Kadın Far

Kadın Far 5 farklı mağazada 1082 ürün bulundu.
Marka
  • (44)
  • (42)
  • (66)
  • (73)
  • (44)
  • (104)
  • (86)
  • (70)
  • (50)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

NYX
Nyx Göz Farı Kadın 11,95 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 120,00 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 11,95 TL
Avon
AVON True Colour 4'lü Göz Farı - Emerald Cut 36,00 TL 19,99 TL
%44 İNDİRİM
Dior
Dior Göz Farı Kadın 114,00 TL
Clinique
Clinique Göz Farı Kadın 99,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 225,00 TL
Smashbox Göz Farı Kadın 92,00 TL
Laura Mercier
Laura Mercier Göz Farı Kadın 140,00 TL
Max Factor
Max Factor Göz Farı Kadın 46,25 TL
Note
Note Göz Farı Kadın 21,90 TL
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 105,00 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 225,00 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 122,00 TL
Avon
AVON Suya Dayanıklı Kremsi Göz Farı No: Deep Amazon 26,00 TL 9,99 TL
%61 İNDİRİM
Diego Dalla Palma Göz Farı Kadın 83,00 TL
Max Factor
Max Factor Göz Farı Kadın 46,25 TL
Clinique
Clinique Göz Farı Kadın 79,00 TL
Maybelline
Maybelline New York Göz Farı - Color Tattoo 55 Inmortal Charcoal 21,00 TL 14,99 TL
%28 İNDİRİM
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 175,00 TL
Bourjois
Bourjois Göz Farı Kadın 35,50 TL 9,99 TL
%71 İNDİRİM
Dior
Dior Göz Farı Kadın 122,00 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 225,00 TL
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 125,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 225,00 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 21,95 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Göz Farı Kadın 99,00 TL
Note
Note Göz Farı Kadın 21,90 TL
Guerlain
Guerlain Göz Farı Kadın 191,00 TL
Sephora
SEPHORA Uzun Süre Kalıcı Göz Farı - Colorful Eyeshadow 217 Walking in The Sand 30,00 TL 19,99 TL
%33 İNDİRİM
Diego Dalla Palma Göz Farı Kadın 82,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 225,00 TL
Smashbox Göz Farı Kadın 92,00 TL 45,00 TL
%51 İNDİRİM
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Göz Farı Kadın 130,00 TL
Note
Note Göz Farı Kadın 34,90 TL
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 105,00 TL
Diego Dalla Palma Göz Farı Kadın 82,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Göz Farı Kadın 99,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 120,00 TL
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 105,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 120,00 TL
Guerlain
Guerlain Göz Farı Kadın 170,00 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 29,95 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 190,00 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 11,95 TL
Estee Lauder
Estee Lauder Göz Farı Kadın 230,00 TL
Youngblood
YOUNGBLOOD 2'Li Göz Farı - Perfect Pair Mineral Eyeshadow Duo Virtue 136,00 TL 109,99 TL
%19 İNDİRİM
Bobbi Brown
Bobbi Brown Göz Farı Kadın 99,00 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 11,95 TL
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 175,00 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 120,00 TL
Dior
Dior Göz Farı Kadın 285,00 TL
Jane Iredale
Jane Iredale 24 Karat Altın İçeren Altın Tonlarında Çok Amaçlı Işıltılı Allık ve Far - Gold Dust 85,00 TL 67,99 TL
%20 İNDİRİM
Shiseido
Shiseido Göz Farı Kadın 89,00 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 17,95 TL
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 17,95 TL
Avon
AVON Suya Dayanıklı Kremsi Göz Farı No: Glistening Steel 26,00 TL 9,99 TL
%61 İNDİRİM
Estee Lauder
Estee Lauder Göz Farı Kadın 92,00 TL 46,00 TL
%50 İNDİRİM
NYX
Nyx Göz Farı Kadın 21,95 TL
Lancôme
Lancome Göz Farı Kadın 120,00 TL

Güzel ve Gizemli Gözlerin Sırrı: Far

Gözleriniz en güzel iletişim araçlarınızdır. Zaten anlamlı olan bir duyunuz olan gözü, “Nasıl daha anlamlı hale getirebiliriz?” sorusunun cevaplarından biridir far.

Far, göze vurgu yapmak isteyen kadınların tercih ettiği bir kozmetik üründür. Far kullanarak gözlerinize daha anlamlı bakışlar kazandırabilir ve makyaj teknikleriyle gözünüzü olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz.

Göz makyajının olmazsa olmazı haline gelen farların seçimini ve far uygulamasını yaparken, göz renginize, cilt tonunuza, makyajınızda kullanacağınız diğer renklere ve üzerinizdeki kıyafetlere göre yapmalısınız. Çok geniş bir yelpazeye sahip olan farlar, her ihtiyaca cevap vererek hem günlük makyaj için hem de özel gün makyajlarında vazgeçilmez olmuşlardır.

Göz farlarının değişik formları vardır. Genellikle toz far kullanımı tercih edilirken, bunun yanında press far, krem far, kalem far, köpük farlar da oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptirler.

Far Çeşitleri

Toz Far: Günlük hayatta en sık tercih edilen farlar olmalarına rağmen, toz oldukları için kalıcılıkları en az olan far çeşididir. Toz farınızı daha kalıcı hale getirmek için baz kullanarak farınızı güçlendirebilirsiniz ve daha kalıcı olmasına yardımcı olabilirsiniz. Toz farları klasik bir fırça yardımıyla gözünüze kolayca uygulayabilirsiniz.

Krem Far: Far kullanırken ilk istediğiniz kalıcı olmasıysa, krem farlar tam size göre. Gün boyu bozulmadan sabit kalabilen krem farlar, baz özelliği de taşırlar. Toz farınızın altına -eğer açık renk bir krem farınız varsa- krem farınızı sürerek üzerine süreceğiniz toz farına zemin hazırlamış olursunuz. Ayrıca krem farları jel eyeliner olarak da kolayca uygulayabilirsiniz. Krem farı göz kapağınıza uygulamak diğer farlara göre zordur. Çünkü krem farı eşit bir şekilde dağıtmadığınızda doğal bir bitiş sağlamaz. Bunun için de karıştırma özelliği olan bir far fırçası yardımıyla iyice dağıtarak doğal bir uygulama elde etmiş olursunuz.

Press Far: Az miktarda far kullanarak istenilen sonuca ulaşılan, sıkılaştırılmış özelliği olan farlardır. Krem farlar gibi yoğunluğu fazla olan far kategorisine girer. Yoğunlukta krem farla aynı özelliği taşısalar da press far, kalıcılık olarak krem farlardan daha az, orta derecede bir kalıcılık sağlar.

Kalem Far: Uygulanması çok kolay, kalem formunda olan farlardır. Doğal görünüm için fırça yardımıyla hafif bir şekilde dağıtabilirsiniz.

Bunların dışında sedefli, ışıltılı ve mat farlar da aynı şekilde kategorize edilmişlerdir.

Sedefli Far: Çok fazla parlamayan fakat içinde küçük parça sedeflerin bulunduğu ışıltısı olan farlardır. Sedefli far, hem günlük makyajlarınızda hem de gece makyajlarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir fardır.

Işıltılı Far: İçerisinde simlerin bulunduğu parlak farlardır. Bu farları daha çok gece makyajlarınızda kullanmanız uygun olmakla birlikte, gündüz makyajınızda da tercih edebilirsiniz.

Mat Far: En çok tercih edilen ve günlük makyajda tercih sebebi olan farlardır. Daha doğal bir görünüm elde etmek için, içerisinde sim parçacıkları olmayan mat bir farı tercih edebilirsiniz.

 

 

Göz Rengine Göre Far Seçimi

Makyaj malzemelerinizi cildinize doğru uygulamanızın yanında seçtiğiniz renklerin kullanımı da çok önemlidir. Özellikle yüzünüzün en dikkat çeken geçen bölümünüz olan gözünüze uygulayacağınız renkler çok daha önem taşır. Ten renginize, saç renginize ve giydiğiniz kıyafetlere göre seçim yapmanız gerekir. Göz renginize uygun yapılan makyajınız, size daha etkileyici bir görünüm kazandırır.

Mavi Gözlerde Far: Mavi gözleriniz için farda kullanacağınız renkler gözünüzün renk tonuna göre değişir. Koyu mavi gözlere sahipseniz daha yoğun far renkleri tercih edin fakat açık mavi gözleriniz varsa daha açık tonları da kullanabilirsiniz.

Mavi gözlerinizi ön plana çıkarmak için far olarak koyu tonlar tercih edin. Siyah, gri ve kahverenginin yanında koyu tonlarda olan yeşil ve mavi de rahatlıkla kullanabileceğiniz renkler arasındadır.

Mavi gözleriniz için gece makyajında far olarak, altın ve gümüş renkleri tercih ederek daha aydınlık bir görümün elde etmiş olursunuz. Gündüz makyajın biraz daha doğal olduğu düşünüldüğünde, günlük makyajda mavi gözler için kullanılması uygun olan farlar, pembe ya da şeftali tonlarıdır. Mavi renkte olan gözlerinizi vurgulamak için rahatlıkla bu renkteki farları tercih edebilirsiniz. Daha koyu far seven biriyseniz biraz tonu biraz daha arttırıp, bronz renkte bir far da kullanabilirsiniz.

Yeşil ve Ela Gözlerde Far: Bu renklerde bir göze sahipseniz, uzak durmanız gereken renk kesinlikle kırmızı ve yakın alt tonlarıdır. Günlük bir makyajda açık kahve ve açık yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil gözleriniz için altın tonları yine kullanabileceğiniz renkler arasında. Gece makyajınızda kahverengi, koyu yeşil ya da toprak rengi farları kullanabilirsiniz. Altın tonlarındaki farların aksine yeşil gözlerde metalik gümüş tonlarındaki farlardan kaçınmalısınız.

Yeşil gözlerinizi ortaya çıkarmak için mor tonları da seçeneklerinizin arasında. Fakat eğer yorgun bir göz yapısına sahipseniz mor renkten kaçının.

Kahverengi ve Koyu Renk Gözlerden Far: Renkli gözlere göre daha çok alternatifi olan ve daha kolay renkler seçebileceğiniz kahverengi veya koyu bir renkte göze sahipseniz, kahve ve çikolata tonlarında farların yanında, bakır ve bronz tonlarında farları ve yeşil tonlarında farları tercih edebilirsiniz. Kahverengi gözleriniz varsa dikkat etmeniz gereken nokta, koyu yeşil, deniz mavisi ve turkuaz renklerdeki farlarınızı gölgelerde tercih etmekten kaçınmanızdır.

 

Göz Şekline Göre Far Teknikleri

Göz şeklinizi biliyorsanız makyaj yapmanız gayet kolaydır. Her göz şekline göre bir makyaj tekniği ayrıdır.

Birbirine Yakın Gözler: Bu göz şekline sahipseniz, göz pınarlarınızı açık renkte bir far uygulayın. Gözün dış köşelerini koyultarak, yanlara doğru farınızı olacak bir şekilde uygulayın.

Birbirine Uzak Gözler: Birbirine uzak gözleriniz varsa, göz kapağınızı iç kısımlarında koyu renk farlar tercih edin. Dış kısımlarda da açık renk kullanarak gözlerinizi birbirine daha yakın hala getirebilirsiniz.

Çekik Gözler: Bu göz şekline sahipseniz, kirpik diplerinize ince bir şekilde far uygulayıp dağıtın ve daha büyük bir göze sahip olun.

Düşük Göz Kapaklılar: Bu göz şekline sahipseniz, gözlerinizin dış kısımlarını hafif bir şekilde çekik göstermelisiniz. Kaş altınızı çok aydınlatmadan, göz kenarlarınızı koyu yapın. Bu göz şekline sahip kadınlar için göz makyajı çok önemlidir. Dikkat etmeniz gereken nokta, siyah kaleminizi alt kirpik diplerine sürdükten sonra çok fazla olmadan üste de aynısını uygulamaktır. Daha sonra farınız ile kaleminizi birleştirin. İşin en önemli püf noktalarından biri de üst göz kapağınızın içine siyah kalem çekmektir. Bunu yaparken, içe sürülen kalemin kirpik diplerine iyice gelmesine özen gösterin. Bu işlem kirpiklerinizi daha yoğun gösterir ve gözlerinize daha güzel bir derinlik katar.

Parlak bir farı göz kapağınızın üst kısımlarına ve gözün üst köşelerine yayarak sürün. Bu işlem, gözlerinizi küçük göstermez aksine olduğundan çok daha güzel gösterir.

Öne Çıkık Gözler: Bu göz şekline sahipseniz çok şanlısınız. Çünkü ideal göz yapılarından biridir öne çıkık gözler. Bu gözlerde, parlak ve aydınlık renkte olan farları tercih etmeyin. Onun yerine orta ya da koyu tonlardaki farlarla göz geriye itilmelidir.

Yukarı Çekik Gözler: Bu göz şekline sahipseniz, kullandığınız farı göz kapağınızın dışına çıkarmayın. Sadece göz kapağınızın ortasına ve gözünüzün çizgi kısmına (crease bölgesine) gölge verin. Bu gözlerinizi daha yuvarlak gösterecektir.

Aşağıya Çekik Gözler: Bu göz şekline sahipseniz, gözünüzün alt dış köşelerinde çok far kullanmadan, gözünüzün üst kısmındaki kirpik çizgisini takip ederek bir makyaj yapın. Kalem ya da eyeliner ile göz makyajınızı tamamlayarak gözünüzü daha yukarı çekebilirsiniz.

Badem Gözler: Makyaj için en ideal göz şeklidir. Bu şekilde bir göze sahipseniz, her türde makyajı yapabilirsiniz.

 

Far Bazı Nedir, Ne İşe Yarar?

Far bazı, göz makyajınızı yapmadan önce göz kapağınıza uyguladığınız rengin daha kalıcı, daha canlı gözükmesine yardımcı olan ve gün boyu farınızın sabit kalmasını sağlayan ürünlerdir. Far bazı kullanmadığınızda, göz kapağınız yağlı bir yapıya sahip olmasa bile farınız göz kapağınızda birikme yapar ve farınızın renklerinden tam olarak bir verim alamazsınız. 

 

Göz Farı Nasıl Uygulanır?

Göz makyajı denince akla gelen ilk isimler arasındadır far. Göz makyajınız için far renginize karar verdikten sonra ilk olarak far bazını uygulayın ve gözünüzü makyaja hazırlayın. Göz bazınızı iyice yedirip, bazın gözünüzde emilmesini bekleyin. Bu işlemin ardından far sürme işleminize geçebilirsiniz.

Far sürerken yumuşak süngerli bir aplikatör ya da bir fırça kullanın. Far renginizi seçin ve tüm göz kapağınıza uygulayarak farınızı eşit bir şekilde dağıtın. Far sürmeye burun ve gözün bileştiği noktadan başlamamalısınız. Far sürme işlemi içten dışa doğru yapıldığında daha iyi sonuç verir.

Göz kapaklarınıza eğer gölgeli bir far uygulaması yapmak istiyorsanız, yine bir fırça yardımıyla açık bir renk seçerek farınızı sürmeye başlayın. Daha sonra daha koyu bir far ile göz kapağınıza yine fırçanızı içten dışa doğru hareket ettirerek, göz kapağınızın orta kısmında yukarı doğru koy renk farınızı sürün. Bunu yaptıktan sonra bir fırça yardımıyla göz kapağınızdaki açık ve koyu yerlerin birleşimindeki renkleri dağıtın. Böylece gölgeli makyajınız böylece hazır olsun.

Göz makyajında etkileyici bakışlara sahip olmanız için far büyük bir rol oynasa da, makyajınızı daha etkili bir hale getirmek için eyeliner, göz kalemi ve rimel kullanarak bunu başarabilirsiniz.

 

Far Fiyatları

Bobbi Brown, Christian Dior, Clinique, Deborah, D&G, Dior, Dolce & Gabbana, Guerlain, Lancome, Laura Mercier L'Oréal, Mac, Max Factor, Maybelline, Nars, Note, Shiseido, Sisley gibi birçok markada bulunan göz farları, her bütçeye uygun olmaları sebebiyle de çok kullanılan makyaj malzemeleri arasında yerini alır.

·      100 TL’ye kadar farlar

·      100 TL ile 250 TL arasındaki farlar

·      250 TL ile 500 TL arasındaki farlar