Kadın Makyaj Malzemeleri Fırçalar

Kadın Makyaj Malzemeleri Fırçalar 3 farklı mağazada 310 ürün bulundu.
Marka
 • (32)
 • (16)
 • (10)
 • (13)
 • (16)
 • (14)
 • (11)
 • (10)
 • (9)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Tom Ford
Tom Ford Makyaj Firçasi 286,00 TL
Nars
Nars Kalemtraş 25,00 TL
Models Own
MODELS OWN Makyaj Fırçası 119,90 TL
Sisley
Sisley Cilt Bakim Set 173,00 TL
Sisley
Sisley Makyaj Firçasi 163,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 90,00 TL
SMASHBOX Makyaj Fırçası 79,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 135,00 TL
Laura Mercier
Laura Mercier Makyaj Firçasi 156,00 TL
DIEGO DALLA PALMA Makyaj Fırçası 100,00 TL
Youngblood
Youngblood Contour Blush Firca (17006) 87,00 TL
Sisley
Sisley Makyaj Firçasi 207,00 TL
Nars
Nars Makyaj Firçasi 99,00 TL
Bdellium Tools Profesyonel Eğimli Kontur Fırçası 942 58,10 TL
Hydra 12'li Far Fırça Seti HD-2180 19,99 TL
SMASHBOX Makyaj Fırçası 65,00 TL
Clinique
Cliniue Concealer Brush Makyaj Fırçası 69,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Brow Shaper Clear Makyaj Fırçası 92,00 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Firçasi 440,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Brow Shaper Rich Brown Makyaj Fırçası 92,00 TL
D&G
Dolce&Gabbana Makyaj Firçasi 99,00 TL
Winker Isıtmalı Kirpik Kıvırma Makinesi 9,90 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 135,00 TL
SMASHBOX Makyaj Fırçası 79,00 TL
Nars
Nars Makyaj Firçasi 99,00 TL
Models Own
MODELS OWN Makyaj Fırçası 14,95 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Firçasi 308,00 TL
Zao Organic Kabuki Fırça 185,00 TL
Nascita
Nascita Xm046 Masa Orta Boy Ayna 21,50 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 92,00 TL
Dior
Dior Makyaj Fırçası 98,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Bronzer Makyaj Fırçası 135,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 90,00 TL
Models Own
MODELS OWN Makyaj Fırçası 79,90 TL
Tarko Artnet Makyaj Fırça Seti 13 367,00 TL
DIEGO DALLA PALMA Makyaj Fırçası 121,00 TL
Beter
Beter Geri Çekilebilir Fırça 55,12 TL
Bdellium Tools Allık Ve Gölge Fırçası 964 - Kısa Saplı 56,44 TL
Christian Dior
Christian Dior Makyaj Firçasi 592,00 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Pinceau Fond De Teint Makyaj F 160,00 TL
Bdellium Tools Açılı Far Fırçası 765 - Uzun Saplı 38,18 TL
Christian Dior
Christian Dior Makyaj Firçasi 98,00 TL
Nascita
Nascita A-16 5'Li Siyah Aplikatör 24,40 TL
Nars
Nars Makyaj Firçasi 99,00 TL
Clinique
Clinique Concealer Brush - Kapatıcı Fırçası 51,90 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 130,00 TL
Bdellium Tools Yeşil Bambu Çok Amaçlı Pudra Fırçası 964 56,44 TL
Bdellium Tools Yeşil Bambu Küçük Gölgelendirme Ve Kapatıcı Fırçası 772 36,52 TL
Christian Dior
Christian Dior Makyaj Firçasi 196,00 TL
D&G
Dolce&Gabbana Makyaj Firçasi 113,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Makyaj Firçasi 90,00 TL
Bdellium Tools Fondöten Ve Bb Uygulama Fırçası 955 - Uzun Saplı 53,12 TL
Models Own
MODELS OWN Makyaj Fırçası 139,90 TL
Laura Mercier
Laura Mercier Makyaj Firçasi 167,00 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Concealer Brush Makyaj Fırçası 90,00 TL
Tom Ford
Tom Ford Makyaj Firçasi 215,00 TL
Clinique
Cliniue Eye Contour Brush Makyaj Fırçası 79,00 TL
Tarko Artnet Makyaj Fırçası 2 41,75 TL
Real Techniques
Real Techniques Expert - Yüz Kozmetik Fırçası 34,80 TL
SMASHBOX Makyaj Fırçası 65,00 TL

Kusursuz Bir Makyajın Perde Arkası: Makyaj Fırçası

Makyaj fırçaları profesyonel bir makyajın olmazsa olmazıdır. Kullandığınız makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli olursa olsun, doğru bir fırça ie uygulanmadığı sürece, makyajınızdan istediğiniz sonucu alamazsınız.

Son zamanlarda bütün kozmetik markalar tarafından birçok makyaj fırçası üretiliyor. Makyajın cildinizde daha homojen bir şekilde dağılmasına yardımcı olan makyaj fırçaları, cilt için daha sağlıklı ve kullanım açısından da daha pratiktir.

Kusursuz bir makyaj için, kaliteli fırça tercihlerinizle doğru makyaj tekniklerini birleştirerek harika bir makyaj uygulaması elde edebilirsiniz. Fırçaların kaliteli olması çok yüksek fiyatlarla satıldığı anlamına gelmiyor tabii ki. Fiyatı her ne olursa olsun, cildinize zarar vermeyen ve istediğiniz sonucu elde edebildiğiniz her ürün kalitelidir.

Makyaj fırçaları hakkında bir bilgim yok diyorsanız, hangi fırça ne için kullanılır, fırçaların temizliği nasıl yapılır gibi sorularınıza cevap arıyorsanız, bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Fırça Çeşitleri

Fondöten, pudra, allık, göz farı, eyeliner, kaş ve ruj için ayrı ayrı makyaj fırçaları var. Makyajın doğru bir şekilde yapılması için, uygun fırçalar kullanılmalıdır.

Ruj Fırçası: Ruj fırçaları, rujun kolay sürülebilir olması açısından diğer fırçalara göre daha sert yapıdadırlar. Bu fırçalar çok kullanışlıdır. Ruj sürerken her noktaya istediğiniz incelikte uygulama yapamayabilirsiniz ve taşmalara neden olabilirsiniz. Ruj fırçaları bunun önüne geçer ve taşmayan rujlarınızla kusursuz görünürsünüz.

Eyeliner Fırçası: Likit eyelinerlar dışında daha kalın bir eyeliner görüntüsü elde etmek istiyosanız, mutlaka bir eyeliner fırçasına sahip olmalısınız. Bu fırçalardan satın alırken mutlaka ufak, düz, sivri ve özellikle de yumuşak yapıda olmasına özen gösterin.

Pudra Fırçası: Genellikle fondöten üzerine uygulanan pudralar için de ayrı bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Pudra fırçaları sürdüğünüz pudrayı dengeli bir şekilde dağıtarak, daha kusursuz bir görüntüye ulaşmanıza yardım eder. Pudra fırçası satın alırken, fırçanın tüylerinin sık olmasına dikkat etmelisiniz.

Fondöten Fırçası: Fondöten kullanan biriyseniz bir fondöten fırçanız kesinlikle olsun. Fondöten kötü uygulandığında ciltte kusurlu bir görüntüye neden olur. Fırça uygulamasıyla bu kötü görüntünün önüne geçebilirsiniz.

Fondöten fırçası alırken, fırçanın uç tarafında kalan tüylerin daha ince ve yassı olmasına, keçi kılından üretilmiş olmasına dikkat etmenizde fayda var. Ayrıca bu tarz fırçalar temizlenme açısından da oldukça rahattır.

Allık Fırçası: Allık fırçaları genellikle fondöten fırçalarıyla karıştırılır. Fondöten fırçalarının uç tarafı düz olurken, allık fırçalarının uç kısımları daha eğimlidir. Bunun nedeni yüz kemiklerimizi daha belirgin hale getirebilmektir. Cildinizi tahriş etmemek için, fırçanızın yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz.

Kaş Fırçası: Kaş fırçasını daha çok seyrek kaşlara sahip olanlar kullanır. Bu fırçalar kaşları dolgunlaştırır ve kaşlarınızın şeklini daha belirgin hale getirir. Kaşlarınızın dökülmesine sebep olmamak için, fırçanızı yumuşak seçmenizde fayda var.

Göz Farı Fırçası: Göz farı fırçaları daha yuvarlak ve daha minik yapılı fırçalardır. Her türlü far uygulamasını göz kapağınıza sürebilmeniz için satışa sunulan bu fırçalar oldukça kullanışlı. Yapıları minik olsa da her boyutta far fırçası bulmanız mümkün.

Kapatıcı Fırçası: Kapatıcınızı uygulamak için sert yapıda kıllara sahip, düz bir biçimde ve kare şeklinde olan bu fırçaları, kapatıcınızı daha sağlıklı bir şekilde uygulamak için kullanabilirsiniz.

Göz Konturu Fırçası:  Göz çevresinin katlanan kısımlarını gölgelendirmek için kullanılan, seyrek yapıda olan fırçalardır.

 

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilir?

Makyaj yaparken kullandığımız makyaj fırçaları kozmetik ürünlerinizin bir numaralı dostudur. Ciltte doğal bir makyaj görüntüsü bırakmak için kullanılan bu fırçaları satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç tane küçük ama önemli püf noktası vardır.

Her makyaj fırçasının görevi ayrı olduğu için takım olarak alacağınız makyaj fırça setleri tüm dertlerinize çare olabilir. Profesyonel makyözler, makyaj yaparken kullandıkları fırçaların doğal kıl olmasına dikkat eder. Çünkü doğal kıllardan yapılan makyaj fırçaları daha yoğun ve daha yumuşak olur. Bu doğal kıllardan yapıla fırçaların insan saçlarında olduğu gibi pigmentleri tutma özelliği vardır. Tay, samur ve keçi kılının yanında sincap kılından olan doğal fırçala iyi seçeneklerin arasındadır.

Makyaj fırçalarının kıl yapıları açısından ikiye ayrılır. Doğal kıllar ve sentetik kıllar.

Doğal Kıllar: Az önce de bahsettiğimiz gibi sincap, tay, samur ve keçi kılı gibi doğal hayvan kıllarından yapılan fırçalardır. Bu fırçalar allık, pudra ve göz farı için kullanılabilir.

Sentetik Kıllar: Bu kıllardan yapılan fırçalar yapay olarak üretilir ve kimyasal maddelerden yapılır. Sentetik kıllardan yapılan makyaj fırçaları genellikle fondöten, allık, eyeliner ve ruj uygulamalarında kullanılır.

Makyaj fırça setleri genelde doğru tercih olsa da, makyaj fırçalarını seçerken cildinize ve elinize uygun olan fırçaları seçmenizde fayda var. Makyaj fırçası alırken düz ve kubbeli fırçaları seçin. Bu kubbeli fırçalar, cildinizde rahatça hareket eder ve yumuşak bir his bırakır. Kubbeli fırçalar cilt için yumuşak bir seçim olmasının yanında, makyaj pigmentlerini çok iyi tuttukları için kusursuz bir görüntüye ulaşırsınız.

 

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Kullanılan makyaj fırçaları cildi kusursuz bir görüntü verir. Fakat iyi temizlenmemiş bir fırça cildinize zarar vereceği için bu fırçaların temizliği çok önemlidir. Fırça üzerine yapışan makyaj kalıntıları, toz ve bakterileri içerisinde barındırır. Bu nedenle birçok çeşidi bulunan makyaj fırçalarının (fondöten, allık, eyeliner, pudra, göz farı fırçası gibi...) belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen bir fırça cildinizde sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Peki, makyaj fırçası kullanıldığı bölgeye göre ne sıklıkla temizlenmelidir?

 • Fondöten ve kapatıcı fırçaları haftada en az bir defa
 • Pudra ve allık fırçaları haftada bir defa
 • Ruj ve eyeliner fırçaları her kullanımdan sonra
 • Far fırçaları haftada en az iki defa 

Çok basit bir şekilde ve çok kısa bir sürede fırça temizliğinizi yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; boş bir kap, biraz zeytinyağı, biraz bulaşık deterjanı ve el dezenfektanı. Fırçalarınız ne kadarsa o kadar fazla ya da az miktarda zeytinyağı, deterjan ve el dezenfektanı kullanın.

Yine bir fırça yardımıyla bu malzemeleri karıştırın. Sonrasında boyalar çıkana kadar, ister bir kabın içerisinde ister avuç içinizde, dairesel hareketlerle, dik ve fırça kılları aşağıya doğru bakacak şekilde duran fırçanızı temizleyin. Bu işlem bittikten sonra fırçalarınızı bir kap ılık su içerisinde çok iyi bir şekilde durulayın. Bir kap su genellikle fırçalarınızın durulanmasına yetmez. Bu yüzden durulama işlemini sıkça tekrarlamalısınız. Fırça temizleme işleminiz bittikten sonra fırçalarınızı kağıt havluyla kurulayın ve fırçalarınızın saplarını da alkollü bir pamuk yardımıyla silin. Yıkadığınız fırçaları, fırça kılları aşağıda olacak şekilde bir bardağın içine koyup, kurumaya bırakın. Her aşamada fırçanızın kılları aşağıya doğru dönük şekilde olmalıdır. Bunun nedeni, fırça dibindeki metal kısma teması engellemek ve yapışkanın çözülmesini önlemektir.

Bu işlemi, fırçalarınızı ne kadar çok kullanıyorsanız o kadar sık uygulamanız cildinizin yararına olur.

 

Makyaj Fırçaları Nasıl Muhafaza Edilir?

Fırçalarınız için biraz geniş bir alan seçmelisiniz. Çünkü makyaj fırçalarınız birbiriyle temas etmemelidir. Fırçalarınızı düzenli bir şekilde muhafaza ederseniz birbirlerine karışmasına da engel olmuş olursunuz. Islak fırçalarınızı tam olarak kurumadan kuru fırçaların yanına almayın.

 

Fırça Fiyatları

Her kalite ve her fiyatta makyaj fırçası bulmanız mümkün. Fakat cilt hassasiyetinizi göz önünde bulundurarak kaliteli bir fırça tercih etmeniz cildinizin yaranına olur. Makyaj fırçalarının fiyatlarını şu şekilde kategorize edebiliriz: