Kadın Parlatıcı

Kadın Parlatıcı 2 farklı mağazada 3 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka
  • (2)
  • (1)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Beymen Club
Yves Saint Laurent Dudak Parlaticisi 130,00 TL
Yves Saint Laurent
DUDAK PARLATICISI 130,00 TL 91,00 TL
%30 İNDİRİM
Beymen Club
Yves Saint Laurent Dudak Parlaticisi 130,00 TL

Parlatıcı ile Daha Dolgun Dudaklar!

Parlatıcı ile dolgun dudaklara sahip olmak çok kolay. Her makyaj malzemesinin ayrı ayrı hünerleri var. Dudak parlatıcılarının da özelliği dudakları olduğundan biraz daha dolgun göstermek.

Parlatıcılar genellikle tüp ya da kavanoz gibi meteryallerde üretilir. Bu sebeple kullanımı kolay bir makyaj ürünüdür. Parlatıcıların, içeriğinden ve yoğunluğundan dolayı rujun üzerine uygulandığında kalıcı olma etkisi vardır. Hatta daha kalıcı özellikte olup, suya dayanıklı parlatıcıları da bulmak mümkün.

Dudak parlatıcıları, dudaklara hacim verir ve daha dolgun bir dudak görüntüsü ortaya çıkarır. Bu sebeple küçük dudak yapısına sahip olanlar için daha uygun bir üründür. Çok kalın dudaklarda dudak parlatıcısı, tek dikkatin dudaklarda toplanmasına neden olur.

Parlatıcı Seçimi Nasıl Yapılır?

Dudak parlatıcısı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, cilt renk tonunuzdur. Koyu yani esmer bir ten rengine sahipseniz, mercan ve portakal renklerinde bir parlatıcı tercih edin. Beyaz bir tene sahipseniz, daha yumuşak renkler olan şeftali ve pembe tonlarında olan dudak parlatıcıları sizin için uygun renkler olacaktır.

Renksiz olan dudak parlatıcılarından seçerseniz, bu ten rengi uygunluğuna da dikkat etmenize gerek kalmaz.

İnce bir dudağınız varsa hacim veren dudak parlatıcılarını tercih edin. Ayrıca daha doğal bir görüntü elde etmek isterseniz de, transparan olan dudak parlatıcılarından faydalanabilirsiniz. Bunun dışında, parlatıcı uygulamasından önce uygulanan dudak kalemini biraz daha dışarıdan çizerek dudaklarınızı küçük makyaj hileleriyle büyütün ve daha dolgun görünmesini sağlayın. Fakat bu dudak çizgisini çekerken, normal dudak boyutunuzun çok dışına çıkmayın. Dudak çizgisinin çok dışında çizilen bir dudak kalemi uygulaması tüm doğallığı bozar ve kusursuz görüntünün yerini kötü bir görüntü alır.

Dudaklarınıza daha çok özen göstermek için, özellikle yaz aylarında, güneş koruyucu özelliği olan dudak parlatıcılarını tercih etmenizde fayda var. Bu parlatıcılar, dudaklarınızı güneşten koruyarak dudak kurumalarınızı en aza indirir.

Çok ışıltısı olan dudak parlatıcılarını genellikle gece davetlerinde kullanmanız önerilir. Çünkü ışıltısı çok olan dudak parlatıcıları, günlük makyaja çok ağır ve çok abartı olur.

Parlatıcı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Parlatıcı dudak makyajının genellikle son dokunuşudur. Dudak parlatıcınızı tek başına kullanabileceğiniz gibi, bir ruj üzerine de uygulayabilirsiniz.

Eğer sadece parlatıcı uygulaması yapacaksanız, tazeleme ihtimalini göze almanız gerekir. Çünkü tek başına uygulanan dudak parlatıcısı, rujlara göre daha kolay silinebilir. Yanınıza aldığınız dudak parlatıcınız ile sık sık, parlatıcınız dudağınızdan silindikçe tazeleme işlemini tekrarlamalısınız.

Ruj üzerine bir parlatıcı uygulaması yapacaksanız, öncelikle dudak bakımınızı yapmalısınız. Dudak bakımı ruj ve parlatıcının görüntüsünde çok önemlidir. Dudaklara yapılan peeling ile dudaklarınız daha sağlıklı görünür.

Peeling işleminin ardından, bir nemlendirici ile dudaklarınızı yatıştırın. Daha sonra rujunuza uygun bir dudak kalemiyle dudaklarınızı şekillendirin. Dudak kaleminizin ucunun açık olmasına dikkat edin ki çizgileri daha kolay ve kusursuz bir şekilde çizmeniz mümkün olsun.

Kalem işlemi bittikten sonra sıra geldi ruj uygulamasına. Çizdiğiniz çerçevenin içini rujunuzla doldurun. En son aşamada da, aslında başrol olan parlatıcınızı uygulayın.

Dudaklarınız çok inceyse, dolgunlaştırma etkili bir dudak parlatıcısı tercih ederek dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz.

Dudak Parlatıcısı ile İlgili Püf Noktalar

  • Rujunuzun rengini daha belirgin hale getirmek için parlatıcı kullanıyorsanız, renkli parlatıcıları tercih edin. Rujunuza uygun bir parlatıcı ile istediğiniz görüntüye ulaşmanız mümkün.

  • Parlatıcınızı yanınızda taşımanız gerekir. Parlatıcı tek başına kullanıldığında, kalıcılık oranı daha az olur. Bu sebeple tazeleme işlemi için parlatıcınızı yanınızda bulundurun.

  • Simli parlatıcılar sizi her zaman daha abartı gösterir. Eğer parlatıcı kullanarak doğal bir görüntü elde etmek istiyorsanız, simsiz olanları tercih etmeniz gerekir.

  • Tam tersi, mat bir ruj üzerine simli ve parlatma özelliği daha yoğun olan parlatıcılar kullanarak da daha dikkat çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.

  • Dudaklarınızı pudralayarak parlatıcınızın ve rujunuzun daha kalıcı olmasını sağladığınız gibi, parlatıcınızın akmasını ve etrafa dağılmasını da önlemiş olursunuz.

  • Parlatıcınızın yoğunluğunu çok isteyebileceğiniz gibi az bir parlaklık istemeniz de olağan bir durum. Böyle bir durum söz konusu olduğunda, bir peçete ile parlaklığın bir kısmını alıp, üzerine çok az pudra uygulaması yapabilirsiniz.

  • Dudak ortasına uygulanan parlatıcı, dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Parlatıcı Nasıl Temizlenir?

Dudak parlatıcılarını temizlemek bazen dudak için olan diğer makyaj ürünlerini temizlemekten daha zor olabiliyor. Parlatıcıların içeriklerinin ve yoğunluklarının fazla oluşu silinmesinin zorluğuyla doğru orantılıdır.

Doğal görünümlü bir dudak parlatıcısı kullanıyorsanız, temizlemek için normal temizleyicilerden daha yağlı bir dudak makyaj temizleyicisinden yardım alın. Bir pamuğa yağlı dudak temizleyicinizi dökün ve dudağınızı parlatıcıdan arındırana kadar, çok bastırmadan hafif kareketlerle temizleme işleminizi yapın.

Daha kalıcı olan bir dudak parlatıcı kullanıyorsanız, öncelikle bir havlu yardımıyla dudaklardaki fazla parlatıcıyı silin. Ardından yine yağlı bir dudak makyaj temizleyicisi ve bir pamuk yardımıyla, dudak parlatıcıdan temizlenene kadar işlemi tekrar edin.

Soğuk havalarda çok daha fazla görülen çatlamış ve kurumuş dudaklar bazen çok büyük bir sorun haline gelebiliyor. Bu dudaklara parlatıcı uygulandığında, parlatıcı silinse bile aralarda parlatıcı kalıntılarının kalma ihtimali çok yüksektir. Parlatıcı kalıntıları ancak bir dudak peelingi ile tamamen temizlenir. Peeling işlemini de istediğiniz yöntemle yapabilirsiniz. Fakat en pratik uygulama, yumuşak bir diş fırçası yardımıyla yapılan dudak peelingidir.


 

Parlatıcı Markaları ve Fiyatları

Beymen Club, Clarins, Clinique, Lancome, Max Factor, Maybelline, Shiseido, Bobbi Brown, Burberry Beauty, Dior, Guerlain, John Frieda, Laura Mercier, NYX, Pegi, Sally Hansen ve Smashbox gibi daha birçok markada bulunan parlatıcı çeşitlerini tüm kozmetik satışı yapan mağazalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.