Kızıl Saçlı Kraliçe Julianne Moore

Kızıl Saçlı Kraliçe Julianne Moore

Kızıl saçları, gülümsemesi ve başarılı oyunculuğuyla herkesi kendine hayran bırakan Julianne Moore, 72. Altın Küre Ödülleri’nde drama dalında ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçildiği ‘Unutma Beni’ (Still Alice) ve Jeff Bridges’le başrollerini paylaştığı ‘Yedinci Oğul’ isimli filmlerle gelecek hafta sinemaseverlerle buluşuyor.

Julianne Moore 2

Hollywood’un ‘taçsız kraliçe’lerinden biri olarak anılan Julianne Moore, ‘Julie Anne Smith’ olarak 3 Aralık 1960’ta Amerika’da doğdu. Sinema Oyuncuları Derneği’ne (SAG) kayıt olurken, adının çeşitli varyasyonları bile önceden alındığı için iki ismini birleştirmek zorunda kalan güzel yıldız, soyadı olarak kendisine babasının ikinci adı olan ‘Moore’u seçti. Askeri yargıç olan babasının mesleği gereği 18 yaşına kadar 23 kez taşınmak zorunda kalan Moore, verdiği röportajlarda bu gezgin yaşam tarzının kariyerini şekillendirmede büyük avantaj sağladığını söylüyor. Rol alacağı ilk temsil için New York’a geldiğinde, oyunun yönetmeni ona her ne kadar ileride kızıl saçları yüzünden bazı rolleri alamayacağını söylese de, güzel yıldız sergilediği başarılı performanslarla kısa sürede entelektüel çevre tarafından tanındı.

Julianne Moore ve Kariyeri

Julianne Moore 3

1993’de oyunculuk kariyerinin dönüm noktası olan ‘Kaçak’ (The Fugitive) adlı filmde Harrison Ford ve Tommy Lee Jones ile rol alma şansı yakalayan Julianne Moore, 1995 yılında henüz 22 yaşındayken evlendiği ve altı yıl evli kaldığı aktör eşi John Gould Rubin’den boşandı. Mail Online’a verdiği bir röportajda o sıralar kendini ve özel hayatını ihmal ettiğini belirten başarılı oyuncu, bir yıl sonra rol aldığı ‘The Myth of Fingerprints’ filminin setinde tanıştığı kendisinden on yaş küçük yönetmen Bart Freundlich ile kısa süre içerisinde evlendi. Normal bir aile yaşantısı süren ünlü çift, çocukları için bakıcıya ihtiyaç duymuyor, alışveriş ve yemek dâhil tüm ev işlerini kendileri yapıyor. Başarılarla dolu oyunculuk kariyerinin yanı sıra ‘yazar’ kimliğiyle de ön plana çıkan güzel yıldızın kendi çocukluk deneyimlerinden ilham alarak yazdığı ‘Çilli Begonya’ (Freckleface Strawberry) serisi çocuklara “Engelleri aşın” mesajını veriyor.

Julianne Moore - Street Style 3 Julianne Moore - Street Style Julienna Moore - Street Style 5
Julianne Moore - Street Style 4 Julianne Moore - Street Style 2

Her daim modern ve göz alıcı stiliyle kırmızı halının en şık isimleri arasında da kendine yer bulan Julianne Moore, 2009’dan bu yana kendi çizgisini en iyi yansıttığına inandığı tasarımcı arkadaşı ‘Tom Ford’ imzalı kıyafetlerle davetlerde boy gösteriyor. Verdiği röportajlarda yıllardır iddialı renk seçimleriyle ön plana çıktığını belirten başarılı oyuncu, saç renginden dolayı artık bu tarz atılımlarda bulunmayacağının altını çiziyor. Julianne Moore, bu sene düzenlenen Altın Küre Ödülleri’nde Givenchy Couture imzalı metalik gri- lacivert tonlarındaki halter yakalı, eteği tüy detaylı elbisesiyle de moda eleştirmenlerinden tam not aldı. Alexander McQueen, Karl Lagerfeld gibi dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışmanın meyvelerini toplayan 55 yaşındaki güzel yıldızın unutulmayan kıyafetlerinden biri de 2012 Emmy Ödülleri’nde giydiği ve masal prenseslerini andırdığı sarı Christian Dior imzalı elbisesi… Saçlarını sezonun trendy modellerine uyarlamak yerine genellikle düz ve fönlü kullanmayı tercih eden güzel yıldızın rengini değiştirmeyeyse hiç niyeti yok. Moore’un gündelik hayatını mercek altına aldığımızda galalarda ne kadar şık ve zarifse günlük stilinde de bir o kadar rahat ve sade kombinler yaptığını gözlemliyoruz. Yazları sandalet, hasır şapka ve Birkenstock terliklerinden vazgeçemeyen güzel yıldız, ceket ve ayakkabı tercihleriniyse Isabel Marant koleksiyonlarından yana kullanıyor.

Julianne- Altın Küre Julianne Moore - Emmy Ödülleri Julianne Moore in Red Dress
PAYLAŞ
10.11.1989, İstanbul doğumluyum. Ankara Üniversitesi, Fransız Dili ve Edebiyatı mezunuyum. 2013’ten beri MyBilet bünyesinde kültür-sanat etkinliklerine yer veren dijital dergi ‘MyBilet e-dergi’de sinema ve tiyatro üzerine röportajlar yapmakta ve içerik sağlamaktayım. Yazılarıma http://www.mybilet.com/edergi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK