Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her yıl havaların ısınmasıyla akla ilk gelen şey klima oluyor. Serinleten en etkili çözümlerden biri olan klimalar, farklı özellikleri ve tasarımlarıyla herkesin ihtiyacını karşılayan özelliklerde markaların koleksiyonlarında yer alıyor. Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan soğutma ürünleri ve soğuk günlerin kurtarıcısı olan ısıtma cihazlarını da Koçtaş’tan temin edebilirsiniz. Vantilatörlerden klimalara, nem cihazından güneş enerji sitemine, havlupan seçeneklerinden şofbenlere, yağlı radyatörlerden şömine ürünlerine, tavan vantilatörlerinden hava perdelerine, ani su ısıtıcılardan kombilere, termosifonlardan radyatör ve elektrikli ısıtıcılara kadar tüm ısıtma ve soğutma ürünlerini Koçtaş mağazalarıdan uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sadece soğutmada değil ısıtmada da oldukça etkili olan klimalar, kışın da ihtiyaç haline gelebiliyor. Klima nasıl seçilir merak ediyorsanız, bu yazımız tam size göre!

Daikin Klima

Samsung Klima

Klima Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli ve Bakımı Nasıl Yapılmalı?

  • Klimanızı satın aldıktan sonra herhangi bir arıza oluşması durumunda arayabileceğiniz bir servis numarası olması oldukça önemli oluyor. Bu sebeple mutlaka bildiğiniz ve güvendiğiniz bir markadan klima almanızı öneriyoruz.
  • Klimanın bulunacağı odanın büyüklüğü ve klimanın kapasitesi orantılı olmalı.
  • Enerji tasarrufu yapmak için mutlaka A sınıfı enerji sınıfı klimaları tercih edin.
  • Klimanızın filtre donanımlarını satın almadan önce mutlaka iyice araştırın.
  • Sessiz ve sakin bir yaşam alanı istiyorsanız, öncesinde mutlaka klimanın ses çıkarmadığından emin olun.
  • Sadece yazın değil kışın da klimanız ile ısınmak istiyorsanız inverter teknolojisine sahip klimaları tercih etmenizde fayda var.
  • Satın aldığınız klimanızın bakımını belirli periyotlarda yaptırmanız gerekir. Gaz ve filtre kontrolü oldukça önemlidir.
  • Hiç ara vermeden çalışan klimanızın ömrünün kısa olduğunu bilmeniz gerekir. Belirli aralıklarla klimanızı dinlendirmeye özen göstermelisiniz.

Farklı birçok markaldan bütçenize uygun klima satın alabilirsiniz. Almadan önce yukarıdaki önerileri göz önünde bulundurmanız ve mutlaka bu konuda işinde uzman profesyonel birinden destek almanız gerekiyor.

Keyifli alışverişler. 🙂

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK