Erkek Parfüm

Erkek Parfüm 7 farklı mağazada 3881 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Dolce & Gabbana
PARFÜM 1.524,00 TL
Antonio Banderas
King Of Seduction Absolute Erkek Parfüm EDT 100 ml. 49,99 TL
Avon
Classic Erkek Parfüm EDT 75 ml. 46,99 TL
Jaguar
Erkek Parfüm Vision III Edt 100 ml. 69,99 TL
Ermenegildo Zegna
Erkek Parfüm Essenze Indonesian Oud Edt 125 ml. 569,99 TL
Beymen Club
Amouage Parfüm 1.067,00 TL
Tiziana Terenzi
PARFÜM 595,00 TL
St.Dupont
Passanger Homme Erkek Parfüm EDT 100 ml. 104,99 TL
Diptyque
PARFÜM 363,00 TL
Beymen Club
Maison Francis Kurkdjian Parfüm 545,00 TL
Giorgio Armani
Eau De Cedre Erkek Parfüm EDT 50 ml. 179,99 TL
Bulgari
Man In Black Orient Edp 60 ml. 199,99 TL
Tom Ford
Ombre De Hyacinth Unisex Parfüm EDP 50 ml. 499,99 TL
Tom Ford
Shanghai Lily Unisex Parfüm EDP 50 ml. 499,99 TL
Beymen Club
Ramon Monegal Parfüm 550,00 TL
Beymen Club
Frederic Malle Parfüm 763,00 TL
PARFÜM 400,00 TL
Penhaligon's
PARFÜM 580,00 TL
Parfüm 4,99 TL
 • Kapıda Ödeme
Avon
Today Erkek Parfüm EDT 75 ml. 49,99 TL
Beymen Club
Roja Dove Parfüm 1.869,00 TL
Escentric Molecules
PARFÜM 557,00 TL
L'artisan Parfumeur
PARFÜM 281,00 TL
Beymen Club
Amouage Parfüm 979,00 TL
L'artisan Parfumeur
PARFÜM 369,00 TL
Beymen Club
Maison Francis Kurkdjian Parfüm 545,00 TL
Paco Rabanne
XS Erkek Parfüm EDT 100 ml. 199,99 TL
Givenchy
Gentlemen Only intense Erkek Parfüm EDT 100 ml. 209,99 TL
Jil Sander
Sun Men Erkek Parfüm EDT 125 ml. 129,99 TL
Juliette Has A Gun
PARFÜM 399,00 TL
Hugo Boss
Bottled Set Erkek Parfüm EDT Set 129,99 TL
Ermenegildo Zegna
Erkek Parfüm Essenze Indonesian Oud Edt 75 ml. 419,99 TL
Beymen Club
V Canto Parfüm 500,00 TL
Beymen Club
Creed Parfüm 860,00 TL
Amouage
PARFÜM 1.067,00 TL
Beymen Club
Amouage Parfüm 913,00 TL
Chanel
Erkek Parfüm EDT Refill Sprey 3 x 20 ml. 319,99 TL
Beymen Club
Diptyque Parfüm 150,00 TL
Amouage
PARFÜM 1.067,00 TL
Beymen Club
Serge Lutens Parfüm 409,00 TL
Beymen Club
Serge Lutens Parfüm 409,00 TL
Kenzo
Homme Sport Erkek Parfüm EDT 100 ml. 129,99 TL
Hugo Boss
Hugo Just Different Erkek Parfüm EDT 75 ml. 149,99 TL
Beymen Club
Cowshed Ev Parfümü 84,00 TL
Armani
Armani ACUA DI GIO PROFUMO 75ML Parfüm 335,00 TL
Diesel
Diesel Diesel Only The Brave EDT 35 ml Parfüm 85,00 TL 80,00 TL
%5 İNDİRİM
Cacharel
Erkek Parfüm Pour L'Homme EDT 100 ml. 199,99 TL
Histoires De Parfums
HİSTOİRES DE PARFUMS HDP 1828 - 120 ml Parfüm 595,00 TL
Issey Miyake
Nuit D Issey Erkek Parfüm EDT 125 ml. 229,99 TL
Cartier
Declaration De Erkek Parfüm EDT 30 ml. 74,99 TL
Antonio Banderas
Spirit Kadın Parfüm EDT 100 ml. 49,99 TL
Burberry
Burberry London Erkek Parfüm EDT 100 ml. 119,99 TL
Beymen Club
Diptyque Parfüm 422,00 TL
Christian Dior
PARFÜM 429,00 TL
SERGE LUTENS Parfüm 475,00 TL
Tom Ford
PARFÜM 440,00 TL
Beymen Club
Maison Francis Kurkdjian Parfüm 270,00 TL
Tom Ford
PARFÜM VÜCUT LOSYONU 231,00 TL
Guerlain
Guerlain Parfüm 393,00 TL
Tom Ford
PARFÜM 220,00 TL

Parfüm: Notaların Tenimizdeki Tutkulu Dansı

 Parfüm…. Filmlere, romanlara, şarkılara esin kaynağı olan, anılarımıza, duygularımıza, tutkularımıza eşlik eden sihirli iksir. Parfüme ve güzel kokulara neden bu kadar meraklı olduğumuzun cevabı beynimizin çalışma mekanizması ile ilgili; hem oldukça bilimsel, bir o kadar da romantik. Şöyle ki, koku alma duyumuz alt beyinde; yani beynimizin en ilkel ve değişime en kapalı bölümünde işlem görüyor. Değişime kapalı olmak, unutmaya da kapalı olmak anlamına geliyor. Bu yüzden de kokuları yıllar geçse de unutmuyoruz. Bir insanın sözlerini, sesini, yüzünü unutsak bile kokusunu duyduğumuz anda o kişiyle ilgili tüm anılarımız canlanıyor. Yıllar öncesinde kalan çocukluk anılarımız o anı yaşanırken eşlik eden kokuları duymamız ile tekrar canlanabiliyor. Ayrıca size başka bir sır verelim, insanoğlu eş seçiminde de büyük ölçüde kokulardan etkileniyor. Birinden çok hoşlanıp, aşık olup nedenini tam olarak açıklayamayan kişiler görürseniz, bu durum büyük ihtimalle o kişinin karşı tarafın kokusu ile ilgilidir.

 Yukarıda saydığımız bilimsel açıklamalara haiz olmasalar dahi, insanoğlunun güzel koku sevdası tarihinin en eski çağlarına kadar uzanır. Antik çağlarda kokuya atfedilen değer bugünkünden bile daha fazla. İnsanoğlu ateş yakmayı keşfettiğinde, yanan ağaçların ve reçinelerin güzel kokusunu kutsal sayıp, tanrılarına ithaf etmişler. Per fumus kelimesi Latince ‘duman’ kökeninden gelir. Tarihte ilk parfümlere Mezopotamya’da rastlarız. Bu dönemde parfümler daha çok dini ritüeller içi kullanılmaktaydı. Mısırlılar ise parfümü ölümden sonraki hayatlarında, cennette sevdiklerini ve akrabalarını kokuları vasıtası ile bulacaklarına inanıyor ve ölülerini mumyalarken çeşitli baharatlardan hazırladıkları esansları kullanıyorlardı. Kleopatra ise, güzelliği ile tüm Mısır’ı ve Jül Sezar’ı büyülediği kadar, Mısır’da parfümün güzellik ve kozmetik amaçlı kullanılmasında etki eden bir idol olarak tarihe geçmiştir.

 

Parfümün Anatomisi:

 Parfümlerin nasıl çalıştığını, katmanlarını, her katmanın nasıl etki ettiğini bilirsek, parfüm seçimimizde daha bilinçli oluruz.

 Parfümün içerisinde yağlar, aroma bileşenleri, sabitleyiciler ve solvent bulunur. Her parfümün 3 katmanı vardır. Ve her katmanda nota adını verdiğimiz değişik aromalar vardır.

 

Üst Katman: Parfümü ilk kokladığımızda burnumuza gelen aromadır ve geçicidir. Genellikle ilk 5-10 dakika arasında kaybolur ve yerini orta katmandaki kokulara bırakır.

 

Orta Katman: Bu katmana kalp de denilir. Bu katmandaki esansların görevi, alt katmanda bulunan ve ilk başta buruna çok hoş gelmeyip sonradan güzelleşen notaları perdelemek veya dengelemektir. Genellikle ilk 30 dakika içerisinde kaybolurlar fakat çoğunlukla alt katmandaki kokularla karışırlar.

 

Alt Katman: Bu katmanda yer alan notalar, ilk 30 dakikada algılanmazlar. Üst ve orta katmandaki notalar etkisini yitirdiklerinde alt katmandaki kokular ortaya çıkar ve bu katman parfümün asıl kokusu ve uzun süreli etkinin sorumlusudur.

 Parfüm üreticileri her parfüm için bu üç katmanda kullanılan notaların listelendiği parfüm piramitleri yayınlarlar. Parfüm seçerken her 3 katmanda kullanılan notalara da dikkat etmek gerekir. Katmanların önem sırası alt, orta ve üst diye sıralanabilir.

 

Parfüm Türleri:

 Parfümler temel olarak 3 kategoriye ayrılır ve bu kategorilerin ne anlama geldiğini bilmek parfüm seçimi için en önemli konudur.

1- Eau de Perfume (EDP): Parfümler içinde esansı en yoğun olan çeşittir. İçerisindeki aroma miktarı daha yoğundur ve diğer parfüm çeşitlerine göre daha kalıcıdır. %8 ila %15 arasında esans içermektedir.

2- Eau de Toilette (EDT): Daha az esans içerdiği için Eau de Perfume’e kıyasla daha az kalıcıdır. Daha kısa süreli kullanımlar için tercih edilir. %5 ila %8 arasında esans içerir.

3. Cologne

Cologne, %3 ila %5 arasında esans içerir ve kokusu fazla kalıcı değildir. Kadınlar için olan türlerine Eau Fraiche de denir. After shaveler de bu kategoriye dahildir.

 Parfümlerin fiyatı hangi gruba ait olduklarına göre değişir. EDP’ler daha kalıcı olduğu için genelde fiyat olarak EDT’lerden fazladır. Cologne’ler daha ucuz olmakla birlikte etkisi az ve geçicidir ve çoğu zaman EDT ve EDP’lerle desteklenmeleri gerekir. Bir de Perfume adı verilen parfüm esansları vardır ki bunlar %30’a kadar esans içerirler ama bu yüksek orandan dolayı fiyatları genelde çok hesaplı değildir. EDP’daki esans oranı bir tam güne yakın kalıcılık temin ettiğinden dolayı Perfume’e genelde çok ihtiyaç duyulmaz.

 

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 • Parfümü fiyatına göre değil ihtiyacımıza göre değerlendirin. Eğer gün boyu kalıcı bir parfüme ihtiyaç duyuyorsanız EDP almalısınız. Fiyatı daha yüksek de olsa uzun kullanım amaçladığınızda EDP tercih etmelisiniz. EDT daha ucuz olsa da birkaç saatte bir tazelemeniz gerekeceğinden çok daha kısa sürede tükenecek ve sonuçta size daha pahalıya mal olacaktır.

 • En çok hangi koku ailesini sevdiğinizin farkına varın. Kullandığınız ve beğendiğiniz parfümlerin notalarına dikkat edin ve hangi notaların kullanıldığı parfümlerin daha çok hoşunuza gittiğini not edin. Kadınlar için koku aileleri temelde 4’e ayrılır:

 • Baharatlı Kokular

 • Çiçeksi / Tatlı Kokular

 • Odunsu Kokular

 • Meyvemsi / Şekerli Kokular

 Genelde kadınların birden fazla parfüme sahip olduklarını biliyoruz. Sahip olduğunuz parfümlerin farklı koku ailelerine ait olması, günün farklı saatlerinde veya farklı mevsim özelliklerinde kullanmanız için size seçenek sağlayacaktır. Koku ailelerinin kullanımında kesin sınırlar yoksa da genel olarak baharatlı kokuların geceye uygun olduğunu, çiçekli tatlı kokuların ise gündüz saatlerinde iyi bir tercih olacağını söyleyebiliriz.

 • Sıcak havalarda ve yaz aylarında yoğunluğu daha az olan EDT tavsiye edilirken, serin ve soğuk havalarda rahatlıkla EDP kullanabilirsiniz.

 • Parfüm vücut kimyamızla birleşerek etkisini gösterir ve aynı parfüm farklı kişilerde farklı koku verebilir. Arkadaşınızda beğendiğiniz parfümün sizde aynı durmayabileceğini bilerek kendi teninizde parfümü deneyerek seçim yapın.

 • Cilt tipiniz de parfüm seçiminde önemlidir. Kuru ciltlerde parfüm daha hızlı kaybolur. Bu cilt tipine sahipseniz EDT yerine EDP seçmenizi daha doğru olabilir. Yağlı ciltlerde baharatlı kokular daha kalıcı etki gösterirken, kuru ciltler için çiçeksi kokular daha uygundur.

 • Koku duyumuz günün ilerleyen saatlerinde daha keskinleşir. Parfüm denemelerinizi sabah saatlerinde değil öğleden sonra ya da akşam saatlerinde yapmaya çalışın.

 • Parfüm seçmeye giderken kokulu losyon ya deodorant sürmeyin. Ayrıca yemek yedikten sonra da parfüm seçimi için çok uygun değildir.

 • Parfümü test etmek için nabız atışının en hızlı olduğu yerleri tercih edin. Bilek içleri, boyun, ense denemek için en uygun yerlerdir.

 • Parfüm seçerken hızlı karar vermeyin. Orta ve alt katmanlardaki aromaları duyana kadar bekleyin ve ondan sonra tercihinizi yapın.

 

Parfüm Markaları Ve Fiyatları:

 Parfüm fiyatlarını hangi kriterlere göre değerlendireceğiniz konusunda geniş bilgiyi yukarıdaki satırlarda verdik. Fakat parfümün kalitesi, kalıcığı kadar sizin bütçeniz de önemli. Sitemizde fiyat aralıklarına göre hangi parfüm markalarının sizin için seçenek olabileceğine bakabilirsiniz. Dior, Givenchy, Chanel, Burberry, Hugo Boss, Gucci, Calvin Klein, Armani, DKYN ve daha nice dünya ünlüsü marka sizi mağazalarımızda bekliyor!

 

PARFÜM FİYAT ARALIKLARI

 

       

Erkek Parfümü Nasıl Seçilir?

 İnsana dair her şeyin unutulduğu fakat kokunun asla unutulmadığı söylenir. Karakterimizi ve kişiliğimizi yansıtmanın önemli ve etkili bir yolu olan parfüm, son yıllarda erkeklerin de vazgeçilmezi olmuştur. Güzel kokmanın sadece kadınlara has olmadığını bilen erkekler, kişisel bakımlarında son noktayı, onlara en çok yakıştığını düşündükleri parfüm ile koyuyorlar. Kadınları etkilemenin vazgeçilmez kriterlerinden biri olan güzel koku faktörü, erkekleri çekici kılan parfüm ile sağlanıyor.

 Erkek parfümlerinde aranılan kriterler kişiden kişiye değişmekle beraber seçilebilecek birçok çeşit vardır. Alanımızı daraltmak için aklımıza takılan bazı sorulara cevap vermek işe yarayacaktır. Bu sorulardan biri de 'her parfüm herkeste aynı etkiyi bırakır mı?' Vücudumuzun kimyası, farklı parfüm notalarına farklı geri dönüş sağlar. Stres faktörü, beslenme alışkanlıkları, hormonal değişiklikler, kullandığımız ilaçlar... her biri kendi vücut kokumuzu farklı şekilde etkiler. Bu sebeple bir parfüm herkeste aynı etkiyi bırakmaz.

 

'Parfüm seçerken nelere dikkat etmeliyiz?'

 Kendimize uygun parfümü seçmek, kendimizi tanımakla başlar. Çünkü parfüm aynı zamanda karakterimizi de yansıtır. Parfümleri, aromasına göre daraltma yaparak da arayabiliriz. Birçok farklı aroma arasından narenciye, çiçek, yeşil bitki, meyve, baharat, odunsu ve amber de erkek parfümü seçiminde bize yardımcı olabilecek kategorilerdir.

  Farklı yaş aralıkları farklı kokuları tercih etmektedir. 20'li yaşların uçarı ruhuna en uygun kokular keskin ve güçlü ifadelidir. Bu yaşlarda daha çok meyveli, fresh ve egzotik içerikli kokular çekiciliği ortaya çıkarıyor. 30'lu yaşlarda ise iş yaşamına geçilmiş olunuyor ve kullanılan parfümler kendini çok fazla ön plana atmadan elde edilmiş hakimiyeti simgeliyor. Listenin başında daha çok turunç kabuğu, ağaç kavunu gibi esanslar yer alıyor. 40'lı yaşlarda parfümden beklenti başkalaşıyor ve erkekler artık kullandıkları parfümün kişisel imzasına dönüşmesini istiyor. Buna istinaden odunsu esans en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. 50'li yaşlara gelindiğinde ise daha sade ve daha az iddialı kokular tercih ediliyor. Vanilyalı ve yeşil bitki özlü kokular bu yaş grubunun vazgeçilmezleri arasında.

Başka bir seçme şekli olarak marka tercihinde de bulunabiliriz. Erkek parfümüne dair birçok marka farklı alternatifleriyle karşımıza çıkmakta.  Bunlardan en çok bilinenleri; Gucci, Armani, Burberry, Diesel ve Hugo Boss olmak üzere birçok seçenek mevcut.  Kendilerine özgü aromaları ile Carolina Herrera, Tom Ford, Adidas, Chanel, Dolce Gabbana ve Davidoff erkek parfümleri de en çok tercih edilen erkek parfümleri arasında yerlerini alıyor.  Erkek parfüm fiyatları ise, markalara bağlı olarak geniş bir aralıkta değişiyor.

Sitemizde yer alan uygun fiyatlı erkek parfümleri, pahalı erkek parfümleri, gençlere hitap eden erkek parfümleri gerekse orta yaş ve üzerine hitap eden erkek parfümleri arasından her yaşa ve her bütçeye uygun olanını seçerek parfümde tarzınızı yansıtmak mümkün.