmak için farklı özelliklere sahip doğal sabunları da tercih edebilirsiniz.

 

 Egzama, mantar ve sivilceye iyi gelen kekik sabunu, kuru ve lekeli ciltler için zeytin sabunu, rahatlatıcı etkisi ve hücre yenileyici özelliğiyle sahip lavanta sabunu, cildi onarması ve canlı tutması için gül sabunu, doğal peeling özelliği ile ölü derilerden arındıran kil sabunu, doğal sabunların aynı zamanda yararlarına kısacık verilebilecek örneklerdir. Bu kısacık bilgilendirmeden de anlaşılacağı gibi mesela cildi yağlı olan biri zeytin sabunu kullanırsa daha da yağlanabileceğinden en uygun olan ürünleri kullanmanızda her zaman fayda vardır.

 

Peeling

 

 Erkekler için peeling kulağa çok metroseksüel geliyor diyenler yanılıyor çünkü siyah noktanın kadını erkeği yazık ki yok.  Uzmanlar aynayı ele alıp hoyratça siyah nokta sıkmaya yeltenmemenizi tavsiye ediyorlar. Bu yöntemle kalıcı cilt lekelerine sebebiyet vermek mümkündür. Tertemiz, sağlıklı bir cilde sahip olmak için peeling pratik uygulanabilir bir yöntem denilebilir.

 

Tonikler

 

 Beyler sadece cildinizi yıkadım, temizledim demekle bitmiyor, kullandığınız temizleme jeli ya da sabundan kalan kalıntılar ve temizlendi sandığınız ancak hala cildinizde kalan ve ileride siyah noktaya dönüşebilecek potansiyelleri temizler yani bir nevi son temizleyicidir. Ayrıca en önemli görevlerinden biri kesinlikle açılmış olan gözenekleri küçültmesi ve daraltmasıdır, bu sayese cilt canlı bir görünüme sahip olur.

 

Nemlendirici

 

 Kadın cildinden genelde daha yağlı olan erkek cildi yine de neme ihtiyaç duymaktadır. Cildiniz kuru ise güçlü nemlendiriciler kullanmanız gerekirken, yağlı ciltler için daha hafif ürünler önerilmektedir. Cildinizin özelliğine göre her keseye uygun nemlendirici kremleri kolaylıkla satın almanız mümkün.

 

Güneş Kremi

 

 Güneş parlayınca yüzünüzün güldüğünü görür gibiyiz, buyrun güneş kreminizi uzatalım; bronzlaşmak mı istersiniz yoksa D vitamini bana yeter, deyip korunmak mı? Güneş ışınlarının zararlarının bilimsel açıklamalarını uzun uzun yaparak sizi fazla tutmak gibi bir niyetimiz yok doğrudan sonuca geçelim mi? Güneşe korunmadan çıkmamanızı öneririz. Güneş kreminiz sizi bronzlaştırabilir aynı zamanda koruyabilir de. Hassas ciltler için özellikle yüksek faktörlü güneş kremleri hayat kurtaracaktır. Peki ya sonra... Güneş alan cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor ve güneş sonrası nemlendiriciler (After Sun) devreye giriyor, cildiniz derin bir oh çekiyor. Günlük hayatta da özellikle hassas cilde sahipseniz koruyucu güneş kremi kullanmanız iyi olabilir. Ancak ne kadar günlük hayatta kullanılsa da Piiisstt Pisssstt, tatil kokuyor değil mi?

 

Kolonya

 

 Eskiden erkekler için kullanım alışkanlığı tıraştan sonra olan kolonyanın çeşidi de azdı, limon ve ağır kokusu ile tütün kolonyası en çok kullanılanlar arasındaydı. Artık yerini tıraş sonrası losyonlar alırken kolonya enfes kokulu çeşitleri ile ferahlamak ve günlük hayatın mikroplarından arınmak için kullanılmaya devam ediliyor. Mandalina, incir, akasya, yasemin, safran ve aqua gibi özel kokuları ile kolonyalar artık parfüm niyetine çeşit çeşit.

 

Maske

 

 Bakımına düşkün, vücuduna özen gösteren kendine saygılı günümüzün erkeği canlandırma, arındırma, parlamayı engelleme, derin temizleme ve daha bir çok çeşidini sayabileceğimiz maskeleri yapmaktan ve yaptırmaktan da geri kalmıyor, kalmamalı da. Saç ve yüz maskeleri artık erkek kuaför ve hatta erkek berberlerinin hizmet yelpazeleri arasında. Tıraşınızı olduktan önce veya sonra derin nemlendirici maskelerden ya da ferahlatıcı etkiye sahip yüz maskelerinden birini seçip teninize ve dolayısı ile kendinize bir hediye verebiliyorsunuz. 

 

Serum

 

 Yaş ilerledikçe göz ve ağız çevresindeki çizgiler yılların verdiği olgunluk ile kendilerine derinlik katma ihtiyacı duyabilirler. Üzülmeyin, anti-aging göz kremlerini deneyin. Çizgilerinizin yumuşaması ve cilt hücrelerinizin yenilenmesi için çözümler mevcut, tek yapmanız gereken size en uygun olanını almak ve tavsiye edilen şekilde düzenli olarak kullanmak. Bu tip cilt bakım ürünlerinin fiyatları biraz daha yüksek olabilir ancak sonuçları genellikle başarılıdır.

 

 

Tıraş

 

 Erkek piyasasının göz bebekleri kat katlı tıraş bıçakları çıkmadan önce içine jilet konulan tıraş bıçakları ya da ustura ile traş yapılabiliyordu. Hal böyle olunca ciltte kanamalar ve deformasyonlar oluyordu. Sokakta yüzünde minik pamuklar olan erkekler görmek çok da acayip değildi. Tahriş olmuş yüzün üzerine sürülen kolonya, içiniz bir cız etti değil mi? Sabah tıraş olan bir erkeğin güne zinde başlamamasının mümkün olmadığı günlerdi. Usturalar ve tekli traş bıçakları yerini katlı bıçaklı tıraş bıçaklarına, kullan at tıraş bıçaklarına, tıraş makinalarına bıraktı.

 

 Kolay, acısız bir tıraş için tıraş köpüğü, tıraş bıçağının en büyük yardımcısıdır. Cildi çok hassas olanlar ve çabuk tahriş olanların tıraş jellerini kullanması daha uygun olacaktır. Tıraş köpüğü ya da tıraş jelinizi tıraşa başlamadan sürüp bir süre yüzünüzde bekletmeniz yüzünüzün nemlenmesine ve kıllarınızın daha esnek olmasını sağlayacağından tıraş kısa ve kolay bir eylem haline gelecektir. Çeşitli bitkilerin bileşiğinde görev yaptığı tıraş sabunları da kullanıcıları için kendini vazgeçilmez kılabilmeyi başarmıştır.

Vücut tüyleri için yine tıraş jeli kullanmanız tahrişi en aza indirmeniz için ideal olacaktır.

 

 Günümüzde özel tıraş kolonyaları da üretildi tamamen tıraş sonrası için üretilmiş tıraş losyonları, after shaveler erkeksi kokuları ile baş döndürürken bir yandan da cildinizi beslemeyi ve nemlendirmeyi ihmal etmiyor.

Markalar, yolculuk ve günlük kullanımınız için tıraş bıçağı, köpüğü, losyonu gibi ihtiyacınız olan tüm ürünleri bulabileceğiniz erkek tıraş seti de üretmektedir.

 

 

Web sitemizde Hepsiburada, Beymen, Mizu, Beymen Club, Boyner, D&R, EvimHayatım, 365ist, Trendyol, Lidyana, Avansas, TeknoSA gibi mağazalarda yer alan Raen, Beymen Club, Savona, Rebul, Lancaster, Prima Nova, Clinique19, Nivea, Cowshed, The Ashk, Gillette, Selin, Shiseido, Tk Collection, La Prairie, Biggdesign, Tom Ford, Biotherm, Christian Dior gibi birbirinden değerli markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz.