Kadın Saç Bakımı Fırçasi

Kadın Saç Bakımı Fırçasi 4 farklı mağazada 237 ürün bulundu.
Marka
  • (6)
  • (22)
  • (8)
  • (2)
  • (50)
  • (2)
  • (10)
  • (1)
  • (27)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Elly Tarak013 Renkli Tarak 3,86 TL
Arnica
Arnica Belle İyonlu Saç Fırçası 39,00 TL
Elly Fıbıza01 En İnce Boy Renkli Saç Fırçası 10,75 TL
Practika
Buffer Sihirli Topuz Yapıcı 2Li Hairagami Bun Tail 3,44 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0009 Kuaför Tarağı 2,34 TL
Nascita
Nascita Nasfvndk0008 Saç Fırçası 19,36 TL
Nascita
Nascita Nasfyakut0004 Yakut Saç Fırçası 15,73 TL
Tarko Tarak 120Tt 5,99 TL
Dahice
Dahice Ez Comb Sihirli Saç Tokası 2 Adet Birden 10,48 TL
Dahice
Perge Okyanus Küçük Saç Fırçası 39,99 TL
Dahice
Perge Atlantik Orta Saç Fırçası 30,00 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0036 Bit Tarağı 6,90 TL
Nascita
Nascita Nasfbrgm0006 Bergama Metalik Gri Saç Fırçası 9,99 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası UNISEX 55,00 TL
Tarko Hydra Saç Fırçası HD-2151 25,45 TL
Vepa
Vepa Naturel Saç Fırçası 193 13,76 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Panther Black Tarak 54,00 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2160 17,36 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2102 14,24 TL
Nascita
Nascita Xx0015 Saç Usturası Tarak 16,42 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0052 1403 Tarak Renkli 4,40 TL
Tarko Saç Fırçası 854801 12,40 TL
Vepa
Vepa Silver Saç Fırçası 311 13,53 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2161 17,36 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2124 7,25 TL
Buffer
Buffer Saç Fırçası 6,00 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2158 20,84 TL
Tarko Salon Tarak 251 3,78 TL
Tarko Salon Saç Fırçası 69020 9,29 TL
Freestyle
Freestyle Saç Fırçası Oval Küçük 10,03 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Black & Pink Tarak 58,00 TL
Freestyle
Freestyle Saç Fırçası Paddle Orta 16,24 TL
Nascita
Nascita Nasfvndk0007 Venedik Saç Fırçası 16,45 TL
Nascita
Nascita Fırça Turkuaz 26K 21,95 TL
Nascita
Nascita 004 Saç Fırçası 16,42 TL
Vepa
Vepa Tarak Tirtil 970 5,61 TL
Tarko Lionesse Saç Fırçası 22,79 TL
Freestyle
Freestyle Saç Fırçası Paddle Küçük 11,48 TL
Lionesse Argan Ve Keratinli Saç Fırçası 32,45 TL
Salon Soft&Easy Saç Fırçası 20,23 TL
Lionesse Argan Ve Keratinli Saç Fırçası 22,25 TL
Nascita
Nascita Safır001 Saç Fırçası 13,55 TL
Nascita
Nascita Nasfvndk0006 Venedik Saç Fırçası 13,93 TL
Nascita
Nascita 7605 Saç Fırçası 16,07 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2125 8,01 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2159 26,89 TL
Tom Ford
SAÇ FIRÇA VE TARAK 135,00 TL
Tarko Salon Bambu Line Saç Fırçası 6116 6116 17,44 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0005 Kuaför Tarağı 7,50 TL
NPW
Npw Comb In Temp Haır Colour Red 19,90 TL
Lionesse Argan Ve Keratinli Saç Fırçası 28,32 TL
Dahice
Dahice Saç Kabartma Düzleştirme Tarağı 20,00 TL
Vepa
Vepa Silver Saç Fırçası 511 14,40 TL
Jowell Saç Açma Tarağı 59,90 TL
Nascita
Nascita Nasfbrgm0004 Kutulu Bergama Orta Boy Oval Saç Fırçası 8,32 TL
Vepa
Vepa Prestige Saç Fırçası 254 18,14 TL
Tarko Salon Saç Fırçası 99150 25,12 TL
Freestyle
Free Style Tarak - Açma - Tarama 7,23 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2126 7,25 TL
Tarko Saç Fırçası 21,24 TL

Saçlarınızı Şekillendirmenin En Kolay Yolu; Fırçalar

Her kadın güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister. Bakımlı saçlar kadar saçlarınızı nasıl şekillendirdiğiniz de büyük önem taşımaktadır. Güzelliğinizi ve stilinizi ortaya çıkarırken kullanabileceğiniz en önemli aksesuarlardan olan saçlarınız için kullandığınız bakım ürünlerinden, taraklara, fırçalara ve ısı işlemi uyguladığınız el aletlerine kadar tüm ürünleri saç tipinize uygun olarak seçmeniz gerekmektedir.

Şekillendirdiğiniz ya da tarayarak çıktığınız saçlarınız gün içinde hava kirliliği, sıcak, nem ve rüzgâr gibi sebeplerden bozulabilmekte. Bu durumun önüne geçmek için tarak ve fırçaların çanta boylarından satın alabilirsiniz. Bu boy fırça ve tarakları çantanızda bulundurarak gün içinde saçlarınızın yeniden şekil ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Birçok kadın fırça ve tarak seçerken yanlış tercihler yapmakta ve bu nedenle saçlarını tararken oldukça zorlanmaktadır. Yanlış fırça ve tarak seçimi nedeni ile saçlarınızda koparak dökülmeler görülebilir. Aynı zamanda ıslak saçınızı yanlış bir tarakla taradığınızda saçınızın birbirine dolanması da oldukça olasıdır. Saç fırçalarınızı tercih ederken saç tipinize uygun fırça ve tarak tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda hangi fırçayı hangi işlem için kullanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir.

Tarak Çeşitleri

Saçlarınızı tararken fırça kullanmayanlardansanız taraklar tam size göre demektir. Taraklar kemik, karbon, ahşap ve plastikten yapılmaktadırlar. Kemik ve plastik taraklar saçlarınızın kabarmadan taranmasını sağlamaktadırlar. Ahşap taraklar ise saçlarınızın elektriklenmemesini sağlayacaktır. Ancak kıvırcık saçlı kadınlar için tarak kullanımı oldukça zor olabilir. Bu nedenle önce açma tarakları olarak kullanılan afro tarakları kullanmanız gerekebilir. Seyrek dişli afro taraklardan kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz.

Fırça kullanmadan önce de afro taraklar kullanarak ıslak saçlarınızı tarayarak açmanızı öneririz. Bu işlem sayesinde saçlarınızda oluşan düğümler çözülecek ve düzene girecektir. Bu sayede fırça kullanırken oldukça rahat edebilir, saçlarınızın koparak dökülmesini önleyebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok birbirine dolandı ise saçlarınızı tek seferde taramak yerine önce uçlarını daha sonra da diplerini olmak üzere birkaç aşamalı şekilde tarayabilirsiniz. Bu şekilde taradığınızda saçlarınız daha az yıpranmış olacaktır.

Karbon taraklarda en çok kullanılan modellerden biri ise krepe yaparken, boya yaparken kullanılan bir tarafı ince tarak olan diğer ucu ise uzun sivri bir metalden oluşan taraklardır. Bu taraklar oldukça kullanışlı ürünlerdir. Saçlarınızı ortadan ayırırken ya da şekillendirirken de bu tarakların sivri metal ucundan yararlanabilirsiniz.

Krepe tarakları dişleri oldukça sık ve kısa olan taraklardır. Bu tarakları kullanmadan önce mutlaka saçlarınızı fırça ile taramanız ve açmış olmanız gerekmektedir. Yoksa krepe tarakları ile saçlarınız birbirine daha çok karışabilir.

Saçlarınızı Taramak İçin Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Aralıklı Fırçalar: Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı açmak için kullanabileceğiniz fırçalardır. Aralıkları sayesinde saçlarınızın daha çok hava almasını sağlayarak kısa sürede kurumalarını sağlayacak fırçalardandır. Aynı zamanda saçlarınızın hacimli durmasını istiyorsanız bu fırçalardan da tercih edebilirsiniz. Çoğu kadının sık sık kullandığı fırçalar arasında olan aralıklı fırçaların çata boyu da bulunmaktadır.

Yastıklı Fırçalar: Saçlarınızı açmak için kullanabileceğiniz bir diğer fırça çeşidi de yastıklı fırçalardır. Yastıklı fırçaların en büyük özelliği saçlarınızı taradığınızda dökülen ya da kopan saç tellerini kendi içinde hapsetmesidir. Kare ve dikdörtgen şeklindeki modelleri bulunan bu fırçaların seyrek dişli ve sık dişli seçenekleri de vardır.

Aynı zamanda oval ve kürek adı verilen kare ya da dikdörtgen şeklinde bulunan modelleri de bulunmaktadır.

Oval Yastıklı Fırçalar: Oval fırçalar da günlük kullanabileceğiniz saç fırçalarındandır. Saç tipinize göre tercihinizi gerçekleştirerek saçlarınızı ıslakken kolayca açabilir, şekillendirici fırçalar yardımı ile şekillendirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kürek Biçimli Fırçalar: Kürek biçimli fırçalar düz ve uzun saçlı kadınların kolaylıkla kullanabileceği çeşitlerdendir. Sık dişleri sayesinde uzun ve gür saçlarınızı kısa sürede tarayabilirsiniz.

Saçlarınızı Şekillendirmek İçin Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Yuvarlak Fırçalar: Doğal kıl ve naylon kıl seçenekleri bulunan, ısıya dayanaklı saçlarınıza şekil verirken kullanabileceğiniz fırçalardır. Kıvırcık ve dalgalı saçları bulunan kadınlar saçlarını düzleştirirken, düz saçları olan kadınlar ise saçlarına dalgalı modeller yaparken bu fırçaları kullanabilirler.

Yuvarlak fırçaların birbirinden farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır. İnce, orta kalınlık ve daha kalın yuvarlak fırçalardır. İnce yuvarlak fırçalar daha keskin dalgalar yapmak için kullanılabilir. Kalın fırçalar ise düzleştirirken büyük kolaylık sağlamaktadır.

Termal Fırçalar: Bu fırçalarda saçlarınıza şekil verirken kullanabileceğiniz fırça çeşitlerindendir. Şekilleri itibari ile yuvarlak fırça görünümünde olan termal fırçalar, üzerinde bulunan hava delikleri sayesinde saç kurutma makinesinin ısısını saça daha kolay iletmekte ve daha kısa sürede şekil almasını sağlamaktadır.

Termal fırçalarında, yuvarlak fırçalarda olduğu gibi farklı boyutları bulunmaktadır. Saçlarınıza vermek istediğiniz şekle göre boyut tercihi yapabilirsiniz. Maşa ya da düzleştirici gibi elektrikli ürünler kullanmak yerine saç kurutma makinesi ile beraber kullanacağınız termal fırçalar sayesinde de saçınızı istediğiniz gibi düzleştirebilir ya da istediğiniz buklelere kolayca sahip olabilirsiniz. Bu sayede de saçlarınız daha az ısıya maruz kalacak ve daha az yıpranmış olacaktır.

Saçlarınızı Boyarken Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Bu fırçalar boyayı saçınıza sürmenize yarayan küçük fırçalardır. Yapay kıllardan oluşan bu fırçaların ağızları geniş değildir. Yalnızca saç diplerinize boya sürmek ve yedirmek için kullanabileceğiniz uzun saplı, sapı sivri fırçalardır.

Saç Tipine Göre Fırça Seçimi Nasıl Olmalı

Saç fırçası kullanmadan önce saçlarınızı açmak için tarak da kullanmanız gerekmektedir. Saç açmak için kullanılan afro tarakların saç tipinize göre seyrek dişli olanlarını ya da çok dişli olanlarını tercih etmelisiniz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı bu taraklarla tarayarak açmış olursunuz. Ancak saçlarınız çok ince telli ise saçlarınızı daha kolay açmak için saç kremi, saç yağları gibi bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. Daha sonra nemini aldıktan sonra saç tipinize uygun fırça ile tarayıp, şekil verebilirsiniz. Saçlarınızın şekillerinin korunması ve tüm gün kullanabilmeniz için şekillendirici, sprey ya da jöle gibi ürünler kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız kolay kolay bozulmayacaktır.

Fırça seçerken dikkat etmeniz gereken nokta fırçaların ucunda bulunan dişlerin yapısı olacaktır. Bu dişlerin daha sivri ve ucu düz çeşitleri bulunmaktadır. Sivri dişleri bulunan fırçalar kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kadınların tercih etmesi gereken çeşitlerdendir. Ucu düz dişleri bulunan fırçalar ise saçları düz olan kadınlar için en uygun tercihler olacaktır.

Kıvırcık saçlı kadınlar düz uçlu fırçalar tercih ettiğinde saçlarının dolanma olasılığı bulunmaktadır. Bu durum saçlarınızın koparak dökülmesine neden olabilir.  

Saç Fırçalarının Fiyatları ve Markalar

Fırçaların her kadının bütçesine uyacak çeşitleri bulunmaktadır. Saç fırçalarının doğal ve yapay kıllardan yapılan çeşitleri farklı fiyatlara sahiptir. Doğal kıllardan yapılan fırçalar diğerlerine göre daha pahalı ürünlerdir. Ancak daha uzun süre kullanma imkânı elde edebilirsiniz. Yapay kıllara sahip fırçaları daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun fırçalara sahip olmak için sitemizde bulunan fiyat filtrelerinden yararlanarak kısa sürede hem saçınıza hem de bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan Avon, Vepa, Nascita, Tangle Teezer, Dahice, Tom Ford, Salon, Beymen Club, Coquet Accessories gibi birbirinden değerli markaların ürünlerine ulaşarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.