Kadın Oje

Kadın Oje 5 farklı mağazada 1636 ürün bulundu.
Marka
  • (83)
  • (73)
  • (101)
  • (166)
  • Golden Rose (413)
  • (52)
  • (102)
  • (124)
  • (72)
Daha Fazla
Mağaza
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu
Ödeme

Avon
AVON Tırnak Havyarı - Sprinkle Nails Green Confetti 8 Gr 18,00 TL 6,99 TL
%61 İNDİRİM
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 217 Tenacious Tea 6,00 TL 4,99 TL
%16 İNDİRİM
Avon
AVON Oje - Color Trend Fast Fashion Pink Style 12,00 TL 4,99 TL
%58 İNDİRİM
Avon
AVON Tırnak Damga Seti 20,00 TL 9,99 TL
%50 İNDİRİM
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 649 Clear Shine 5,99 TL
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 342 Coral Craze 6,00 TL 4,99 TL
%16 İNDİRİM
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 52 Downtown Red 5,99 TL
Avon
AVON Kalp Şeklinde Süs 15,00 TL 5,99 TL
%60 İNDİRİM
Martı Yayınları Tess Gerritsen - Proje: Ölümcül Virüs 22,00 TL 11,99 TL
%45 İNDİRİM
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 214 Green 6,00 TL 4,99 TL
%16 İNDİRİM
Avon
AVON Oje - Color Trend Fast Fashion Runway Red 12,00 TL 4,99 TL
%58 İNDİRİM
Avon
AVON Tırnak Süsü 20,00 TL 11,99 TL
%40 İNDİRİM
Avon
AVON Oje - Nailwear Pro+ Orange Sun 17,00 TL 4,99 TL
%70 İNDİRİM
Sally Hansen
Sally Hansen Oje CINSIYETSIZ 19,50 TL
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 262 Pink Boom 5,99 TL
Ciaté
Ciate Oje KADIN 44,00 TL
Models Own
Models Own Oje KADIN 30,00 TL
Nars
OJE 65,00 TL
Ciaté
Ciate Oje KADIN 44,00 TL
Nars
OJE 65,00 TL
Dolce & Gabbana
OJE 99,00 TL
Beymen Club
Ciate Oje 44,00 TL
Dior
Dior Oje KADIN 83,00 TL
Dior
Dior Oje KADIN 107,00 TL
Beymen Club
Burberry Oje 58,00 TL
Beymen Club
Ciate Oje 44,00 TL
Guerlain
Guerlain Oje KADIN 94,00 TL
Ciaté
Ciate Oje KADIN 44,00 TL
Avon
AVON Oje - Color Trend Fast Fashion Fast Green 12,00 TL 4,99 TL
%58 İNDİRİM
Beymen Club
Ciate Oje 44,00 TL
Beymen Club
Cowshed Oje 32,30 TL
Christian Dior
OJE 127,00 TL
Dolce & Gabbana
OJE 99,00 TL
Ciaté
OJE 44,00 TL
Nars
OJE 65,00 TL
Tom Ford
OJE 142,00 TL
Models Own
Models Own Oje KADIN 30,00 TL
Nars
OJE 65,00 TL
Christian Dior
OJE 127,00 TL
Dolce & Gabbana
OJE 99,00 TL
NYX
Nyx Oje KADIN 9,95 TL
Dolce & Gabbana
OJE 99,00 TL
Tom Ford
OJE 142,00 TL
Dolce & Gabbana
OJE 109,00 TL
Beymen Club
Burberry Oje 51,00 TL
Christian Dior
OJE 127,00 TL
Maybelline
Maybelline Oje - Color Show 654 Superpower 6,00 TL 4,99 TL
%16 İNDİRİM
Beymen Club
Ciate Oje 99,00 TL
Beymen Club
Burberry Oje 58,00 TL
Ciaté
Ciate Oje KADIN 44,00 TL
Beymen Club
Ciate Oje 44,00 TL
Cowshed
OJE 32,30 TL
Dolce & Gabbana
OJE 109,00 TL
Models Own
Models Own Oje KADIN 30,00 TL
Ciaté
Ciate Oje KADIN 44,00 TL
Dolce & Gabbana
OJE 99,00 TL
Tom Ford
OJE 142,00 TL
Dolce & Gabbana
OJE 189,00 TL
Tom Ford
OJE 142,00 TL
Avon
AVON Oje - Color Trend Fast Fashion Have Orange 12,00 TL 4,99 TL
%58 İNDİRİM

Bakımlı ve Güzel Görünen Ellerin Sırrı: Oje

Ojenin Tarihi

Ellerin bakımlı görünmesinde başrolü oynayan tırnaklarımıza neredeyse her gün farklı renklerde oje sürüyoruz. Sade, parlak, mat, ışıltılı ve daha birçok çeşitte bulunan ojeler, her geçen gün farklı bir desen ve farklı bir yapıda karşımıza çıkıyor.

Peki siz, tırnaklarınızı daha kusursuz gösteren bu rengarenk ojelerin tarihini hiç merak ettiniz mi?

Bir rivayete göre, oje Mısır'da ortaya çıkmıştır. Nil kıyısındaki bir ağacın ürettiği reçineyi eline alan bir çiftçiyle başlamıştır her şey. Eline aldığı reçineyi bir türlü çıkaramayan çiftçi, çapa yaparken elinin daha az zarar gördüğünü hisseder ve bunu sürekli tekrar etmeye başlar. Bunu öğrenen eşi de reçineyi tırnaklarına sürer ve artık reçine, bir tırnak koruyucusudur. Tırnakların reçineyle güzelleştiğini gören soylular, tırnak koruyucunun daha kalıcı ve daha güzel olmasını sağlamak için simyacılara çalışmalar yaptırmaya başlarlar. Böylece reçine, ojeye dönüşür ve saray mensuplarının sembolü haline gelir. Kral Akhanaton'un eşi Neferti'nin oje seçimi yakut iken, Kleopatra seçimini vişne renginden yana kullanmaktaydı. Üst sınıflar koyu ve parlak renkte olan ojeleri sürerken, alt sınıflar daha donuk ve sadece açık renkte olan ojeleri kullanabiliyordu.

İkinci bir rivayete göre, Babil'de oraya çıkmış olmasıdır. Babil'in güneyinde asiller tırnak bakımlarını yaparken altın aletler kullanmıştır. O zamanlar kullanılan oje, Babilliler tarafından sosyal sınıf ayrımını yapmak için kullanılmış.

Daha sonraki dönemlerde Çinliler tarafından, balmumu ve çiçek taç yaprakları karıştırılarak oje bulunmuştur. Özel motifler ve tırnak şekillerini de Çinliler ortaya çıkarmıştır. Bu da Çinlilerin tırnaklarına daha çok özen göstermiş olmasıyla açıklanabilir.

Üçüncü bir rivayete göre, Helen Neushaefer adında New York'lu bir kadının denize midye toplaya gitmesiyle başlar. Midye toplarken tırnaklarının zarar görmesi üzerine her zaman kullandığı tırnak cilasını sürer ve istediği verimi alamaz. Bunun üzerine, boyacı olan eşinin atölyesinden kırmızı renkte bir boya alıp, fırçayla tırnaklarına sürer. Tırnaklarını gören tüm kadınların beğenisini kazanan Helen, eşinden yardım ister ve tırnak cilasını ile renkleri karıştırarak ojeyi icat eder.

Son bir rivayet de, hijyeni önemsemeyen İngiliz Bayan Ojex'in tırnaklarının arasındaki pislikleri kapatmaya çalışmasıyla bulunmuş olmasıdır. Çeşitli boyalar deneyen fakat istediği kalıcılığı sağlayamayan Ojex, dağlardan zıkkım kökü, menengiç ağaçlarının yaprakları ve tinere benzeyen bir maddeyle karışım hazırlayarak tırnaklarına sürer. Tırnak aralarındaki pisliğin görünmemesinden çok mutlu olan Ojex, ojeyi de insanlara bu şekilde tanıtmıştır.

Günümüzde oje, daha çeşitli ve daha değişik formüllerle hazırlanıyor. Her gün bir yeni oje çeşidi görebiliyoruz. Oje çeşitliliğinin dışında (desenli, mat, çatlamış görüntü veren gibi) tırnak sanatı (nail art) ile birlikte akıl almaz şekilde karşımıza çıkıyor.

 

Oje Nasıl Sürülür?

Oje sürmede ilk aşama tabii ki renge karar vermektir.  Tırnak yapınız uzun ve köşeliyse koyu renkler sizde çok güzel duracaktır. Fakat tırnaklarınız uzun ve yuvarlak bir yapıdaysa açık renkler ve pastel tonlarındaki ojeler sizin için ideal seçimlerdir.

Ojenizi seçtikten sonra ellerinizin temizliğinden emin olun. Tırnaklarınızda önceki ojenizden kalan bir oje kalıntısı varsa, aseton yardımıyla kalan ojeler temizlenmelidir.

Kalıcı bir ojenin olmazsa olmazı bazdır. Baz, kalıcılığı sağladığı gibi ojenizin renginin daha iyi durmasına da yardım eder. Bu yüzden sağlıklı bir oje görüntüsü için her zaman baz kullanın. Ayrıca baz kullanımı tırnağınızı ojenin sarartıcı etkisinden de kurtarır. Baz kullanarak bu sararmaları engellemiş olursunuz.

Baz sürdükten sonra süreceğiniz ojeyi öncelikle tırnağınızın uç kısmına sürmelisiniz. Sürülen ojeyi fırçası yardımıyla tırnak dibinden başlayarak sağa ve sola yayın. Eğer tırnaklarınızın dışına oje taşarsa, ince bir fırçayı asetona batırarak tırnak kenarlarınızdaki ojeyi temizleyebilirsiniz.

Kusursuz oje sürmenin önemli kurallarından biri de ojenin ince sürülmesidir. İnce bir uygulamayla 2 kat oje her zaman daha güzel görünür.

Tırnak uçlarındaki ojeler her zaman daha çabuk soyulur. Bu yüzden, oje sürme işleminiz bittikten sonra, ojenizin üstüne mutlaka tırnaklarınızın en uç noktasına kadar cila sürün.  Bu işlemi yaparak tırnak uçlarınızı soyulmaktan kurtarabilirsiniz.

 

French (Fransız ) Manikürü Nasıl Yapılır?

Tırnağınızın bakımlı halidir french. Her ortama, her kıyafete uyum sağlayan french uygulaması, bazen göz korkutabilir. Uğraştıran, normal ojeye göre uygulaması daha uzun zaman alan french, her şeye rağmen oje denince akla gelen tek şey oluyor.

French uygulamasına geçmeden önce, sıcak sabunlu bir suda ellerinizi bekletin. Daha sonra yumuşayan tırnak etlerinizi geriye doğru itin ve tırnaklarınıza törpüyle şekil verin. Manikür işleminiz bittikten sonra, ister bir bant yardımıyla isterseniz direkt olarak mat bir beyaz ojeyi tırnak uçlarınıza sürün. Ne kadar belirgin olmasını istediğiniz tamamen size bağlı. Dilerseniz mat ojeyi bir kat daha sürebilirsiniz. Tırnak uçları tamamen kuruduktan sonra, tüm tırnağınızı açık pembe ya da açık tonlarda başka bir ojeyle boyayın. Kuruduktan sonra son olarak parlatıcı sürün ve işte french manikürünüz tamamlandı!

 

Oje Sürüldükten Sonra Koruması Nasıl Yapılır?

Ojenizi sürdükten sonra beklemek en zor kısımdır. Hatta oje sürmekten daha zor bir şey varsa, o da bozmadan kurutabilmektir. Yeni sürülen fakat bir hasar sonucu bozulan oje herkesin canını sıkar. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu tabii ki de kolay kuruyan ojeler seçmektir. Eğer ojeniz kolay kuruyan özellikte değilse de, ojenizi sürdükten sonra bir kaba buzlu su koyarak ellerinizi 1 dakika içerisinde bekletin. Bunun dışında başka bir yöntem de saç kurutma makinesidir. Tırnaklarınızdaki ojeyi kurutmak için düşük ısıda olacak şekilde saç kurutma makinesinden faydalanabilirsiniz.

Ojenizi sürdükten sonra sıcak sudan uzak durmalısınız. Sıcak su, tırnak yatağının genişlemesine sebep olduğu için ojenizin korkulu rüyası olabilir. Sıcak suya maruz kalan oje, genişler ve ojeniz dökülür.

Tırnaklara uygulanan törpü işleminden hemen sonra yapılan oje uygulaması çok sağlıklı değildir. Ojede kalıcılık isteniyorsa, törpüleme işlemiyle oje süme işleminizi aynı gün yapmamalısınız.

Eğer ojenizin daha uzun süre tırnaklarınızda kalmasını istiyorsanız, ojelerinizi de buna göre seçebilirsiniz. Simli ve ışıltılı ojelerin tırnakta kalma süresi normal ojelere oranla daha fazladır.

 

Oje Nasıl Temizlenir?

Silinecek olan oje eğer koyu renkli bir ojeyse, bu işlem kabusunuz olabilir. Kullandığım aseton miktarı ne kadar çok olursa ojem o kadar kolay silinir diye düşünmek çok yanlış bir düşüncedir. Az miktarda asetonu küçük parçalarda pamuklara dökerek yapacağınız oje silme işlemi her zaman daha etkili olur.

Koyu renkte olan ojeler normal ojelere göre daha zor silinir. Bu ojeleri çıkarmak için, pamuklarınızı asetonunuza batırın ve ince bir katman şeklinde tırnaklarınızı kapatın. Bir dakika sonra ojenizin rahatlıkla çıktığını fark edeceksiniz. Koyu renk ojeden daha zor çıkan ojeler de var ne yazık ki. Simli, ışıltılı ve taş süslemeli ojeler... Bu ojeleri çıkarmak için koyu renk ojelerinizi çıkarmak için yaptığınız işlemin aynısını uygulayabilirsiniz. Ek olarak pamuğu tırnağınıza sardıktan sonra üzerine streç film ya da alüminyum folyo sarın. Bir dakika sonra, zor çıkacağını sandığınız ojenin sizi hiç uğraştırmadan temizlendiğini göreceksiniz.

Eğer tırnaklarınız çok hassas ve kırılgansa, içeriğinde aseton olmayan bir oje çıkarıcısı tercih edin. Sürekli oje süren biriyseniz mutlaka arada bir tırnaklarınızı dinlendirin. Çünkü tırnakların hava almasına izin vermeden arka arkaya sürülen ojeler tırnaklarda sararma yapmaktadır.