Makyaj Çantanızda Olması Gereken 5 Makyaj Malzemesi

Makyaj Çantanızda Olması Gereken 5 Makyaj Malzemesi

MAKYAJ ÇANTAMIZDA OLMASI GEREKEN 5 MAKYAJ MALZEMESİ

Makyaj malzemesi seçerken en çok dikkat edilen konulardan biri de renk seçimi olur. Hangi renk ruj ya da allık ten rengime uygun olur? Gözlerimi ortaya çıkarmak için en uygun far rengi siyah mı yoksa mavi mi? gibi sorular aklımızı kurcalar. Ama eğer konu, mutlaka çantamızda bulunması gereken temel makyaj malzemesi ise renk seçiminde kararsızlık yaşamadan satın alabileceğimiz ürünlerden bahsediyoruz demektir.

İşte sizi renk kararsızlığına sürüklemeyecek ve çantanızdan ayıramayacağınız o makyaj malzemeleri…

Yanınızdan ayıramayacağınız 5 makyaj malzemesi

Siyah göz kalemi olmazsa olmaz

Siyah göz kalemi makyaj koleksiyonunuzun en temel malzemesidir. Gözlerinize sürdüğünüz andan itibaren harika bir derinlik katar ve gözlerinizi belirginleştirir. Gözleriniz ne renk olursa olsun onları ön plana çıkarmanın ilk şartı siyah göz kalemidir.

MAKYAJ ÇANTAMIZDA OLMASI GEREKEN 5 MAKYAJ MALZEMESİ
Laura mercier allık
MAKYAJ ÇANTAMIZDA OLMASI GEREKEN 5 MAKYAJ MALZEMESİ
Lancome allık

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pembe tonlardaki bir ruju makyaj çantanızdan eksik etmeyin

Pembe tonlardaki rujlar makyaj çantalarının vazgeçilmezidir. Birçok kişiye yakışabilen bu ton, makyajınızda hangi renge ağırlık verirseniz verin ona uyum sağlar. Siyah ve yoğun bir göz makyajının tamamlayıcısı ya da günlük hafif bir makyajın temeli pembe rujunuz olabilir; üstelik hangi ten rengine sahip olursanız olun…

Ten rengine uygun bir allık

Allık aslında hemen karar verip satın alabileceğimiz bir makyaj malzemesi değil. Ten renginize uyacak allığı bulmakiçin birçok farklı rengi denemeniz gerekebilir. Genellikle beyaz tene pembe, esmer tene bronz, sarışınlar içinse şeftali tavsiye edilir. Siz de kendinize uygun en az bir allığı makyaj çantanızdan eksik etmeyin.

Dudak parlatıcısı olmazsa olmaz

Dudak parlatıcıları aynaya bile ihtiyaç duymadan kendinizi daha bakımlı hissetmenizi sağlayacak adeta sihirli bir makyaj malzemesi. Özellikle pembe tonlarındaki dudak parlatıcıları her mevsimde her renk makyaja uygun olabilir. Hem dudaklarım güzel görünsün hem de risk almayayım derseniz, tercihiniz kesinlikle pembe dudak parlatıcısı olmalı!

MAKYAJ ÇANTAMIZDA OLMASI GEREKEN 5 MAKYAJ MALZEMESİ
Clinique ruj
MAKYAJ ÇANTAMIZDA OLMASI GEREKEN 5 MAKYAJ MALZEMESİ
Clinique pembe ruj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rimelsiz makyaj mı olur?

Elbetteki olmaz. Gözümüze siyah göz kalemi sürmüşken daha derin ve etkileyici bakışlar için rimel de sürmek gerekir. Rimel sürdüğünüzde kirpikleriniz belirginleşir ve eski halinizden çok daha güzel görünürsünüz.

PAYLAŞ
Pazartesi sendroma girilir, alışveriş günü ilan edilir. Salı diyet bozulur ama kombinasyon yerindedir. Çarşamba hafta ortası, genel bir bakım mı yaptırılsa? Perşembe can sıkıntısı, Ceyda ne giymiş öyle? Cuma haftanın son günü ama dip boyası başa bela. Cumartesi Pazar neyse de; off Pazartesi ne giyilecek biri bize söylese ya! Dert etmeyin! Türkiye' nin ilk ve tek moda arama motoru hayatınızı kombine ediyor! Okuyanlar bu sezon yine çok konuşuluyor...

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK