Kadın Makyaj Malzemeleri Kapatıcı

Kadın Makyaj Malzemeleri Kapatıcı 6 farklı mağazada 462 ürün bulundu.
Marka
 • (23)
 • (72)
 • (32)
 • (15)
 • (25)
 • (25)
 • (21)
 • (21)
 • (15)
Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Max Factor
CC Stick Aydınlatıcı Kalem Yeşil 24,99 TL
L'Oréal
Lumi Magique Kapatıcı 03 Dark 28,99 TL
Maybelline
Affinitone Kapatıcı 02 Natural 19,99 TL
Yves Saint Laurent
Touche Eclat Radiant Touch No.1 Luminous Radiance 2.5 ml. 119,00 TL
Clinique
Göz Altı Kapatıcısı 02 1.5 ml. 71,99 TL
Max Factor
Göz Çevresi Kapatıcısı 309 34,99 TL
L'Oréal
Lumi Magique Kapatıcı 01 Light 28,99 TL
Maybelline
Affinitone Kapatıcı 01 Nude Beige 19,99 TL
L'Oréal
True Match Highlight 101D/101W Dore Aydınlatıcı 32,99 TL
Avon
Ideal Flawless Mat Likit Kapatıcı Dark 15,99 TL
Avon
Ideal Flawless Stick Concealer Kapatıcı Dark 12,99 TL
L'Oréal
True Match Kapatıcı 01 Ivory Beige 22,99 TL
Lancôme
Lancome Uzun Süre Kalıcı Göz Altı Kapatıcısı - Effacernes Longue Tenue Spf 30 No: 015 Beige Naturel 15 mL 140,00 TL 99,99 TL
%28 İNDİRİM
Estee Lauder
Re-Nutriv Ultra Radiance Concealer - Medium 149,99 TL
Avon
Color Trend Likit Kapatıcı Light Medium 6,99 TL
Lancôme
Effacernes Longue Tenue Concealer Kapatıcı Spf 30 / 015 15 ml. 94,99 TL
Clinique
Göz Altı Kapatıcısı 04 1.5 ml. 71,99 TL
Avon
Ideal Flawless Stick Concealer Kapatıcı Fair 14,99 TL
Avon
Ideal Flawless Mat Likit Kapatıcı Medium 14,99 TL
Maybelline
Instant Age Rewind Kapatıcı Light Kapatıcı 17,99 TL
Maybelline
Master Camo Color Correcting Concealer Kit 01 Light 24,99 TL
Max Factor
Göz Çevresi Kapatıcısı 303 34,99 TL
Max Factor
Göz Çevresi Kapatıcısı 306 34,99 TL
L'Oréal
True Match Kapatıcı 05 Sand 22,99 TL
Shiseido
Shiseido Kapatıcı KADIN 175,00 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 165,00 TL
Tom Ford
KAPATICI 190,00 TL
Avon
Color Trend Kapatıcı Light 5,99 TL
Avon
Calming Effects Likit Kapatıcı 6 ml. Medium 14,99 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 130,00 TL
Clinique
Clinique Kapatıcı KADIN 89,00 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 130,00 TL
Nars
KAPATICI 105,00 TL
L'Oréal
True Match Kapatıcı 02 Vanilla 22,99 TL
Maybelline
Affinitone Kapatıcı 05 Medium Beige 16,99 TL
Lancôme
Lancome Kapatıcı KADIN 130,00 TL
Avon
Ideal Flawless Stick Concealer Kapatıcı Medium 11,99 TL
Max Factor
CC Stick Aydınlatıcı Kalem Şampanya 24,99 TL
Smashbox Kapatıcı KADIN 95,00 TL
Beymen Club
Burberry Kapatici 115,00 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 165,00 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 99,00 TL
Avon
Color Trend Likit Kapatıcı Light 9,99 TL
Guerlain
Guerlain Kapatıcı KADIN 189,00 TL
Burberry
KAPATICI 132,00 TL
Shiseido
Smk Natural Finish Cream Concealer 3B Orta Ton 39,99 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 165,00 TL
Shiseido
Shiseido Kapatıcı KADIN 175,00 TL
Avon
Ideal Flawless Mat Likit Kapatıcı Fair 13,99 TL
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent Kapatıcı KADIN 137,00 TL
Avon
Color Trend Kapatıcı Medium 5,99 TL
Clinique
Sivilce Karşıtı Kapatıcı 03 10 ml. 64,99 TL
Clinique
Clinique Kapatıcı KADIN 89,00 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 165,00 TL
Nars
KAPATICI 90,00 TL
Sisley
KAPATICI 376,00 TL
Bobbi Brown
KAPATICI 99,00 TL
L'Oréal
True Match Kapatıcı 04 Natural Beige 22,99 TL
Bobbi Brown
Bobbi Brown Kapatıcı KADIN 115,00 TL
Clinique
Clinique Kapatıcı KADIN 89,00 TL

Kapatıcı (Concealer) ile Kusursuz Bir Makyaj Elde Edin!

Kusursuz bir makyajın olmazsa olmazlarında biri de kapatıcıdır. Cildinizdeki kızarıklıkları, morlukları ve cilt lekelerini gizlemek için kullanılan ve fondötenden daha etkili bir sonuç elde etmenize yarayan bir üründür.

Cilt tonunuzdan biraz daha açık bir kapatıcı tercih ederek, yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bölgede kapatıcı kullanarak cildinizi aydınlatabilirsiniz.

Kapatıcı ile özellikle gözaltlarınızda bulunan morluklarınızı kapatırsınız. Gözaltınız normal cildinize göre biraz daha koyudur. Bu koyuluğu uygun kapatıcıyı kullanarak cilt tonunuzla eşit hale getirebilirsiniz.

Stick, kalem, krem, likit, pot ve aydınlık verici gibi birçok çeşidi olan kapatıcıların tabii ki birçok da işlevi var.

 

Kapatıcı (Concealer) Çeşitleri

Stick kapatıcı: Çok koyu olan gözaltı morluklarınızı kapatmak için en çok kullanılan kapatıcıdır. Bunun yanında, vurgulamak istediğiniz bölgeye aydınlık vermek için de stick kapatıcılar kullanılmakta. Çok yoğun bir yapıda oldukları için, uygulama sırasında cilde iyice yedirilmelidir. Yedirilmeyen bir stick kapatıcı, yüz çizgilerinizi daha belirgin hale getirir.

Kalem Kapatıcı: Kolay kullanımıyla, doğal bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Cildinize aydınlık verir. Kalem kapatıcıların içeriğinde balmumu vardır. Bu sebeple kalem kapatıcılar, yoğun bir görüntüye neden olur.

Krem Kapatıcı: En etkili kapatıcı çeşididir. Cildinizdeki koyu renkte olan cilt lekelerinizi kapatmak için uygun seçimlerdir. Kullanımı ve dağıtılması çok kolay olduğundan kapatılması gereken bölge dışında, tüm yüz içinde rahatça fondöten ile karıştırılarak kullanılabilir. Bu şekilde hem cilt lekelerinizi kapatmış olursunuz hem de doğal bir görüntüye sahip olursunuz.

Likit Kapatıcı: Hafif yapıda oldukları için daha pürüzsüz ciltler için ideal ürünlerdir. Cildinize uygun renkte bir likit kapatıcı kullandığınızda fondötene ihtiyaç duymadan cildinize kusursuz bir görüntü sağlayabilirsiniz. Ayrıca kırışıklık problemi olanlar da likit kapatıcı kullanarak kırışıklık görünümlerini düzeltebilirler.

Pot Kapatıcı: Stick kapatıcı gibi dağılması kolay bir kapatıcı çeşididir. Nemlendirme etkisi yüksek olan bu kapatıcılar, yoğun dokusuyla ciltteki tüm kusurları kapatır ve ciltte doğal bir görünüm oluşmasını sağlar.

Aydınlık Verici Kapatıcı: Piyasada kapatıcı olarak satılsalar da çok kusurlu ciltlerin istedikleri sonucu almaları çok mümkün olmayan kapatıcılardır. Daha çok cilde aydınlık ve ışıklı vermek için kullanılırlar. Vurgulamak istenen bölgeye uygulanarak cilde aydınlık verirler.

 

Kapatıcı (Concealer) Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilde aydınlık veren ya da kusurları kapatan bu ürünler seçilirken cilt tonunuzu göz önünde bulundurmalısınız. Yanlış seçilen kapatıcı rengi, cilt kusurlarını kapatmaz aksine kusurlu bölgeyi daha fazla belirgin hale getirir.

Kapatıcı seçerken almayı düşündüğünüz rengi boyun bölgenizde deneyebilirsiniz. Denenen kapatıcıya güneş ışığı altında baktığınızda nereye sürdüğünüzü fark edemiyorsanız, sizin için doğru renkte olan kapatıcıyı bulmuşsunuzdur.

Eğer cilde ışıltı ve aydınlık vermek için bir kapatıcı almak istiyorsanız, o zaman cildinize uygun olan renkten bir ton daha açık bir renk kapatıcı tercih etmelisiniz.

 

Kapatıcı (Concealer) Nasıl Uygulanır?

Kapatıcılar cilt kusurlarını kapatma özellikleriyle bilinseler de yanlış uygulanan bir kapatıcı kusurlarınızı daha da ortaya çıkaracaktır.

Kapatıcı sürmeden önce yapmanız gereken, her zaman olduğu gibi cildinizi nemlendirmektir. Nemlendirilen ciltte kapatıcı daha güzel bir şekilde yayılır ve doğal bir görünüme kavuşursunuz.

Katı formdaki bir kapatıcıyı fırça yardımıyla gözaltlarınıza dairesel hareketlerle uygulayın. Daha sonra eliniz ile tampon hareketi yaparak daha iyi bir görünüme kavuşun. Sıvı formda olan bir kapatıcıyı ise, aplikatörü yardımıyla alıp yine ellerinizle tampon uygulaması yaparak uygulanan bölgeye yayın.

Göz çevresi çok hassas bir bölge olduğu için makyaj uygulamanızı bu bölgeye çok hafif dokunuşlarla yapmalısınız.

Gözaltı morluklarınızı kapatmak için, öncelikle cilt tonunuza eşit olan renkte bir kapatıcı tercih edin. Likit kapatıcılar bu uygulama için uygun bir seçim olabilir. Daha sonra bu kapatıcıyı göz pınarınıza doğru V şeklinde bir uygulamayla morlukları kapatana kadar yayın. Bu sizi doğal bir görünüme ulaştıracaktır.

Cilt lekelerini kapatmak için, seçiminizi stick kapatıcılardan yana kullanabilirsiniz. Stick kapatıcılar, yoğun kapatma özelliğine sahip oldukları için istediğiniz sonuca daha kolay ulaşmanıza yardım eder. Kapatmak istediğiniz bölgeye kapatıcınızı sürdükten sonra parmağınızla yayarak cilt lekelerinizde kurtulun.

Sivilceleri kapatmak için, yeşil renkte olan kapatıcılar kullanılabilir. Yeşil renkte olan bu kapatıcıyla sivilcenizdeki kırmızı tonunu ortadan kaldırarak cilt renk tonunuzu eşitlersiniz. Bu yeterli gelmezse aynı bölgeye, çok yoğun olmayan bir krem kapatıcı kullanarak daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Son olarak, kapatıcınızı sabitlemek için transparan pudra kullanın ve tüm gün kusursuz görünümünüzün tadını çıkarabilirsiniz.

Cildinize aydınlık vermek için, cilt renginize uygun kapatıcıyı bulduktan sonra ondan daha açık bir tonda olan kapatıcıyla cildinize aydınlık bir görüntü verebilirsiniz. Burun kenarı, kaş üstü ve altı, mimik çizgileri, çene üstü ve gözaltlarınıza ince uçlu bir fırça ile kapatıcınızı sürün ve dağıtın. Artık daha aydınlık bir cilde sahip olduğunuzu göreceksiniz.

 1. Yanaklara ve şakaklara aydınlık vermek: Elmacık kemiklerinizin olduğu kısımlara V şeklinde bir uygulamayla yüz hatlarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Bu uygulamayı, kaş kemiklerinize de aynı şekilde uygularsanız daha başarılı bir sonuç elde edersiniz.
 2. Burun üstüne ve alın bölgenize aydınlık vermek: Burun kemiğinize yani yüzünüzün ön kısmında görünen bölgeye ve kaş ortanıza ince bir çizgi haline aydınlatıcı uygulaması yaparak, burnunuzu daha ince gösterebilirsiniz. Bu küçük hile sayesinde daha canlı bir görünüme kavuşursunuz.
 3. Göz çevresine aydınlık vermek: Göz çevrenize küçük dokunuşlar yaparak daha canlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz pınarınıza minik bir nokta şeklinde uygulayacağınız aydınlatıcı, sizi daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturacaktır.

 

Kapatıcı (Concealer) Kullanımıyla İlgili Püf Noktalar

 • Kapatıcınızı, eğer fondöten kullanıyorsanız, fondötenden sonra kullanmalısınız. Çünkü fondöten kapatılması gereken birçok bölgeyi kapatır ve kapatıcıyı nereye gerekliyse oraya uygulamanız gerektiğini fondöten uygulaması sonrasında görmüş olursunuz.
 • Kapatıcı kullanmadan önce mutlaka cildinizi nemlendirin.
 • Kapatıcıyı içten dışa doğru uygulayın.
 • Kapatıcının dağıtılma işleminden sonra kalıcılığının artması için pudra kullanılmalıdır.
 • Eğer cildiniz kuruysa, seçiminizi likit kapatıcılardan yana kullanın.
 • Gözaltı morluklarınızdan kurtulmak için, kapatıcıyı hem gözaltınıza hem de göz üstünüze uygulayın. Böylece kapatıcının rengini cildinizle eşit hale getirmiş olursunuz.

 

Kapatıcı (Concealer) Markaları ve Fiyatları

Kapatıcılar olmazsa olmaz makyaj malzemelerimiz arasına çokta girdi. Kapatıcıya olan bu ilgiyi fark eden kozmetik firmalarının neredeyse hepsi ürün yelpazesinde kapatıcı çeşitlerini barındırıyor.

Ardell, Beymen Club, Bobbi Brown, Chanel, Christian Dior, Clarins, Clinique, CND, Deborah, D&G, Dior, Diora Keratherapy, Dolce & Gabbana, Edi, Goodskin Labs, Guerlain, Kiss, KYANA, Lancome, Laura Mercier, Lavera, Logona, L'Oréal, Mac, Max Factor, Maybelline, Nars, Note, NYX, Perricone, Pupa, Ruby Kisses, Shiseido, Sisley, Tigi, Tom Ford, Youngblood ve Yves Saint Laurent gibi birçok markada bulunan kapatıcı çeşitlerinin fiyatları da markalara göre değişikli gösteriyor.

Kapatıcı fiyatlarını şu şekilde kategorize edebiliriz: