Kadın Dudak Kalemi

Kadın Dudak Kalemi 6 farklı mağazada 363 ürün bulundu.
Marka
 • (20)
 • (25)
 • (24)
 • (25)
 • (44)
 • (12)
 • (13)
 • (14)
 • (53)
 • (19)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Clinique
Dudak Kalemi Lıpblush - 01 0.3 56,99 TL
Avon
Açılıp Kapanabilen Dudak Kalemi Nude 16,99 TL
Clinique
Quick Liner For Lips İntense 06 Cranverry 49,99 TL
Max Factor
Dudak Kalemi 14 Brown & Nude 31,99 TL
Max Factor
Kalem Ruj 020 Subtle Coral 32,99 TL
Max Factor
Kalem Ruj 055 Mysterious Hazel 32,99 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 05 Coral 66,99 TL
Lancôme
Lancome Dudak Kalemi - Le Contour Pro Precision Long Lasting Lipcontour No: 201 100,00 TL 67,99 TL
%32 İNDİRİM
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 01 Pink 66,99 TL
Lancôme
Lancome Dudak Kalemi - Le Contour Pro Precision Long Lasting Lipcontour No: 303 100,00 TL 67,99 TL
%32 İNDİRİM
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 07 Red 66,99 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 17 Mavve 66,99 TL
Max Factor
Kalem Ruj 45 Intense Plum 32,99 TL
Clinique
Dudak Kalemi HoneyStick - 09 0. 56,99 TL
Max Factor
Dudak Kalemi 10 Red Rush 31,99 TL
Clinique
Quick Liner For Lips İntense 04 Cayenne 49,99 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 19 Currant 66,99 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Dudak Kalemi KADIN 87,00 TL
Sisley
DUDAK KALEMİ 198,00 TL
Burberry
DUDAK KALEMİ 94,00 TL
Clinique
Dudak Kalemi Plummy - 07 0.3 G 56,99 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Shiseido
Shiseido Dudak Kalemi KADIN 90,00 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 08 Spice 66,99 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 85,00 TL
Burberry
DUDAK KALEMİ 94,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 09 Mocha 66,99 TL
Max Factor
Kalem Ruj 050 Hot Chocolate 32,99 TL
Bobbi Brown
DUDAK KALEMİ 90,00 TL
Lancôme
Lancome Dudak Kalemi - Le Contour Pro Precision Long Lasting Lipcontour No: 111 100,00 TL 69,99 TL
%30 İNDİRİM
Dior
Dior Dudak Kalemi KADIN 103,00 TL
D&G
DUDAK KALEMİ 109,00 TL
Clinique
Dudak Kalemi Chocolate Chıp - 0 56,99 TL
Beymen Club
Burberry Dudak Kalemi 80,00 TL
Clinique
Dudak Kalemi Tawny Tulıp - 05 0 56,99 TL
Sisley
DUDAK KALEMİ 198,00 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 20 Clear 66,99 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 85,00 TL
Note
Note Dudak Kalemi KADIN 6,90 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 75,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 85,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Dior
Dior Dudak Kalemi KADIN 94,00 TL
Estee Lauder
Double Wear Dudak Kalemi 03 Tawny 66,99 TL
Bobbi Brown
DUDAK KALEMİ 90,00 TL
Bobbi Brown
DUDAK KALEMİ 90,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Lancôme
Lancome Dudak Kalemi KADIN 90,00 TL
Burberry
DUDAK KALEMİ 94,00 TL
D&G
DUDAK KALEMİ 109,00 TL
Sisley
DUDAK KALEMİ 177,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Dior
Dior Dudak Kalemi KADIN 103,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 85,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Nars
DUDAK KALEMİ 95,00 TL
Laura Mercier
DUDAK KALEMİ 134,00 TL

Dolgun Dudakların Sırrı: Dudak Kalemi

90'lı yıllarda çok moda olan ve çok tercih edilen dudak kalemlerini tekrar raflardanızdan çıkarmanın zamanı gelmedi mi?

Bir dönem trend olan dudak kalemlerinin uzun süre adeta lanetlenmiş gibi kullanılmıyor oluşu, tüm kadınlar için büyük kayıp oldu. Neyse ki değeri anlaşıldı ve dudak kalemi artık daha fazla yanımızda!

Dudak kalemleri, özellikle koyu renkte olan rujların gün içerisinde daha kalıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda kenarlara dağılmayan rujunuz ile daha kusursuz bir görüntüye sahip olursunuz. Dudak kalemi rujunuzun daha canlı gözükmesine yardımcı olur. Bir süre sonra rujunuz dudaklarınızı terketse bile size sadık dudak kaleminiz hala sizinle olacaktır. Ayrıca dudak kalemleri sayesinde rujunuzu sürekli tazelemek zorunda da kalmazsınız.

Sizce de fazlasıyla mahareti olan ve kozmetik dünyasında bu kadar yıl değer görmeyen bir ürün için bunlar çok fazla değil mi?

Hiç değil çünkü fazlası da var. Dudak kalemini ayrıntılı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız!

 

Dudak Kalemi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Dudak kalemi rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayan, dudaklarda oluşan bozulmuş ruj görüntüsünün önüne geçen ve dudaklara dolgunluk veren bir kozmetik üründür. Dudak kalemi dudağınıza renk katar, ruja iyi bir zemin hazırlar ve net çizgilerle dudağınızı belirginleştirir.

Dudak kalemi rujunuzun daha kalıcı olmasını sağladığı gibi, rujunuz çıksa bile altından çıkan aynı renkte bir dudak kalemi çıplak bir görüntü oluşmasını engeller ve sizi ruj tazeleme derdinden kurtarır.

Dudak kalemleri sayesinde dudaklarınızı istediğiniz şekilde inceltip kalınlaştırabilirsiniz. Dudak kalemleri, rujunuzun dudağınıza sabitlemesinde size yardımcı olur. Dudak kalemleri ruj ve parlatıcıların altına uygulanıp daha kalıcı olabildiği gibi, mat bir görüntü için tek başlarına da kullanılabilirler.

Dudak kalemleriyle birlikte dudaklarınızı daha dolgun göstermek isterseniz makyaj hileleriyle bunu başarabilirsiniz. Aynı tonda ruj ve dudak kalemi kullanarak dolgun dudaklara sahip olmanız mümkün.

Dudak kalemi, rujunuzun yayılmasına ve yanlara taşmasına engel olur ve dudak kalemi sayesinde dudağınız daha biçimli görünür.

 

Dudak Kalemi Nasıl Seçilir?

Herkesin yaptığı yanlışlardan biri de dudak kalemi seçerken test ürünlerini dudakta denemek. Dudaklarınızda test ürünlerini uygulamanız son derece sağlıksızdır. Dudak çevrenizde yara ve sivilce oluşumuna neden olabilirsiniz. Bu sebeple, test ürünlerini elinize sürerek deneme yapabilirsiniz.

Dudak kalemi alırken renk önemlidir fakat her marka her cilde uyumlu olmayabilir. Dudak kalemi seçerken önceliğiniz renk değil, markaların içerik araştırması olsun. Bazı dudak kalemleri, dudak çevresinde çeşitli rahatsızlıklara neden olabilir. Bunların oluşmasını istemiyorsanız, dudak kalemlerinizin size uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir.

Seçeceğiniz kalemin yumuşak uçlu olması dikkat etmeniz gereken başka bir husus. Yumuşak uçlu dudak kalemleriyle daha kolay ve rahat bir şekilde uygulama yapabilirsiniz. Sert uçlu dudak kalemleri hem çabuk kırılır hem de uygulama işleminde sizi daha fazla yorar.

 

Dudak Kalemi Nasıl Uygulanır?

Dudak kalemi uygulamasında aşağıdaki aşamalar sırasıyla uygulanmalıdır:

 • Dudak kalemi uygulamasına başlamadan önce dudaklarınızdaki ölü deriyi atmak için peeling yapın.
 • Peeling işleminden sonra, dudaklarızı nemlendirin.
 • Nemlendirilen dudaklara tercihinize göre ya fondöten ya da pudra sürün.
 • Dudak kaleminizi alt dudağınızın ortasından başlayarak, doğal dudak çizginiz boyuna devam ettirin. Aynı uygulamayı üst dudağınıza da yapın.
 • Yine kişisel terchinize göre, isterseniz dudağınızı kaleminizle tamamen boyayabilirsiniz. (Bu uygulama size ekstra kalıcılık sağlar.)
 • En son aşama da, dudak kaleminize uygun bir ruj bulmaktır. Uygun renkte bir ruj uygulaması ile dudak makyajınızı bitirin.

Son zamanlarda bir trend haline gelen ombre ruj uygulamasını da dudak kalemlerinizle rahatlıkla yapabilirsiniz. Ombre, gölgeli anlamına gelmektedir ve çoğunlukla saç uygulamarında duyduğumuz bir terimdir. Bu sebeple renk açma anlamında da kullanılır.

Dudaklarda yeni bir akım haline gelen ombre ruj uygulaması da aslında oldukça basittir. İstediğiniz renk dudak kalemiyle dış dudak çizgisine koyu bir çizgi çektikten sonra ortaya doğru daha açık bir ton kullanarak bunu başarabilirsiniz. Hatta beyaz dudak kalemi ya da kapatıcı çeşitlerini kullanarak bu rengi daha da açabilirsiniz.

Aynı uygulamayı tam tersine de yapmanız mümkün. Yani şöyle, dudak dış çizgi kısmında daha açık renkler, orta kısımlarda daha koyu renkte dudak kalemleri kullanın.

Dudak dış çizgi kısmını dudak kalemlerinizle keskin hatlar belirledikten sonra renk geçişleriniz için rujlarınızdan da yardım alabilirsiniz.

Ombre rujun çok çeşit ve deseni var. Bu desenler kişisel zevke göre değişir. Dudak kalemlerinizle; alışılmışın dışında, tamamen size özgü ve eğlenceli dudak makyaj tasarımları oluşturabilirsiniz.

 

Dudak Kalemi ile İlgili Genel Bilgiler

Dudak kalemleri sürülen rujun dağılmasını engeller ve istenilen şekle girmesini sağlar. Dudak kaleminizi seçerken ucu sivri olanları tercih ederseniz dudaklarınıza şekil vermeniz çok daha kolay olur.

İnce uçlu kalemlerle uygulama yaparken, çok ince bir şekilde dudak çevrenize dudak kaleminizi sürün. Eğer dudaklarım daha büyük gözüksün diyorsanız, dudak kaleminizi sürerken dudak çevrenizin dışına çıkarak daha kalın dudaklara sahip olabilirsiniz. Daha ince gözükmesini istiyorsanız da, tam dudak çizginizin olduğu kısımdan az içeriye uygulama yaparak daha ince dudaklara sahip olun.

İnce dudak kalemlerinin işlevleri saymakla bitiremeyebiliriz. Fakat ince dudak kalemlerini anlatırken, mat dudak kalemlerini de atlamamak gerek.

Son yıllarda daha çok yükselişe geçen mat dudak kalemleri, ipeksi ve kadifemsi bir görüntü isteyenlerin favorisi. Mat dudak kalemlerini uygulamadan önce, dudaklarınızı ölü deriyi yok etmelisiniz. Bunun nedeni, mat dudak kalemleri kusurları daha çok ortaya çıkaran makyaj ürünleridir. Pürüzsüz bir dudağa uygulanan mat kalemle, kusurlu bir dudağa uygulanan mat dudak kalemi aynı etkiyi vermeyecektir.

Dudaklarınızdaki ölü deriyi attıktan sonra, nemlendiriciyle dudaklarınızı yatıştırın ve dudak kaleminizi tüm dudağınıza sürün. Dudak kaleminizi sabitlemek için transparan pudra kullanabilirsiniz.

Eskilerden kalan ve dudak kaleminin dışlanmasına yol açan kullanım şekillerinden biri de, rujdan daha koyu renkte bir dudak kalemi kullanmaktır. Bu uygulamayla, demode bir görüntü ortaya çıkarmanızın yanında, dudaklarınızı daha ince göstermiş olursunuz. Bundan dolayı, dudaklarınızı daha dolgun göstermek için, dudak kaleminizi ruj renginizden daha açık tonlarda seçmeniz gerekir.

Dudak kalemi uygulamasında en önemli nokta, düzgün çizgiler çizebilmektir. Bazı bölgelerde dudak kaleminizin ucunu kaydırıp yamuk çizgilere neden olursanız, şekilsiz bir dudak elde edersiniz. Bu sonuca ulaşmamak için, daha dikkatli olun ve düz çizgilerle dudağınızı kusursuz gösterin.

Sadace çerçeve amaçlı çizilen dudak kalemi uygulaması yapılacaksa, dudak kalemi çizgisi çok hafif olmalı ve dudak kalemi bu şekilde rujla karıştırılmalıdır.

Bazı kadınlar doğal görünümlerden hoşlanır, bazı kadınlar da daha abartı görünümleri severler. Daha abartı ve dolgun dudaklar isteyenler, dudak kalemini dudaklarının çok fazla dışarısına taşırarak uygular. Bu size hoş bir görüntü sağlamaz. Dudak çizginize bağlı kalın ve çok az dışına çıkarak bu uygulamayı yapın. Böylece hem daha doğal hem de daha dolgun dudaklara sahip olun.

Daha doğal ve günlük bir makyaj uygulaması yapacaksanız, ten rengi ya da dudak renginizde bir dudak kalemi tercih edin. Bu şekilde daha doğal görünmeniz mümkün.