Kadın Makyaj Malzemeleri Fırçalar

Kadın Makyaj Malzemeleri Fırçalar 2 farklı mağazada 143 ürün bulundu.
Marka
 • (5)
 • (7)
 • (9)
 • (2)
 • (10)
 • (13)
 • (4)
 • (2)
 • (6)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Tozlu.com
Avon Kirpik Kıvırma Aleti (Goz00) 32,99 TL 12,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%60 İNDİRİM
Tozlu.com
Avon li Göz Farı Aplikatörü Seti 24,99 TL 10,99 TL
 • Kapıda Ödeme
%56 İNDİRİM
Beter
Beter Büyük Pudra Fırçası 39,65 TL
Clinique
Clinique Eye Definer Brush 76,00 TL
Bdellium Tools Profesyonel Küçük Gölge Fırçası 772 39,84 TL
Youngblood
Youngblood Ultimate Foundation Firca (17008) 170,95 TL
Tarko Artnet Far Fırçası 6 9,25 TL
Nascita
Nascita Allık Fırça 2011 19,00 TL
Studio Basics
Studio Basics Kapaklı Pudra Fırçası 21,04 TL
Tarko Lionesse Yüz Temizleme Ponponu Doğal 4,99 TL
Beter
Beter Dudak Fırçası 23,41 TL
Avon
Avon Göz Farı Fırçası 8,43 TL
Clinique
Clinique Blush Brush Allık Fırçası 77,90 TL
Tarko Lionesse Ruj Fırçası 37 4,50 TL
Youngblood
Youngblood Super Powder Firca (17007) 125,00 TL
Youngblood
Youngblood Liquid Foundation Firca (17009) 170,95 TL
Avon
Avon Tekli Makyaj Süngeri 18,00 TL
Bdellium Tools Açılı Yüz Gölge Fırçası 942 - Kısa Saplı 42,75 TL
Elly Klmtrs02 Kalemtıraş 2,50 TL
Ecotools
Eco Tools Bamboo Pudra Fırçası 26,83 TL
Tarko Artnet Far Fırçası 9 19,85 TL
Jane Iredale
Jane İredale Kabuki Brush (Pudra Fırçası) 95,00 TL
Nvey Eco Dudak Fırçası 59,00 TL
Bdellium Tools Fondöten Bb Uygulama Fırçası 955 - Orta Boy 53,12 TL
Bdellium Tools Buğulu Göz Fırçası 755 - Kısa Saplı 36,52 TL
Clinique
Clinique Concealer Brush - Kapatıcı Fırçası 66,50 TL
Bdellium Tools Profesyonel Eğimli Kontur Fırçası 942 58,10 TL
Nascita
Nascita 0007 3'Lü Uzun Aplikatör 3,50 TL
Clinique
Clinique Eye Kontür Fırçası 76,00 TL
Bdellium Tools Profesyonel Geniş Gölge Fırçası 778 43,16 TL
Tarko Artnet Makyaj Fırçası 17 58,00 TL
Jane Iredale
Jane İredale Handi Brush (Pudra Fırçası) 76,00 TL
Tarko Artnet Kaş Fırçası 4 8,24 TL
Bdellium Tools Far Harmanlama Fırçası 772 - Uzun Saplı 36,52 TL
Tarko Artnet Makyaj Fırçası Bd 22 24,90 TL
Bdellium Tools Allık Ve Gölge Fırçası 964 - Uzun Saplı 56,44 TL
Bdellium Tools Göz Gölge Fırçası 777 - Kısa Saplı 39,90 TL
Bdellium Tools Büyük Gölge Fırçası 778 - Orta Boy 41,50 TL
Tarko Artnet Makyaj Fırçası 2 29,88 TL
Hydra 12'li Far Fırça Seti HD-2180 20,55 TL
Perfect Colour Ultimate Make Up Kit - Makyaj Paleti 130,00 TL
Bdellium Tools Profesyonel Çok Amaçlı Fırça 964 66,40 TL
Bdellium Tools Açılı Yüz Gölge Fırçası 942 - Uzun Saplı 42,75 TL
Bdellium Tools Allık Ve Gölge Fırçası 964 - Kısa Saplı 56,44 TL
Bdellium Tools Far Harmanlama Fırçası 772 - Kısa Saplı 36,52 TL
Tarko Artnet Allık Fırçası 24 19,20 TL
Practika
Practika Glam Caddy Kozmetik Ürün Organizatörü 73,90 TL
Avon
Avon Angled Allık Fırçası 11,99 TL
Clinique
Clinique Anti Blemish Solutions Sonic Fırça Başlığı 57,85 TL
Bdellium Tools Dumanlı Göz Fırçası 780 - Kısa Saplı 39,84 TL
Jane Iredale
Jane İredale Dome Brush (Allık Fırçası) 105,85 TL
Bdellium Tools Açılı Göz Gölge Fırçası 766 - Uzun Saplı 36,52 TL
Hydra 12'li Kaş Fırçası HD-2183 25,56 TL
Tarko Artnet Fondöten Fırçası 28 24,00 TL
Nascita
Nascita Xm057 Saplı Ayna 11,98 TL
Tarko Lionesse Far Fırçası Beşli 52 4,97 TL
Jane Iredale
Jane İredale Crease Brush (Far Fırçası) 36,00 TL
Nascita
Nascita Xm046 Masa Orta Boy Ayna 15,45 TL
Hydra 36'lı Far Fırça Seti HD-2181 38,73 TL
Nascita
Nascita 14 Cm Büyük Boy Makyaj Aynası Nasayna00027 29,00 TL

Kusursuz Bir Makyajın Perde Arkası: Makyaj Fırçası

Makyaj fırçaları profesyonel bir makyajın olmazsa olmazıdır. Kullandığınız makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli olursa olsun, doğru bir fırça ie uygulanmadığı sürece, makyajınızdan istediğiniz sonucu alamazsınız.

Son zamanlarda bütün kozmetik markalar tarafından birçok makyaj fırçası üretiliyor. Makyajın cildinizde daha homojen bir şekilde dağılmasına yardımcı olan makyaj fırçaları, cilt için daha sağlıklı ve kullanım açısından da daha pratiktir.

Kusursuz bir makyaj için, kaliteli fırça tercihlerinizle doğru makyaj tekniklerini birleştirerek harika bir makyaj uygulaması elde edebilirsiniz. Fırçaların kaliteli olması çok yüksek fiyatlarla satıldığı anlamına gelmiyor tabii ki. Fiyatı her ne olursa olsun, cildinize zarar vermeyen ve istediğiniz sonucu elde edebildiğiniz her ürün kalitelidir.

Makyaj fırçaları hakkında bir bilgim yok diyorsanız, hangi fırça ne için kullanılır, fırçaların temizliği nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap arıyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Fırça Çeşitleri

Fondöten, pudra, allık, göz farı, eyeliner, kaş ve ruj için ayrı ayrı makyaj fırçaları var. Makyajın doğru bir şekilde yapılması için, uygun fırçalar kullanılmalıdır.

Ruj Fırçası: Ruj fırçaları, rujun kolay sürülebilir olması açısından diğer fırçalara göre daha sert yapıdadırlar. Bu fırçalar çok kullanışlıdır. Ruj sürerken her noktaya istediğiniz incelikte uygulama yapamayabilirsiniz ve taşmalara neden olabilirsiniz. Ruj fırçaları bunun önüne geçer ve taşmayan rujlarınızla kusursuz görünürsünüz.

Eyeliner Fırçası: Likit eyelinerlar dışında daha kalın bir eyeliner görüntüsü elde etmek istiyosanız, mutlaka bir eyeliner fırçasına sahip olmalısınız. Bu fırçalardan satın alırken mutlaka ufak, düz, sivri ve özellikle de yumuşak yapıda olmasına özen gösterin.

Pudra Fırçası: Genellikle fondöten üzerine uygulanan pudralar için de ayrı bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Pudra fırçaları sürdüğünüz pudrayı dengeli bir şekilde dağıtarak, daha kusursuz bir görüntüye ulaşmanıza yardım eder. Pudra fırçası satın alırken, fırçanın tüylerinin sık olmasına dikkat etmelisiniz.

Fondöten Fırçası: Fondöten kullanan biriyseniz bir fondöten fırçanız kesinlikle olsun. Fondöten kötü uygulandığında ciltte kusurlu bir görüntüye neden olur. Fırça uygulamasıyla bu kötü görüntünün önüne geçebilirsiniz.

Fondöten fırçası alırken, fırçanın uç tarafında kalan tüylerin daha ince ve yassı olmasına, keçi kılından üretilmiş olmasına dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca bu tarz fırçalar temizlenme açısından da oldukça rahattır.

Allık Fırçası: Allık fırçaları genellikle fondöten fırçalarıyla karıştırılır. Fondöten fırçalarının uç tarafı düz olurken, allık fırçalarının uç kısımları daha eğimlidir. Bunun nedeni yüz kemiklerimizi daha belirgin hale getirebilmektir. Cildinizi tahriş etmemek için, fırçanızın yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz.

Kaş Fırçası: Kaş fırçasını daha çok seyrek kaşlara sahip olanlar kullanır. Bu fırçalar kaşları dolgunlaştırır ve kaşlarınızın şeklini daha belirgin hale getirir. Kaşlarınızın dökülmesine sebep olmamak için, fırçanızı yumuşak seçmenizde fayda var.

Göz Farı Fırçası: Göz farı fırçaları daha yuvarlak ve daha minik yapılı fırçalardır. Her türlü far uygulamasını göz kapağınıza sürebilmeniz için satışa sunulan bu fırçalar oldukça kullanışlı. Yapıları minik olsa da her boyutta far fırçası bulmanız mümkün.

Kapatıcı Fırçası: Kapatıcınızı uygulamak için sert yapıda kıllara sahip, düz bir biçimde ve kare şeklinde olan bu fırçaları, kapatıcınızı daha sağlıklı bir şekilde uygulamak için kullanabilirsiniz.

Göz Konturu Fırçası:  Göz çevresinin katlanan kısımlarını gölgelendirmek için kullanılan, seyrek yapıda olan fırçalardır.

 

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilir?

Makyaj yaparken kullandığımız makyaj fırçaları kozmetik ürünlerinizin bir numaralı dostudur. Ciltte doğal bir makyaj görüntüsü bırakmak için kullanılan bu fırçaları satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç tane küçük ama önemli püf noktası vardır.

Her makyaj fırçasının görevi ayrı olduğu için takım olarak alacağınız makyaj fırça setleri tüm dertlerinize çare olabilir. Profesyonel makyözler, makyaj yaparken kullandıkları fırçaların doğal kıl olmasına dikkat eder. Çünkü doğal kıllardan yapılan makyaj fırçaları daha yoğun ve daha yumuşak olur. Bu doğal kıllardan yapıla fırçaların insan saçlarında olduğu gibi pigmentleri tutma özelliği vardır. Tay, samur ve keçi kılının yanında sincap kılından olan doğal fırçala iyi seçeneklerin arasındadır.

Makyaj fırçalarının kıl yapıları açısından ikiye ayrılır. Doğal kıllar ve sentetik kıllar.

Doğal Kıllar: Az önce de bahsettiğimiz gibi sincap, tay, samur ve keçi kılı gibi doğal hayvan kıllarından yapılan fırçalardır. Bu fırçalar allık, pudra ve göz farı için kullanılabilir.

Sentetik Kıllar: Bu kıllardan yapılan fırçalar yapay olarak üretilir ve kimyasal maddelerden yapılır. Sentetik kıllardan yapılan makyaj fırçaları genellikle fondöten, allık, eyeliner ve ruj uygulamalarında kullanılır.

Makyaj fırça setleri genelde doğru tercih olsa da, makyaj fırçalarını seçerken cildinize ve elinize uygun olan fırçaları seçmenizde fayda var. Makyaj fırçası alırken düz ve kubbeli fırçaları seçin. Bu kubbeli fırçalar, cildinizde rahatça hareket eder ve yumuşak bir his bırakır. Kubbeli fırçalar cilt için yumuşak bir seçim olmasının yanında, makyaj pigmentlerini çok iyi tuttukları için kusursuz bir görüntüye ulaşırsınız.

 

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Kullanılan makyaj fırçaları cildi kusursuz bir görüntü verir. Fakat iyi temizlenmemiş bir fırça cildinize zarar vereceği için bu fırçaların temizliği çok önemlidir. Fırça üzerine yapışan makyaj kalıntıları, toz ve bakterileri içerisinde barındırır. Bu nedenle birçok çeşidi bulunan makyaj fırçalarının (fondöten, allık, eyeliner, pudra, göz farı fırçası gibi...) belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen bir fırça cildinizde sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Peki, makyaj fırçası kullanıldığı bölgeye göre ne sıklıkla temizlenmelidir?

 • Fondöten ve kapatıcı fırçaları haftada en az bir defa
 • Pudra ve allık fırçaları haftada bir defa
 • Ruj ve eyeliner fırçaları her kullanımdan sonra
 • Far fırçaları haftada en az iki defa 

Çok basit bir şekilde ve çok kısa bir sürede fırça temizliğinizi yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; boş bir kap, biraz zeytinyağı, biraz bulaşık deterjanı ve el dezenfektanı. Fırçalarınız ne kadarsa o kadar fazla ya da az miktarda zeytinyağı, deterjan ve el dezenfektanı kullanın.

Yine bir fırça yardımıyla bu malzemeleri karıştırın. Sonrasında boyalar çıkana kadar, ister bir kabın içerisinde ister avuç içinizde, dairesel hareketlerle, dik ve fırça kılları aşağıya doğru bakacak şekilde duran fırçanızı temizleyin. Bu işlem bittikten sonra fırçalarınızı bir kap ılık su içerisinde çok iyi bir şekilde durulayın. Bir kap su genellikle fırçalarınızın durulanmasına yetmez. Bu yüzden durulama işlemini sıkça tekrarlamalısınız. Fırça temizleme işleminiz bittikten sonra fırçalarınızı kağıt havluyla kurulayın ve fırçalarınızın saplarını da alkollü bir pamuk yardımıyla silin. Yıkadığınız fırçaları, fırça kılları aşağıda olacak şekilde bir bardağın içine koyup, kurumaya bırakın. Her aşamada fırçanızın kılları aşağıya doğru dönük şekilde olmalıdır. Bunun nedeni, fırça dibindeki metal kısma teması engellemek ve yapışkanın çözülmesini önlemektir.

Bu işlemi, fırçalarınızı ne kadar çok kullanıyorsanız o kadar sık uygulamanız cildinizin yararına olur.

 

Makyaj Fırçaları Nasıl Muhafaza Edilir?

Fırçalarınız için biraz geniş bir alan seçmelisiniz. Çünkü makyaj fırçalarınız birbiriyle temas etmemelidir. Fırçalarınızı düzenli bir şekilde muhafaza ederseniz birbirlerine karışmasına da engel olmuş olursunuz. Islak fırçalarınızı tam olarak kurumadan kuru fırçaların yanına almayın.

 

Fırça Fiyatları

Her kalite ve her fiyatta makyaj fırçası bulmanız mümkün. Fakat cilt hassasiyetinizi göz önünde bulundurarak kaliteli bir fırça tercih etmeniz cildinizin yaranına olur. Makyaj fırçalarının fiyatlarını şu şekilde kategorize edebiliriz: