Kadın Parfüm

Kadın Parfüm 6 farklı mağazada 5029 ürün bulundu.
Kategoriler
Marka Daha Fazla
Mağaza
Renk
Fiyat Aralığı

-

İndirimli Satış Sadece İndirim Kuponlu

Beymen Club
Frederic Malle Parfüm 710,00 TL
Lancôme
La Vie Est Belle Florale Kadın Parfüm EDT 100 ml. 269,99 TL
Pink Sugar
Pink Sugar Kadın Parfüm EDT 100 ml. 139,99 TL
Beymen Club
Robert Piguet Parfüm 542,00 TL
Avene
Water Sprey Termal Suyu 150 ml. 28,99 TL
Victoria's Secret
Fragrance Mist Aqua Kiss 250 ml. 49,99 TL
Dolce & Gabbana
Dolce Kadın Parfüm EDP 150 ml. 309,99 TL
Frederic Malle
PARFÜM 534,00 TL
DKNY
Liquid Cashmere Black Kadın Parfüm Edp 50 ml. 244,99 TL
Avon
Rare Gold Kadın Parfüm EDP 50 ml. 36,99 TL
Victoria's Secret
France Pure Seduction Body Splash 250 ml. 49,90 TL
Kenzo
L-Eau Par Kenzo Pour Femme Edt 50 Ml 119,99 TL
Diptyque
EV PARFÜMÜ 164,00 TL
Beymen Club
Cowshed Ev Parfümü 84,00 TL
Betty Boop
Party Kadın Parfüm EDT Set 24,90 TL
Beymen Club
Amouage Parfüm 979,00 TL
Beymen Club
Sisley Parfüm 792,00 TL
Beymen Club
Comme Des Garcons Parfüm 250,00 TL
Robert Piguet
PARFÜM 505,00 TL
Beymen Club
Burberry Parfüm 162,00 TL
Defacto
Parfüm 24,99 TL
  • Kapıda Ödeme
Cartier
Delices De Kadın Parfüm EDT 100 ml. 154,99 TL
Victoria's Secret
KadınParfüm EDP 50 ml. 112,99 TL
Beymen Club
Amouage Parfüm 979,00 TL
Avon
Hello Kitty Vücut Spreyi 100 ml. 10,99 TL
Guerlain
PARFÜM 435,00 TL
Beymen Club
Memo Parfüm 668,00 TL
Chanel
Kadın Parfüm N 5 Eau De Parfum Spray 200 ml. 774,99 TL
Beymen Club
Diptyque Parfüm 363,00 TL
Nivea
Ndeo Sprey Protect&Care 150 ml. 9,99 TL
Victoria's Secret
France Captived Body Sprey 250 ml. 49,90 TL
Chanel
Kadın Parfüm N 5 Eau De Parfum Spray 35 ml. 209,99 TL
Victoria's Secret
Sky Coconut Mist 250 ml. 49,90 TL
Roberto Cavalli
Roberto Cavalli Kadın Parfüm EDP 50 ml. 154,99 TL
Avon
Little Gold Dress Kadın Parfümü 50 ml. 54,99 TL
Chanel
Coco Noir Kadın Parfüm EDP 100 ml. 499,99 TL
Collezione
Kadın Parfüm 50 ml 4,99 TL
Victoria's Secret
Fragrance Mist Rich Vanilla 250 ml. 54,99 TL
innamorata Natural Kadın Parfüm EDP 50 ml. 139,90 TL
Defacto
Parfüm 4,99 TL
  • Kapıda Ödeme
Turquoise Kadın Parfüm EDT Set 24,90 TL
Beymen Club
Ramon Monegal Parfüm 550,00 TL
Burberry
Body Kadın Parfüm EDP 85 ml. 129,99 TL
Avon
Celebre Kadın Parfüm EDT 50 ml. 25,99 TL
Estee Lauder
Kadın Parfüm Beyond Paradise Edp 50 ml. 149,99 TL
Frederic Malle
PARFÜM 534,00 TL
Beymen Club
Creed Parfüm Duş Jeli 368,00 TL
Yves Saint Laurent
Manifesto Kadın Parfüm EDP 90 ml. 299,99 TL
Thierry Mugler
Thierry Mugler Womanity Eau Pour Elles Kadın Parfüm EDT 80 ml. 179,99 TL
Beymen Club
Burberry Parfüm 204,00 TL
Beymen Club
House Of Sillage Parfüm 1.900,00 TL
Beymen Club
Maison Francis Kurkdjian Parfüm 1.270,00 TL
Tom Ford
PARFÜM 750,00 TL
Avon
Brazil Beat Kadın Parfümü EDT 50 ml. 19,99 TL
Lancôme
Kadın Parfüm La Nuit Tresor Caresse EDP 75 ml. 269,99 TL
Juicy Viva La Fleur Kadın Parfüm EDT 75 ml. 169,90 TL
Christian Dior
Hypnotic Poison Kadın Parfüm EDP 100 ml. 379,99 TL
Benetton
Benetton Sparkling Guarana Kadın Vücut Spreyi 250 ml. 12,99 TL
Frederic Malle
PARFÜM 740,00 TL
Beymen Club
Van Cleef Arpels Parfüm 460,00 TL

Güzelliğin Tarihi Kokusu: Parfüm

 

Parfüm deyince akla ilk gelen şey tabii ki kokudur. Kokular hayatımızın birçok aşamasında bizimledirler. Hatta yaşadığımız anıların kalıcı olması, tekrar tekrar hatırlanmasında kokuların rolü çok büyüktür. Sevgilinizle, arkadaşlarınızla ya da ailenizle gidip gezdiğiniz birçok yeri unutabilirsiniz ama kokular sizi o kokuyu ilk nerede duyduysanız direkt o ana götürebilirler. Bu sebeple, kokular insan hayatında çok önemlidir.

Her kadını ve erkeği kendini daha özel, daha güzel hissettiren parfüm, olmazsa olmaz sayılabilecek bir kozmetik üründür.

Parfümün tarihçesi antik dönemlere dayanır. O dönemlerde kokulu bitkiler yakılarak çıkan kokular dini törenlerde kullanılırdı. Bunun dışında, Mısır’da yapılan arkeolojik kazılarda bulunan şişeler açıldığında içerisinden hala güzel kokular geldiği görülmüştür. İlk parfüm üretenler meyve, gül ve çiçek yapraklarının kokularını kullanmışlardır. Sonraki dönemlerde, içerisinde alkol bulunduran portakal, limon ve bergamot kokulu kolonyalar hayatımıza girmiştir. Fakat çok hızlı uçan bu kolonyalar ihtiyacı karşılayamaz hale geldikten sonra cam üretimiyle birlikte günümüz parfümleri üretilmeye başlanmıştır.

 

Parfüm Çeşitleri Nelerdir?

Eau de Cologne (EDC), Eau de Toilette (EDT) ve Eau de Parfum (EDP). Bu üç çeşit parfümün farkı içerisindeki esans oranlarıdır. Esans oranı arttıkça parfümün kalıcılığı artar. Bu terimler parfümünüzün içinde bulunan bu aromatik, yağ ve değişik özlerin konsantrasyonlarının adıdır.

Eau de Cologne (EDC): İçerisindeki parfüm esansının en az olduğu parfüm çeşididir. Esans oranı %7’dir. Genellikle erkek parfümlerinin isimlerinde görülen Eau de Cologne, sıcak yaz aylarında ferahlatıcı bir etkiye sebep olur. Kalıcılık etkisi az olduğu için gün içerisinde tekrarlanarak kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Eau de Toilette (EDT): EDC ile sık sık karıştırılan bir parfüm çeşididir. Eau de Toilette parfümlerinin içerisindeki parfüm esans oranı, farklı markalara göre çeşitlilik gösterse de, %10’a kadar çıkıyor. Yaz aylarında daha çok tercih edilen bu iki çeşit parfüm de, sıklıkla parfümünü yenilemeyi sevenler için ideal seçimler olacaktır.

Eau de Parfum (EDP): Esans oranı kimi zaman %15 kimi zaman %20’ye kadar çıkan parfüm çeşididir. Çok kalıcı olması çok tercih edilmesinin ilk sebebidir. Direkt olarak saça ya da kıyafete uygulanan bu parfümlerden çok iyi sonuçlar alırsınız. Parfümde kalıcılık sevenler Eau de Parfum çeşidini tercih etmelidir.

 

Parfüm Notası Nedir?

Bir parfüm kullanıldıktan sonra, üzerinden zaman geçtikçe daha farklı kokular ortaya çıkarabilir. Bunun sebebi işte bu notalardır. Üst, orta ve alt notaları nedir, ne anlama gelir gibi sorularınıza şu şekilde cevap olalım;

Üst Notalar: Parfümün ilk sıkıldığı anda duyulan ilk kokudur. Yani açılış notalarıdır. Parfümle ilgili ilk izlenimi yaratır ve sizi ya cezbeder ya da size göre olmadığını hissettirir. En çok kullanılan üst notalar; limon, portakal kabuğu, çilek, böğürtlen gibi daha çok daha hızlı buharlaşan meyve kokularıdır.

Orta Notalar: Parfüm vücuda uygulanır ve 1 saate kadar üst notalar uçar gider. Ondan sonra hissedilen koku, orta notalardaki kokudur. Kalp nota olarak da adlandırılan bu notalar genellikle gül, limon otu, sardunya çiçeği, hindistan cevizi ve yasemin esanslarından oluşur.

Alt Notalar: Parfümün asıl karakterini ortaya koyan notalardır. Orta notanın etkisi tamamen kaybolduktan sonra ortaya çıkan alt nota, herkesin önem verdiği kalıcılık kriterini belirler. Genellikle vanilya, sandal ağacı, sedir ağacı, meşe yosunu gibi ağaç kabukları ve reçine türlerinden oluşur.

 

Parfüm Nasıl Seçilir?

Günümüzde kullanımı alışkanlıktan çıkıp neredeyse zorunluluğa gelen parfümün, kokusu kişiden kişiye değişir ve vücut kimyasına göre tende değişiklik gösterir. Normal vücut kokunuza etki eden birçok faktör vardır. Beslenme alışkanlıkları, stres ve hormonal değişiklikler parfümün sizde bıraktığı etkiyi değiştiren faktörlerdir. Bu sebeple, başkasında koklayıp beğenilen parfüm, kendiniz için seçeceğiniz parfümün tek seçim kriteri olmamalıdır.

Tüm parfüm çeşitleri alkol içerir. Parfüm içerisindeki esans arttıkça alkol oranı azalır. Kuru ciltlerde parfüm, yağlı ciltlere oranla daha kısa süre vücutta kalır. Bu sebeple, parfüm seçerken teninizin sahip olduğu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız.

Parfüm seçimleri mevsimlerle birlikte değişiklik gösterebilir. Kışın daha ağır denebilecek baharatlı ve şekerli kokular tercih ederken, yazın daha hafif ve daha fresh kokular tercih etmelisiniz. Çünkü kışın tercih edilen hafif kokular çok kısa sürede kaybolur. Aynı şekilde yazın kullanılan ağır kokular da, güneş etkisiyle daha fazla yoğunlaşır ve rahatsız edici bir kokuya neden olabilir.

Parfüm seçimi yaparken, en fazla 4 koku denemesi yapın. Birkaç parfüm denemesinden sonra burnunuz kokuları ayırt edemez ve kokuların birbirine karışmasına neden olur. El üzerine ya da bileğinize uzaktan sıkarak denediğiniz parfümlerin kalıcılığını anlamak için sabırlı olmalısınız ve bir süre sıkılan parfüm bileğinizde kalmasını sağlamalısınız. En sağlıklı seçim bu şekilde olur.

 

Karaktere Göre Parfüm Seçimi

Parfüm kokusuyla büyülediği gibi aynı zamanda karakterinizi de yansıtır. Parfüm seçerken öncelikle hangi özelliğinizi dışa vurmak istediğinize karar vermelisiniz. Karaktere göre parfüm kategorisini şu şekilde yapabiliriz:

  • Romantik bir karakteriniz varsa, çiçek ve meyve kokularını kullanabilirsiniz. Bu kokular romantik hislerinizi yansıtmanızda size yardımcı olur.
  • Sportif ve hareketli bir karakteriniz varsa, bitki özlü kokuları tercih edebilirsiniz.
  • Gizemli ve çekici bir karakteriniz varsa, oryantal kokulardan (amber, vanilya, zencefil gibi…) kullanmanız önerilir. Bu kokular sayesinde çekiciliğinizi daha da vurgulayabilirsiniz.
  • Naif bir karakteriniz varsa, Pudra ve çiçek kokulu parfümleri tercih edin.
  • Canlı ve neşeli bir karakteriniz varsa, çikolatalı, çilekli, Hindistan cevizi gibi kokularla neşenizi dışarıya yansıtabilirsiniz.

 

Parfüm Nasıl Kullanılmalıdır?

Herkes parfümü farklı şekilde kullanır. Bu sebeple parfüm kullanımı hakkında birçok değişik yorum vardır. Bazı insanlar parfümü tenine sıkarken, bazısı da kıyafete sıkıyor.

Teninize sıktığınız parfüm, kendi kokunuzla bütünleşir ve kokuyu daha fazla yayar. Parfümün kalıcı olmasıyla tenin nemli olması doğru orantılıdır. Parfümün kalıcı olmamasından şikayet edenler, bir nemlendirici ile birlikte parfüm uygulaması yaparlarsa, parfüm vücutta daha kalıcı olur.

Parfüm kullanılmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli şey, beden temizliğidir. Temiz cilde uygulanan parfüm daha uzun süre bedeninizde kalır ve daha etkili sonuç alırsınız. Duştan sonra sıkılan parfüm daha etkili olur. Bunun nedeni de yine nemli cilttir. Yine aynı şekilde bilek, boyun, ense ve göğüs bölgeleri daha nemli ve daha sıcak bölgeler oldukları için parfüm uygulamalarında daha etkili sonuçlar verecek olan bölgelerdir.

Parfümünüzü çok sıkmak çok kalıcı olmasına anlamına gelmez. Bu sebeple, parfümünüzü iyi tanımanız yapılması gereken ilk aşamadır. Parfümünüzün çeşidi ve içeriği sebebiyle daha az kalıcı olduğunu düşünüyorsanız, parfümünüzü yanınızda taşıyarak 4 saatte bir tazeleyebilirsiniz.

 

Parfüm Nasıl Saklanır?

Parfümler ısıya ve ışıya çok dayanıklı ürünler değildir. Bu sebeple uygun ısı ve ışık ortamında saklanan parfümler, daha uzun süre hayatınızda olur. Açılmamış parfüm şişesi uygun şartlar sağlandığında uzun süre saklanabilir.

Genel olarak parfümlerde son kullanma tarihi olmasa da, kullanılan parfümün zaman geçtikçe kokusunda değişme olur. Bu nedenle, parfüm açılmadıkça bozulmaz düşüncesi bir kenara bırakılmalı ve parfümün son kullanma tarihine dikkat edilmelidir.

Parfümünüz için en ideal saklama yerleri, komodin çekmeceleridir. Genellikle banyodaki dolaplarda saklanan parfümler, yüksek nem ve sıcaklıktan dolayı daha kısa ömürlü olurlar.