Kadın Cilt Bakımı Maskeleri

Kadın Cilt Bakımı Maskeleri 4 farklı mağazada 96 ürün bulundu.
Marka
 • (6)
 • (10)
 • (3)
 • (7)
 • (7)
 • (7)
 • (7)
 • (8)
 • (6)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

La Prairie
BAKIM MASKESİ 580,00 TL
La Mer
BAKIM MASKESİ 320,00 TL
Estee Lauder
BAKIM MASKESİ 164,00 TL
Dior
Dior Prest Satın Sheet Mask 1x6 Bakım Maskesi 600,00 TL
Sisley
BAKIM MASKESİ 505,00 TL
Shiseido
Shiseido Sbn Pure Retinol Intensive Revitalizing 265,00 TL
Clarins
Clarins Masue Purifiant Eclat 50ml Bakım Maskesi 115,00 TL
Orogold
BAKIM MASKESİ 4.249,00 TL
Elemis
ELEMIS Bakım Maskesi 155,00 TL
Fruity Rahatlatıcı Soyulabilen Yüz Maskesi / Limon 170 ml. 9,99 TL
Clinique
Cliniue Bakım Maskesi 105,00 TL
Fruity Enerji Veren Soyulabilen Yüz Maskesi / Böğürtlen 170 ml. 7,99 TL
Beymen Club
Cowshed Bakim Maskesi 111,00 TL
Estee Lauder
ESTE LAUDER Bakım Maskesi 549,00 TL
Peter Thomas Roth
C Vitamini Ve Camu Camu Meyve İçerikli Gece Maskesi 100 ml. 236,99 TL
Beymen Club
Estee Lauder Bakim Maskesi 164,00 TL
Beymen Club
Estee Lauder Bakim Maskesi 499,00 TL
Orogold
BAKIM MASKESİ 1.999,00 TL
Garnier
Nem Bombası Canlandırıcı Kağıt Maske 32 gr. 7,99 TL
Sensai
BAKIM MASKESİ 460,00 TL
Orogold
BAKIM MASKESİ 999,00 TL
Sisley
BAKIM MASKESİ 410,00 TL
La Mer
La Mer Bakım Maskesi 980,00 TL
Avon
Caribbean Aydınlık Yüz Maskesi 75 ml. 12,99 TL
Guerlain
Guerlain Bakım Maskesi 1.403,00 TL
Sisley
BAKIM MASKESİ 413,00 TL
Orogold
BAKIM MASKESİ 1.199,00 TL
Orogold
BAKIM MASKESİ 799,00 TL
Beymen Club
La Prairie Bakim Maskesi 1.050,00 TL 945,00 TL
%10 İNDİRİM
Biotherm
Biotherm Pürefect Skin Masue 75ml Bakım Maskesi 95,00 TL
Estee Lauder
BAKIM MASKESİ 549,00 TL
Avon
3'ü 1 Arada Beyaz Kil Maskesi 75 Ml. 9,99 TL
Beymen Club
Bellefontaine Bakim Maskesi 1.339,00 TL
Peter Thomas Roth
24 K Gold Mask 150 ml. 323,99 TL
Bellefontaine
BAKIM MASKESİ 1.339,00 TL
Sisley
BAKIM MASKESİ 396,00 TL
Lancôme
Lancme Bakım Maskesi 240,00 TL
La Mer
La Mer The Refining Facial 100 ml Bakım Maskesi 345,00 TL
Christian Dior
BAKIM MASKESİ 172,00 TL
Bellefontaine
BAKIM MASKESİ 1.029,00 TL
Elemis
ELEMIS Bakım Maskesi 265,00 TL
Menard
MENARD Bakım Maskesi 640,00 TL
Avene
Hassas ciltler için nem maskesi 50 ml. 59,99 TL
Yves Saint Laurent
BAKIM MASKESİ 180,00 TL
Beymen Club
Yves Saint Laurent Bakim Maskesi 180,00 TL
Beymen Club
Bellefontaine Bakim Maskesi 929,00 TL
Jel Yüz Maskesi 19,99 TL
Beymen Club
Bellefontaine Bakim Maskesi 1.029,00 TL
Nuxe
Gül Yaprağı Hassas Yüz Peelingi 75 ml. 59,99 TL
Clinique
Cliniue Bakım Maskesi 179,00 TL
Elemis
ELEMIS Bakım Maskesi 165,00 TL
Elemis
ELEMIS Bakım Maskesi 255,00 TL
Beymen Club
La Prairie Bakim Maskesi 552,00 TL 497,00 TL
%9 İNDİRİM
Avon
Soyulabilen Arındırıcı Jel Maske 30 ml. 10,99 TL
La Prairie
BAKIM MASKESİ 1.190,00 TL
Nuxe
Gül Yaprağı Hassas Arındırıcı Maske 50 ml. 67,99 TL
Clinique
Cliniue Bakım Maskesi 155,00 TL
Sisley
BAKIM MASKESİ 470,00 TL
Avon
Kendi Kendine Isınan Yüz Maskesi 50 Ml. 9,99 TL
Nivea
Nfc Maske Bal 15 ml. 5,99 TL

Cilt Bakımının Son Adımı; Maskeler

 Temiz, bakımlı ve pürüzsüz bir cilt her kadının en büyük hayallerindendir. Kadınların büyük çoğunluğu ciltlerinden memnun olmamakla birlikte, cilt bakımı için büyük bir özen göstermektedir.

 Pürüzsüz bir cilt için ilk adım doğru ürünler kullanmak ve cilt temizliğine önem vermekten geçer. Gün içinde stres, hava kirliliği, toz gibi birçok faktörden cildimiz kirlenmektedir. Düzenli olarak uygulayacağınız bakım kremleri ile parlak canlı bir cilde kavuşmanız mümkün. Maskeler genellikle küçük şişelerde, tek kullanımlık paketlerde veya tüp şeklindeki ambalajlarda satılmaktadırlar.

 Maskeler, cildin arınmasına, tazelenmesine, bakım ve onarımına yardımcı olmak için uygulanan ürünlerdir. Maske seçimi yapmadan önce yüzünüzün neye ihtiyacı olduğunu, cilt tipinizi belirlemeniz ve o soruna uygun bir maske tercihi yapmanız gerekmektedir.

 

Cilt Tipleri Nelerdir?

 • Kuru Ciltler: Vücuttaki nem dengesinin altında kalan cilt tipleridir. Kuru ciltler yeterli neme sahip olmadıkları için pul pul dökülme gibi sorunlarla çoğu zaman karşı karşıya kalmaktadırlar. Cildinizin nem dengesini geri kazandırmak ve pul pul dökülmelere çözüm bulmak için nemlendiricileri sık sık kullanmanız ve aynı zamanda nemi kalıcı olarak kazandırmak için bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir.

 • Yağlı Ciltler: Vücuttaki nem dengesinin üzerinde kalan ciltlerdir. Yağlı cilde sahip kadınların sürekli bakım ürünleri uygulayarak yağ dengesini korumaları gerekmektedir. Çünkü yağlı ciltler sivilce ve akne oluşumuna en meyilli ciltlerdir. Akne ve sivilce sorunu için aynı zamanda da nem dengesinin korumak için farklı ürünler kullanabilirsiniz.

 • Karma Ciltler: T bölgesi olarak bilinen alın ve burun kısmının yağlı, yüzdeki diğer bölgelerin ise kuru olduğu cilt tipidir. Renk eşitsizliği ve nem dengesi gibi sorunlarla en çok karşılaşan ciltlerdendir. Renk eşitsizliği normale çevirmek için onarıcı maskeleri, sivilceler için ise kil maskelerini kullanabilirsiniz.

 • Normal Ciltler: Nem dengesinin normal olduğu cilt tipleridir. Bu cilt tipine sahip kadınların ekstra bir bakıma ihtiyaçları yoktur. Belli zaman aralıkları ile besleyici ve onarıcı maskeler uygulayarak cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Hassas Ciltler: Hassas ciltlere sahip kadınlar ürün seçerken oldukça dikkatli olmaları gerekir. Doğal içeriklere sahip olan maskeleri seçebilirsiniz. Hassas ciltler ürünlere karşı farklı alerjik reaksiyonlar gösterebilirler. Bu nedenle her aldığınız ürünü önce yüzünüzde veya vücudunuzda küçük bir bölgede deneyerek herhangi bir reaksiyon verip vermediğini kontrol edebilirsiniz. Kızarıklık veya yanma gibi reaksiyonlarla karşı karşıya kalıyorsanız o ürünü cildinizde kullanmamalısınız.

 Maskelerde en doğal ürünler genellikle meyve özlerinden yapılmış olan maskeler ya da kil maskeleridir. Bu tür maskeleri deneyerek kullanabilirsiniz.

 

Cilt Sorunları ve Maske Çeşitleri

 • Kil Maskeleri: Akneli ve sivilceli ciltlere oldukça iyi gelen maskelerdir. Ergenlik döneminde başlayan ve sonrasında da devam eden sivilce ve akne sorunundan kurtulmak için kil maskelerini yüzünüze belli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Ancak yalnızca maske yapmanız pürüzsüz bir cilt için yeterli değildir. Cildinizi temiz tutmalı ve çok fazla makyaj ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü fondöten, kapatıcı gibi ürünler sivilcelerin oluşmasına zemin hazırlamaktadırlar.

 • Onarıcı ve Arındırıcı Maskeler: Cildinizi onaran ve arındıran, içeriği meyve özleri ve vitaminlerle zenginleştirilmiş maskelerdir. Cilt temizliğinizi ve bakımınızı tamamladıktan sonra ayda iki kere veya haftada bir kere olmak üzere bu maskelerden uygulayarak yüzünüzün yeniden parladığını ve canlandığını görebilirsiniz. Çay ağacı yağından, nar özlerine kadar içeriği zenginleştirilmiş pek çok maske çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda cilt rengi eşitsizliği ve ciltteki yağ dengesini de eşitlemektedirler. Eğer bu cilt sorunlarıyla karşı karşıyaysanız onarıcı maskeler kullanarak yüzünüze bakım yapabilirsiniz.

 • Besleyici Maskeler: Daha çok içeriğinde vitaminlerin yer aldığı cildinizi pürüzsüz yumuşaklığa yaklaştıran maskelerdir. E vitamini cilt bakımı için en çok kullanılan ve hücrelerin yenilenmesinde en yardımcı vitamindir. Yorgun ve kuru cilde sahip kadınlar besleyici maskeler tercih ederek parlak ve ışıldayan bir cilde sahip olabilirler.

 • Temizlik Maskeleri: Temizlik maskeleri her kadının kullanabileceği türden maskelerdir. Peeling öncesinde veya sonrasında bu maskelerden kullanarak cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Haftada bir bu maskelerden uygulayarak cildinizin daha temiz olmasını sağlayabilirsiniz.

 • Nem Maskeleri: Peeling sonrasında uygulanan nem maskeleri cildin rahatlamasına ve nem dengesine kavuşmasına yardımcı olmaktadır. 15 – 30 dk kadar yüzünüzde bekleterek cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

 • Gençlik Maskeleri: Yaşlı ve yorgun bir cilde sahip olduğunuzu düşünüyorsanız uygulayacağınız gençlik maskeleri ile yüzünüzün sıkılaşmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlayabilirsiniz.

 • Soyulabilen (Peel – Of) Maskeler: En etkili ve kadınların en çok kullandığı maskelerdendir. Yüzünüze uyguladıktan sonra kuruyarak cildinizdeki tüm kiri, siyah noktaları ve akneleri temizlemektedir. Cilt tonunun eşitlenmesinde, cilt yağlarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Uygulama sonrasında gözle görülür bir farkı peel – of maskelerle deneyimleyebilirsiniz.

 Aynı zamanda meyve özleriyle zenginleştirilmiş içerikleri sayesinde de yüzünüzün derinlemesine temizlenmesine, yumuşamasına ve arınmasına da yardımcı olmaktadırlar.


 

Maske Uygulamaları

 Cildinizin ihtiyacı olduğu maskeyi bulduktan sonra maskeyi nasıl uygulayacağınız da oldukça önemlidir. Maskenin yüzünüzde en etkili şekilde uygulanabilmesi için cildinizin temiz olması gerekir.

 Duştan sonra maskenizi uygularsanız ürünün faydasını daha fazla görebilirsiniz. Çünkü yüzünüzdeki gözenekler tamamıyla açılmış olacaktır ve bütün gözeneklere ürün nüfus etmiş olur. Eğer duş almadıysanız birkaç dakika yüzünüze buhar banyosu uyguladıktan sonra da maskeyi uygulayabilirsiniz. Buhar banyosu, gözeneklerin açılmasını, siyah noktaların ve sivilcelerin yumuşamasını sağlamaktadır. Yalnızca maske yapmadan önce değil her cilt bakımı yaparken de yüzünüz için buhar banyosu uygulayabilirsiniz.

 Buhar banyosunun en kolay yolu kaynattığınız suyu küçük bir kovaya dökerek yüzünüzü o buhara tutmaktır. Bunu yaparken bir havlu yardımı ile kovanın ya da kâsenin etrafını kapatarak tüm buharın yüzünüze temas etmesini sağlayabilirsiniz. Sıcak suyun içine papatya, ada çayı gibi bitkiler atarak hem güzel bir koku yakalayabilirsiniz hem de bu bitkilerin sakinleştirici etkisinden de faydalanabilirsiniz. Ancak uygulama sırasında sıcak suya dikkat etmelisiniz.

 Cildinizin temiz olduğundan ve gözeneklerinizin de açık olduğundan emin olduktan sonra maskenizi uygulamak için paketi açabilirsiniz. Maskeler genellikle tüp, şişe veya tek kullanımlık paketlerde satılmaktadır. Maskenizi açtıktan sonra yavaşça yuvarlak hareketlerle yüzünüze uygulayabilirsiniz.

 Maskenizi yüzünüze uygularken göz ve dudak çevresindeki deriye temas ettirmemeye dikkat edin. Çünkü bu bölgeler oldukça hassastır. Özellikle soyulabilen maskelerde daha dikkatli davranmanız gerekmektedir.

 Soyulabilen maske tercih ettiyseniz yüzünüzde kuruduktan sonra yavaşça çenenizden başlayarak çıkartabilirsiniz. Maskeyi çıkartırken yüzünüzdeki kir ve makyaj kalıntılarının, siyah noktaların da çıktığını göreceksiniz.

 Normal suyla çıkan maskeler tercih ettiyseniz yumuşak ve yavaş hareketlerle ılık su yardımıyla maskeyi yüzünüzden çıkarabilirsiniz.

 Maskenizi çıkardıktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve son adım olarak da evinizde bulunan bir tonik yardımıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Eğer kullandığınız bir tonik yoksa gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Gül suyu cilt için oldukça faydalıdır ve tonik etkisi yaratmaktadır.


 

Maske Fiyatları ve Markalar

 Maskeler çeşitlerine göre farklı fiyatlardan oluşmaktadırlar. Tek kullanımlık maskeler oldukça uygun fiyatlara sahiptirler. Şişe ve tüplerde satılan maskeler ise birkaç kullanımlık ürünler olduğu için daha yüksek fiyattadırlar. İlk kez maske alacaksanız öncelikle tek kullanımlık maskeleri deneyebilir, daha sonra o maskelerin şişe ya da tüp şeklinde satılanlarından alabilirsiniz. Böylelikle ürünü test etmiş ve yüzünüzde yaratacağı etkiyi bilerek almış olursunuz. Fiyat filtrelemesinden faydalanarak ürünleri daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

 Web sitemizde yer alan Clinique, Lancome, Dior, Avene, Beymen, Kerastase, La Mer, Clarins gibi birbirinden değerli markaların cilt bakım ürünlerine ulaşabilirsiniz.