Kadın Bazlar

Kadın Bazlar 5 farklı mağazada 80 ürün bulundu.
Marka
  • (3)
  • (3)
  • (4)
  • (6)
  • (4)
  • (4)
  • (4)
  • (4)
  • (4)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Laura Mercier
Laura Mercier Makyaj Bazi 199,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Bazi 125,00 TL
LIP PRIMER 19,90 TL
Flormar
Flormar Makyaj Sabitleyici Sprey 14,43 TL
Clinique
Clinique Superprimer Makyaj Bazi - Discolouration 30 Ml 119,00 TL
Dior
Dior Backstage Eye Prime Long Wear And Smooth Göz Makyajı 116,00 TL
Sisley
Sisley Makyaj Bazi 194,00 TL
Guerlain
Guerlain Makyaj Bazi 260,00 TL 221,00 TL
%15 İNDİRİM
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Makyaj Bazı 115,00 TL
Lancôme
Lancme Makyaj Bazı 125,00 TL
Clarins
Clarins Lisse Minute Base Comblante 15ml Makyaj B 105,00 TL
Burberry
Burberry Makyaj Bazi 130,00 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Bazi 165,00 TL
Christian Dior
Christian Dior Makyaj Bazi 165,00 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Makyaj Bazi 170,00 TL
Clinique
Clinique Makyaj Bazı - Superprimer Unıversal Fa 30 mL 119,00 TL 79,99 TL
%32 İNDİRİM
Pastel
Pastel Moonlight Highlighter (Aydınlatıcı) 15 Ml 11,60 TL
Dior
Dior DSK FORV PRIMER BASE 001 INT16 Makyaj Bazı 165,00 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Makyaj Bazi 170,00 TL
SMASHBOX Makyaj Bazı 120,00 TL
SMASHBOX Makyaj Bazı 85,00 TL
Max Factor
Max Factor FaceFinity All Day Makyaj Bazı Spf20 74,99 TL 37,99 TL
%49 İNDİRİM
Estee Lauder
ESTE LAUDER Illuminating Primer Makyaj Bazı 150,00 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Bazi 253,00 TL
SMASHBOX Makyaj Bazı 120,00 TL
Christian Dior
Christian Dior Makyaj Bazi 165,00 TL
Elizabeth Arden
Elizabeth Arden Advenced Eye-Fix Primer 7,5 Ml - Göz Makyaj Bazı 93,90 TL
Zao Organic Hafif İnce Cilt Bazı No:700 - 700 249,00 TL
Dior
Dior Makyaj Bazı 165,00 TL
Shiseido
Shiseido Smk Refining Makeup Primer Makyaj Bazı 145,00 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Couture Eye Primer N01 Far Ba 115,00 TL
Burberry
Burberry Makyaj Bazi 130,00 TL
Caudalie
Caudalie Güzellik İksiri - Beauty Elixir 100 mL 140,00 TL 109,99 TL
%21 İNDİRİM
Zao Organic Hafif İnce Cilt Bazı Yedeği No:700 - 700 158,99 TL
Flormar
Flormar Lip Primer Makyaj Alti Krem 7,5 Ml 13,12 TL
Dior
Dior Makyaj Bazı 172,00 TL
SMASHBOX Makyaj Bazı 120,00 TL
Studio Pro Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey - 3 400 Ml 19,70 TL
Aloe
Aloe Lıp Balm 5 Ml 15,91 TL
Clinique
Clinique Superprimer Redness Kızarıklık Kaşıtı Makyaj Bazı 30 Ml 105,00 TL
Zao Organic Light Touch Complexion Sand No:722 - 723 129,00 TL
Nars
Nars Makyaj Bazi 85,00 TL
SMASHBOX Makyaj Bazı 109,00 TL
SMASHBOX Makyaj Bazı 105,00 TL
Dior
Dior Capture Totale Base De Teint Multi Perfection Spf 25 30 Ml 194,00 TL
Guerlain
Guerlain Lor Primer Base 30 Ml - Makyaj Bazı 260,00 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Bazi 260,00 TL
Shiseido
Shiseido Smk Pore Smoothing Corrector Makyaj Bazı 125,00 TL
Orogold
Orogold Makyaj Bazi 399,00 TL
Clarins
Clarins Eclat Minute Base Makyaj Bazı 95,00 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Bazi 253,00 TL
Shiseido
Shiseido Refining Makeup Primer Makyaj Bazı 123,90 TL
Christian Dior
Christian Dior Makyaj Bazi 116,00 TL
Lancôme
Lancme City Miracle CC Cream 02 Peau de Peche P 130,00 TL
Nars
Nars Makyaj Bazi 110,00 TL
Avon
Avon Makyaj Sabitleyici Sprey 125 Ml 13,90 TL
Jane Iredale
Jane İredale Absence (Yag Dengeleyici Baz Spf15) 69,00 TL
Sally Hansen
SALLY HANSEN Makyaj Bazı 67,50 TL
Pastel
Pastel Sunlight Highlighter - Aydınlatıcı 101 17,99 TL
Guerlain
Guerlain Makyaj Bazı 260,00 TL

Makyajın Baş Aktörü: Makyaj Bazı (Primer)

Hayat bir sahne. Siz de bu hayatın baş aktörüsünüz. Sonuçta her gün sahneye çıkıyorsunuz ve makyajınızın çok iyi olması gerek. Kusursuz bir makyajın baş aktörü ise makyaj bazı...

Makyaj bazı, ciltte kusursuz bir görüntü oluşturur ve makyajınızın gün boyu cildinizde kalmasına yardımcı olur. Ton farkını ve cilt kızarıklıklarını yok eder ve aynı zamanda cildi kaplayarak, cilt çizgilerini de kamufle etmenizi sağlar.

Sadece cildinizi makyaja hazırlamakla kalmayan makyaj bazları, aynı zamanda fondötenin veya pudranın gözeneklerinize girmesine de engel olarak, cildinizi koruma altına alır. Kullandığınız makyaj malzemeleri, oksitlenip renk değiştirebilir fakat makyaj bazları sayesinde bunu en aza indirerek, makyaj malzemelerinizi de mükemmel bir hale getirebilirsiniz.

Makyaj bazlarının kullanım alanları da değişir. Göz kapağı, tırnak yüzeyi ve yüz için olan bazlar vardır. Hepsinin ortak görevi, kullanılan bölgeyi pürüzsüzleştirip kalıcılık sağlamaktır.

Makyaj malzemelerinizin yanında yerini hiç yadırganmadan almaya başlayan makyaj bazları, hemen hemen nerdeyse tüm markalarda üretiliyor. Christian Dior, Clarins, Dior , Guerlain, L'Oréal, Lancôme, Laura Mercier, Nars, Orogold, Shiseido, Sisley, Tom Ford, Yves Saint Laurent, Estee Lauder, NYX Cosmetics ve daha bir çok markada makyaj bazları çeşitleriyle birlikte satılıyor.

Makyaj Bazı Çeşitleri

Dört çeşit makyaj bazı bulunur:

Fondöten Bazı: Fondöteni tüm yüz kullanmak istiyorsanız jel olan bazları tercih edin. Cildinizde sorunlu ya da pürüzlü bölgeler var ise kompakt ya da stick olanları kullanmanız daha doğru olur. Fondöten için baz satın alırken cilt tipinize göre seçim yapın.

Maskara Bazı: Maskara bazında amaç, kirpiklerinize daha uzun ve daha hacimle görünüme ulaşmasını sağlamaktır. Maskara bazı uygulandığında, topaklanma oluşmadığı gibi baz sayesinde kirpiklerde kuruma oluşmadığı için kirpikler dökülmez ve kırılmaz.

Ruj Bazı: Ruj bazlarının da kullanım amacı, tüm bazlarda da olduğu gibi kalıcılıktır. Rujun gün boyu kalıcı olması ve rujunuzun tam rengine ulaşmak için kullanılması önerilen bir baz çeşididir.

Far Bazı: Far bazı, göz makyajınızın göz kapağında toplanıp, çizgi haline dönüşmesini engeller. Farınız sürdüğünüz gibi kalsın istiyorsanız, far bazı kullanmalısınız.

 

Cilt Tipine Göre Makyaj Bazı / Primer Seçimi

Her gün yeni bir kozmetik ürünle karşılaşıyoruz. Kozmetik ürünler çok fazla ve çok çeşitli olduğu için, her cilt tipine uygun makyaj ürünü bulmak artık çok kolay. Makyaj bazları da çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bazı makyaj bazları tenin tonunu ve ışıltısını ayarlamak için, bazıları da pürüzleri örtmek için formüle edilmişlerdir. Cilt yapınıza ya da istediğiniz etkiye göre baz seçiminizi yapmak daha doğru bir tercih olur. Primerların çeşitlerini satın almadan önce bilmeniz ve ona göre bir tercih yapmanız sizin için daha iyi olur ve bilinçli bir şekilde istediğiniz bazı gidip alırsınız. Cildiniz için gerekli mi ya da cildinizin nasıl bir makyaj hazırlığına ihtiyacı var, bunun gibi sorularla cildinizi araştırıp sonuca ulaşmanız cildinizin yararına olur.

Normal Ciltler İçin Makyaj Bazı: Yağlanma, kuruluk ya da herhangi bir problem olmayan cildiniz için standart bir primer tercih edin. “Tüm cilt tipleri için uygundur” şeklinde etiketlenen primerlar sizin için uygun olur. Tüm makyaj bazları gibi bu baz da, cildin kalitesini arttırır, kalıcılık sağlar ve uygulanacak ürüne uygun bir yüzey hazırlar.

Kuru Ciltler İçin Makyaj Bazı: Kuru cildiniz varsa nemlendirme özelliğine sahip olan bir makyaj bazı kullanın. Nemlendirici bazlı primerlar, cildin nem ihtiyacını karşılayarak cildi yumuşatır. Kullanılan fondötenin topaklanmasını ve kurumasını önlediğinden fondötenin kalitesini de arttırır. Böylece sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmuş olursunuz.

Eğer karma cilt tipine sahipseniz, cildinizin kuru bölgelerine kuru ciltler için kullanılan bazlardan kullanarak kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj Bazı: Yağlı cildiniz için, su bazlı ya da yağ kontrolü olan bazları tercih edin. Bu bazlar, cildi makyaja yağlandırmadan hazırlamak için kullanılırlar ve istenilen mat görüntüyü elde etmenize yardımcı olurlar. Yağlı ciltlerde makyajın kalıcılığını sağlamak daha zor olduğu için, makyaj bazları bunu ortadan kaldırarak ciltte bozulmadan kalma süresini uzatırlar.

Bunların dışında, cilde bakım yapan, renkli ya da transparan, gözenekleri kapatan, kırışıkları yumuşatan, cilt lekelerini örten ve cilde tazelik, ışıltı veren makyaj bazları da bulunmaktadır.

Her markanın çeşit ve özellikleri farklı. Şimdi, makyaj bazlarından genel hatlarıyla özelliklerinden bahsedelim;

·      Cilde aydınlık veren makyaj bazları, mat cildinize adeta bir aydınlık enjekte eder ve kesinlikle ciltte ağırlık yapmaz. Genellikle su bazlı olan aydınlatıcı etkili bazlar cildinizi inanılmaz bir neme kavuşturur.

·      Çizgi ve gözenek kapatıcı makyaj bazları, muhteşem ve kusursuz bir görünüm sağlar. Görünümünün dışında cildi yumuşatıp canlandırır. Tüm kadınların makyaj bazı deyince ilk akla gelen sorusu, “Gözeneklerim tıkanmadan cildimi nasıl pürüzsüz bir hale getirebilirim?” olduğundan, bu bazların en güzel özelliği gözeneklerinizi tıkamadan bunu başarabiliyor olması.

·      Cilt kusurlarını ve cilt lekelerini yok eden makyaj bazları, bazı markaların makyaj bazlarının içeriğindeki salisilik asit sayesinde cilt, ölü hücreleri temizleyerek yok ediyor. Cildin kusurlarını örttüğü gibi, ihtiyacınız olan nemi de karşılıyor.

·      Gözenek küçültücü ve doğal makyaj görünümü veren makyaj bazları, doğal makyajın trend olduğu son yıllarda çantalarınızdan eksik olmayacak ürünlerin başında geliyor bu bazlar. Makyaj bazlarını daha etkili hale getirmek için nem arttırıcı mineraller ve gözenekleri küçültmek için hyalüronik asit ile zenginleştirilmiş makyaj bazları, kusursuz görünümü çok doğal bir şekilde sağlayarak makyaj malzemeleriniz içinde yerini sizi hiç düşündürmeden alır.

·      HD makyaj bazları, cildinizin durumuna göre çeşitleri vardır. Sorunsuz bir cildiniz varsa renksiz bir baz sizin için en uygun olanıdır. Cildinizde problemler varsa, cilt tipinize ve yapısına göre renkli bazlardan size uygun olanlardan herhangi birini kullanın. HD makyaj bazlarının en önemli özelliği, üzerine makyaj uygulaması yapmasanız bile cildinizi ince bir maske ile kaplayarak cildinizi sağlıklı, taze ve parlak gösterir. HD makyaj bazları, “ne kadar ışık, o kadar kusursuz ve pürüzsüz bir cilt” esasına dayandırıldığından dolayı kamera karşısında mükemmel görünmenize yardımcı olur.

 

Makyaj Bazı/Primer Nasıl Kullanılır?

Cilt tipinize ve kullanılan bazın çeşidine göre, makyaj bazı kullanmadan önce günlük rutininizde olan bakım kremlerinizi kullanılarak cildinizi nemlendin. Parmaklarınız yağı emdiği için bazı bir fırça yardımıyla sürmek daha doğru olur. Temizlenmiş cildinize, makyaj bazından küçük bir miktar alıp alın ortasından başlayarak fırça yardımıyla dağıtın. Aynı işlemi, yanaklar ve çene için de yapın ve bitirin. Sonrasında makyaja başlamadan önce, bazın ciltte emilmesini bekleyin. Bu kadar basit bir uygulama ile makyajınızın kusursuz görünmesini sağlayabilir, aynı zamanda gün boyu akmayan, dağılmayan bir makyaja sahip olabilirsiniz.

 

Makyaj Bazı Fiyatları

Makyaj bazları her ne kadar mükemmel bir makyaj başlangıcı olsalar da satın alma noktasına gelindiğinde en önemli şey fiyat olabiliyor. Makyaj bazlarının fiyatları ürünün kalitesine, markasına ve özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Yine de her bütçeye uygun primer (makyaj bazı) bulmak mümkün.

·      100 TL’ye kadar olan makyaj bazları

·      100 TL ve 250 TL arası makyaj bazları

·      250 TL ile 500 TL arası makyaj bazları