Kadın Saç Bakımı Fırçasi

Kadın Saç Bakımı Fırçasi 5 farklı mağazada 300 ürün bulundu.
Marka
 • (7)
 • (32)
 • (8)
 • (9)
 • (2)
 • (66)
 • (3)
 • (21)
 • (33)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Defacto
Tarak 9,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Defacto
Tarak 4,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Defacto
Aynalı Tarak 12,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Defacto
Tarak 12,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Defacto
Tarak 14,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Defacto
Tarak 9,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 60,00 TL
Defacto
Aynalı Tarak 12,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 55,00 TL
Marlies Möller
Marlies Möller Saç Fırçası Unisex 231,00 TL
Tom Ford
SAÇ FIRÇA VE TARAK 142,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 55,00 TL
Defacto
Tarak 4,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 60,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 55,00 TL
Beymen Club
Luxuria Saç Firça Ve Tarak 360,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 55,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 60,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 55,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 60,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 60,00 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Saç Fırçası Unisex 60,00 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2107 25,17 TL
Tarko Hydra Fön Fırçası HD-2106 19,47 TL
Avon
Avon Katlanabilir Aynalı Saç Fırçası 6,95 TL
Nascita
Nascita Nasfvndk0006 Venedik Saç Fırçası 13,92 TL
Nascita
Nascita Roma Fırça 001 18,90 TL
Vepa
Vepa Tarak Tirtil 970 5,50 TL
Tarko Hydra Karbon Tarak HD-2127 6,03 TL
Elly Tarak013 Renkli Tarak 3,86 TL
Avon
Avon Küçük Fön Fırçası 11,50 TL
Tarko Salon Saç Fırçası 68040 14,90 TL
NPW
Npw Comb In Temp Haır Colour Red 19,90 TL
Nascita
Nascita Nasftruva006k Saç Fırçası 22,70 TL
Tarko Salon Tarak 252 2,90 TL
Nascita
Nascita Safır001 Saç Fırçası 13,55 TL
Lionesse Saç Fırçası 11,49 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0006 Kuaför Tarağı 7,90 TL
Tangle Teezer
Tangle Teezer Midnight Tarak 59,87 TL
Tarko Salon Fun Line Saç Fırçası F-6201 9,50 TL
Nascita
Nascita 00011 Renkli Lastik Toka 8,00 TL
Nascita
Nascita Xx0015 Saç Usturası Tarak 16,18 TL
Vepa
Vepa Prestige Saç Fırçası 254 18,24 TL
Nascita
Nascita Nastrkxx0009 Kuaför Tarağı 2,34 TL
Vepa
Vepa Tarak Süper Açma 995 7,50 TL
Vepa
Vepa Naturel Saç Fırçası 112 18,94 TL
Nascita
Nascita Nasfyakut0004 Yakut Saç Fırçası 15,70 TL
Nascita
Nascita Saç Fırçası 7906-K 16,96 TL
Nascita
Nascita Nasfvndk0008 Saç Fırçası 19,37 TL
Jowell Saç Açma Tarağı 59,90 TL
Vepa
Vepa Naturel Saç Fırçası 022 18,50 TL
Tarko Saç Fırçası 854801 10,65 TL
Romei Solingen Saç Boyama Fırçacı 2,50 TL
Lionesse Argan Ve Keratinli Saç Fırçası 21,49 TL
Elly Tarak010 Renkli Tarak 3,60 TL
Nascita
Nascita Nasfsıde0008k Side Saç Fırçası 12,98 TL
Nascita
Nascita Yakut Saç Fırçası 27,90 TL
Nascita
Nascita Tarak 1203 3,23 TL
Freestyle
Freestyle Nano İonic Antibakteriyel Saç Fırça Ve Tarağı Fc-213 6,04 TL
Vepa
Vepa Naturel Saç Fırçası 193 15,98 TL

Saçlarınızı Şekillendirmenin En Kolay Yolu; Fırçalar

Her kadın güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister. Bakımlı saçlar kadar saçlarınızı nasıl şekillendirdiğiniz de büyük önem taşımaktadır. Güzelliğinizi ve stilinizi ortaya çıkarırken kullanabileceğiniz en önemli aksesuarlardan olan saçlarınız için kullandığınız bakım ürünlerinden, taraklara, fırçalara ve ısı işlemi uyguladığınız el aletlerine kadar tüm ürünleri saç tipinize uygun olarak seçmeniz gerekmektedir.

Şekillendirdiğiniz ya da tarayarak çıktığınız saçlarınız gün içinde hava kirliliği, sıcak, nem ve rüzgâr gibi sebeplerden bozulabilmekte. Bu durumun önüne geçmek için tarak ve fırçaların çanta boylarından satın alabilirsiniz. Bu boy fırça ve tarakları çantanızda bulundurarak gün içinde saçlarınızın yeniden şekil ve hacim kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Birçok kadın fırça ve tarak seçerken yanlış tercihler yapmakta ve bu nedenle saçlarını tararken oldukça zorlanmaktadır. Yanlış fırça ve tarak seçimi nedeni ile saçlarınızda koparak dökülmeler görülebilir. Aynı zamanda ıslak saçınızı yanlış bir tarakla taradığınızda saçınızın birbirine dolanması da oldukça olasıdır. Saç fırçalarınızı tercih ederken saç tipinize uygun fırça ve tarak tercih etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda hangi fırçayı hangi işlem için kullanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekmektedir.

Tarak Çeşitleri

Saçlarınızı tararken fırça kullanmayanlardansanız taraklar tam size göre demektir. Taraklar kemik, karbon, ahşap ve plastikten yapılmaktadırlar. Kemik ve plastik taraklar saçlarınızın kabarmadan taranmasını sağlamaktadırlar. Ahşap taraklar ise saçlarınızın elektriklenmemesini sağlayacaktır. Ancak kıvırcık saçlı kadınlar için tarak kullanımı oldukça zor olabilir. Bu nedenle önce açma tarakları olarak kullanılan afro tarakları kullanmanız gerekebilir. Seyrek dişli afro taraklardan kullanarak saçlarınızı açabilirsiniz.

Fırça kullanmadan önce de afro taraklar kullanarak ıslak saçlarınızı tarayarak açmanızı öneririz. Bu işlem sayesinde saçlarınızda oluşan düğümler çözülecek ve düzene girecektir. Bu sayede fırça kullanırken oldukça rahat edebilir, saçlarınızın koparak dökülmesini önleyebilirsiniz. Eğer saçlarınız çok birbirine dolandı ise saçlarınızı tek seferde taramak yerine önce uçlarını daha sonra da diplerini olmak üzere birkaç aşamalı şekilde tarayabilirsiniz. Bu şekilde taradığınızda saçlarınız daha az yıpranmış olacaktır.

Karbon taraklarda en çok kullanılan modellerden biri ise krepe yaparken, boya yaparken kullanılan bir tarafı ince tarak olan diğer ucu ise uzun sivri bir metalden oluşan taraklardır. Bu taraklar oldukça kullanışlı ürünlerdir. Saçlarınızı ortadan ayırırken ya da şekillendirirken de bu tarakların sivri metal ucundan yararlanabilirsiniz.

Krepe tarakları dişleri oldukça sık ve kısa olan taraklardır. Bu tarakları kullanmadan önce mutlaka saçlarınızı fırça ile taramanız ve açmış olmanız gerekmektedir. Yoksa krepe tarakları ile saçlarınız birbirine daha çok karışabilir.

Saçlarınızı Taramak İçin Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Aralıklı Fırçalar: Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı açmak için kullanabileceğiniz fırçalardır. Aralıkları sayesinde saçlarınızın daha çok hava almasını sağlayarak kısa sürede kurumalarını sağlayacak fırçalardandır. Aynı zamanda saçlarınızın hacimli durmasını istiyorsanız bu fırçalardan da tercih edebilirsiniz. Çoğu kadının sık sık kullandığı fırçalar arasında olan aralıklı fırçaların çata boyu da bulunmaktadır.

Yastıklı Fırçalar: Saçlarınızı açmak için kullanabileceğiniz bir diğer fırça çeşidi de yastıklı fırçalardır. Yastıklı fırçaların en büyük özelliği saçlarınızı taradığınızda dökülen ya da kopan saç tellerini kendi içinde hapsetmesidir. Kare ve dikdörtgen şeklindeki modelleri bulunan bu fırçaların seyrek dişli ve sık dişli seçenekleri de vardır.

Aynı zamanda oval ve kürek adı verilen kare ya da dikdörtgen şeklinde bulunan modelleri de bulunmaktadır.

Oval Yastıklı Fırçalar: Oval fırçalar da günlük kullanabileceğiniz saç fırçalarındandır. Saç tipinize göre tercihinizi gerçekleştirerek saçlarınızı ıslakken kolayca açabilir, şekillendirici fırçalar yardımı ile şekillendirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kürek Biçimli Fırçalar: Kürek biçimli fırçalar düz ve uzun saçlı kadınların kolaylıkla kullanabileceği çeşitlerdendir. Sık dişleri sayesinde uzun ve gür saçlarınızı kısa sürede tarayabilirsiniz.

Saçlarınızı Şekillendirmek İçin Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Yuvarlak Fırçalar: Doğal kıl ve naylon kıl seçenekleri bulunan, ısıya dayanaklı saçlarınıza şekil verirken kullanabileceğiniz fırçalardır. Kıvırcık ve dalgalı saçları bulunan kadınlar saçlarını düzleştirirken, düz saçları olan kadınlar ise saçlarına dalgalı modeller yaparken bu fırçaları kullanabilirler.

Yuvarlak fırçaların birbirinden farklı boyut seçenekleri bulunmaktadır. İnce, orta kalınlık ve daha kalın yuvarlak fırçalardır. İnce yuvarlak fırçalar daha keskin dalgalar yapmak için kullanılabilir. Kalın fırçalar ise düzleştirirken büyük kolaylık sağlamaktadır.

Termal Fırçalar: Bu fırçalarda saçlarınıza şekil verirken kullanabileceğiniz fırça çeşitlerindendir. Şekilleri itibari ile yuvarlak fırça görünümünde olan termal fırçalar, üzerinde bulunan hava delikleri sayesinde saç kurutma makinesinin ısısını saça daha kolay iletmekte ve daha kısa sürede şekil almasını sağlamaktadır.

Termal fırçalarında, yuvarlak fırçalarda olduğu gibi farklı boyutları bulunmaktadır. Saçlarınıza vermek istediğiniz şekle göre boyut tercihi yapabilirsiniz. Maşa ya da düzleştirici gibi elektrikli ürünler kullanmak yerine saç kurutma makinesi ile beraber kullanacağınız termal fırçalar sayesinde de saçınızı istediğiniz gibi düzleştirebilir ya da istediğiniz buklelere kolayca sahip olabilirsiniz. Bu sayede de saçlarınız daha az ısıya maruz kalacak ve daha az yıpranmış olacaktır.

Saçlarınızı Boyarken Kullanabileceğiniz Fırça Çeşitleri

Bu fırçalar boyayı saçınıza sürmenize yarayan küçük fırçalardır. Yapay kıllardan oluşan bu fırçaların ağızları geniş değildir. Yalnızca saç diplerinize boya sürmek ve yedirmek için kullanabileceğiniz uzun saplı, sapı sivri fırçalardır.

Saç Tipine Göre Fırça Seçimi Nasıl Olmalı

Saç fırçası kullanmadan önce saçlarınızı açmak için tarak da kullanmanız gerekmektedir. Saç açmak için kullanılan afro tarakların saç tipinize göre seyrek dişli olanlarını ya da çok dişli olanlarını tercih etmelisiniz. Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı bu taraklarla tarayarak açmış olursunuz. Ancak saçlarınız çok ince telli ise saçlarınızı daha kolay açmak için saç kremi, saç yağları gibi bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. Daha sonra nemini aldıktan sonra saç tipinize uygun fırça ile tarayıp, şekil verebilirsiniz. Saçlarınızın şekillerinin korunması ve tüm gün kullanabilmeniz için şekillendirici, sprey ya da jöle gibi ürünler kullanabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız kolay kolay bozulmayacaktır.

Fırça seçerken dikkat etmeniz gereken nokta fırçaların ucunda bulunan dişlerin yapısı olacaktır. Bu dişlerin daha sivri ve ucu düz çeşitleri bulunmaktadır. Sivri dişleri bulunan fırçalar kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip kadınların tercih etmesi gereken çeşitlerdendir. Ucu düz dişleri bulunan fırçalar ise saçları düz olan kadınlar için en uygun tercihler olacaktır.

Kıvırcık saçlı kadınlar düz uçlu fırçalar tercih ettiğinde saçlarının dolanma olasılığı bulunmaktadır. Bu durum saçlarınızın koparak dökülmesine neden olabilir.  

Saç Fırçalarının Fiyatları ve Markalar

Fırçaların her kadının bütçesine uyacak çeşitleri bulunmaktadır. Saç fırçalarının doğal ve yapay kıllardan yapılan çeşitleri farklı fiyatlara sahiptir. Doğal kıllardan yapılan fırçalar diğerlerine göre daha pahalı ürünlerdir. Ancak daha uzun süre kullanma imkânı elde edebilirsiniz. Yapay kıllara sahip fırçaları daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun fırçalara sahip olmak için sitemizde bulunan fiyat filtrelerinden yararlanarak kısa sürede hem saçınıza hem de bütçenize uygun ürünü bulabilirsiniz.

Web sitemizde yer alan Avon, Vepa, Nascita, Tangle Teezer, Dahice, Tom Ford, Salon, Beymen Club, Coquet Accessories gibi birbirinden değerli markaların ürünlerine ulaşarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.