Kadın Saç Bakımı Fırçasi

Kadın Saç Bakımı Fırçasi 4 farklı mağazada 289 ürün bulundu.
Marka
  • (8)
  • (34)
  • (8)
  • (2)
  • (68)
  • (2)
  • (2)
  • (19)
  • (29)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Tangle Teezer
TANGLE TEEZER Saç Fırçası 55,00 TL
Freestyle
Freestyle Saç Fırçası Paddle Orta 25,88 TL
Freestyle
Freestyle Seramik Fön Fırçası Büyük 38,00 TL
Nascita
Nascita Rio Saç Fırçası 03 17,20 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Dolly Pink Tarak 55,00 TL
Salon
Salon Bambu Lıne Saç Fır.6132 18,75 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2102 11,84 TL
Tarko Salon Tarak 254 5,39 TL
Vepa
Vepa Tarak Tirtil 970 6,68 TL
Tarko Salon Lionesse Saç Fırçası 8823 15,57 TL
Tarko Salon Saç Fırçası 2278 13,49 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0005 Kuaför Tarağı 3,15 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Pink Kitty Tarak 60,00 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2106 19,89 TL
Lionesse Argan Ve Keratinli Saç Fırçası 22,21 TL
Nascita
Nascita 00011 Renkli Lastik Toka 7,50 TL
Freestyle
Free Style Friz Control Rötuş Saç Fırçası 24,50 TL
Avon
Avon Saç Şekillendirici Tarak 4,20 TL
Dahice
Dahice Saç Güzellik Set Sharky 60,00 TL
Lionesse Argan Ve Keratinli Saç Fırçası 22,50 TL
Tarko Lionesse Saç Fırçası 21,79 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2124 11,10 TL
Vepa
Vepa Ultra Saç Fırçası 503 14,29 TL
Nascita
Nascita Nasfvndk0006 Venedik Saç Fırçası 13,93 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2127 11,10 TL
Dahice
Perge Krepe Tarak X 30 19,99 TL
Joewell Metal Fön Fırçası Çap-25 30,00 TL
Tarko Salon Fun Line Saç Fırçası F-6201 8,00 TL
Vepa
Vepa Silver Saç Fırçası 511 18,75 TL
Nascita
Nascita Nasfsıde0004k Side Kutulu Saç Fırçası 15 Mm*10 23,00 TL
Tarko Salon Bambu Line Saç Fırçası 6118 6118 16,07 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0004 Şişli Kuaför Tarağı 5,45 TL
Dahice
Perge Saç Fırçası Tuna Pls. 39,99 TL
Dahice
Perge Saç Fırçası Meriç 30,00 TL
Nascita
Nascita Nasfsıde0007k Side Dira Kırcıl Saç Fırçası 18 Mm 19,65 TL
Freestyle
Free Style Rötuş Saç Fırçası 24,90 TL
Nascita
Nascita Venedik Tarak 11 Max11410 6,49 TL
Dahice
Perge Saç Fırçası Volga 39,99 TL
Nascita
Nascita Fırça Turkuaz 24K 18,00 TL
Jowell Saç Açma Tarağı 45,01 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Panther Black Tarak 55,00 TL
Nascita
Nascita Wet & Dry Saç Fırçası - Mor - Mor 13,50 TL
Arnica
Arnica Belle İyonlu Saç Fırçası 39,00 TL
Nascita
Nascita Nasfsıde0008k Side Saç Fırçası 27,00 TL
Dahice
Dahice Perge Amazon Saç Fırçası 24,26 TL
Avon
Avon Delikli Saç Fırçası 7,99 TL
Vepa
Vepa Silver Saç Fırçası 345 21,92 TL
Annie Kıl Fırça 2076 29,00 TL
Tarko Salon Fun Line Tarak F-6205 12,00 TL
Nascita
Nascita 7702K Asos0003 Asos Fırça 22,00 TL
Nascita
Nascita Safır001 Saç Fırçası 16,50 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2135 11,10 TL
Tangle Teezer
TANGLE TEEZER Saç Fırçası 60,00 TL
Vepa
Vepa Prestige Saç Fırçası 261 28,49 TL
Tarko Saç Fırçası Tangle Eraser 16,65 TL
Nascita
Nascita Wet & Dry Bebek Saç Fırçası - Mavi - Mavi 10,50 TL
Dahice
Perge Roze Saplı Açma Tarak 19,99 TL
Dahice
Perge Akdeniz Kı Saç Fırçası Küçük 39,99 TL
Practika
Buffer Sihirli Topuz Yapıcı 2Li Hairagami Bun Tail 3,53 TL
Nascita
Nascita Tarak 1269 6,50 TL

Saçlarınızı Şekillendirmenin En Kolay Yolu; Fırçalar

Her kadın güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister. Bakımlı saçlar kadar saçlarınızı nasıl şekillendirdiğiniz de büyük önem taşımaktadır. Güzelliğinizi ve stilinizi ortaya çıkarırken kullanabileceğiniz en önemli aksesuarlardan olan saçlarınız için kullandığınız bakım ürünlerinden, taraklara, fırçalara ve ısı işlemi uyguladığınız el aletlerine kadar tüm ürünleri saç tipinize uygun olarak seçmeniz gerekmektedir.

Şekillendirdiğiniz ya da tarayarak çıktığınız saçlarınız gün içinde hava kirliliği, sıcak, nem ve rüzgâr gibi sebeplerden bozulabilmekte. Bu durumun önüne geçmek için tarak ve fırçaların çanta boylarından satın alabilirsiniz. Bu boy fırça ve tarakları çantanızda bulundurarak gün içinde saçlarınızın yeniden şekil ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Birçok kadın fırça ve tarak seçerken yanlış tercihler yapmakta ve bu nedenle saçlarını tararken oldukça zorlanmaktadır. Yanlış fırça ve tarak seçimi nedeni ile saçlarınızda koparak dökülmeler görülebilir. Aynı zamanda ıslak saçınızı yanlış bir tarakla taradığınızda saçınızın birbirine dolanması da oldukça olasıdır. Saç fırçalarınızı tercih ederken saç tipinize uygun fırça ve tarak tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda hangi fırçayı hangi işlem için kullanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir.

Tarak Çeşitleri

Saçlarınızı tararken fırça kullanmayanlardansanız taraklar tam size göre demektir. Taraklar kemik, karbon, ahşap ve plastikten yapılmaktadırlar. Kemik ve plastik taraklar saçlarınızın kabarmadan taranmasını sağlamaktadırlar. Ahşap taraklar ise saçlarınızın elektriklenmemesini sağlayacaktır. Ancak kıvırcık saçlı kadınlar için tarak kullanımı oldukça zor olabilir. Bu nedenle önce açma tarakları olarak kullanılan afro tarakları kullanmanız gerekebilir. Seyrek dişli afro taraklardan kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz.

Fırça kullanmadan önce de afro taraklar kullanarak ıslak saçlarınızı tarayarak açmanızı öneririz. Bu işlem sayesinde saçlarınızda oluşan düğümler çözülecek ve düzene girecektir. Bu sayede fırça kullanırken oldukça rahat edebilir, saçlarınızın koparak dökülmesini önleyebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok birbirine dolandı ise saçlarınızı tek seferde taramak yerine önce uçlarını daha sonra da diplerini olmak üzere birkaç aşamalı şekilde tarayabilirsiniz. Bu şekilde taradığınızda saçlarınız daha az yıpranmış olacaktır.

Karbon taraklarda en çok kullanılan modellerden biri ise krepe yaparken, boya yaparken kullanılan bir tarafı ince tarak olan diğer ucu ise uzun sivri bir metalden oluşan taraklardır. Bu taraklar oldukça kullanışlı ürünlerdir. Saçlarınızı ortadan ayırırken ya da şekillendirirken de bu tarakların sivri metal ucundan yararlanabilirsiniz.

Krepe tarakları dişleri oldukça sık ve kısa olan taraklardır. Bu tarakları kullanmadan önce mutlaka saçlarınızı fırça ile taramanız ve açmış olmanız gerekmektedir. Yoksa krepe tarakları ile saçlarınız birbirine daha çok karışabilir.

Saçlarınızı Taramak İçin Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Aralıklı Fırçalar: Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı açmak için kullanabileceğiniz fırçalardır. Aralıkları sayesinde saçlarınızın daha çok hava almasını sağlayarak kısa sürede kurumalarını sağlayacak fırçalardandır. Aynı zamanda saçlarınızın hacimli durmasını istiyorsanız bu fırçalardan da tercih edebilirsiniz. Çoğu kadının sık sık kullandığı fırçalar arasında olan aralıklı fırçaların çata boyu da bulunmaktadır.

Yastıklı Fırçalar: Saçlarınızı açmak için kullanabileceğiniz bir diğer fırça çeşidi de yastıklı fırçalardır. Yastıklı fırçaların en büyük özelliği saçlarınızı taradığınızda dökülen ya da kopan saç tellerini kendi içinde hapsetmesidir. Kare ve dikdörtgen şeklindeki modelleri bulunan bu fırçaların seyrek dişli ve sık dişli seçenekleri de vardır.

Aynı zamanda oval ve kürek adı verilen kare ya da dikdörtgen şeklinde bulunan modelleri de bulunmaktadır.

Oval Yastıklı Fırçalar: Oval fırçalar da günlük kullanabileceğiniz saç fırçalarındandır. Saç tipinize göre tercihinizi gerçekleştirerek saçlarınızı ıslakken kolayca açabilir, şekillendirici fırçalar yardımı ile şekillendirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kürek Biçimli Fırçalar: Kürek biçimli fırçalar düz ve uzun saçlı kadınların kolaylıkla kullanabileceği çeşitlerdendir. Sık dişleri sayesinde uzun ve gür saçlarınızı kısa sürede tarayabilirsiniz.

Saçlarınızı Şekillendirmek İçin Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Yuvarlak Fırçalar: Doğal kıl ve naylon kıl seçenekleri bulunan, ısıya dayanaklı saçlarınıza şekil verirken kullanabileceğiniz fırçalardır. Kıvırcık ve dalgalı saçları bulunan kadınlar saçlarını düzleştirirken, düz saçları olan kadınlar ise saçlarına dalgalı modeller yaparken bu fırçaları kullanabilirler.

Yuvarlak fırçaların birbirinden farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır. İnce, orta kalınlık ve daha kalın yuvarlak fırçalardır. İnce yuvarlak fırçalar daha keskin dalgalar yapmak için kullanılabilir. Kalın fırçalar ise düzleştirirken büyük kolaylık sağlamaktadır.

Termal Fırçalar: Bu fırçalarda saçlarınıza şekil verirken kullanabileceğiniz fırça çeşitlerindendir. Şekilleri itibari ile yuvarlak fırça görünümünde olan termal fırçalar, üzerinde bulunan hava delikleri sayesinde saç kurutma makinesinin ısısını saça daha kolay iletmekte ve daha kısa sürede şekil almasını sağlamaktadır.

Termal fırçalarında, yuvarlak fırçalarda olduğu gibi farklı boyutları bulunmaktadır. Saçlarınıza vermek istediğiniz şekle göre boyut tercihi yapabilirsiniz. Maşa ya da düzleştirici gibi elektrikli ürünler kullanmak yerine saç kurutma makinesi ile beraber kullanacağınız termal fırçalar sayesinde de saçınızı istediğiniz gibi düzleştirebilir ya da istediğiniz buklelere kolayca sahip olabilirsiniz. Bu sayede de saçlarınız daha az ısıya maruz kalacak ve daha az yıpranmış olacaktır.

Saçlarınızı Boyarken Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Bu fırçalar boyayı saçınıza sürmenize yarayan küçük fırçalardır. Yapay kıllardan oluşan bu fırçaların ağızları geniş değildir. Yalnızca saç diplerinize boya sürmek ve yedirmek için kullanabileceğiniz uzun saplı, sapı sivri fırçalardır.

Saç Tipine Göre Fırça Seçimi Nasıl Olmalı

Saç fırçası kullanmadan önce saçlarınızı açmak için tarak da kullanmanız gerekmektedir. Saç açmak için kullanılan afro tarakların saç tipinize göre seyrek dişli olanlarını ya da çok dişli olanlarını tercih etmelisiniz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı bu taraklarla tarayarak açmış olursunuz. Ancak saçlarınız çok ince telli ise saçlarınızı daha kolay açmak için saç kremi, saç yağları gibi bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. Daha sonra nemini aldıktan sonra saç tipinize uygun fırça ile tarayıp, şekil verebilirsiniz. Saçlarınızın şekillerinin korunması ve tüm gün kullanabilmeniz için şekillendirici, sprey ya da jöle gibi ürünler kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız kolay kolay bozulmayacaktır.

Fırça seçerken dikkat etmeniz gereken nokta fırçaların ucunda bulunan dişlerin yapısı olacaktır. Bu dişlerin daha sivri ve ucu düz çeşitleri bulunmaktadır. Sivri dişleri bulunan fırçalar kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kadınların tercih etmesi gereken çeşitlerdendir. Ucu düz dişleri bulunan fırçalar ise saçları düz olan kadınlar için en uygun tercihler olacaktır.

Kıvırcık saçlı kadınlar düz uçlu fırçalar tercih ettiğinde saçlarının dolanma olasılığı bulunmaktadır. Bu durum saçlarınızın koparak dökülmesine neden olabilir.  

Saç Fırçalarının Fiyatları ve Markalar

Fırçaların her kadının bütçesine uyacak çeşitleri bulunmaktadır. Saç fırçalarının doğal ve yapay kıllardan yapılan çeşitleri farklı fiyatlara sahiptir. Doğal kıllardan yapılan fırçalar diğerlerine göre daha pahalı ürünlerdir. Ancak daha uzun süre kullanma imkânı elde edebilirsiniz. Yapay kıllara sahip fırçaları daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun fırçalara sahip olmak için sitemizde bulunan fiyat filtrelerinden yararlanarak kısa sürede hem saçınıza hem de bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan Avon, Vepa, Nascita, Tangle Teezer, Dahice, Tom Ford, Salon, Beymen Club, Coquet Accessories gibi birbirinden değerli markaların ürünlerine ulaşarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.