Erkek Cılt Bakımı

Erkek Cılt Bakımı 11 farklı mağazada 606 ürün bulundu.
Marka
  • (23)
  • (45)
  • (17)
  • (23)
  • (16)
  • (29)
  • (21)
  • (20)
  • (16)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Lancaster
Yüz İçin Güneş Bakım Kremi Spf15 50 ml. 64,99 TL
Guerlain
Guerlain Tonik UNISEX 205,00 TL
The Ashk
The Ashk Masal (Mavi) Kolonya 175,00 TL
Clinique
Acne/Anti-Blemish Solution Sivilce Karşıtı Solisyon 30 ml. 15,99 TL
Lancaster
Güneş Bakım Süte Spf 15 175 ml. 69,99 TL
Lancaster
Bronzlaştırıcı Güneş Sütü Spf10 175 ml. 69,99 TL
Clinique
Güneş Sonrası Krem 150 ml. 61,99 TL
Hawaiian Tropic
Hawaiian Tropic Koruyucu & Bronzlaştırıcı Havuç Yağı Spf20 Sprey 200 mL 76,00 TL 35,99 TL
%52 İNDİRİM
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent After Shave ERKEK 195,00 TL
Arko
Arko Tıraş Köpüğü 200 Ml Max Comfort 10,17 TL
Jagler Ekstra Nem Traş Köpüğü 200 Ml 11,21 TL
Biggdesign
Biggdesign Anadolu Motifleri 3Lü Sabun 29,90 TL
Nivea
Nivea Sun Protect&Bronze Güneş Spreyi Spf50 200 Ml 47,90 TL
Proraso Yeşil Çay Ve Yulaf Özlü Tıraş Sabunu 26,50 TL
Tom Ford
NEMLENDİRİCİ 380,00 TL
Nivea
Nivea Sabun Aloe Vera Ve Çiçekler 90 gr. 3,44 TL
Roc
Roc Soleil Protexion After Sun 200 Ml - Güneş Sonrası 27,85 TL
Zeytune Sabun
SABUN 84,00 TL
Bebak
Bebak Güneş Havuç Süt 215 Ml 8,74 TL
Diptyque
SABUN 72,00 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Nemlendirici CINSIYETSIZ 393,00 TL
Lavera
Lavera Basis Liquid Soap 19,81 TL
Sebamed
Sebamed Sabun Compact Cleansing Bar 100 gr 24,25 TL
Sisley
NEMLENDİRİCİ 858,00 TL
La Prairie
NEMLENDİRİCİ 1.178,00 TL
Beymen Club
Cowshed Tonik 73,00 TL
Braun
CCR2 Temizleme Sıvısı Synchro 2’li 34,99 TL
Bello Dora Biberiye Sabunu 105G 8,00 TL
Creed
AFTER SHAVE 281,00 TL
Diptyque
MATLAŞTIRICI 233,00 TL 117,00 TL
%49 İNDİRİM
Konjac
YÜZ TEMİZLEYİCİ 50,00 TL
Bebak
Bebak Güneş Losyonu Spf 20 300 Ml 29,90 TL
Defacto
Kolonya 4,99 TL
  • Kapıda Ödeme
Clinique
3 Step Skin type 1 Intro 64,99 TL
Gillette
Gillette Fusion ProGlide Yedek Tıraş Bıçağı 8'li - 8'li 109,99 TL
Prima Nova
Primanova Kil Özlü Doğal Sabun 125 gr 13,90 TL
Nivea
Nfc Tonik Canlandırıcı N/K 200 ml. 13,99 TL
Urtekram
Urtekram Gül Sabunu 13,40 TL
Beymen Club
Zeytune Sabun Sabun 90,00 TL
Barbasol
Barbasol Thick & Rich Shaving Cream Soothing Aloe 10,50 TL
Johnson's
Johnson's Baby Kolonya Floral 500 Ml 19,90 TL
The Ashk
The Ashk Masal (Pembe) Kolonya 175,00 TL
Avon
Yağ İçermeyen Renkli Nemlendirici 30 Ml Medium 12,99 TL
Avene
Avene Spray Spf50 Plus 200Ml Kofre - İz Bırakmayan Güneş Koruyucu Sprey Hediyeli Set 57,21 TL
Selin
Selin Limon Kolonyası Sprey 150 ml 5,48 TL
Ecowell
Ecowell Likit Yüz Temizleme Sabunu 36,00 TL
Lollia Breathe Shea Yağlı Sabun 35,49 TL
Dove
Dove Cream Bar Original 100 gr 3,78 TL
Johnson's
Johnson's Baby Kolonya Ocean 200 Ml 10,20 TL
Zigavus
Zigavus Isolde Mango Kolonyası 160 Cc 12,50 TL
Avon
Sun Koruyucu Güneş Losyonu Spf30 150 ml. 17,99 TL
Proraso Sandal Ağacı Ve Shea Butter Özlü Tıraş Köpüğü 28,50 TL
Süel Güneş Sütü Spf20 200Ml 14,80 TL
Clarins
Clarins Tıraş Köpüğü KADIN 127,00 TL
The Ashk
The Ashk Su Kolonya 175,00 TL
Creed
AFTER SHAVE 281,00 TL
Raen
Raen Bitkisel Kayısı Sabunu 16,50 TL
Rebul
Rebul Mandarine - Mandalina Kolonyası 100 Cc (Cam Şişe) Spreyli 8,99 TL
Hamilton
Hamilton Active Family Losyon Spf50+, 125Ml 42,25 TL
Savona
Tarçın Sabunu 4,50 TL

Erkeklere Özel Cilt Bakımı Sırları

 

 Konu cilt bakımı olunca beylerin bakışları anlamını yitiriyor, yanlış anlaşılmasın konu biraz uzak geliyor. Bu biz anlamıyoruz havası siz erkeklerin cilt bakımı ürünlerini çok sık kullanmadığından ya da kullandığının farkında olmamasından kaynaklanıyor. Farkında olmadan aslında cilt bakım ürünlerine ne kadar yakın olduğunuzu yazının ilerleyen bölümlerinde zaten anlayacaksınız.

 

 Yapılan bir araştırmaya göre erkekler kadınlara göre kullandıkları ürünlerde daha sadıkmış. Misal memnun kaldıkları cilt bakımı ile ilgili ürünlerde diğer alternatifleri çok da deneme ihtiyacını duymuyorlarmış. Alternatifleri zor deneme alışkanlığı, nasıl kırılır bilinmez ama ‘ben bunu hayatta kullanmam’ dediğiniz ürünleri zaman geçtikçe kullanmaya başladığınız da bilinen gerçekler arasında.

 

 Cilt tipiniz ya da yaşınız ne olursa olsun temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir cilt her daim bakımı ve tazeliği ile dikkat çekecektir. Kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt, hassas cilt, akneli ciltler ve diğer cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu bilirseniz ihtiyacınız olan tüm ürünleri alırken neye dikkat etmeniz gerektiğini de öğrenmiş olursunuz.

 

 Konu cilt bakımı olduğunda uygulanması gereken adımlar aslında çok da zor değildir. Giriş, gelişme ve sonuç sıralamasını takip etmek yeterlidir. Önce cildi yıkamak ve temizlemek, sonra son temizlik ve sıkılaştırma yani tonik uygulama ve son aşama nemlendirmedir.

 

 

Cilt Bakımında Temizlik

 

Temizleyici 

 

 Cildiniz çok hassas ise ya da derinlemesine temizlik istiyorsanız özel temizleme ürünlerini kullamanız yerinde olacaktır. Unutmamak gerekir ki kirli bırakılan ciltte yağlanma, siyah nokta, sivilce ve akneler görülür ve bu da sağlıksız bir cildin ispatıdır. Her cilde ve keseye uygun cilt temizleme ürünlerini rahatlıkla edinebilirsiniz. Unutmayın ki cildinize ne kadar iyi bakarsanız yaşlanma etkileri o kadar geç görülecektir.

 

Sabun

 

 "Suya sabuna dokunmadan temizlik olmaz!" zamanın en akılda kalan sloganlarından biriydi. Temizliğinin A’sı su ise B’si olan sabun, kolay erişilebilir erkek cilt bakım ürünlerinden biridir.

Egzos, toz gibi dış etkenler ciltte lekelere ve tahrişlere neden olabilen günlük hayattın kaçınılmazları. Erkekler kadınlar gibi makyaj yapmıyor olabilirler ancak tüm bu zararlı dış etkenlerden ciltlerini arındırmaları gerekiyor.

 

 Sabunun cildi kuruttuğuna ve kullanılmaması gerektiğine dair haberler çıksa da cildinize en uygun, aynı zamanda nemlendirme özelliğine de sahip bir sabunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Tam tersi yağlı cildi olan erkekler için cildin yağ dengesini düzenleyen sabunlar kullanılması tavsiye edilir.

Doğal yollardan cilt bakımı yapmak için farklı özelliklere sahip doğal sabunları da tercih edebilirsiniz.

 

 Egzama, mantar ve sivilceye iyi gelen kekik sabunu, kuru ve lekeli ciltler için zeytin sabunu, rahatlatıcı etkisi ve hücre yenileyici özelliğiyle sahip lavanta sabunu, cildi onarması ve canlı tutması için gül sabunu, doğal peeling özelliği ile ölü derilerden arındıran kil sabunu, doğal sabunların aynı zamanda yararlarına kısacık verilebilecek örneklerdir. Bu kısacık bilgilendirmeden de anlaşılacağı gibi mesela cildi yağlı olan biri zeytin sabunu kullanırsa daha da yağlanabileceğinden en uygun olan ürünleri kullanmanızda her zaman fayda vardır.

 

Peeling

 

 Erkekler için peeling kulağa çok metroseksüel geliyor diyenler yanılıyor çünkü siyah noktanın kadını erkeği yazık ki yok.  Uzmanlar aynayı ele alıp hoyratça siyah nokta sıkmaya yeltenmemenizi tavsiye ediyorlar. Bu yöntemle kalıcı cilt lekelerine sebebiyet vermek mümkündür. Tertemiz, sağlıklı bir cilde sahip olmak için peeling pratik uygulanabilir bir yöntem denilebilir.

 

Tonikler

 

 Beyler sadece cildinizi yıkadım, temizledim demekle bitmiyor, kullandığınız temizleme jeli ya da sabundan kalan kalıntılar ve temizlendi sandığınız ancak hala cildinizde kalan ve ileride siyah noktaya dönüşebilecek potansiyelleri temizler yani bir nevi son temizleyicidir. Ayrıca en önemli görevlerinden biri kesinlikle açılmış olan gözenekleri küçültmesi ve daraltmasıdır, bu sayese cilt canlı bir görünüme sahip olur.

 

Nemlendirici

 

 Kadın cildinden genelde daha yağlı olan erkek cildi yine de neme ihtiyaç duymaktadır. Cildiniz kuru ise güçlü nemlendiriciler kullanmanız gerekirken, yağlı ciltler için daha hafif ürünler önerilmektedir. Cildinizin özelliğine göre her keseye uygun nemlendirici kremleri kolaylıkla satın almanız mümkün.

 

Güneş Kremi

 

 Güneş parlayınca yüzünüzün güldüğünü görür gibiyiz, buyrun güneş kreminizi uzatalım; bronzlaşmak mı istersiniz yoksa D vitamini bana yeter, deyip korunmak mı? Güneş ışınlarının zararlarının bilimsel açıklamalarını uzun uzun yaparak sizi fazla tutmak gibi bir niyetimiz yok doğrudan sonuca geçelim mi? Güneşe korunmadan çıkmamanızı öneririz. Güneş kreminiz sizi bronzlaştırabilir aynı zamanda koruyabilir de. Hassas ciltler için özellikle yüksek faktörlü güneş kremleri hayat kurtaracaktır. Peki ya sonra... Güneş alan cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor ve güneş sonrası nemlendiriciler (After Sun) devreye giriyor, cildiniz derin bir oh çekiyor. Günlük hayatta da özellikle hassas cilde sahipseniz koruyucu güneş kremi kullanmanız iyi olabilir. Ancak ne kadar günlük hayatta kullanılsa da Piiisstt Pisssstt, tatil kokuyor değil mi?

 

Kolonya

 

 Eskiden erkekler için kullanım alışkanlığı tıraştan sonra olan kolonyanın çeşidi de azdı, limon ve ağır kokusu ile tütün kolonyası en çok kullanılanlar arasındaydı. Artık yerini tıraş sonrası losyonlar alırken kolonya enfes kokulu çeşitleri ile ferahlamak ve günlük hayatın mikroplarından arınmak için kullanılmaya devam ediliyor. Mandalina, incir, akasya, yasemin, safran ve aqua gibi özel kokuları ile kolonyalar artık parfüm niyetine çeşit çeşit.

 

Maske

 

 Bakımına düşkün, vücuduna özen gösteren kendine saygılı günümüzün erkeği canlandırma, arındırma, parlamayı engelleme, derin temizleme ve daha bir çok çeşidini sayabileceğimiz maskeleri yapmaktan ve yaptırmaktan da geri kalmıyor, kalmamalı da. Saç ve yüz maskeleri artık erkek kuaför ve hatta erkek berberlerinin hizmet yelpazeleri arasında. Tıraşınızı olduktan önce veya sonra derin nemlendirici maskelerden ya da ferahlatıcı etkiye sahip yüz maskelerinden birini seçip teninize ve dolayısı ile kendinize bir hediye verebiliyorsunuz. 

 

Serum

 

 Yaş ilerledikçe göz ve ağız çevresindeki çizgiler yılların verdiği olgunluk ile kendilerine derinlik katma ihtiyacı duyabilirler. Üzülmeyin, anti-aging göz kremlerini deneyin. Çizgilerinizin yumuşaması ve cilt hücrelerinizin yenilenmesi için çözümler mevcut, tek yapmanız gereken size en uygun olanını almak ve tavsiye edilen şekilde düzenli olarak kullanmak. Bu tip cilt bakım ürünlerinin fiyatları biraz daha yüksek olabilir ancak sonuçları genellikle başarılıdır.

 

 

Tıraş

 

 Erkek piyasasının göz bebekleri kat katlı tıraş bıçakları çıkmadan önce içine jilet konulan tıraş bıçakları ya da ustura ile traş yapılabiliyordu. Hal böyle olunca ciltte kanamalar ve deformasyonlar oluyordu. Sokakta yüzünde minik pamuklar olan erkekler görmek çok da acayip değildi. Tahriş olmuş yüzün üzerine sürülen kolonya, içiniz bir cız etti değil mi? Sabah tıraş olan bir erkeğin güne zinde başlamamasının mümkün olmadığı günlerdi. Usturalar ve tekli traş bıçakları yerini katlı bıçaklı tıraş bıçaklarına, kullan at tıraş bıçaklarına, tıraş makinalarına bıraktı.

 

 Kolay, acısız bir tıraş için tıraş köpüğü, tıraş bıçağının en büyük yardımcısıdır. Cildi çok hassas olanlar ve çabuk tahriş olanların tıraş jellerini kullanması daha uygun olacaktır. Tıraş köpüğü ya da tıraş jelinizi tıraşa başlamadan sürüp bir süre yüzünüzde bekletmeniz yüzünüzün nemlenmesine ve kıllarınızın daha esnek olmasını sağlayacağından tıraş kısa ve kolay bir eylem haline gelecektir. Çeşitli bitkilerin bileşiğinde görev yaptığı tıraş sabunları da kullanıcıları için kendini vazgeçilmez kılabilmeyi başarmıştır.

Vücut tüyleri için yine tıraş jeli kullanmanız tahrişi en aza indirmeniz için ideal olacaktır.

 

 Günümüzde özel tıraş kolonyaları da üretildi tamamen tıraş sonrası için üretilmiş tıraş losyonları, after shaveler erkeksi kokuları ile baş döndürürken bir yandan da cildinizi beslemeyi ve nemlendirmeyi ihmal etmiyor.

Markalar, yolculuk ve günlük kullanımınız için tıraş bıçağı, köpüğü, losyonu gibi ihtiyacınız olan tüm ürünleri bulabileceğiniz erkek tıraş seti de üretmektedir.

 

 

Web sitemizde Hepsiburada, Beymen, Mizu, Beymen Club, Boyner, D&R, EvimHayatım, 365ist, Trendyol, Lidyana, Avansas, TeknoSA gibi mağazalarda yer alan Raen, Beymen Club, Savona, Rebul, Lancaster, Prima Nova, Clinique19, Nivea, Cowshed, The Ashk, Gillette, Selin, Shiseido, Tk Collection, La Prairie, Biggdesign, Tom Ford, Biotherm, Christian Dior gibi birbirinden değerli markaların ürünlerine ulaşabilirsiniz.