Kadın Makyaj Malzemeleri

Kadın Makyaj Malzemeleri 10 farklı mağazada 11369 ürün bulundu.
Marka Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Menessa
1 Dakikada Eyeliner Çekme Aparatı 39,90 TL 20,00 TL
%49 İNDİRİM
Namaste
Marilyn Monroe Baskılı Çanta Aynası 8,00 TL
 • Kapıda Ödeme
Diego Dalla Palma Göz Kalemi Kadın 139,00 TL
NYX
Nyx Rimel Kadın 29,95 TL 23,96 TL
%20 İNDİRİM
Diego Dalla Palma Fondöten Kadın 139,00 TL
Diego Dalla Palma Allık Kadın 114,00 TL
Namaste
Kız Kulesi Baskılı Çanta Aynası 8,00 TL
 • Kapıda Ödeme
Smashbox Ruj Kadın 69,00 TL 39,00 TL
%43 İNDİRİM
Shiseido
Shiseido Ruj Kadın 129,00 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Allık Kadın 175,00 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Ruj Kadın 125,00 TL
Lancôme
Lancome Ruj Kadın 115,00 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Fondöten Kadın 349,00 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Ruj Kadın 110,00 TL 55,00 TL
%50 İNDİRİM
Dior
Dior Ruj Kadın 137,00 TL
Clinique
Clinique Ruj Kadın 99,00 TL
NYX
Nyx Ruj Kadın 18,95 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 11,95 TL
Diego Dalla Palma Göz Kalemi Kadın 71,00 TL
Dior
Dior Ruj Kadın 145,00 TL
Lancôme
Lancome Ruj Kadın 130,00 TL
Diego Dalla Palma Allık Kadın 114,00 TL
Dior
Dior Allık Kadın 168,00 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Göz Kalemi Kadın 98,00 TL
Clinique
Clinique Göz Farı Kadın 99,00 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Ruj Kadın 120,00 TL
Smashbox Ruj Kadın 72,45 TL 39,00 TL
%46 İNDİRİM
Lancôme
Lancome Rimel Kadın 99,00 TL
Dior
Dior Ruj Kadın 147,00 TL
Namaste
Poster Baskılı Çanta Aynası 8,00 TL
 • Kapıda Ödeme
Diego Dalla Palma Fondöten Kadın 139,00 TL
Diego Dalla Palma Ruj Kadın 89,00 TL
Diego Dalla Palma Rimel Kadın 89,00 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 120,00 TL
Note
Note Ruj Kadın 19,90 TL
Fenjilyan Fondöten Unisex 33,64 TL
Guerlain
Guerlain Ruj Kadın 184,00 TL
Max Factor
Max Factor Pudra Kadın 65,90 TL 44,90 TL
%31 İNDİRİM
Models Own
Models Own Ruj Kadın 44,95 TL
Diego Dalla Palma Fondöten Kadın 164,00 TL
Note
Note Pudra Kadın 49,90 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Fondöten Kadın 190,00 TL
Dior
Dior Göz Kalemi Kadın 117,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Göz Farı Kadın 105,00 TL
NYX
Nyx Ruj Kadın 18,95 TL
NYX
Nyx Göz Kalemi Kadın 22,95 TL
Dior
Dior Ruj Kadın 172,00 TL
Namaste
Galata Kulesi Baskılı Çanta Aynası 8,00 TL
 • Kapıda Ödeme
Dior
Dior Rimel Kadın 167,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Allık Kadın 120,00 TL
Dior
Dior Fondöten Kadın 235,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 93,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Ruj Kadın 105,00 TL
Clinique
Clinique Fondöten Kadın 139,00 TL
Clarins
Clarins Ruj Kadın 93,00 TL
Dior
Dior Ruj Kadın 137,00 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 162,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Ruj Kadın 105,00 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Göz Farı Kadın 120,00 TL 60,00 TL
%50 İNDİRİM
Dior
Dior Göz Farı Kadın 114,00 TL

Makyaj Malzemeleri: Her  Dokunuş Bir Sihir, Her Kadın Bir Sihirbaz!

 ‘Kadın’ dendiğinde akla gelen ilk 3 kelimeyi saymanızı istesek muhtemelen ‘Makyaj’ sözcüğü bu üçlünün arasında olacaktır. Kadınların gizli güçleri vardır,  bu güçlerden biri de makyaj malzemeleridir. Bir kadın sabah kalkar, ruh hali nasıl olmayı istiyorsa onu gözünün önüne getirir, sonra alır malzemelerini, boyalarını ve başlar yaratmaya. Aynı kadını bir gün doğal, masum çocuksu bir havada; ertesi gün ise dişi, vamp ve seksi bir imajda görmeniz işten bile değildir. Aynı kadından bin bir farklı kadın yaratma gücüne sahip olan kişilere sihirbaz demeyelim de ne diyelim!

 Sihirbaz dediysek tabi ki bu sihri kullanmanın çok da basit olduğu anlamı çıkmasın. İyi makyajın birçok püf noktası, az bilinen sırları mevcuttur. İsterseniz 30 yaşında olun ve hayatınızın her günü makyaj yapmış olun fark etmez. Her gün, her an yeni bir makyaj hilesine rastlayabilirsiniz. Bu benim aklıma neden gelmedi ki diye hayıflanmayın, çünkü garanti veriyoruz ki sizin makyaj hilelerinize sahip olmayan da milyonlarca kadın var!  Fakat tüm bayanların bildiği bir gerçek var ki, o da iyi makyajın iyi makyaj malzemesi ile bire bir bağlantılı olduğu. Bu yüzden de makyaj alışverişi üzerinde titizlikle durulması gereken ve bilinçle yerine getirilmesi gereken bir eylem. Sitemizde makyaj malzemeleri konusunda oldukça ayrıntılı ve yönlendirici bilgileri her kategorinin altında bulacaksanız. Fakat gelin şimdi makyaj çantamızda olması gerekenleri kısa kısa notlarla hatırlarken, makyaj konusunda bilgilerimizi de gözden geçirelim.

 

İyi makyaj nedir, ne değildir?

 İyi makyajın her şeyden önce güzelliğimizi keşfetmek, kusurlarımızı gizlerken, bize özel güzellikleri ön plana çıkarmakla ilgili olduğunu hatırlamakta fayda var. Makyaj hiçbir zaman rengarenk boyanmak ve abartılı malzemelerle yüzümüze sahte bir çehre kazandırmak değildir. Aynanın karşısına her geçtiğimizde şunu hatırlamakta fayda var: İyi makyaj, yapıldığı en az belli olan makyajdır. Amaçladığımız yapay bir görüntü değil, tam aksine doğal görünmek istiyoruz, çünkü doğal olan her zaman en güzeldir. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan porselen makyaj, doğal görünüme iyi bir örnek olarak görülebilir. Dudak ve göz rengine yoğunlaşmaktansa cildin duruluğuna ve pürüzsüzlüğüne odaklanan porselen makyaj, trendlerin de doğal görünüme doğru kaymakta olduğunun bir göstergesi. Tabi ki doğal ile bakımsız arasındaki ‘kalın’ çizgiyi çizmek gerekir. Doğallık bakımsızlık demek olmadığı gibi tam aksine, doğal güzel görünümü yakalamak oldukça fazla emek ve makyaj bilgisi gerektirir.

 

Profesyonel makyaj yaptırmak ya da yaptırmamak?

 Her kadına en az birkaç kez de olsa profesyonel makyaj yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Bu hizmeti almak için mutlaka özel bir günü beklemeyin. Hatta önerimiz odur ki, oldukça sakin ve vaktinizin bol olduğu bir günü seçin. Profesyonel makyaj yaptırırken amacınız o günü kurtarmak değil, öğrenmek ve kendi makyaj stilinizi yaratmak için profesyonel yardım almak olsun. Sizin için hangi malzemelerin doğru olduğunu, yüzünüzde ön plana çıkarmanız gereken bölümlerin hangileri olduğunu ve diğer ipuçlarını öğrenerek, uzun vadeli uygulayabileceğiniz bilgiler ile seansı bitirmeyi hedefleyin. Tabi çıkışta oldukça şık ve özel bir yere gitmek için plan yapmayı ihmal etmeyin!

 

Makyaj malzemeleri kafanızı mı karıştırıyor?

 Kabul edelim ki kozmetik dünyanın en büyük sektörlerinden biri ve makyaj markaları siz bayanların çantalarında yerlerini almak için kıyasıya bir rekabet içindeler. Doğru malzemeyi seçmek için en başta kendi cildimizi ve tarzımızı iyi tanımak gerekiyor. Unutmayın ki, iyi makyajın ön şartlarından biri de doğru cilt bakımı. Eğer cildimize iyi bakmazsak, temizlik ve nem ihtiyaçlarına düzenli cevap vermezsek, hele ki makyajımızı gerektiği gibi temizlemezsek, zamanla cildimizin yıpranmasını ve esnekliğini kaybetmesini önleyemeyiz.

 Hangi malzemenin size uygun olduğunu öğrenmek günümüzde artık çok kolay. Online sitelerde makyaj alışverişimizi gerçekleştirebilir ve ürünlerin özellikleri hakkında aklımıza gelecek tüm ayrıntılara vakıf olabiliriz. Çok çeşitli fiyatlara birçok farklı malzemeyi internet ortamında bulabilir, hem fiyat hem içerik olarak kıyaslayabiliriz. Şu yanılgıya düşmenizi hiçbir zaman istemeyiz: Pahalı malzeme daha iyi demek değildir. Sizin cildinize ve tarzınıza en uygun malzeme en pahalısı olmayabileceği gibi, aynı özellikte birçok malzemeye farklı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Deneyimlerimiz bize şunu öğretti ki, makyajda güvenilir markalarla gitmekte fayda var. Çok ucuz malzemeler cildinize zarar verecektir, ayrıca görüntü olarak da sizi tatmin etmeyecektir. İyi markaları oldukça uygun fiyatlara bulmak mümkün. Ayrıca birçok makyaj markasının deneme boyutları promosyon olarak sunulmaktadır. Bu promosyon boylarını kullanarak sizi iyi hissettiren doğru makyaj markasını bulmanız mümkün olabilir.

 

 

Makyaj seti mi alsam, tek tek mi toplasam?

 Makyaj setlerinin tüm malzemeleri bir kutuda toplayarak oldukça pratik bir satın alma seçeneği sunduğunu kabul etmek gerekir. Ve açıkçası her bayanın mutlaka bir makyaj seti olması gerekir. Özellikle tatillerde ve seyahatlerde makyaj setleri büyük bir kolaylık sunuyor bayanlara. Ayrıca sıklıkla kullanmayacağınız, kırk yılda bir kullanacağınız renkleri ve efektleri azar azar ama çok çeşitle almak şüphesiz ki büyük bir avantaj. Fakat tabi makyaj setlerinin bir dezavantajı var ki, o da içeriğindeki malzemelerin bizim denetimimiz dışında seçilmiş olması. Bu yüzden bizim tavsiyemiz, sıklıkla kullanacağınız renk ve özellikteki malzemeleri teker teker almanız, daha seyrek kullanacağınız malzemeleri için ise set almanız olacaktır.

 

 

Makyaj çantamda neler olmalı?

 Bayanlar! Siz bu sorunun cevabını çok iyi biliyorsunuz aslında! Ama yine de bir kazaya uğramamak ve kontrol listesi oluşturmak adına olması gerekenleri bir kez de biz sıralayalım! Çünkü biz bir gün makyaj yaparken çantanızı açmanızı ve içinde tam da size çok lazım olan bir malzemenin eksik olmasını istemeyiz! Göz kalemini çekmiş bir kadın, tam rimelini sürecek o da ne! Rimel kurumuş! Bu sahne bizim kalbimizi kıracak! İyisi mi siz ne bizi, ne kendinizi üzün ve aşağıdaki sorularla makyaj malzemelerinizi kontrol edin!

 • En az 2-3 farklı tonda allığınız var mı?
 • Renk düzeltici CC kreminiz ve dengeleyici BC kremleriniz var mı?
 • Cımbızınız var mı ve tabi yedek cımbızınız?
 • Gerektiğinde kullanabileceğiniz cilt tonunuza uygun bronzlaştırıcıya sahip misiniz?
 • Ruh halinize ve kıyafet seçiminize göre kullanabileceğiniz en az 4-5 farklı tonda rujunuz ve parlatıcınız var mı? Ya neme ihtiyacınız olduğunda elinizin altında olacak bir lipstick?
 • Tüm rujlarınıza uygun birer dudak kaleminiz var mı?
 • Dipliner ve eyelinerınız var mı? Tabi en başta siyah olmak üzere.
 • Cilt tonunuza uygun kaliteli bir fondöteniniz var mı?
 • En az 2-3 farklı renkte göz kaleminiz ve farınız var mı?
 • Her makyajın temeli, kapatıcınız ve bazınız var mı?
 • Göz makyajınızın tamamlayıcısı rimel ve maskaralarınız var mı? Kuruyup kurumadığını kontrol ediyor musunuz?
 • Cildinize renk vermek için uygun pudranız var mı?
 • Makyajınızı uygulamak için uygun fırçalarınız var mı? Temizler olduklarından emin misiniz?
 • Kaş kaleminiz, kirpik kıvırıcınız ve seviyorsanız takmak kirpikleriniz var mı?
 • Makyaj temizleyici malzemeleriniz, toniğiniz ve nemlendiriciniz var mı?
 • Makyajınızı her ortamda tazelemeye uygun iyi bir aynanız var mı?