Üzgünüz,

aradığınız kriterlerde ürün tükenmiştir.

Aşağıdaki ilgili kategorilerden aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz.

Bebeksi Bir Cilt İçin Yüz Kremleri

 Yüz kremleri, kadınların ciltlerine bakım yapmak, genç ve canlı bir cilde sahip olmak amacı ile çeşitli etkilere sahip kremlerdir. Kadınların en sık kullandığı kremler, nemlendirici kremlerdir. Yüzün solgun ve cansız gözükmemesi için nem dengesinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle kadınlar cilt tiplerine uygun nemlendiriciler tercih ederler. Cilt tipleri farklı farklıdır. Kimi kadının cildi yağlı iken bazı kadınların ki karma olabilir. Krem seçerken bu durumu göz önünde bulundurmalı ve buna göre krem tercihi yapmalısınız.

 Yüz kremlerinin, kadınların en çok şikayet ettiği problemleri için hazırlanmış içerikleri bulunmaktadır. Bitki özleriyle bu krem içeriklerini zenginleştirerek kullanım sırasında daha iyi sonuç alınması sağlanmaktadır. Aynı zamanda çoğu krem içeriğinde güneş koruyucular da düşük doz da bulunmaktadır. Böylelikle nemlendirici kremleriniz cildinizi nemlendirirken aynı zamanda sizi güneşin zararlı etkilerinden de korumaktadır.

 Cilt yapısı birçok faktöre bağlı olarak 20’li yaşlardan sonra bozulmaya başlamaktadır. 20’li yaşlarda yalnızca nemlendirici ile cildinize bakım yapabilirsiniz. 30’lu yaşlar ise kolajen üretiminin yavaşladığı dönemlerdir. Bu dönemde cilt bakımınıza biraz daha özen göstermeye başlayabilirsiniz. 30’lu yaşlarda cilt daha çok nem kaybetmeye başlar ve cilt kuruduğu için kırışıklıklar çoğalmaya başlar. Bu kırışıklıkları yavaşlatmak için vitamin desteği alınabilir. Ayrıca nemlendirici kreminizin yanında onarımı kremler kullanmaya da başlayabilirsiniz.

 Yüzünüzün canlı gözükmesi için yalnızca krem kullanımı da yeterli olmamaktadır. Cilt temizliği oldukça önemli. Temiz bir cilt daha canlı ve dinamik gözükür. Sonuç olarak da yaşınız ilerledikçe yüzde beliren kırışıklıklar siz de daha geç oluşacak demektir. Bu sebeple yalnızca makyaj olduğunda değil, her gün yatmadan yüzünüzü tonik ile silerek temizleyebilirsiniz. Daha sonra da gece kreminizi veya nemlendiricinizi sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz.

 Yüz kremlerinizden iyi ve kısa sürede sonuç almak istiyorsanız kremlerinizi düzenli olarak kullanmanız gerekir. Düzenli kullanıldığında kremler her zaman daha iyi sonuçlar vermektedir. Krem almadan önce cildinizi tanımanız ve kreminizi cilt tipinize göre seçmeniz gerekmektedir. Cilt tipinizi, gün içindeki cilt durumuna göre belirleyemezseniz. Ancak duştan çıktıktan sonra cilt tipinizi belirleyebilirsiniz.

 

Cilt Tipleri Nelerdir?

Karma Cilt Tipi: Karma ciltler, yüz de T bölgesi denilen alın ve burun bölgesinin yağlı olduğu, diğer bölgelerin ise kuru olduğu cilt tipidir. Böyle bir ciltte kuru ya da yağlı cilt tipine uygun kremler kullanılması gerektiği için bu durum karma cilt tipi olarak adlandırılmış ve kremlerin içerikleri de ona göre hazırlanmaktadır.

Yağlı Cilt Tipi: Yüzdeki nem oranının yüksek olduğu ciltlerdir. Bu ciltlere sahip olan kadınların en büyük sorunu parlaklıktır. Bu sebeple matlaştırıcı, yüz rengini eşitleyici kremler en çok kullandıkları kremlerdendir. Bir cildin yağlı olması nemlendiriciye ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Yağlı ciltler için üretilmş nemlendiri kremlerden seçebilirsiniz.

Hassas Cilt Tipi: Bakımı en zor olan cilt tipidir. Kullandığınız ürünlerin içerikleri oldukça önemlidir. Çünkü hassas ciltlerde alerjik reaksiyon gösterebilme olasılığı çok fazla. Hassas bir cilde sahipsiz alkol, paraben ve parfüm içermeyen kremler tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda seçtiğiniz kremi önce küçük bir bölgede deneyerek cildinizin verdiği reaksiyona bakarak sonra tüm cildiniz için kullanabilirsiniz.

Kuru Cilt Tipi: Kuru ciltler, nem oranının düşük olduğu cilt tipidir. Yağ içeriği, nemlendirici özelliği yüksek kremler tercih etmeniz gerekir. Ancak tüm bu bakım kremlerinden önce günde 2litre su içmelisiniz. Cildinizin canlı ve güzel gözükmesini sağlamak için yalnızca bakım kremleri kullanmanız yetmeyecektir. Vücudunuzun su dengesini de sağlamalısınız.

Normal Ciltler: Nem dengesi normal durumda olan, kuruluk ya da yağlanma gibi sorunları olmayan cilt tipleridir. Normal cilt tiplerinin bakımı oldukça kolaydır. Günlük bir nemlendirici ürünle cildinizin bakımını sağlayabilirsiniz.

 

Yüz Kremi Çeşitleri

Nemlendirici Kremler: Her kadının mutlaka bir nemlendirici kremi bulunur. Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz bir nemlendiriciyi gün içinde istediğiniz zaman yüzünüze uygulayabilirsiniz. Nemlendirici kremlerin pek çok çeşidi bulunmaktadır. İçinde parfüm, cilde iyi gelen bitkilerin aromalarını bulunduran kremler oldukça popülerdir. Son dönem de ise yalnızca bitkisel olan ürünlere kadınların ilgisi oldukça fazla. Bitkisel kremlerin daha sağlıklı olduğu ve cilde diğer kremlere göre daha iyi geldiği düşünülmektedir.

Göz Çevresi Kremleri: Göz çevresinde, morluk, kırışıklık gibi şikayetleri bulunan kadınların kullandığı kremlerdir. Bu kremler bahsedilen şikayetleri olan kadınlar tercih etmektedir. Gece yatarken gözünüzün çevresine bu kırışıklıklardan uygulayarak yüzünüz için ekstra bir bakım uygulayabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Kremler: Bir diğer adı ile anti - aging kremlerdir. Bu kremler yüzde zaman ve yaşın etkisiyle meydana gelen kırışıklıkları ve kırışıklıkların oluşumunu azaltıcı bir etkiye sahiptirler. Yaşlanma karşıtı kremler için bütün kırışıklıkları yok eder diyemeyiz. Kırışıklıkları azaltabilmesi için düzenli olarak kullanılması gerekir. Bu kremler genellikle 30 yaşından sonra kadınların tercih edebileceği kremlerdir ve 50 yaş üstü kadınların kullanımı için hazırlanan içeriklere de sahiptirler.

Gece Kremleri: Normal kremlerle, gece kremlerinin içerikleri farklıdır. Gece kremleri daha zengin içeriğe sahiptir. Cildin gece kendini yenileme özelliğini destekleyici ürünlerdir. Gün sonunda makyajınızı sildikten sonra gece yatarken bu kremlerden kullanarak cildinizi besleyebilirsiniz.

Matlaştırıcı Kremler: Yağlı ciltlere sahip kadınların ciltlerindeki parlama sorununa çözüm olarak kullandığı kremlerdir. Matlaştırıcı kremler yüzdeki nem dengesini sağlayarak parlamanın önüne geçmektedir. Düzenli kullanıldığında etkisini görebileceğiniz bu kremler, cilt rengini eşitleyerek cildinizin pürüzsüz olmasını sağlar. Bu kremlerin bitki özleriyle zenginleştirilmiş içeriklere sahip çeşitleri de bulunmaktadır.

Onarıcı Kremler: Cildin kendini yenilemesini sağlamak amacı ile dışarıdan destek olarak kullanılan kremlerdir. Bu kremleri 25 yaştan itibaren kullanmak daha doğru sonuçlar verebilir.

 

Krem Alırken Dikkat Edebileceğiniz Noktalar

 Yüz kremleri alırken oldukça özenli davranılmalıdır. Ciltle temas eden bu kremlerin parabensiz, parfümsüz, su bazlı olan ürünler tercih edilmelidir. Özellikle kadınların yaptığı en büyük hatalardan biri ürünün fiyatının ucuz olmasına aldanmalıdır. Bir ürün fiyatından çok içeriği ile değerlendirilmeli. Ucuz diye alınan ürünler cildinize zarar verebilir ve hatta hassas bir cilde sahipseniz cildiniz alerjik reaksiyonlar bile gösterebilir. Krem alışverişinizi yaparken ürünlerin içeriğini iyice araştırmalısınız. Diğer kullanıcıların yorumlarına göre hareket etmeyin. Çünkü her ürün cilde göre farklı etkiler yaratmaktadır. Arkadaşınıza iyi gelen bir ürünün size de iyi gelmesini beklememelisiniz.

  • Anti oksidan içeren kremler; en önemli anti oksidanlar A, C ve E vitaminleridir. Alacağınız veya aldığınız üründe bu vitaminlerden bir tanesinin yer almasına dikkat edebilirsiniz.
  • Kalojen içermeli: Kaloje cilde esneklik, canlılık veren bir proteindir. Kalojen dokusunun azalması veya bozulması cildin yaşlanmasını beraberinde getirir. Bu nedenle anti - aging kremler alırken içinde kalojen olup olmamasına dikkat edebilir, içinde kalojen bulunan kremleri tercih edebilirsiniz.
  • UV Koruyucu: Krem seçerken içinde uv ışınlarından koruyucu ürünler olmasına dikkat edebilirsiniz. Güneş kremleri yazın kullanılsa da aslında bütün aylarda kullanılması gerekir. Güneşin zararları etkilerinden cildi korumak oldukça önemlidir. Çünkü ilerleyen yaşlarda güneş ışınları ciltte lekelere sebep olmaktadır.
  • Yaşınıza uygun ürünler seçin. Anti - aging kremler, onarıcı bakım kremleri ve yaşlanma karşıtı kremler belli bir yaşın üzerindeyken kullanılması gereken kremlerdir. Erken yaşlarda bu kremleri kullanmanız doğru değildir. Zaten küçük yaşlarda kırışıklık ve yaşlanma gibi sorunlarınız olmayacağı için kremleri kullanmamalısınız.